APCz - Akademia Pozytywnego Człowieka - net cafe ;-) ZapraszaMY... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » APCz - Akademia Pozytywnego Człowieka - net cafe ;-) ZapraszaMY...

Strony 1 2 3 14 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 724 ]

1 Ostatnio edytowany przez Rafik (2010-01-18 00:34:54)

Temat: APCz - Akademia Pozytywnego Człowieka - net cafe ;-) ZapraszaMY...

Witajcie,

zapraszam Was do współtworzenia mojego małego pomysłu (zrodzonego wczoraj w autobusie, hehehe wink;);))
na miejsce spotkań dla ludzi pozytywnie zakręconych i kandydatów na takich wink, zainteresowanych własnym i nie tylko własnym rozwojem osobistym...;)
Interesuje sie tą tematyką od ponad 15 lat.
Mam w swojej biblioteczce ponad 100 ksiązek w tej dziedzinie. wink
Uczestniczyłem tez (sam z własnej woli i w pełni władz umysłowych) w kilkudziesięciu różnych szkoleniach i treningach wink

Chętnie porozmawiam, dowiem i nauczę się czegos nowego, a może nawet doradzę w miarę możliwości i posiadanej wiedzy...;)

Miejsce to ma byc w założeniu inne od reszty net cafejek, niejako wyłącznie tematyczne wink

Wstępne Założenia i cele tego miejsca :

- to miejsce wyłącznie pozytywnych spotkań
-TEMATYCZNE
-zapraszaMY każdego zainteresowanego tematem rozwoju osobistego
BEZ WZGLĘDU NA WIEK !!!

-polecajmy tu sobie dobre ksiązki z wymienionej tematyki
- wpisujmy pozytywne i inspirujące cytaty i myśli
-polecajmy szkolenia ,  treningii i inne imprezy z tym związane

---> dzielmy problemami i troskami, ale tylko jeśli autentycznie chcemy znaleźć dla nich rozwiązanie (samo marudzenie zakazane wink)

---> inne...

...Reszta wyjdzie w praniu...;)

Zapraszam do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu tego miejsca każdą pozytywną duszyczkę wink

Czekam na Wasze pomysły, uwagi i wnioski nt.ulepszenia tego miejsca tak,
aby stało się miejscem mega pozytywnych i wartościowych rozmów i wniosków,
słonecznym, gdzie każdy znajdzie swój promyk nadziei na lepsze jutro (niezaleznie od tego jak jest dziś), miejscem magicznym, trochę elitarnym nawet...;););)

Pamiętaj !!! Chcesz coś zmienić na lepsze w swoim życiu?! To musisz coś zmienić !!!!

Maruderzy wstęp tylko po zdjęciu płaszcza złych emocji, przywdzianiu uśmiechu i za okazaniem ważnej legitymacji APCz... wink;);)

Wampirkom za wizyty w ogóle dziękujemy... wink

...prawie wszystko co Nas dziś otacza, było kiedyś czyimś marzeniem...
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: APCz - Akademia Pozytywnego Człowieka - net cafe ;-) ZapraszaMY...

Rafik - Bracie widzę, że Twoja główka kipi pomysłami smile Tylko pogratulować big_smile

Mówisz, że to miejsce spotkań dla ludzi pozytywnie zakręconych i kandydatów na takich, zainteresowanych własnym i nie tylko własnym rozwojem osobistym... Hmmmm... A jak ktoś spełnia tylko pierwszą część klauzuli to co wtedy? tongue

Powodzenia w prowadzeniu net cafe smile

...I jeśli odwrócisz się do nieba zdasz sobie sprawę, że zostały miliony gwiazd i każda jedna jest marzeniem do spełnienia...
...Chociaż niektóre się wypalą, znajdziesz wiele, które dopiero zaczynają świecić...

3

Temat nr 1:

Ksiązka SECRET ---- Rhonda Byrne... wink

Kto czytał ??? Rączka do góry !!!

Ja oczywiście , że tak. Nawet 2 razy.
Jestem pod wielkim wrazeniem tej ksiązki i wiedzy w niej zawartej.
Polecam każdemu, kto autentycznie chce zmienic wiele w swoim życiu, tylko dotychczas brakowało mu odpowiedniej wiedzy.
Wiedzy, nie chęci...;) Chęci to sprawa obowiązkowa dla każdego śiadomego człowieka wink
Jesli takiej wiedzy szukasz, w książce SEkret znajdziesz świetny materiał do przemyśleń i wdrożenia w życie od zaraz wink

Przygotuj się na ostra jazdę bez trzymanki wink

Może się okazać, że na wiele spraw zaczniesz patrzec inaczej wink

Także kto nie czytał, to do czytania !!!

