Pytanie o tabletki antykoncepcyjne - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Pytanie o tabletki antykoncepcyjne

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Pytanie o tabletki antykoncepcyjne

Ja mam takie nietypowe pytanie, zazywam tabletki antykoncepcyjne na torbiela. I moja pani ginekolog nie zrobiła mi żadnych badań jakie tabletki ma mi dac. I moje pytanie brzmi czy to ma jakieś znaczenie podczas stosunków? Tzn. czy daje mi takie samo zabezpieczenie jak by mi zrobiła jakieś badania??

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pytanie o tabletki antykoncepcyjne

Pierwsze słyszę, żeby ginekolog robił badania 'na tabletki, które ma dać' smile Normalne, zwykłe badanie ginekologiczne, a tabletki przepisuje takie, które albo Ty preferujesz, znasz, albo które on przeważnie przepisuje i pacjentki są zadowolone.

Jeżeli przyjmujesz te tabletki zgodnie z zaleceniem zażywania to działają antykoncepcyjnie. smile

3

Ale tak jak ja czytałam na różnych forach to niby najpierw jakiś badania robia wink)

4

A ja pierwsze słyszę, żeby ktoś nie słyszał, że ginekolog powinien zrobić badania smile

Oprócz zwykłego badania ginekologicznego przed przepisaniem tabletek lekarz powinien przeprowadzić wywiad na temat stanu zdrowia pacjentki i zlecić badania krwi (morfologia, krzepliwość krwi, poziom hormonów i chyba coś jeszcze - nie pamiętam dokładnie). Nie do końca chodzi tu o dobór rodzaju tabletek, ale bardziej o stwierdzenie faktu czy pacjentka w ogóle może stosować antykoncepcję hormonalną.
Niestety, wielu ginekologów pomija te badania. Wychodzą z założenia, że jak zgłasza się młoda dziewczyna to na pewno jest zdrowa.

Mikusia, tabletki, które dostałaś, jeśli są antykoncepcyjne to na pewno działają antykoncepcyjnie smile Tym nie musisz się przejmować. Jeśli jesteś pewna swojego stanu zdrowia (w szczególności, że nie masz żadnych chorób przewlekłych, problemów z układem krążenia i wątrobą) - możesz też nie przejmować się brakiem badań. Jeśli jednak jakieś problemy masz lub miałaś - warto pomęczyć lekarza o skierowanie na badania.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Pytanie o tabletki antykoncepcyjne

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018