Implanty zębów. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Implanty zębów.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: Implanty zębów.

Witam, mam doła. Wypadła mi dwójka którą leczyłam z 15 lat...
Słabo wyglądam bez niej, pozostała mi proteska, czyli masakra lub implant. Implancik pod Warszawką 5 tysiączków. Nie żebym narzekała tylko jakoś nie mam drobnych.
Czy ktoś z was ma protezę lub orientuje się czy sie da zrobić to taniej w innej części Polski???
Z tego co znalazłam w necie to w poznaniu d sie to zrobić za dwa tysiące. Ale nie wiem czy to fakt czy czyjaś reklama.
Orientujecie się może jak to wygląda u was?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Implanty zębów.

W Krakowie implant od 3500 za całośc w Luxdentica.Pozdrawiam

3

A może koronka? Nie bardzo się znam, ale na pewno mniej wynosi, tylko nie wiem, jak to wygląda. W Bolesławcu implant 3000 zł

4

Ja mam implanty wstawione już od ponad roku od firmy nobel biocare są najbardziej doceniane na rynku. Maja naprawdę dobre produkty trwałe i mocne. A co do imlantów to nie niszczą sąsiednich zębów i służą przez lata. Ja zdecydowałam się dla tego bo moja mama mnie namówiła ona ma już kilka lat i nic się z nimi nie dzieje tylko wiadomo trzeba prawidłowo o nie dbać:)

5

Mam implant tej firmy. Górną szóstkę. Stomatolog polecił tą firmę jako najlepszą na rynku implantologii. Ja robiłam wszczepienie w zeszłym miesiącu. Do tej pory wszystko jest ok, wszystko się ładnie zagoiło i nie ma żadnego stanu zapalnego. Ja pozwoliłam sobie na to, że implant zaprojektowali mi idywidualnie. Idealnie pasuje do moich zębów, nie ściera innych przy jedzeniu. Warto porozmawiać ze stomatologiem o takim rozwiązaniu.

6 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-08-05 12:23:49)

Najlepszym wyjściem rzeczywiście będą implanty zębowe. Protezy ruchome mogą się przemieszczać, czy nawet wypadać podczas jedzenia lub rozmowy. Co do ceny, wszystko zależy od miasta, kliniki, a nawet rodzaju implanty. Czasem lepiej dopłacić, bo implanty służą na stałe, stając się integralną częścią szczęki. [spam] Moja siostra w Poznaniu za całe leczenie (nie miała górnej czwórki) płaciła 3800 zł.

7

ja mam wkład koronowo- korzenny śruba w korzeniu zęba i ceramiczna wstawka mam to swoje wady ale przynajmniej nie trzeba wyjmować jak proteski

8

Niby duże koszty, ale z implantami o tyle fajnie, że inwestujesz jedynie raz – a masz na całe życie. W dodatku wielu stomatologów bierze pod uwagę spłatę ratalną, warto się popytać o takiej możliwości smile Inną kwestią jaką zniechęcają się ludzie, są rzekome powikłania po zabiegowe. Strach przed nie przyjęciem się implantu przez organizm, jest nie uzasadniony. Równie dobrze może spaść na nas meteor – bo przecież też istnieje taka szansa, a ile razy to się zdarzyło? Ja jestem za tym, aby jednak robić sobie implanty i korzystać z nowoczesnej technologii stomatologicznej, jaką nam teraz udostępniają. Bo czemu nie? Bez boleśnie, na długie lata, a i mniej znienawidzonych  wizyt u stomatologa - bo raz i porządnie. Czego chcieć więcej?? Ja również skorzystałam. A co mi tam. Człowiek haruje jak wół, musi mieć choć w tym życiu trochę luksusu. Więc i ja skorzystałam. Tak się składa, że gdzieś na forum znalazłam dużo pozytywnych komentarzy o  Laser-Dent (u pana Bronieckiego) smile , nie mając innych sprawdzonych źródeł (znajomi na moje nieszczęście mają zdrowe zębiska, nie było komu polecić czegoś konkretnego) udałam się tam. Miałam do uzupełnienia dwa zęby, wszystko od ręki, profesjonalnie, na moją kieszeń, a i pogadałam trochę, dowiedziałam się więcej. Naprawdę warto się nieraz przemóc i spróbować czegoś nowego, bo można nieraz się pozytywnie zaskoczyć. Polecam! smile

9

Gimini napisał/a:

inwestujesz jedynie raz – a masz na całe życie.