Książkę kupisz najszybciej w Empiku - inwestycja ok 30 zł.
Pisze celowo inwestycja, a nie koszt, bo to jest Twój wkład w Twoje lepsze ŻYCIE !!!
Spójrz na to w ten sposób...;)

A kto czytał, to zapraszam do pisania i komentowania...;)
Jak wrażenia? Proszę o komentarze...;)

4

pauli890 napisał/a:

Rafik - Bracie widzę, że Twoja główka kipi pomysłami smile Tylko pogratulować big_smile

Mówisz, że to miejsce spotkań dla ludzi pozytywnie zakręconych i kandydatów na takich, zainteresowanych własnym i nie tylko własnym rozwojem osobistym... Hmmmm... A jak ktoś spełnia tylko pierwszą część klauzuli to co wtedy? tongue

Powodzenia w prowadzeniu net cafe smile

Dziekuję siostrzyczko bardzo !!! wink;);)

Witaj w moich skromniutkich, ale niezwykle gościnnych progach winktongue:P:P

Zapraszam takie duszyczki jak najbardziej ...;););)

Przybywajcie ...:P:P:P

5

No to swój udział w działaniu tej cafe rozpocznę od... przeczytania książki tongue
Ale nie dziś i nie jutro bo mam nadmiar obowiązków i brak czasu by biec do empiku tongue

Ale słowo siostry Pauli, że się za to zabiorę smile

...I jeśli odwrócisz się do nieba zdasz sobie sprawę, że zostały miliony gwiazd i każda jedna jest marzeniem do spełnienia...
...Chociaż niektóre się wypalą, znajdziesz wiele, które dopiero zaczynają świecić...

6

Rafik to szalony koń, wg indiańskich imion, haha. Życzę powodzenia.

Czasem nagle ktoś się pojawia ....
i już zostaje

7

pauli890 napisał/a:

No to swój udział w działaniu tej cafe rozpocznę od... przeczytania książki tongue
Ale nie dziś i nie jutro bo mam nadmiar obowiązków i brak czasu by biec do empiku tongue

Ale słowo siostry Pauli, że się za to zabiorę smile

Zanotowane... wink

8

chill-out napisał/a:

Rafik to szalony koń, wg indiańskich imion, haha. Życzę powodzenia.

hehehe, ja jestem koniem w chińskim horoskopie, a że szalony to na pewno wink;);)

Dzięki chill-out wink zagladaj tu czesto...;) ale tylko z dobrym słowem... wink

9

Czytałam książkę, dostałam ją od przyjaciółki na urodziny, chciała właśnie żebym zmieniła swoje podejście do życia, i siebie. Po części książka mi pomogła, po części sama sobie pomogłam... smile Ale fakt faktem, książka ta nadaje optymizmu i wiary w siebie. Głupi przykład jeśli będziesz o czymś intensywnie myśleć to się to spełni, i tak JA intensywnie myślałam przed wejściem do pociągu, żebym miała gdzie usiąść, i heheh co najlepsze udało się:D Może to przypadek, może nie, ale jakoś trochę uwierzyłam w to co było tam napisane big_smile

Nigdy Nie Mów Nigdy.Nigdy Nie Mów Zawsze.

10

mylenne napisał/a:

Czytałam książkę, dostałam ją od przyjaciółki na urodziny, chciała właśnie żebym zmieniła swoje podejście do życia, i siebie. Po części książka mi pomogła, po części sama sobie pomogłam... smile Ale fakt faktem, książka ta nadaje optymizmu i wiary w siebie. Głupi przykład jeśli będziesz o czymś intensywnie myśleć to się to spełni, i tak JA intensywnie myślałam przed wejściem do pociągu, żebym miała gdzie usiąść, i heheh co najlepsze udało się:D Może to przypadek, może nie, ale jakoś trochę uwierzyłam w to co było tam napisane big_smile

Super Mylenne wink

Ja też tak często mam, że o czymś sobie pomysle i to mi się spełnia wink

Póki co to małe rzeczy i sprawy, ale intensywnie pracuje nad pozytywnym mysleniem nad większymi i ich skutecznym przyciagnięciu wink

11

Zapraszam do przyniesieniu jednego lub kilku pozytywnych , inspirujących cytatów i zamieszczeniu ich na naszej tablicy wink

12 Ostatnio edytowany przez Mufinka (2010-01-13 10:15:22)

Ja jestem kandydatem na pozytywnie zakręconą, to chyba mogę?
"Sekret" nie czytałam, ale zanotowałam jako pozycję w pierwszej kolejności.
czytałam natomiast "Potęga podświadomości" Joseph Murphy. Myślę, że w przesłaniu podobna.

Oto jedne z wypróbowanych przeze mnie mantr: "Powodzi mi się, gdziekolwiek jestem".
Albo (bardziej materialna): "Jestem magnesem dla pieniędzy. Dostatek wszelkiego rodzaju mknie ku mnie".

13

Mufinka napisał/a:

Ja jestem kandydatem na pozytywnie zakręconą, to chyba mogę?
"Sekret" nie czytałam, ale zanotowałam jako pozycję w pierwszej kolejności.
czytałam natomiast "Potęga podświadomości" Joseph Murphy. Myślę, że w przesłaniu podobna.
Oto jedna z mantr z tej książki: "Powodzi mi się, gdziekolwiek jestem".
Albo (bardziej materialna): "Jestem magnesem dla pieniędzy".
Obie wypróbowałam i... to działa!

