Nagle przestałam brać tabletki antykoncepcyjne... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Nagle przestałam brać tabletki antykoncepcyjne...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Nagle przestałam brać tabletki antykoncepcyjne...

Witajcie!

Od kilku miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne, od sierpnia wraz z narzeczonym zamieszkaliśmy razem, no i nie jestem już ubezpieczona, ponieważ w szkole zaocznej w jakiej teraz jestem nie ma ubezpieczenia.. Brak ubezpieczenia wiąże się z tym, że nie mogłam iść do ginekologa, żeby dał mi receptę na tabletki, bo nie stać mnie było na płacenie prywatnie.. Nie wykupiłam tabletek, a powinnam zacząć je brać od wtorku i problem jest teraz taki, że wczoraj mój narzeczony skończył we mnie i boję się, że okaże się, że jestem w ciąży.. Duże jest prawdopodobieństwo, że mogę zajść, jak przerwałam branie tabletek?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nagle przestałam brać tabletki antykoncepcyjne...

Czasem brak słów na ludzką nieodpowiedzialność...niemasz pieniędzy na ginekologa, a na wychowanie dziecka będziesz mieć? Tak, jest możliwe, że jesteś w ciąży, seks bez zabezpieczenia daje taką możliwość.

Poza tym, dowiadywałaś się, czy po receptę musisz się rejestrować? Ja byłam u ginekologa i na nfz i prywatnie, w obu przypadkach po receptę mogłam wejść bez rejestracji i bez uprzedzenia.

3

Mam nadzieję, że w ciąży nie jesteś. Szkoda by było dzieciaczka, bo matkę ma totalnie nieodpowiedzialna. A może warto zarejestrować się w PUPie? Życie bez ubezpieczenia ? Ludzka głupota mnie przeraża.

Reklama

4

samotnax4 napisał/a:

Mam nadzieję, że w ciąży nie jesteś. Szkoda by było dzieciaczka, bo matkę ma totalnie nieodpowiedzialna. A może warto zarejestrować się w PUPie? Życie bez ubezpieczenia ? Ludzka głupota mnie przeraża.

A mnie przeraża to jak ludzie tak od razu potrafią ocenić człowieka..  wink
Usamodzielniłam się, poszłam na głęboką wodę, wyprowadziłam się po to, żeby zacząć nowe życie wraz ze swoim narzeczonym. I jak doskonale pewnie wiecie, nie jest łatwo znaleźć pracę tak od razu, pracowałam, ale okazało się, że trafiłam na oszustów, więc musiałam zrezygnować, początki zawsze bywają ciężkie, a to, że doszło do seksu bez zabezpieczenia, nie oznacza, że człowiek jest od razu nieodpowiedzialny, bo wielu kobietom się to zdarza. Znalazłam to forum, pomyślałam, że napiszę o tym co mnie delikatnie męczy, a oczywiście Polskie kobiety co zrobiły? oceniły mnie z góry do dołu. Jestem w trakcie zameldowania się tymczasowego, bo potrzebny przy tym jest właściciel mieszkania, więc bez tego nic nie załatwię tak naprawdę, bez meldunku. I to nie jest tak, że jestem bezmyślną kobietą, dałabym sobie na pewno radę z narzeczonym, a dziecko byłoby najszczęśliwsze, chciałam się tylko dowiedzieć JAKIE JEST PRAWDOPODOBIEŃSTWO, ŻE JESTEM W CIĄŻY, nie potrzebuje, żebyś ktoś mnie oceniał, bo doskonale wiem, jakim człowiekiem jestem. Jeżeli w ten sposób pomagacie kobiecie, która tutaj napisze co leży Jej na sercu to brawo! Oceniajcie ludzi dalej, to naprawdę jest mądre. wink

5

Nie wiemy, jakim człowiekiem jesteś, ale Twój czyn był nieodpowiedzialny i to oceniamy.

Bo jak inaczej ocenić sytuację, w której kobieta:
1. Nie zorientuje się, czy może dostać receptę bez rejestracji
2. Uprawia seks bez zabezpieczenia bo nie ma pieniędzy na ginekologa

Gumki kosztują kilka złotych.

Nikt Ci nie wywróży, czy jesteś w ciąży, ani jakie jest prawdopodobieństwo...
Na przyszłość życzę więcej zdrowego rozsądku, a w podobnej sytuacji metodę "szklanka wody zamiast"

Reklama

6

Tak, możesz być w ciąży.

Po receptę najczęściej nie trzeba się rejestrować, ani płacić za wizytę.
Przynajmniej tak jest u nas w przychodni.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

7

Jakieś prawdopodobieństwo jest zawsze , nawet z tabletkami, nie denerwuj się i zrób test smile

Dzisiaj miałam sen, chciałabym zatrzymać go w pamięci,
był dobry jak seks z miłości nie dla pieniędzy.

8

Tabletki może przepisać nawet rodzinny. Marna wymówka.

Jak będziesz w ciąży to będzie to ciąża na życzenie, a nie żadna wpadka.

gdykochamy

9

różne są sytuacje, ale akurat o tym zawsze myślę z wyprzedzeniem. Dla mnie antykoncepcja doustna jest najwygodniejszą formą i taką też stosuje, mam ginekologa, który wypisuje mi recepty na pół roku z góry, w przychodni też jest państwowy, a jak ładnie się poprosi to zawsze zostaje jeszcze rodzinny, może trochę zachodu, ale zawsze warto mieć jedno pudełko w zanadrzu:)

10 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-10-04 19:00:51)

Trzeba było iść do apteki i poprosić o receptę farmaceutyczną, jeśli nie masz 26 lat to masz ubezpieczenie, jeśli masz no to faktycznie nie, w takiej sytuacji powinnaś udać się do urzędu pracy i się zarejestrować, będziesz ubezpieczona.

Tak możesz być w ciąży... Trzeba mieć głowę nie od parady żeby nie mając na ginekologa ryzykować zajściem w ciążę.

Od reszty tego co chcę napisać się powstrzymam...

11

oo, dobry pomysł, w urzędzie od dnia rejestracji ma się ubezpieczenie, więc do lekarza spokojnie można iść, warto też zawsze mieć takie potrzeby na pierwszym planie:)

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Nagle przestałam brać tabletki antykoncepcyjne...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018