Przesunięcie okresu tabletkami antykoncepcyjnymi - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Przesunięcie okresu tabletkami antykoncepcyjnymi

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 66 ]

1

Temat: Przesunięcie okresu tabletkami antykoncepcyjnymi

Słyszałam,że pigułkami antykoncepcyjnymi można przesunąć okres. Akurat  wyliczyłam,że okres wypadnie mi wtedy kiedy będę miała urlop, a nie chciałabym się wtedy męczyć!Jak można go przesunąć?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Przesunięcie okresu tabletkami antykoncepcyjnymi

Można przesunąc  w taki sposób,że kiedy skończysz jedno opakowanie, nie będziesz robiła tej 7-dniowej przerwy na okres tylko od razu zaczniejsz nowe opakowanie pigulek. Wtedy okres przesunie Ci się o 21 dni- a więc wystąpi wtedy kiedy nadejdzie czas przerwyprzed zaczęciem nowego opakowania.

3

Ale na pewno nie zostanie to bez wplywu na funkcjonowanie organizmu ! Dlatego jasne, mozna tak zrobic raz czy dwa, ale nie moze byc to jakis staly motyw.

4

Szczerze mowiac ja bym nawet raz tak nie probowala to krwawienie w trakcie brania tabletek jest wymuszone przez organizm i mozna sobie niezle napaprac w organizmie robiac takie cos a pozaty no dobrze masz urlop ale gdy bierzesz pigulki masz mniej obfite miesiaczaki..

5

co napaprac? Krwawienie nie jest wymuszone przez organizm tylko chemicznie wywołane. I jest to obojetne czy wystapi czy nie. Wolo przedluzac sobie tak nawet o 3 opakowania. Max 3! Wszystko zalezy jak sie bedziesz czuła, niektore mają zawroty głowy, mdłosci, najczesciej sie puchnie. Ja np. osobiscie tak robie ze zawsze biore po 2 opakowania pod rzad. czuje sie swietnie ale tylko dlatego ze mam dobrze dobrane tabl.

6

ja przed tygdniem zaczelam 3 opakowaie pod rrad i do tej pory bylo wszystko w porzadku, ale 2 dni temu zaczelam krwawic normalnie jak w czasie okresu. i nie jestem pewna, co powinnam zrobic, czy przerwac branie pigulek, czy skonczyc to opakowanie. na razie biore..ale czy ktos moze mi cos poradzic? biore regulon

7

krwawienie z odstawienia mozna przesunac, tak jak pisaly poprzedniczki, poprzez pominiecie 7 dniowej przerwy. i oczywiscie mozna tak robic, i nie powinno to miec wplywu wiekszego na organizm. sama tak robilam, i bylo ok.

jezeli natomisat chce sie zmienic termin wystapienia krwawienia z odstawienia o kilka dni, mozna np. skrocic przerwe, po to, aby w przyszlym miesiacu miec krwawiene kilak dni wczesniej. Bo normalnie przerwa trwa 7 dni, pozniej bierze sie 21 tabletek, i w czasie przerwy wstepuje krwawienie. i jezeli w przyslym miesiacu chce sie miec wczensiej krwawienie z odstawienia, to obecna przrwe mozna skrocic i wczensiej zaczac brac tabletki. Przerwa powinna trwac jednak nie mniej niz 3 dni! najlepiej poczekac az pojawi sie krwawienie,i wtedy jzu mozna zaczac brac nowe opakowanie,  nie czekajac, na zakonczenie 7 dniowej przerwy.i wtedy kolejne krwawienie bedzie kilka dni wczensiej, bo skrocilismy przerwe i zaczelismy brac wczensiej tabletki.

mozna rowniez zrobci inaczej- nie wziac 21 tabletek tylko mniej. aby wsyztsko bylo ok, nalezy przyjac conajmneij 17 tabletek(a nie 21), aby antykoncepcja byla zachowana. w ten sposob przerwa nastapi wczensiej, i wczensiej wystapi krwawienie z odstawienia.

porąbana jak łajno w tartaku

8

U. a bierzesz tabletki anty? bo jeśli nie koleżanka poszła i miała brać dwie tabletki dziennie, żeby miesiączka wystąpiła później. a jeśli tak to dwa opakowania raz za razem bez przerwy. ClonMack... nic sobie nie mozna napaparac poniewaz w tym czy mamy miesiaczke czy nie wielki udzial maja hormony.