Witaj Mufinka wink

jasne, że możesz. wink czuj się tu swobodnie i bezpiecznie. wink

Tak, przesłanie jest podobne, aczkolwiek Sekret jest lżejszy w odbiorze, zwłaszcza dla początkujących wink

Polecam wszystkie książki Josepha Murphego.

14

Witaj Rafik .,Mufinko.Mylenne .Pauli890
link znalzłam na 50+  z ciekawości  babskiej postanowiłam zajrzeć i .....
no no calkiem całkiem zapowiada sie dobrze .
Jestem pozytywnie zakręcona to na 100 %
Pomyslow na własny rozwój i szukania miejsca  na ziemi  tez  wiele
Realizacja  tego  powoli zaczyna  zmierzać ku dobremu .
Zycie robi niespodzianki nie zawsze  te wysnione i wymarzone a częściej te okrutne korych sie bardzo boimy i wolimy nie myśłec , nie mówić a jezeli juz to szeptem .
---------------------------------------------------------------------------------
Mam II części  "Potęga podświadomości" - jest cala podkreslona róznymi kolroami w zalężności od potrzeby wsparcia  w chwilach ktore byly dla mnie bardzo trudne .
Pózniej po  traumatycznych przejściach i tragicznym finale byla mi pomocna ,wiel dzi.eki niej zrozumiałam .
Pozbyłam sie zlych emocjii , żalu , pretensjii do ......całego świata .
                  "Podświadomośc nigdy nie zgłasza zastrzeżen .
                   Przyjmuje to co postanowi twoja świadomo.ść .
                   Nie mów "nie stac mnie na to " - chocby to w danej chwili była
"                 prawda .
                  Wybierz myśł pozytywną "Ta  rzecz bedzie moja .Wiem że tak 
                  bedzie "
Pozdrawiam

. Miej czas na uśmiech - to muzyka duszy

15

Witam wszystkich bardzo serdecznie...    smile
Chetnie sie do Was przylacze, jesli pozwolicie...

Pomysl Rafika uwazam, za wspanialy...
Takiej kafejki wlasnie szukalam i ... zadzialalo tu PRAWO PRZYCIAGANIA...

Pracuje nad soba juz ze 36 lat...  Przeczytalam w tym czasie mnostwo roznych "sekretow", ktorych autorow juz nawet nie pamietam, wykorzystujac zawarte w tych ksiazkach madrosci ...
Moja prace nad soba rozszerzyalam do rozwoju duchowego...  Wiekszosc przeczytanych wczesniej ksiazek rozdalam potrzebujacym...
Wszystkim zainteresowanym "Sekretem" moge tez polecic swietna ksiazke Esrher i Jerry Hicks "Pros, a bedzie Ci dane"...

Z najwieksza przyjemnoscia goscic bede tam, gdzie mieszka pozytywne myslenie, wzajemna zyczliwosc i szacunek dla pogladow innych, niz wlasne...
Jestem za dzieleniem sie przemysleniami i doswiadczeniami, bo to zawsze wzbogaca...

Dyskusje sa tworcze, klotnie wyczerpujace (energetycznie)  ...

Wspierajmy sie wiec w budowaniu swiadomego i radosnego zycia !!!    lol

Pozdrawiam
Jovita

16

Przekazuje specjalne powitanie dla Niu7nia, z ktora sie juz znamy...  big_smile
Juz sie ciesze na nasza wspolna, serdeczna i tworcza dyskusje...
Jovita

17

Myslę,że jestem pozytywnie zakręcona!!!Sądząc po nicku chociażby!!!cha!
Lubię czytać  wszystkie Wasze wypowiedzi w wielu wątkach!!!!!

Książka "Sekret" jest dla mnie na pewno pewnym sekretem,bo osoba z mojej rodziny nie może mi jej dostarczyć od poprzedniego roku.Ciągle do niej wraca i wiem,że pomogła przebrnąć tej osobie przez trudne chwile w życiu!!!!
Witam moje koleżanki - wesołe Kobietki ( 50+)!!!!

Nie zmieniaj się ! ... to najlepszy komplement - jaki można usłyszeć od drugiej osoby .... 

