okres co 20 dni. Czy to źle? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » okres co 20 dni. Czy to źle?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: okres co 20 dni. Czy to źle?

Od niedawna okres zaczyna mi się co 20 dni. Wcześniej zaczynał się do 28-30 dni. Martwię się czy nie jestem na coś chora. Wy też macie podobną sytuację?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: okres co 20 dni. Czy to źle?

To zbyt rzadko. Jeśli to nie jest jednorazowa sytuacja, tylko trwa od pewnego czasu to warto, żebyś odwiedziła lekarza. Być może to objaw zaburzeń hormonalnych, a te zawsze należy leczyć.

3

Zdecydowanie idź do lekarza, jeżeli ten stan utrzymuje się dłużej. Takie zaburzenia bywają pod wpływem stresu, podróży itp., ale jeżeli trwają dłużej, to trzeba to sprawdzić.

4

ja mam co 21 dni  ,  i tak już żyję  już kilka-ąt lat  jak w zegarku .

5

Kamoa napisał/a:

ja mam co 21 dni  ,  i tak już żyję  już kilka-ąt lat  jak w zegarku .

A masz owulację? Bo nie jestem pewna, ale w tak krótkich cyklach może nie dochodzić do jajeczkowania, a jeśli jednak dojdzie, to zarodek ma zbyt mało czasu, by się zagnieździć. Dlatego optymalna długość to więcej niż 21 dni.

6

Okres wystepujacy czesciej niz co 22-23 dni to objaw zaburzen hormonalnych.

Nalezy sprawdzic poziom hormonow i znalezc przyczyne rozstroju, bo jak wspomniano ma to wplyw na plodnosc.

Natomiast po 40 skracanie sie cyklu jest procesem naturalnym, ale postepuje to powoli, czasem przez lata i jest oznaka zblizania sie do menopauzy.

(Nalezy tez pamietac, ze poziom hormonow ma wplyw nie tylko na plodnosc, ale tez na ogolne funkcjonowanie organizmu, zbyt czesty okres moze byc powodem anemii, anemia po kilku latach wywolac kolejne choroby. Rozregulowane hormony to tez osteoporoza na starosc, bo estrogenh maja na to wplyw, wiec jak ktos nie chce by na starosc mu sie kosci lamaly jak zapalki to nie powinien sie zadowalac tym, ze poki co jest OK tongue

7

w młodości wystarczyło ze partner na mnie tylko zajrzał a ja już byłam w ciąży wink hormony mam ok, zdrowie mi dopisuje , libido mam większe im starsza , kobietą jestem całą gębą do rozrodu ( opinia mojego lekarza ) , kiedyś próbowano mi wydłużyć cykl  hormonami i antykoncepcją w wyniku czego dziś mam dorosłego syna smile gdyby nie radykalne zabezpieczenie to co rok byłby prorok big_smile

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » okres co 20 dni. Czy to źle?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018