Czy leczyć nadżerkę? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Czy leczyć nadżerkę?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Czy leczyć nadżerkę?

Mam 23 lata. Chodziłam do różnych ginekologów. Większość stwierdzała, że mam nadżerkę i tyle, nie sugerowała, by coś z tym zrobić. Jestem w II grupie cytologicznej.

Jednak ostatnio poszłam prywatnie do pewnej ginekolog, która powiedziała, że nadżerkę normalnie się leczy (nawet taką jak moja - tzn. podobno nie jest zbyt duża - w tym sensie, bo nie wiem, jakiego jest ona rodzaju). I mam teraz dylemat: leczyć ją czy nie, skoro obecnie nie mam żadnych objawów poza upławami (no i czasami infekcjami, które leczę na bieżąco)?

Może idiotyczne to pytanie, ale podobno kto pyta, nie błądzi... Pewien lekarz powiedział mi, że nadżerka goi się po porodzie. To prawda? Oczywiście nie jestem w ciąży i nie wiem, czy w ogóle będę miała dzieci. wink

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy leczyć nadżerkę?

Ja miałam leczeną nie była duża i leczenie nie bolało dostałam poprostu tabletki:)

3

Odp: Czy leczyć nadżerkę?

Witaj ;-).

U mnie nadżerka pojawiła się w 7-8 tygodniu ciąży.
Ginekolog zaczął mi ją leczyć tabletkami dopochwowymi (gyno-femidazol).
Nie zniknęła, natomiast zmniejszyła się i na dzień dzisiejszy jest ledwo widoczna przy badaniu ginekologicznym.

Nawet bym o niej nie wiedziała, gdyby nie stan zapalny, a następnie infekcja. Zaalarmował mnie również zielonkawy śluz z pochwy (nie dużo, ale wystarczająco, by zacząć się martwić).


Lekarz powiedział mi, że po ciąży nadżerka powinna zniknąć samoistnie - a jeśli nie, jest parę sposobów na całkowite jej wyleczenie (laser, wypalanka, albo zamrożenie). Wszystkie 3 są bezbolesne.

Mój ginekolog twierdzi też, że jeśli nadżerka pojawi się u kobiety, która nie jest ciężarna (a planuje zajść w ciążę), to powinna usunąć nadżerkę. Podobno obecność nadżerki przeszkadza w zajściu w ciążę.

Jeśli mogę coś poradzić, usuń ją w cholerę!
Jesteśmy w podobnym wieku, a przecież infekcje i stany zapalne są upierdliwe, przeszkadzają.. no i nie są przyjemne. Upławy to też nic fajnego, a życie płciowe przy tym to koszmar, bez nadmiernego dbania o higienę oczywiście. Po co się męczyć? Do tego niektóre nadżerki sprawiają ból przy współżyciu, a nawet krwawią.
Ja bym usunęła ;-)

Pozdrawiam!

4

Odp: Czy leczyć nadżerkę?

Znowu tenadżerki nieszczęsne big_smile Zapytaj swojego lekarza czy masz faktycznie nadżerkę (erosio vera) czy ektopię gruczołową (stan fizjologiczny przed ciążą). Pierwsza występuje już naprawdę bardzo rzadko. Lekarze nazywają ektopię nadżerką,bo tak im wygodniej (pacjentki i tak nie będą wiedziały o co chodzi).Chcą ją lecyc chyba tylko po to, żeby zarobic. Jeśli masz nadżerkę prawdziwą (w co bardzo wątpię) a chcesz miec dzieci to albo laser, albo diatermia o wys częst. Wypalanka  wypali Ci zbyt dużo szyjki i w ciąży możesz miec problem z rozwieraniem szyjki. A jak ubędzie Ci zbyt dużo tkanki to nie będzie na co założyc szwów i ciąży nie donosisz. Jeśli chodzi zaś o wymrażanie to może ono powodowac problemy z jajnikami (mówiąc trochę kolokwialnie zimno nie będzie miało gdzie uchodzic i może przejsc na jajniki, gdzie spowoduje zapalenie).
Btw: ektopia gruczołowa- nabłonek z kanału szyjki przechodzi na jej tarczę.

5

Odp: Czy leczyć nadżerkę?

Dzięki za odpowiedzi. wink

Czyli tabletkami (farmakologicznie) leczy się nadżerkę czy ektopię?

W poniedziałek wyruszę zapisać się do ginekologa. Jak odbędę wizytę, napiszę, co powiedział i co z tego wynikło. wink

6 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-11-17 15:39:47)

Odp: Czy leczyć nadżerkę?

Poproszę o skierowanie na kolposkopię. wink

spam

7

Odp: Czy leczyć nadżerkę?

Ektopii się nie leczy,bo to stan fizjologiczny. Ubytku w nabłonku (nadżerki) raczej nie zlikwidują tabletki.

8 Ostatnio edytowany przez elfiona (2013-05-24 10:01:45)

Odp: Czy leczyć nadżerkę?

Hej, dziewczęta!

Mama zaprowadziła mnie do zaufanego ginekologa. Lekarz ten po wykonaniu szeregu badań stwierdził, że moją nadżerkę trzeba usunąć, bo choć nie jest wielka, to coś się przy niej paskudzi... hmm

Rozważał zamrażanie i wypalanie. Uznał, że zamrażanie będzie metodą zbyt lekką, że potrzeba ok. 4 takich zabiegów, by usunąć moją nadżerkę w sposób trwały - że nie będzie już się odnawiać... dlatego zdecydowaliśmy się na wypalanie.

Zabieg trwał ok. 10 minut. Trochę bolało, obecnie jestem w trakcie kuracji "pozabiegowej", tzn. stosuję dopochwowo jakieś nawilżająco-łagodzące globulki, by ranka szybciej się zagoiła.

Odp: Czy leczyć nadżerkę?

Też mam 23 lata, w poniedziałek gin wypalał mi nadżerkę, ale moja była bardzo duża sad

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Czy leczyć nadżerkę?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024