18

Witajcie smile
Muszę przyznać, że nie czytałam tego typu żadnej książki ale i bez tego jestem wprost niepoprawną optymistką. W moim życiu nie było i nie ma rzeczy niemożliwych. Po prostu jak jest cel to do niego dążę smile Wiadomo nie na wszystko ma się wpływ bo są sprawy niezależne od naszych starań ale warto wierzyć, że jednak się uda. Znajomi i przyjaciele zawsze mówili, że żyję w świecie marzeń... Cóż z jednej strony tak - to prawda. Mam swój świat, w którym zawsze jest dobrze. Z drugiej nie - bo potrafię spojrzeć na fakty obiektywnie i kiedy nie ma naprawdę szans by było pozytywnie wtedy o tym wiem ale szukam innego sposobu na rozwiązanie sytuacji smile Staram się zarażać pozytywnym myśleniem dlatego każdy twierdzi, że nie można się ze mną nudzić smile

A po książkę mam coraz większą ochotę sięgnąć big_smile

19

Witam serdecznie wszystkich ja to raczej do optymistów i ludzi pozytywnie zakręconych to raczej się nie zaliczam choć bym chciała bo czasami jest mi bardzo źle z tym moim nastawieniem do życia, nawet mój mąż zwraca mi nie raz uwagę żebym się zmieniła. Chciała bym ale to trudne.

"Lukrowana rzeczywistość w deszczu prawd się rozpłynie....."

Witam serdecznie.
Piękny temat oparty na kanwie książki "Sekret" - prawo przyciągania acz siła sugestii. Skupienie na czymś swoich myśli i wierzyć mocno a w końcu się wydarzy.
Przecież stykamy się z tym na co dzień i pragniemy szczęścia, miłości, zdrowia, ale w wielu z nas brakuje wiary i siły aby uwierzyć w to spełnienie. Dlatego właśnie ta książka daje wiedzę jak osiągnąć świadomie i bez wysiłku szczęśliwe życie.
Jeżeli chodzi o mnie to zawsze byłam i jestem pozytywnie nastawiona na życie. Lubię otaczać się ludźmi, którzy jak magnez przyciągają szczęście i zadowolenie. Unikam wampirów energetycznych, bo nic nie wnoszą tylko burzą.
Życzę dalszej ciekawej dyskusji.
P.S.
Pozdrawiam moje kochane przyjaciółki: Jovitę i schiz 49.

21

WItam serdecznie. Bardzo mnie zainteresował ten wątek. Nie czytałam książki, ale napewno po nią sięgnę.
Jani należy unikać wampirów energetycznych, masz rację, ale czasem to jest niemożliwe, jeśli takim wampirem jest ktoś bliski  z rodziny. Ja staram się pracować nad sobą, ale z rodzinnego domu wyniosłam właśnie to czarnowidztwo. Ale już się nie daję i nie pozwalam na negatywne myślenie i walczę z tym właśnie z moją mamą, która zawsze widzi czarne.SKupiam się na tym co jest dobre i uczę się wierzyć w siebie , a książka napewno mi pomoże.
Pozdrawiam.

22

Witam smile

Co do w/w Sekretu - tylko oglądałem nie czytałem książki.

Również staram się myśleć pozytywnie w życiu - ogólne to się udaje (nie licząc niektórych trudnych dni).

Jeżeli chodzi o Sekret i te tajemne siły wszech światu - troszeczku sceptycznie się do tego odnoszę - ale w jedno wierze trzeba pozytywnie myśleć i myśleć o tym na czym nam zależy - to spowoduje "lepsze" skupienie się na danym zagadnieniem, a co za tym idzie poświecimy temu zagadnieniu więcej czasu. Same myśleniu o danym przedmiocie marzeń (pieniądze,miłość,kariera) niestety nie przybliża nas do tego. sad

Również chciałem się odnieść do słów koleżanki Pauli "świat marzeń" - marzenia biorą początek w naszej głowie - kiedy przelejemy je na kartkę stają się celami -do których powinniśmy dążyć. Nie ma rzeczy niemożliwych - zgadzam się - są tylko rzeczy prostsze bądź trudniejsze do realizacji.

Przepraszam za sceptycyzm co do książki "Sekret" smile ale polecam ją do przeczytania.

Ukłony w stronę założyciela wątku i pozdrowienia dla wszystkich uczestników smile

23 Ostatnio edytowany przez Nicolle (2010-01-13 18:10:39)

Witam serdecznie !!!!

Książki nie czytałam ale ogladałam film bo takowy jest.  Oglądałam go 2 razy i jestem pod jego wrazeniem. Jest to oczywiście dokument ale bardzo ciekawie nakręcony.

Skopiowałam jego opis  i można go ściągnąc z Chomika.

The Secret? - film nowej ery.

?The Secret? to film, który obejrzysz kilka razy nie dlatego, że jest wspaniały, ale dlatego, że zdradzi Ci coś, o czym do tej pory wiedziała garstka najbogatszych?

Film opowiada o ?low attraction? czyli o prawie przyciągania.
Czym jest owo prawo ?
Najogólniej rzecz ujmując, prawo to mówi o tym, że to, co spotyka Cię w życiu, spotyka Cię, bo sam to przyciągnąłeś.

"Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz".

Prawo przyciągania jest tożsame z prawem odpowiedzialności za swoje życie.
Innymi słowy - jesteś sam odpowiedzialny za siebie i swoje życie.
Jakkolwiek w pierwszej chwili możesz się buntować, niemniej taka jest prawda przed którą nie jesteś w stanie uciec

Polecam ten film. Książka na pewno lepsza od filmu  - no ale co kto lubi  !!!