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

9

Co do napaprania, czytalam artykuł że są świetne tabletki antykoncepcyjne które się bierze cały kwartał, i ma się okres raz na 3 miesiące, ale...
podobno nie przyjęły się z przyczyn psychologicznych:)) Kobieta jak ma okres to przynajmniej wie że nie jest w ciąży;)(oczywiscie pomijam wszystkie wyjątki:))

Z własnego doświadczenia- spokojnie 2 opakowania pod rząd i nic sie nie dzieje, gin tez nie widzi przeciwwskazań jeżeli trzeba, jednakże, jeszcze nie próbowałam mieć dzieci:))

Bo życie jest piękne!!:)

10

Witam ja tak zrobiłam , tzn wzięłam od razu drugie opakowanie.... koszmar! nie dosc, że mialam normalne krwawienie, a nawet bardziej obfite niz zwykle z odstawienia... to jeszcze plamienia do konca brania drugiego opakowania - nie polecam !!!!! nigdy więcej

11

Ja raz tez polaczylam dwa opakowania, ale wsyztsko bylo ok. w trakcie branai tabletek wszystko bylo normalnie, a w przerwe wystapilo normalnie krwawienie.
wiec to wsyztsko jest bardzo indywidualne, i zalezy od organizmu

Lenka_a -  widocznie tabletki ktore bierzesz zawieraja zbyt niska dawke hormonow jak na Twoj organizm

12

No cos Ty?! ja czesto tak robie, czasami kilka cykli pod rzad. I sprawdzalo sie wczesniej na tabsach i teraz na ringach tez. Okres mialam kiedy mialam na niego czasci mozliwosci, zreszta pytalam lekarza i powiedzial ze to i tak jest sztucznie wywolywana miesiaczka i nie ma wplywu na organizm jesli omine kilka przerw. U mnie sie sprawdza...

13

mi po takim przesuwaniu powstały  problemy?strasznie bolał mnie brzuch i przez dłuższy czas mnie mdliło także nie polecam?.

14

tez tak przesówałam okres wiele razy i bylo wszystko ok smile
a czy u Ciebie tez tak bedzie, hmm dopoki nie spronujesz nie bedzesz wiedziala smile

15

krwawienie przy pigułkach występuje na w skutek obniżenia się hormonów podczas przerwy a nie wymuszane przez organizm smile:)

Jednak łaczyć opakowania należy z jakiegoś powodu nie dla widzi mi się bo czasami można dorobić się plamień itp

16

ehh i znow mam problem.
nie zrobilam przerwy w braniu tabletek,zeby przesunac okres,
a teraz mam plamienia.
JAk dlugo jeszcze beda wystepowac?

17

to jzu jest sprawa indywidualna, ale moga one wystepowac nawet przez cale opakowanie

18

Mam pytanie: nie biore tabletek, tzn brałam kiedys, z 2 lata temu, ale mam problem chce przesunac sobie okres kiedys slyszalam ze wystarczy jedna tabletka zeby przesunac go o pare dni? Teraz jestem 3 dni po okresie czy mogłabym ja wziasc? czy to by cos dało, a moze nalezy brac tylko w czasie okresu...no i czy ta jedna tabletka cos pomoże??? Dzieki za odp!

19

Jedna tabletka nic nie da.
To co słyszałaś jest prawdą, ale tylko jeśli regularnie bierze się tabletki. Nie chodzi o to, że przez 2 lata nie brałaś w ogóle, teraz weźmiesz jedną i masz przesunięty okres.

20

Tak nie do końca w temacie ale szybkie pytanie:

czy to znaczy, że jeżeli niechcący (głupia ja) wzięłam tabletkę o jeden dzień wcześniej i to na dodatek razem z drugą - bo wydawało mi się, że zapomniałam dzień wcześniej (nawet nie pytajcie jak mogło mi sie to tak pokiełbasić) to nic się nie stanie?
Biorę od tamtej pory regularnie - codziennie. I wygląda, że wszystko jest okej. Przez pierwsze cztery dni nie pozwalałam też mojemu paskudowi się do mnie zbliżać - zakładając, że wszelkie pomyłki na początku nowego opakowania tabletek mogą się skończyć dzieciaczkiem smile

Are you an idiot? No, sir, I'm a dreamer

21

Nic się nie stanie smile Ja też tak kiedyś zrobiłam, dokładnie tak samo, tylko zorientowałam się dopiero na końcu opakowania, jak mi tabletki na ostatni dzień zabrakło. Do tego to było na moich pierwszych wakacjach z moim Kochanym, więc nie powstrzymywaliśmy się od seksu, zresztą, jak pisałam, nawet nie zwróciłam od razu uwagi na pomyłkę a mamusią nie jestem wink

