Jaka dieta w okresie menopauzy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1 Ostatnio edytowany przez NeoKobieta (2009-09-13 11:07:12)

Temat: Jaka dieta w okresie menopauzy?

czytałam, że złagodzeniu objawów menopauzy służy spożywanie
produktów bogatych w tzw. fitoestrogeny, które  wpływają hamująco na rozwój
raka gruczołu mlekowego, osteoporozy oraz chorób układu krążenia.

ich  źródłem są soja otręby pszenne, nasiona lnu i
słonecznika, jabłka, jagody.

co o tym myślicie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jaka dieta w okresie menopauzy?

mogę polecić książkę, którą ostatnio kupiłam mojej znajomej, już od jakiegoś czasu borykającej się z "urokami" menopauzy. mam na myśli Ann Louise Gittleman i jej publikację "Menopauza. Jak właściwie się odżywiać, żyć zdrowo i zachować seksapil w tym okresie". ja zamawiałam ja akurat na merlin.pl, nie wiem na ile dostępna jest jeszcze w "stacjonarnych" księgarniach, w każdym razie: książka BARDZO się spodobała:-) i co najważniejsze: PRZYDAŁA, dlatego: szczerze polecam.

3

Odp: Jaka dieta w okresie menopauzy?

Dieta jest naprawdę skutecznym lekarzem, więc myślę, że i w przypadku okresu menopauzy to się sprawdzi. Dietą można zmniejszyć prawdopodobieństwo raka, przytycia, osłabienia kości czy braku magnezu. Dietą można też łagodzić ogólne objawy menopauzy, takie jak napady gorąca.

Przede wszystkim w okresie menopauzy zmniejsza się zapotrzebowanie na kalorie, więc powinno się jeść mniej.
Powinno się jeść owoce, warzywa, soję, migdały, orzechy włoskie, oliwę z oliwek, awokado, ryby, mleko i jego niskotłuszczowe pochodne (sery, jogurty).
Uderzenia gorąca znacznie łagodzi napar z liści szałwii i czarnej porzeczki pity trzy razy dziennie. Poza tym w okresie menopauzy zielarze zalecają walerianę (Kozłek lekarski) i korzeń lukrecji, które zmniejszają stany niepokoju i depresji oraz wywierają efekt uspokajający.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024