Odpowiedzi Boga - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Odpowiedzi Boga

Witam wszystkich szukających prawdy o Nas samych. Wątek zakładam w celu umieszczenia pytań, które wydają się kluczowe i dotyczą oczywiście wiary, Boga i Życia. Mam nadzieję, że uda Nam się wspólnie odnaleźć Prawdę. Z czystą ciekawością i przyjemnością czekam na rozwój wydarzeń. Jako pierwszy pozwolę sobie na pytanie i odpowiedź. Czy Bóg istnieje? Tak Bóg istnieje. Mniejsza o nazewnictwo Życie, Bóg, Energia, Miłość, Światłość, Ojciec czy też Matka Ziemia. Wszystko co ożywione zostało stworzone z Tego co było Pełnią i jest Pełnią po wieczność. Nie zmienia tego faktu rozwój cywilizacji i rozmaitość form, to wszystko rozgrywa się w samym Bogu (mam na myśli większą liczbę ludzi na świecie i odkrycia wszechświata), ponieważ to co zostało stworzone z Jedności i Pełni takie pozostanie w swej pierwotnej istocie na zawsze. Rozwój Naszej świadomości pozwoli dostrzec Prawdę, która jest w Nas.
Pozdrawiam i zapraszam do pytań.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Odpowiedzi Boga

Wierze w Boga i mile mi duchowe poszukiwania, rozmowy na ten temat. Dobrze jest porozmawiac o Bogu. Jednak nigdy nie analizuje Jego Slowa, bo to bylaby juz manipulacja. Chyba kazdy czlowiek rozumie Boze Prawdy, niech nawet na swoj sposob, lecz nikt nie czyni krzywdy drugiemu czlowiekowi. W momencie, gdy czlowiek rozpoczyna analize Slowa Bozego, zaczynaja sie roznice zdan, roznice pogladow i przewaznie klotnie, a to niedobre. Dlatego tez ja sama uwazam, co nie oznacza, ze mam racje, ze dobrze jest porozmawiac o Bogu, o swoim Jego odbiorze, zrozumieniu, lecz dobrze jest tez nie przekraczac tej granicy porozumienia. Trzeba nam zrozumiec, ze Bog nie stworzyl nas jako roboty, lecz dal nam mozliwosc wybierania, spostrzegania siebie. I uszanujmy ten Jego wielki Dar smile

3

Witam jakiej wiary jestescie, i w co wierzycie,do kogo modlitwy zanosicie ,pozdrawiam:)

4

Nie sposób się nie zgodzić. Porozumienie między ludźmi jest ważne podobnie jak porozumienie z Bogiem i wcale nie zamierzam spierać się o rację, czy też o różnice poglądów. Mam po prostu szczerą nadzieję, że każde rozważania na temat wiary prowadzą Nas do bliskości z Bogiem, a nie odwrotnie. Jeżeli chodzi o moja wiarę to w Boga Jednego dla wszystkich, bez konkretnej religii i regułek, chociaż wychowywany byłem w rodzinie katolickiej w większości niepraktykującej. Modlitwy w formie swobodnych rozmów z serca. Z pozdrowieniami dla Pań S.

5

Dziękuję religijnym szarlatanom z monopolem na PRAWDĘ,którzy dali mi możliwość wyrwania się z kręgu i pójścia dalej.Życie to rytuał ofiarowania a religie?czasem wybieramy nie tą mszę co trzeba.Jeśli ktoś postawi przed sobą oblicze Boga,to jakie by nie były pytania,na każde będzie jedna odpowiedz.My potrafimy ją przekształcić na własną modłę,choć na dłuższą metę i to się nie sprawdzi.Poza tym,że byłem ochrzczony,to nie identyfikuję się z żadnym wyznaniem.
"...wszyscy jesteśmy częścią całości
tutaj jednak ciągle wzorem niedoskonałości..."

6 Ostatnio edytowany przez PawełM (2014-11-30 11:35:50)

Sanderekxp napisał/a:

Witam jakiej wiary jestescie, i w co wierzycie,do kogo modlitwy zanosicie ,pozdrawiam:)

Uważam że należy je zanosić do Osoby która na nie odpowie. Przypomina mi się taka historia z życia Eliasza.
"Dokądże będziecie się wahać między dwoma przeciwieństwami? Jeśli Jahwe jest Bogiem, idźcie za Nim, a jeśli Baal, za nim podążajcie."1Kl 18:21
Można dziś to powiedzieć w podobny sposób: Jeśli Chrystus jest waszym Bogiem [bo jest Synem Boga i jest TĄ Drogą] to idźcie za nim, a jeśli szatan to za nim. W odpowiedzi ludzie wybierają w większości na rozmaite sposoby tego drugiego.Mimo, że mają jako żywego odmalowanego w IV ewangeliach Syna Bożego, Jego moc, możliwości i ofertę jaką daje swoim naśladowcom - I większe rzeczy będziecie czynić gdyż ja idę do Ojca - wybierają ludzie kulty przedmiotów [wizerunków] i w myśl słów:
  "Ich zaś bałwany są srebrem i złotem - to dzieła rąk człowieka.
  Mają usta, a nie mówią, mają oczy, a nie widzą,
  uszy mają, ale nie słyszą, mają nozdrza, lecz nie czują zapachu.
  Ich ręce nie mogą dotykać, nogi mają, ale nie chodzą, ich gardła nie wydają nawet szeptu.
  Staną się jak one ci, którzy je wykonali, i każdy, kto w nich nadzieję pokłada." Psalm 115:4-8
Modlą się do nich i grzeszą oddając się we władze diabla.
Jaki więc z tego wniosek? Wolna wola. Każdy z nas poniesie brzemię swojego życia, albo i NIE! Chrystus powiedział, że kto podąża droga sprawiedliwości, przeszedł ze śmierci do życia i nie będzie sądzony.
Wszystkie odpowiedzi są w NT.Wystarczy tylko chcieć poczytać.
Jezus Chrystus powiedział takie słowa:
"Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie."Jan 14:6
To jest odpowiedź na w.w pytanie. Dzieci Boga modlą się do Boga w Imie Syna Bożego. Żadna inna modlitwa NIE będzie wysłuchana przez Boga.
I tyle:)

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024