Teoretycznie, bo jeszcze nie ma chyba ludzi, którzy przeżyliby z nimi całe życie wink
Najnowsze implanty (tytanowe) są stosowane od około 30 lat.
Zakłada się, że powinny przetrwać kilkadziesiąt lat.

Gimini napisał/a:

Strach przed nie przyjęciem się implantu przez organizm, jest nie uzasadniony.

Jest uzasadniony. Każdy uczciwy dentysta powie, że takie ryzyko zawsze istnieje. Niewielkie, ale jednak.
Niemniej, jest inwestycją wartą zachodu. Na pewno jest lepszy niż proteza.

10

Ja bym postawiła na implanty, myślę, że będziesz bardziej zadowolona z efektów, a to się chyba najbardziej liczy smile Oferty stomatologów możesz sobie porównać na portalu favore, ogłaszają się tam dentyści z całej polski, to będziesz mogła sobie porównać, gdzie opłaca Ci się dojechać i zrobić zabieg smile

11

Ja na pewno zrobię sobie implanty, już postanowione. Ale postanowiłam pojechac z tym za granicę, do Mołdawii. Jak by to nie było zwariowane, po nowym roku postanowiłam spróbować. Znalazłam ,  a właściwie polecili mi na miejscu (jak byłam w Mołdawii z wycieczką) jedną firme - organizują wszystko, rezerwują bilety, wynajmują mieszkanie, daja tłumacza. I i tak wychodzi to w całości taniej, niż gdybym robiła sobie zęby w Polsce!

12 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-01-28 10:38:54)

Cena implantu zależy od miasta, gabinetu, lekarza, jakości materialu itd. Skad pochodzisz? Mysle, ze w stolicy to ceny sa raczej wysokie, czasem warto poszukać dobrych specjalistow w nieco mniejszych miastach. Np. w Starachowicach u doktora SPAM mam wstawiony implant, a ceny zaczynają się od 2500 zl. Pewnie bys musiala isc na konsultacje, żeby ci pan doktor powiedział czy implant wchodzi u ciebie w gre i ile bys za niego zaplacila. Osobiscie uważam, ze warto, tylko porównaj sobie ceny, żeby nie przeplacic.

13

witam
troszkę odświeżę wątek.
Od zawsze borykam się z kompleksem zębów:(

dziś mam 45 lat

zawsze miałam słabe i kruche. Leczone róznie. Stomatologia wtedy a dziś to przepaść. Dodatkowo wizyty u dentysty zawsze były drogie.

W wieku 13 lat dowiedziałam się że nie mam zawiązków zebów stałych dwójek u góry:( wcale nie wyrosły.
Przez co miałam latami przerwę miedzy zebami. Z latami stawała się szersza. Strasznie się  z nią czułam.

Urodziłam dziecko w wieku 21 lat. I też zęby podupadły. Postanowiłam je przeleczyć, wyrwac to co nie dało się ratowac  a lekarz zaproponował mostek porcelanowy.
oszlifował zeby filary i miałam ładny, wreszcie bez przerwy mostek.

I tak z tym mostkiem chodziłam 20 lat.
Nic mnie pod nim nie bolało, było ok.

Jednak przebarwił się po tylu latach i postanowiłam coś z tym zrobić.

Bałam sie okropnie, ponieważ dokładnie taką samą historię przechodziła moja mama. jednak ona po ściągnięciu mostku musiała wyrwac wszystkie zęby.

Pomylałam sobie że zrobię najwyżej implanty gdyby trzeba było zeby usunąć.

Sciągnięto mi mostek , okazało się że 5 zebów na górze pod mostkiem jest ok, ale 7, 8 musiałam wyrwać po obu stronach.
jedynka do leczenia kanałowego.

