...prawie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

1

Temat: ...prawie

Pamiętacie taką reklamę "prawie... robi wielką różnicę".
Dzisiaj przejeżdżałam koło (prawie big_smile) wesołego miasteczka... ale pogoda słaba, żadnych dzieci i te maszyny prawie jak z PRL...

Macie swoje typy "prawie jak..."

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Excop (2016-05-20 14:33:41)

Odp: ...prawie
Averyl napisał/a:

Pamiętacie taką reklamę "prawie... robi wielką różnicę".
Dzisiaj przejeżdżałam koło (prawie big_smile) wesołego miasteczka... ale pogoda słaba, żadnych dzieci i te maszyny prawie jak z PRL...

Macie swoje typy "prawie jak..."

Warszawa City. Prawie, jak Mannhattan. smile
Że też komuś przychodziło do głowy zburzenie PKiN, bo to "pomnik zniewolenia"?!
Toż to symbol, obok Starówki, naszej odrodzonej Stolicy. Porównywalny do znaczenia Wieży Eiffel'a w Paryżu. Swego czasu, równie kontrowersyjnej. smile
A z jaką budowlą kojarzony jest obecnie? smile
Bo Luwr i Wersal, to drugie i trzecie po niej, prawda? smile

facet po przejściach

3

Hm... Tyle że wydźwięk tego sformułowania w tamtej reklamie był bardzo ironiczny.

No i fakt... Warszawa prawie jak Manhattan. Ale jednak to nie to samo, oj nie to samo big_smile

4

... ja mieszkam bardziej na wschód, ale ten w-wski Manhattan od strony Woli (np. widok od ronda Daszyńskiego), czy z Filtrów fajnie wygląda. W Polsce ludzie nie zwracają uwagi na panoramę, a to całkiem sympatyczny obrazek.
Nie byłam na Manhattanie, mogę się wypowiadać tylko o W-wie.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

5

Iceni napisał/a:

Hm... Tyle że wydźwięk tego sformułowania w tamtej reklamie był bardzo ironiczny.

No i fakt... Warszawa prawie jak Manhattan. Ale jednak to nie to samo, oj nie to samo big_smile

Dlatego, to moje "prawie" jest w podobnym tonie, choć panorama Warszawy z wieżowcami w tle i górującym wciąż nad nimi Pałacem, bardzo mi się podoba.
Jest więcej miejsca między nimi. smile

facet po przejściach

6

Averyl napisał/a:

... ja mieszkam bardziej na wschód, ale ten w-wski Manhattan od strony Woli (np. widok od ronda Daszyńskiego), czy z Filtrów fajnie wygląda. W Polsce ludzie nie zwracają uwagi na panoramę, a to całkiem sympatyczny obrazek.
Nie byłam na Manhattanie, mogę się wypowiadać tylko o W-wie.

Ja też nie byłem na Manhattanie, czy gdziekolwiek indziej w USA. Ale wystarczy, że jest to najbardziej znany widok w historii popkultury. smile

facet po przejściach

7

och, to mam przykład teraz big_smile prawie zrozumiałam przesłanie z pierwszego postu Excopa big_smile

8

U mnie będzie bez ironii wink.

W moim mieście mamy piękny, rozległy zalew, który nie tylko cieszy oczy, jest doskonałym miejscem odpoczynku, chętnie odwiedzanym przez amatorów sportów wodnych, w tym żeglarzy, ale też stanowi prawdziwy raj dla wędkarzy - pływają w nim rekordowo wielkie ryby. Patrząc na zalew z lotu ptaka można odnieść wrażenie, że jesteśmy w zupełnie innej części kraju, spotkałam się już nawet z nazwą "Nasze Mazury", czyli w nawiązaniu do tematu napiszę: prawie jak... Mazury smile.