22

dzięki bogu! A na przyszłość przesunęłam sobie godzinę brania tabletki na 17.30 z 21.30. Bo okazuje się, że o 21.30 można już być lekko wstawionym białym winkiem i nie do końca ogarniętym... wink

Are you an idiot? No, sir, I'm a dreamer

23

jadę na urlop  na tydzień i oczwyiście akurat wtedy będę mieć przerwę między plastrami...przeczytałam wszystkie posty i wnioskuję że mam tej przerwy nie robić, od razu plaster nakleić kolejny i teoretycznie powinno byc ok ?
(ale tampony jakby co spakuję...)

dam radę

24

Nie wiem jak jest z plastrami, ale z tabletkami dokładnie tak, jak napisałaś. I tampony weź, bo mimo wszystko czasem występuje delikatne krwawienie wtedy kiedy powinien być okres. Przynajmniej ja tak miałam kilka razy.

25

ja jak przesowalam okres,to pojawilo sie niewilkie krwawienie,ale biore tabletki.

26

ja nie przesuwam okresu...bo bo....po 2 opakowaniach z rzedu czuje sie jak balon... pod koniec opakowania zbiera sie we mnie delikatnie woda (jak przed okresem) a po dwoch to juz masakra...- zle sie czuje z tego powodu i dlatego wole miec normalnie tongue

27

poczytałam w sieci o przesuwaniu okresu plastrami - powinno sie udac tak jak z tabletkami...cóż zobaczymy, pierwszy raz robię coś takiego smile

dam radę

28

Ja teraz tak zrobilam z plastrami i na poczatku wszystko ok, a teraz kicha. Wczoraj nakleilam 3 plaster z 2 opakowania i dzis mialam plamienia. Czy to moze byc skutek uboczny 'bawienia sie' okresem? Czy moze byc jakis inny powod?
Dodam, ze do tej pory nie mialam zadnych problemow ze stosowaniem plastrow.

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

29

wydaje mi się że to właśnie przez to przesuwanie; ja bym się nie martwiła, jak zaczniesz normalnie naklejać to powinno wrócić wszystko do normy smile

dam radę

30

Witam!!!
Chciałabym zapytać ile można wziąć max opakowań tabl antyk bez robienia 7-dniowej przerwy???

31

max 3 opakowania...ale szczerze to nie polecam brać aż tyle na raz...

32

No właśnie. Tak, jak pisze Nokia.
Chociaż ja słyszałam kiedyś, że znajoma mamy mojej koleżanki robi jedną 7-dniową przerwę na pół roku hmm Podobno ginekolog powiedział, że, żeby w organizmie wszystko było ok to okres musi być przynajmniej raz na pół roku. No więc kobieta się zastosowała. Zastanawiam się tylko po jakim czasie będzie miała w związku z tym problemy i jakie?

33

Ja dwa lata temu wyjeżdżając na wczasy wzięlam dwa opakowania i bylo ok , generalnie od kilku lat nie biore tabletek ale chcialam opóźnić okres bo wtedy cierpię i tabletki polecil mi wtedy lekarz. Teraz znowu za dwa tygodnie wyjeżdżam i znowu ten sam problem, na myśl o lekarzu cierpnie mi skóra, może sa juz jakieś tabletki lub metody bez recepty?

34

Tabletki antykoncepcyjne są tylko na receptę

35

Niestety tak też myślalam ale się łudziłam, ze przez dwa lata coś się zmieniło, ale może jakieś metody naturalne na przesunięcie ktos zna ?

36

moje przesuniecie plastrami się udalo, tzn w czasie urlopu okresu nie mialam. a plaster oczywiscie trzymal sie idealnie nawet w czasie wielogodzinnego moczenia sie w jeziorze big_smile
tylko że....po przyklejeniu 3go plastra zaczęły się plamienia, a właściwie okres bo i nawet jajniki mnie bolały. cóż liczyłam sie z tym. mam nadzieje że teraz wszystko się unormuje z powrotem smile

dam radę

37

a można przesunąc sobie okres takim sposobem: biore normalnie 21 tab. a poźniej np. 3 z nowego opakowania i robie 7dniową przerwe??

