Rezygnacja z tabletek antykoncepcyjnych - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Rezygnacja z tabletek antykoncepcyjnych

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Rezygnacja z tabletek antykoncepcyjnych

Witam,

Obecnie jestem w trakcie 7 dniowej przerwy w braniu tabletek. 26 września powinnam wziąć tabletkę z kolejnego blistra, jednak stwierdziłam, że czas odpocząć smile Chciałabym Was zapytać o to jak to wyglądać ma... Czy dobrze myślę...

Skoro w przyszły piątek tabletki nie mam zamiaru brać to, czy krwawienie, które dzisiaj się pojawiło mogę uznać za pierwszy dzień cyklu? I na tej podstawie liczyć kolejno dni płodne i niepłodne? W internecie niestety nie mogę nic konkretnego znaleźć sad

Podobno po rezygnacji z tabletek organizm jest strasznie rozstrojony i nie ma co liczyć tych dni płodnych bo nie zawsze to się pokrywa, a cykl może trwać nawet 40 dni. Bezpieczniej może kupić testy owulacyjne i sprawdzać ?

Proszę, napiszcie co wiecie o bezpiecznym, całkowitym odstawieniu tabletek.

Dziękuję :*

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Łada (2014-09-21 21:08:14)

Odp: Rezygnacja z tabletek antykoncepcyjnych
brzoskwiniowymus napisał/a:

czy krwawienie, które dzisiaj się pojawiło mogę uznać za pierwszy dzień cyklu? I na tej podstawie liczyć kolejno dni płodne i niepłodne?

Ten tzw. pierwszy dzień cyklu powinnaś liczyć dopiero od pierwszej fizjologicznej miesiączki. Obecne krwawienie to krwawienie z odstawienia. Musisz więc poczekać :-)

Aczkolwiek jeśli jesteś zaznajomiona z metodą Billingsów, to jeszcze szybciej zauważysz objaw śluzu. Tylko że nawet utrzymujący się przez kilka dni śluz płodny nie potwierdzi, czy owulacja się odbyła.

Jeśli pytasz o metody naturalne, to polecam wątek o Lady Compie, który gdzieś tam niżej się uwiesił.

brzoskwiniowymus napisał/a:

I na tej podstawie liczyć kolejno dni płodne i niepłodne?

Dni płodnych i niepłodnych lepiej nie "liczyć" w znaczeniu kalendarzykowym. O wiele większą wartość będzie miał wykres temperatury i obserwacja śluzu właśnie :-)

Powodzenia :-)

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Rezygnacja z tabletek antykoncepcyjnych

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021