Zrobiono mi dokładne badanie radiologiczne i tu szok
nie wyrosły mi również czwórki!! wcale!!!

stąd tak duża przerwa była:(

Zdecydowałam się na implanty.
jednak aby móc je mieć trzeba przejsc dokładną diagnostykę.

Już nawet pomijałam aspekt finansowy bo byłam na to przgotowana, że to jest droga impreza.

I tutaj ogromne rozczarowanie:(

Nie mogę miec implantów:(

tzn mogę, ale po odpowiednim leczeniu.
Mam za mało kości do osadzenia implantów. Dużo za mało:(

Musiałabym przejść augmentacje kości czyli przeszczep z mojej żuchwy lub z banku kości i to po obu stronach i dodatkowo musiałabym mieć podnoszone po obu stronach dno zatoki:(

Na moje pytanie czy dają mi gwarancję to odpowiedz brzmiała że nie nie bo może się zdarzyc że nie przyjmie się przeszczep:(

więc jak widzicie nawet jak finanse pozwalają to warunki biologiczne czasami nie:(

Zdecydowałam się że nie poddam się tak dużej ingerencji, strach o zdrowie, a nawet życie bo to róznie może być jest większy

Jestem załamana.

lekarz zaproponował mi protezę teleskopową. Jednak byłam w takim szoku, bólu że nie wypytałam konkretnie.

Wytłumaczono mi tyle, że jest to proteza na moich zebach które są okoronkowane.

Podobno stabilna, i najlepsze dla mnie rozwiązanie.

i tutaj mam pytanie
czy ktoś z takiej protezy korzysta??? jak się ona sprawdza?/ da się z tym zyć???

pozdrawiam wszystkich serdecznie

14

mała_mi77 napisał/a:

Zdecydowałam się na implanty.
I tutaj ogromne rozczarowanie:(
Nie mogę miec implantów:(
tzn mogę, ale po odpowiednim leczeniu.
Mam za mało kości do osadzenia implantów. Dużo za mało:(
Musiałabym przejść augmentacje kości czyli przeszczep z mojej żuchwy lub z banku kości i to po obu stronach i dodatkowo musiałabym mieć podnoszone po obu stronach dno zatoki:(
Na moje pytanie czy dają mi gwarancję to odpowiedz brzmiała że nie nie bo może się zdarzyc że nie przyjmie się przeszczep:(

Augumentacja kości jest do przeżycia. To zresztą przy implantach (zwłaszcza w nieco późniejszym wieku) jest częste.
Może być także przeszczep tkanki miękkiej (mój syn to musiał mieć) i jeszcze parę innych "przyjemności".
Oczywiście nigdy nie ma gwarancji, że przeszczep (tak jak i sam implant) się przyjmie.
Mimo wszystko, to jest warte zachodu i cierpienia.
Oczywiście jeżeli się obawiasz, to nic na siłę.

15

Jeżeli masz kase to bierz implant bez zastanowienia, w porownaniu do protezy to jest ogromny komfort, ktory jest praktycznie nieodroznialny z daleka.

16

w Łodzi jakieś 3 tysiące wink

17

witajcie
to znowu ja

po milionie przemysleń, rozmowach z lekarzem decyzja padła na implanty.
na górze 5 na dole 3 .
na dole 3 ponieważ nie mam 7 i 8 a zęby na dole trochę krzywe i bedzie na to zakładany aparat wsparty na implantach,

Tak jak wczesniej mówiła pani stomatolog bedzie konieczne podnoszenie dna zatoki po obu stronach.
Boje się strasznie:(:(

problem jest w tym że wstępnie ustalony mam termin. w połowie czerwca.
15 lipca mam wykupione wakacje wylot samolotem.

I teraz mam nowy dylemat i niepewnośc.

od zabiegu do wylotu byłby miesiąc. czy to nie za mało? czy na słoncu bede mogła byc?? jeśc jakoś??
czy może umówić nowy termin na poczatek sierpnia po wakacjach???

jak sądzicie????

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Implanty zębów.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018