Wyniki tomografii i co dalej? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Wyniki tomografii i co dalej?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Wyniki tomografii i co dalej?

Jakiś czas temu byłam u neurologa ponieważ mam częste bóle głowy. Po eeg, które nic nie wykazało neurolog skierował mnie na tomografię. Odebrałam wyniki w poniedziałek i wychodzi na to, że wszystko jest w porządku. I co dalej? Bóle głowy są nadal a wyniki wyszły pozytywnie? Mam znów iść do neurologa? Musiałabym mieć skierowanie. Nie wiem co mam zrobić, dlaczego boli mnie głowa. Wizyty u lekarzy skończą się pewnie znowu tak samo a leków nie mogę brać w nieskończoność

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Iceni (2014-08-13 18:36:40)

Odp: Wyniki tomografii i co dalej?

A byłaś z tymi wynikami u neurologa?
P.S. Czy wykluczono u ciebie bóle migrenowe?

3

Sophie a może Ty masz po prostu migreny?
Albo napieciowe bóle głowy?
Co nie zmienia faktu że powinnaś się udać do tego lekarza który Cię na badania skierował

4

Neurolog zasugerował mi, że mam bóle głowy związane ze stresem ale nawet gdy nie stresuje się, jestem odprężona to zdarza się, że głowa mnie bardzo boli. Ale nie mogę iść do tego neurologa, bo nie mam skierowania, poza tym to było w szpitalu dziecięcym bo nie byłam pełnoletnia a teraz gdy jestem to czy mnie tam nadal przyjmie?

5 Ostatnio edytowany przez Iceni (2014-08-13 19:06:46)

Hm... znaczy neurolog dał ci skierowanie na tomografię i nie wyznaczył następnej wizyty? To po co to badanie? Dla mnie to trochę niezrozumiałe. Dostajesz skierowanie na badanie, dostajesz wynik i z wynikiem wracasz do specjalisty - taka jest normalna procedura.
Jeżeli nie obejmuje cie lekarz dziecięcy to idź do normalnego - pewnie poczekasz parę tygodni.

Ból głowy od stresu wcale nie musi oznaczać, że boli cię głowa wtedy, kiedy się denerwujesz - równie dobrze może boleć po jako odreagowywanie tego stresu.

Moim zdaniem oczywiście powinnaś iść jeszcze raz do neurologa. Nawet jeżeli tomografia wyszła prawidłowa, to głowa cię boli - on jest specjalistą od tego, żeby znaleźć powód dlaczego cię ta głowa boli.

6

To mam znowu iść do lekarza rodzinnego żeby dał mi skierowanie? Bo neurolog nie wyznaczył kolejnej wizyty ponieważ na tomografię czeka się dosyć długo, w sumie miałam w trybie pilnym ale wiadomo jak to jest

7

Sophie, mogę się mylić, ale myślę, że u Ciebie to się dzieje na tle nerwowym.

8

sophie2 napisał/a:

To mam znowu iść do lekarza rodzinnego żeby dał mi skierowanie? Bo neurolog nie wyznaczył kolejnej wizyty ponieważ na tomografię czeka się dosyć długo, w sumie miałam w trybie pilnym ale wiadomo jak to jest

Sophie, tomografia to tylko badanie, nie leczenie - samo w sobie nic nie znaczy. Nawet lekarz, który opisuje wynik badania nie ma przecież całego wywiadu, a poza tym jeżeli nic nie wyszło w TK to znaczy, ze trzeba szukać dalej - pytałam ci się na początku - czy została u ciebie wykluczona migrena - bo bóle migrenowe to jedna z najczęstszych przyczyn bólu głowy - w zasadzie nawet lekarz rodzinny powinien od tego zacząć.
Więc tak, jeżeli chcesz się dowiedzieć DLACZEGO boli cię głowa to powinnaś zapisać się na kolejną wizytę do neurologa.

9

Nic nie wspominali o migrenie ale chyba w inny sposób wtedy boli głowa, chyba nie mam tych objawów. A co do nerwów to może i jest od tego ale jakoś to leczyć trzeba. To znowu w takim razie muszę iść po kolejne skierowanie? Ale do tej neurolog u której byłam nie pójdę bo zachowywała się jakby pozjadała wszystkie rozumy. Była niemila i jakby za karę tam siedziała.

10

Idź najpierw z wynikami do rodzinnego, było nie było on też powinien się na bólach głowy znać. Co do migreny to wcale nie musisz mieć aury, czasem tylko glowa boli. Może boleć od zwyrodnienia kręgosłupa A czasem boli bez żadnej konkretnej przyczyny

11

Ok to dzięki za odpowiedzi pójdę  w takim razie z wynikami do rodzinnego

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Wyniki tomografii i co dalej?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024