Pozdrawiam !!!!

Iwkaaa
Nie zawsze umiemy ocenić kto jest  biorcą a kto dawcą energii. Czasami upłynie dużo czasy gdy się zreflektujemy, a tym bardziej w najbliższej rodzinie, gdzie zaufanie często jest na pierwszy miejscu.  Osoba będąca wampirem może być powszechnie lubiana i ceniona, tylko ludzie z tego otoczenia  podświadomie unikają z nią kontaktów. Czasami nie umieją ocenić co tak właściwie się stało, że jesteśmy wyprani i osłabieni.
Przeciwieństwem wampira energetycznego jest dawca energii. Jest wesoły, uśmiechnięty, z humorem, optymistycznie patrzy na świat. W towarzystwie tej osoby czujemy, iż nasz poziom energii też wzrasta, czujemy, jak ten optymizm również nam się udziela. Tacy ludzie nas motywują, sprawiają, iż jesteśmy gotowi na nowe wyzwania.
Tu chcę nawiązać do w/w aby wbrew przeciwnościom zauważać całą kwintesencję jakie niesie nam przecież cudowne życie.
Bądźmy pozytywni.!!!!!

25

Znam jedno człowieka, nazywamy go "Wiecznie uśmiechnięty" smile To dawca niezliczonej ilośći energii, która niejeden dom by rozświetliła.

i już zostaje

chill-out   -   Waśnie taki człowiek ten "wiecznie uśmiechnięty"  już z gruntu jest pozytywny, widzi w innych kolorach to co niektórzy widzą tylko w czarnym. Ten "wiecznie uśmiechnięty zaraża wszystkich wokół swym optymizmem.

27 Ostatnio edytowany przez sentymentalna Jani (2010-01-13 20:09:14)

Wracając do książki "Potęga podświadomości" gdzie  niu7nia w swoim poście pięknie i wymownie ujęła treść  tekstu:
"Podświadomość nigdy nie zgłasza zastrzeżeń
Przyjmuje to co postanowi twoja świadomość"

Myśli każdego człowieka połączone są z emocjami lub uczuciami  jak magnez przyciągają to o czym  myśli , czego pragnie. Tylko trzeba wierzyć!!!!!!!

28

Tylko trzeba wierzyć, a jak zauważyłam pewnie nie tylko ja na forum, ciężko znaleźć tak pozytywny temat jak ten:) Większość ciągle narzeka, zamiast cieszyć się z tego naszego JEDYNEGO życia. Drugiego nie będzie.
Trzeba więc pracować nad tym żeby być szczęśliwym człowiekiem, a potem po prostu nim być smile

Gdzieś przeczytałam pewną zasadę:

Stosuj zasadę SSS: Szacunek dla siebie, Szacunek dla innych,
stuprocentową odpowiedzialność za wszystkie swoje czyny.

30

Choć z drugiej strony gdyby to było takie proste to każdy chodziłby uśmiechnięty i wszystkim by się układało cudownie. A czemu tak nie jest?

i już zostaje

31

Witam w APCz z natury jestem pesymistką  ale tak bardzo mi to przeszkadza w życiu, więc postanowiłam coś z tym zrobić.Chcę nauczyć się patrzenia na każdy dzień bardziej kolorowo radośniej.

32

Gdyby wszystkim było za dobrze, to świat byłby zbyt piękny. Dlatego czasem musi być gorzej, żeby potem docenić jak jest dobrze:)

BaPa65 też kiedyś byłam okropną pesymistką. Też mi to przeszkadzało, więc wzięłam się za siebie. Nauczyłam się dostrzegać zawsze jakieś pozytywy. I teraz moge powiedzieć , że jestem 75% optymistką wink
Wszystko da się zmienić smile

Masz rację  chill-out  nie ma uniwersalnego środka na szczęście. Każdy z nas ma inne cele i do nich dąży. Ja cieszę się z zupełnie innych rzeczy niż ktoś inny. Wiele zależy od naszego charakteru, jak podchodzimy do spraw.
Wyczytałam i nawet zapisałam sobie w starym notatniku receptę na życie.
- nie rozpamiętuj niepowodzeń
- uwierz w siebie
- koncentruj się na dobrych chwilach
- baw się
- dbaj o siebie
- miej pasje

Dajesz mylenne piękny przykład doceniania tego co mogło by się wydawać , że nas nie cieszy. Zobaczyłaś to w zupełnie innym świetle, ale to tylko twoja zasługa. Ty sama kształtujesz swój wizerunek na wiele spraw i ty decydujesz jaką to ma barwę.