38

multiMarta można tak zrobić. przesuwasz sobie caly cykl o 3 dni, po wzieciu tych 24 robisz 7-dniową przerwe i po niej normalnie rozpoczynasz kolejne opakowanie 21

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

39

Czesc dziewczyny mam pytanie... Chcialam sobie przesunac okres tabletkami wiec to zrobilam bez tej 7dniowej przerwy wzielam kolejne  (biore Cilest) ale i tak dostalam okres... teraz znowu przypada mi okres w ,,nieodpowiedniej'' sytuacji i mam pytanie czy moge sprobowac jeszcze raz czy z gory wiadome jest to ze i tak dostane ? A jezeli mam sprobowac to nie bede pozniejszych konsekwencji ? Czekam na odpowiedzi!! Plisssssss

40

Ej no dziewczyny tyle czekania na odpowiedz ?? sad((

41

Rozmawiałam kiedyś z moim ginekologiem na ten temat i on stwierdził, ze raczej nie powinno być okresu. Ale bywa i tak, ze mimo braku 7-dniowej przerwy okres się pojawia. Więc ja myślę, ze lepiej ginekologa zapytaj. A poza tym przesuwanie okresu tablektami nie powinno się robić często tylko od czasu do czasu. Są takie sytuacje, kiedy lepiej przesunąć, ale raczej nie przeginać, gdyż organizm może się zbuntować.

42 Ostatnio edytowany przez heke (2010-10-02 21:29:59)

Odkopuję temat i liczę na szybką odpowiedź smile
Przede mną ważny wyjazd, a jestem właśnie w trakcie przerwy (dziś 2 dzień) pomiędzy kolejnymi opakowaniami OC-35. Pytanie moje brzmi: Czy moge wziąć jutro rano tabletkę z nowego opakowania, aby jednak tego krwawienia z odstawienia uniknąć? I czy w ogóle da się go jeszcze uniknąć? Kurde, mogłam od razu zacząć nowe opakowanie, ale nie wyjazd miałam mieć wcześniej, a teraz jestem chora i data wyjazdu się zmieniła na poniedziałek wieczór, a wtedy zwykle dostaję "okres".

Na ulotce znalazłam coś takiego: Postępowanie w przypadku zamiaru zmiany dnia rozpoczęcia krwawienia miesiączkowego
Aby przesunąć termin wystąpienia krwawienia na inny dzień tygodnia, niż wynikający ze schematu przyjmowania leku, należy skrócić następną przerwę w przyjmowaniu tabletek o tyle dni, o ile zamierza się przesunąć termin wystąpienia krwawienia. Im krótsza przerwa w przyjmowaniu tabletek, tym większe ryzyko, że nie wystąpi krwawienie z odstawienia. Niewielkie krwawienie lub plamienie może wystąpić w czasie stosowania następnego opakowania leku.

Czyli, mogę spokojnie zacząć nowe opakowanie i krwawienie pojawi się np. w trakcie nowego opakowania?

"Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale nie spocznie, dopóki celu nie osiągnie." smile

43

Da, ja przy Cilest'ie tak miałam. W ogóle nie robiłam przerwy, bo chciałam przesunąć sobie "okres".
Tyle, że mnie takie wkurzające plamienie męczyło podczas drugiego opakowania. Bajzel mi się zrobił nie z tej ziemi. Nie polecam.

44

Ale ja już zaczęłam tą przerwę hmm cholera, nie wiem co mam robić, bo z jednej strony nie chcę krwawienia w podróży, a z drugiej nie chcę sobie więcej babrać w organizmie hmm

"Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale nie spocznie, dopóki celu nie osiągnie." smile

45

Moim zdaniem nie warto buszować w organizmie z powodu jakiegoś wyjazdu. Jeżeli to miał być seks stulecia to czeba było to zaplanować w bezpiecznych terminach big_smile.

46

Hehehe żadnego seksu na razie nie będzie wink Po prostu muszę przejechać przez całą Polskę i powiem szczerze, że okres nie jest w takiej podróży czymś, czego najbardziej pragnę big_smile

47

A mam pytanie, czy jeżeli dwa razy pod rząd zrobię sobie krótszą przerwę, zamiast siedmiodniowej to pięciodniową, to nic mi nie bedzie?
okres ma mi wypaść dokładnie w sylwestra a nie chcę łączyc dwóch opakowan, wolę dwa razy poczekać az wystąpi okres i zacząć nowy blister niż łączyc opakowanie.
Czy to jest ok?

48

Hej!
Mam problem, ponieważ okres miał mi wypaść akurat w tydzień, kiedy mam zaliczenia z każdego z przedmiotów na uczelni.. postanowiłam sobie go przesunąć (biorę tabsy 24+4), tak jak w instrukcji nie wzięłam 4 tabletek placebo tylko od razu zaczęłam nowe opakowanie. Jednak od wczoraj /piątek/ czuję napięcie w dolnej partii brzucha, zmęczenie dolnej części pleców oraz lekkie zwdęcia (powiem jeszcze, że gdybym nie przesunęła okresu to dostałabym go w niedziele) czy jest możliwe, że go dostane, mimo, że biorę tabletki aktywne?