Za to miejski smog ciśnie na usta określenie prawie jak... Japonia hmm.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

9

Jak już jesteśmy przed PKiN to jest tam plac... prawie jak parking big_smile

10

"Prawie jak husky."
Rzaz, jeden jedyny raz kupiliśmy psa z "hodowli". Najmłodsza córka stała się nagle znawcą zakupionej rasy. Gdy zauważyła pieska na przypadkowej posesji powiedziała: "Jaki piękny! Prawie jak husky!"
Była pod wpływem naszego zwierzaka, który nie był ani haszczakiem, ani malamutem. Był piękny. Dostojny i niezależny. Ale rasy reprezentował dwie. Był prawie jak malamutem i prawie jak husky.

11

Iceni napisał/a:

och, to mam przykład teraz big_smile prawie zrozumiałam przesłanie z pierwszego postu Excopa big_smile

Nie udało Ci się, Iceni, bo z pewnością zrozumiałaś, jak Cię znam. smile

facet po przejściach

12 Ostatnio edytowany przez Excop (2016-05-21 13:26:57)

No, to jeszcze jedno...  prawie. smile
Lata temu, bodajże w 1987 r., w nocy, patrolując wielkim Starem 266 miejscowości wokół Jeleniej Góry, w pobliżu Szklarskiej Poręby , "odpolicyjnionych" z powodu potrzeby zabezpieczenia wizyty Jana Pawła II, wraz z moim podwładnym z ROMO (ciekawe, kto rozszyfruje ten skrót?) udaliśmy się pod wodospad Szklarki.
Ciemno, jak wiadomo gdzie, wąska dróżka i las.
Było to głupie i nieodpowiedzialne, ale chciałem choć usłyszeć szum spadającej z wysoka wody tworu, którego dotąd nie widziałem. I choć niewyraźnie, także zobaczyłem.
Jednym słowem, prawie, jak Niagara. smile

facet po przejściach

13

Rezerwowe Oddziały Milicji Obywatelskiej? big_smile
Czy prawie mnie się udało?

Stopki nie będzie big_smile

14

Excop napisał/a:

ROMO (ciekawe, kto rozszyfruje ten skrót?)

Sięgając do niejawnych zasobów historycznych natrafiłem na następujące informacje:

MO - Mogą Okraść
ORMO - Oni Rzeczywiście Mogą Okraść
ZOMO - Zanim Okradną Mordę Obiją
ROMO - skrót nie posiada rozwinięcia

smile

15

emde napisał/a:
Excop napisał/a:

Sięgając do niejawnych zasobów historycznych natrafiłem na następujące informacje:

MO - Mogą Okraść

smile

big_smile rzeczywiście lepiej nie demaskować Excopa

16

majkaszpilka napisał/a:

Rezerwowe Oddziały Milicji Obywatelskiej? big_smile
Czy prawie mnie się udało?

Witaj, Majko!
Dokładnie, nie tylko prawie. smile

facet po przejściach

17 Ostatnio edytowany przez Excop (2016-05-21 20:59:56)

emde napisał/a:
Excop napisał/a:

MO - Mogą Okraść

smile

Według mojego rozeznania, Emde, to:
MO - mogą obić,
ORMO - oni również mogą obić,
ZOMO - zwłaszcza oni mogą obić.

ROMO rzeczywiście nie ma odnośnika w "rozwinięciu" skrótu, bo to jedyna w sumie formacja, która nie była ochotnicza, a z mobilizacji i przydziału.
Tu także może więc wystąpić "prawie". Prawie, jak...kupa niezadowolonych gości, którym dano pałki, tarcze i kaski z ochraniaczem na kark. smile

facet po przejściach

18

Averyl napisał/a:

big_smile rzeczywiście lepiej nie demaskować Excopa

Ci, co wiedzieć chcieli,  wiedzą od zawsze, Averyl. smile

facet po przejściach

19

Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem, Ex. smile

20

emde napisał/a:

Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem, Ex. smile

W żadnym wypadku, Emde. smile
Inteligentych ludzi cechuje to, że potrafią śmiać się z samych siebie.
Kawały o mili -, czy policjantach są jednymi z moich ulubionych. smile

facet po przejściach

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018