35

Heloł wink heloł wink  heloł wink

Wchodze i patrze i patrze i oczom nie wierzę, że tu taki malutki tłoczek się zrobił... wink

Kochani jestem z Wami, czytam co napisaliście. wink i Bardzo się cieszę, że mój pomysł sie podoba i że czekaliście na takie miejsce. wink

Teraz licze na waszą aktywna pomoc w tworzeniu tego miejsca, bo ja sam nie stworzę tu klimatu wink

KLIMAT STWORZYMY MY WSZYSCY RAZEM !!!

Także zaproście w swoich kafejkach wszystkich chętnych do odwiedzenia tego miejsca wink

Może jeszcze o nim nie wiedzą, a chcieliby wiedzieć. wink

Niech przyjdą , przyniosa pod pachą jakis fajny pozytywny cytat, albo tytuł ksiązki, albo zwykłe dobre słowo z uśmiechem wink

Jak się obrobię z obowiązkami , to każdemu odpisze cos w jego wypowiedzi. wink

Pooozdrowionka dla Wszystkich moich/naszych miłych gości wink;);)

36

Witajcie:) Ja jestem z natury marudą ale postanowiłam tu zajrzeć. Niestety na te książki nie mam teraz czasu ale jak będę mieć obiecuję że przeczytam:) a teraz tak coś ode mnie (no prawie bo powiedział to Marcel Achard)

"Ludzie wierzą, że aby osiągnąć sukces trzeba wstawać rano. Otóż nie - trzeba wstawać w dobrym humorze."

Więc jutro śpimy do południa by mieć dobry humor:)

http://www.youtube.com/watch?v=3VVuMIB2 … 68719FFEF/

eh, co ten kawałek ma w sobie że ja go tak lubię?

37

I jeszcze kilka na rozpoczęcie nowego dnia

Bierz od świata to, co ci daje, ale nie domagaj się tego, czego ci dać nie chce. Natomiast prosić możesz zawsze.

[ Ali Ibn Abi Talib ]

Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem.

[ Phil Bosmans ]

Umieć żyć to: żyć lekko bez lekkomyślności,
być wesołym bez swawoli, mieć odwagę bez brawury, zaufanie i radosną rezygnację.

[ T. Fontane ]

http://www.youtube.com/watch?v=3VVuMIB2 … 68719FFEF/

eh, co ten kawałek ma w sobie że ja go tak lubię?

38

Dobrze jest zawsze budzić się z przekonaniem, że dzień, który się zaczyna, wniesie dużo dobrego do mojego życia." PATRYCJA RYDZEWSKA

Uśmiech jest jak słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy.
                                                  Wiktor Hugo
Uśmiech to pół pocałunku.
                          Kornel Makuszyński
http://i49.tinypic.com/9kyudz.gif

39

Link  do obejrzenia filmu "Secret"
oglada sie bez uzycia transferu
http://chomikuj.pl/dorotti/secret-film* … *c5*bcycie

40

niu7nia napisał/a:

Link  do obejrzenia filmu "Secret"
oglada sie bez uzycia transferu
http://chomikuj.pl/dorotti/secret-film* … *c5*bcycie

Dzięki piękne Niunia wink Film bardzo się przyda wink

http://img199.imageshack.us/img199/7333/occhi004.gif

Jak tu nie wierzyć, że prawo przyciągania istnieje, kiedy wczoraj właśnie pomyślałam aby chociaż kawałek tego filmu zobaczyć i zobaczyłam. Trzeba tylko w to uwierzyć.
Zagłębianie się we własną psychikę i skupieniu się na czymś co w końcu się wydarzy.

Niu7nia dziękuję.

42

No ... widze, ze prawie cala cafejka 50+ sie tu przeniosla, bo to madre kobitki... dlatego z nimi jestem...
Witam, witam, witam...
i te znajpome duszyczki i te nowo poznane...  smile

Paula890... gdy przychodzilismy na ten swiat  (ziemski),  nikt nie obiecywal nam, ze bedzie latwo...
Praca nad soba to najtrudniejsza z prac, jaka moze wykonac czlowiek...  Dlatego tak wielu ludzi woli nic nie robic,  za to wymagaja, aby to inni sie zmienili... no bo to znacznie latwiejsze ...
Wymagac od innych to ucieczka przed odpowiedzialnoscia...
To co jest trudne jest bardzo ciekawe i dostarcza mnostwo satysfakcji... wiec warto !!!
Tym bardziej, ze robimy to dla SIEBIE!!!...

Sentymentalna Jani wspomniala tu o swiadomym zyciu i przejeciu odpowiedzialnosci za siebie...
I o to wlasnie chodzi...
Praca nad soba/ rozwoj osobisty  to nic innego jak przejecie odpowiedzialnosci za siebie i swoje zycie.... to zycie SWIADOME ...
Ja podejmuje decyzje, ja dokonuje wyborow i ja ponosze wszelkie,wynikajace z tego  konsekwencje ...
To ja sama ponosze odpowiedzialnosc za wszystko, co mnie w moim zyciu spotyka...
Taka postawa jest absolutnie przelomowa... i wymaga wielkiej odwagi...  ale na tym wlasnie polega dojrzalosc...
To ciezka praca, ale jej owoce sa slodkie i wspaniale...
Najlatwiej jest mowic, ze cos jest trudne i nic nie robic... no coz ... do niczego nie mozna nikogo zmuszac...
Kazdy ma wolna wole i  ... prawo wyboru...
Nic nierobienie tez jest wyborem... 

