Nie wszystkie dzieci nasze są - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1 Ostatnio edytowany przez ewelinaL (2016-02-19 13:00:25)

Temat: Nie wszystkie dzieci nasze są

Poddaję Waszej ocenie satyryczną miniaturkę. Typ - drabble (dla niewtajemniczonych 100 słów).
Znawcy zaliczyli utwór do publicystyki, ja pisałam groteskę, ale nie mnie dyskutować;)
Zachęcam do uwag i oceny.

Nie wszystkie dzieci nasze są

Pierwszego kwietnia roku pańskiego dwa tysiące szesnastego, Rząd Rzeczpospolitej Polskiej wprowadza w życie dekret, na mocy którego pozbawia mnie trójki moich dzieci.

Chodzi oczywiście o ustawę 500+, która nie tylko mówi, że nie przysługuje mi (poprawka - moim dzieciom), wspomniana kwota, ale umiejętnie je segreguje i uzmysławia, że winę za kategoryzację ponoszą rodzice.

Pierwsze dziecko - cóż począć, że się zestarzało, zanim skończyło naukę. Do roboty!
Drugie dziecko - w związku z powyższym, starym nierobem, psim swędem wskakuje na złote podium.
Ale chwila, bo jest trzecie dziecko, również pierwszy medalista, po ojcu...

Tym sposobem wychowuję nieroba i dwójkę bękartów.
Ciekawa rodzinka. Psia mać!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nie wszystkie dzieci nasze są

Ewka, to pojechałaś nieźle:) Teraz wszyscy rodzice będą sobie i innym liczyć  potomków. I kto wie, może się znajdą te, do których ojcowie się nie przyznawali wcześniej?;)

3

Skąd to drabble się wzięło? Z twittera? Nie znam tego.
Podoba mi się taka zwięzłość, ale wers o drugim dziecku jest trochę dla mnie niezrozumiały. Pisząc o starym nierobie miałaś na mysli ojca? ^^
Ogólnie kojarzy mi się z Kroniką Galla Anonima (ciekawe podejście z tym pierwszym zdaniem) i miniaturami o rodzinie Hiobowskich, które sobie czasem poczytuję.

4

Summerka, nie wiem, jak będzie, ale zapowiada się ciekawie.

Naprędce, cieszę się, że trafiłam w gust z miniaturką.
Z Twittera... Dobre, zapamiętam, gdzie szukać takich utworów;)
Drugie dziecko staje się pierwszym, bo starsze przekracza kwalifikujący do świadczenia wiek. A pierwsze nazywam "starym nierobem", bo skoro jest za dorosłe, żeby skorzystać ze świadczenia, to powinno pójść do pracy, a nie się uczyć.
Każde z wymienionych dzieci z innego powodu nie "załapuje" się na ustawowe pieniądze.
Co do początku (pierwszego zdania), to starałam się oddać historyczną wzniosłość w krzywym zwierciadle.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021