49

Witam .
Mam problem, ponieważ wyjeżdżam w sierpniu na wakacje do ciepłych krajów i akurat wtedy mam dostać okres. Niestety, towarzyszy temu silny ból brzucha. Jestem umówiona do lekarza na piątek,ale chciałam zapytać czy mogę przesunąć okres o pare dni jakimiś tabletkami czy to muszą być antykoncepcyjne. I ile wcześniej powinnam je zacząć przyjmować? Dodam, że w niedziele powinnam dostać okres.

Z góry dziękuję,pozdrawiam ! wink)))

Najważniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić

50

Tabletki antykoncepcyjne mogą przesunąć okres.
Lekarz wszystko Ci wytłumaczy.

51

Cześć dziewczyny !

Byłam u lekarza wczoraj i przepisał mi DAYLETTE,to moje pierwsze tabletki anty , poprosiłam o nie tylko dlatego ,ze chce przesunąć okres.
I wszystko zrozumiałam oprócz jednej rzeczy. Powiedzial,ze mam brać 24 tabletki białe,pomijajac te zielone (placebo) i z drugiegro blistra wziąć tyle o ile chce przesunąć. Stąd moje pytanie, jesli chce np. przesunąc o 7 dni ,to biore te 7 białych i pozniej przestaje je brać czy mam te zielone brać ?

Pozdrowionka ! wink

Najważniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić

52

MAm pytanie. i prosze o odpowiedzi tylko osoby ktore biorą Cilest jak ja... Czy polaczenie 2 opakowan sprawilo ze nie mialysicie w trakcie ich zarzywania plamien?

Jade na wyczekiwane wakacje i chyba szlag mnie trafi jak nie bede mmogla wejsc do lazurowej wody czy ubrac stroju... a wlasnie wtedy wypada mi przerwa i @

w nieskończoność mam zamiar za TYM ganiać, nie mogę przestać, to jest jak mania !

53

waterlily napisał/a:

Jade na wyczekiwane wakacje i chyba szlag mnie trafi jak nie bede mmogla wejsc do lazurowej wody czy ubrac stroju... a wlasnie wtedy wypada mi przerwa i @

Wiem, że to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie, ale jest to też jakieś rozwiązanie - skorzystaj z tamponów. Jeśli postosujesz je przez kilka dni, to szkoda dla organizmu minimalna, a komfort sto razy większy niż przy podpaskach.

54

Anemonne napisał/a:
waterlily napisał/a:

Wiem, że to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie, ale jest to też jakieś rozwiązanie - skorzystaj z tamponów. Jeśli postosujesz je przez kilka dni, to szkoda dla organizmu minimalna, a komfort sto razy większy niż przy podpaskach.

wiem, że to jest jakies rozwiazanie ale najgorsze jest to, że nienwidze ich, czuje sie niekomfortowo i wolalabym po prostu aby przesunac ten nieszczesny okres ... i nie miec go podczas wyczekiwanego wypoczynku

w nieskończoność mam zamiar za TYM ganiać, nie mogę przestać, to jest jak mania !

55

Dlaczego czujesz się niekomfortowo używając tamponów? Jeśli po włożeniu tamponu wciąż go czujesz, to znaczy, że włożyłaś go zbyt płytko. Jeżeli umieścisz go we właściwym miejscu i pozycji (czyli na głębokości mniej więcej palca wskazującego), nie masz prawa go czuć, bo ta część pochwy nie jest już tak unerwiona.

Co do tematu, czyli przesunięcia okresu tabletkami - nierobienie przerwy pomiędzy opakowaniami powinno zadziałać, ale stuprocentowej gwarancji nie ma. Kiedyś dwukrotnie chciałam przesunąć okres w ten sposób (choć nigdy nie brałam akurat Cilestu) i za każdym razem miałam delikatne plamienie w tym czasie, kiedy powinno wystąpić krwawienie z odstawienia. Ale dla ironii raz nie zrobiłam przerwy z innej przyczyny - zgubiłam ostatnią tabletkę z opakowania i zgodnie z instrukcją postępowania na ulotce następnego dnia wzięłam od razu tabletkę z następnego opakowania, i co? Mimo, że nie zależało mi na braku okresu, nie dostałam go wink

Niemniej - myślę, że jeśli nie zrobisz przerwy, to nawet jeśli dostaniesz krwawienia, powinno ono być o wiele mniej obfite niż zwykle.

Posty [ 1 do 55 z 66 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Przesunięcie okresu tabletkami antykoncepcyjnymi

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018