Iwkaaa...
Unikanie wampirow energetycznych  nie zawsze pomaga, bo wampiryzm jest mozliwy rowniez na odleglosc... Nie trzeba sie z kims stykac bezposrednio, zeby mu zrobic "krzywde"...  Szczegolnie, gdy w gre wchodza osoby bliskie...
Najskuteczniejsza metoda jest blokowanie sie...
Pozdrawiam  smile
Jovita

43 Ostatnio edytowany przez Rafik (2010-01-14 10:05:05)

Witajcie Moi Drodzy... wink

Dzisiaj 2 cytaty z mojego ulubionego Autora Paulo Coelho.

Dla mnie jego książki są niesamowicie prosto napisane, ale maja niezwykłe przesłania i posiadają niezwykłą moc.

Kto czytał jego książki? Jakie? I jak wrażenia? Zapraszam do podzielenia się opiniami i przemyśleniami...;)

"Każdy jest kowalem swojego losu. Może popełniać ciągle te same błędy i uciekać przed tym, co życie wielkodusznie stawia mu na drodze."
BRIDA

"Nikt nie powinien się bać rzeczy nieznanych, bo każdy zdolny jest osiągnąć to, czego pragnie i potrzebuje."
ALCHEMIK

PS. Cały czas czekamy też na komentarze i przemyślenia o książce i filmie Sekret.

Przemiłego i owocnego dnia !!!

PS2. Hej ludki, nie tylko czytac, ale i skrobnąc tu parę pozytywnych słówek. Nawet tylko w rodzaju "Cześć jestem Zosia, przyglądam się Wam z ciekawością i kibicuję. Pozdrawiam " wink;);)
No ale myślę, że jak się przychodzi tu z wizytą, to jakiś mały cytacik w rączce trzeba przynieść!!!;)
Prosze zacząć przeglądać książki, necik i inne źródła i zawitac mi tu tłumnie !!!!
Jak przyjdę wieczorem, to chcę mieć problem z przeciśnięciem się w drzwiach wink;);)

"""Pozytywne myślenie jest umiejętnością i może stać się nawykiem. Nigdy nie należy koncentrować się na przeszłości, bo to, co się stało "już się nie odstanie". Zawsze można odruchowo myśleć o przyszłości: jak można pomóc w danej sytuacji, a jeśli nie można pomóc, to chociaż nie przeszkadzać"""

Po zapoznaniu się z książką "Sekret" człowiek automatycznie zaczyna myśleć pozytywnie i treść zawarta w niej hipnotyzuje nas swoją siłą i wiarą w to,że naprawdę to czego pragniemy ziści się.

http://img685.imageshack.us/img685/7527/faccina256.gif

45

No a oprócz dobrego od RAfika

cos dla ucha i ciała:

Van Halen --- JUMP

http://www.youtube.com/watch?v=dmfrPrN1 … anslated=1

albo

KULIG Skaldów w świetnym wykonaniu i aranżacji Orkiestry Adama Sztaby

http://www.youtube.com/watch?v=TYumlCHV … xt_from=PL

Skaczemy, skaczemy, łapki w górę i wyginamy śmiało ciało !!! wink;);) O właśnie tak !!! wink;);)

No i śpiew, śpiew, śpiew wink Może być z playbacku wink

Czujecie przypływ pozytywnej energii i poszerzenie uśmiechu na buźce???  Dokładnie tak miało to zadziałać wink;);)

Oj! Rafik masz siłę masz wiarę i skutecznie ją nam przekazujesz. Podskakujemy wszyscy domownicy przy tych utworach z twojego linku.
Tak trzymaj!!!!!!!

http://img195.imageshack.us/img195/4268/mano033.gif

47

sentymentalna Jani napisał/a:

Oj! Rafik masz siłę masz wiarę i skutecznie ją nam przekazujesz. Podskakujemy wszyscy domownicy przy tych utworach z twojego linku.
Tak trzymaj!!!!!!!

http://img195.imageshack.us/img195/4268/mano033.gif

Jani a Ty jak dawałaś po garach za perkusja, normalnie szok wink;);) Ledwo to wytrzymały wink;);)
Masz parę dziewczyno wink;);) Też tak trzymaj wink;);)

Ps. coś mi się widzi, że Ty zostaniesz moją naczelną felietonistką kafejki wink;);)

Przyjmujesz posadę??? tongue:P:P

Cytat: Ps. coś mi się widzi, że Ty zostaniesz moją naczelną felietonistką kafejki winkwinkwink

Przyjmujesz posadę??? """

Jestem wielce zaszczycona!!!!!Miło mi!!!Tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://img193.imageshack.us/img193/3276/mano006.gif

49

Cytat: Ps. coś mi się widzi, że Ty zostaniesz moją naczelną felietonistką kafejki winkwinkwink

Przyjmujesz posadę??? """

Jestem wielce zaszczycona!!!!!Miło mi!!!Tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://img193.imageshack.us/img193/3276/mano006.gif

Witaj zatem Jani juz w nowej roli wink

"""Umysł nasz, nawet jeśli świadomie nie zdajemy sobie z tego sprawy, ma tendencję do automatycznego dążenia do realizowania obrazów, które "widzi". Jeśli chcemy osiągnąć wyznaczony cel, musimy pielęgnować w myśli pożądany obraz """

Niech to motto niesie nas na wyżyny naszych marzeń i realizacji ich.

http://img707.imageshack.us/img707/2733/smileysilly.gif

51

Witajcie.
Czytałam kilka książek Paulo Coelho, ale nie spisywałam cytatów. Wiele jest mądrych myśli w jego twórczości.
Ale znalazłam w necie inną myśl, która wydaję mi się celna:

"Żyjemy za często wracając się w przeszłość, budząc ją we wspomnieniach minionych przeżyć, a tym samym nie będąc w pełni otwartym na przyjęcie przyszłości, która wciąż traktowana jest jako wielka niewiadoma, wzbudzając w nas lęk i wątpliwości dla każdego nowego dnia...to proces hamujący jej przebieg. I jak tu korzystać z życia, skoro większa jego część utkwiła w naszej pamięci...?"
- Senna K.

Ktoś powiedział też: "nie ma wczoraj, jest tylko dziś".

Żyjmy więc dniem dzisiejszym, nie rozpatrujmy przeszłości, nie planujmy na przyszłość, bo:

"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, powiedz Mu o swoich planach".

52 Ostatnio edytowany przez Rafik (2010-01-14 13:00:08)

"""Umysł nasz, nawet jeśli świadomie nie zdajemy sobie z tego sprawy, ma tendencję do automatycznego dążenia do realizowania obrazów, które "widzi". Jeśli chcemy osiągnąć wyznaczony cel, musimy pielęgnować w myśli pożądany obraz """

Niech to motto niesie nas na wyżyny naszych marzeń i realizacji ich.

http://img707.imageshack.us/img707/2733/smileysilly.gif

Świetny cytat Jani !!! wink W tytm zdaniu można by zamknąć cały opis pozytywnego myślenia wink;);)

O czym najczęściej myslicie i jakie mysli są waszymi dominującymi, to zaczyna się materializować i przydarzać z życiu wink;);)

Czy tego chcecie czy nie ...;)

Więc dobra rada: MYŚLCIE TYLKO I WYŁĄCZNIE O TYM CZEGO CHCECIE wink;);)

i SPEŁNIENIA TYCH WASZYCH ZYCZEŃ Z CAŁEGO SERCA WAM ŻYCZĘ cool:cool::cool:

Mufinko ta myśl jest bardzo celna ja w jednym z poprzednich postów przytoczyłam bardzo podobne spostrzeżenia i zgadzam się z tobą :

- nie rozpamiętuj niepowodzeń
- uwierz w siebie
- koncentruj się na dobrych chwilach
- baw się
- dbaj o siebie
- miej pasje

54

Czy w tym temacie mieszczą się również sposoby na opanowywanie stresu?
Myślę, że tak, bo jeśli ktoś potrafi to robić, żyje mu się z pewnością łatwiej.
Chętnie posłuchałabym jakiś porad z tej dziedziny.

Mufinko specjalnie dla ciebie wyszukałam w necie aby odpowiedzieć na twoje pytanie więc przytaczam:

Świadomość myśli

Świadomość myśli jest procesem, w którym obserwujesz własne myśli, być może w stresie, i zaczynasz być świadomy tego co się dzieje w Twojej głowie. Najlepiej jest nie wstrzymywać żadnych myśli ? po prostu pozwolić im "płynąć" ich biegiem i je obserwować.

Zwróć uwagę na negatywne myśli podczas gdy obserwujesz Twój "strumień wyobraźni". Często pojawiają się one i znikają pozostając niezauważonymi. Zwykle nie wiesz, że istnieją. Przykłady częstych negatywnych myśli to:

* martwienie się jak wyglądasz w oczach innych ludzi;
    * pochłonięcie jakimiś myślami z symptomami stresu;
    * zastanawianie się nad konsekwencjami złego występu;
    * samokrytyka;
    * poczucie niedostateczności.

Zrób notatkę z myśli i wtedy pozwól strumieniowi "płynąć".

Świadomość myśli jest pierwszym krokiem procesu eliminacji negatywnych myśli ? nie możesz opanować myśli jeśli nie wiesz co myślisz.

Posty [ 1 do 55 z 724 ]

Strony 1 2 3 14 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » APCz - Akademia Pozytywnego Człowieka - net cafe ;-) ZapraszaMY...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018