Czy mąż mną manipuluje? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Czy mąż mną manipuluje?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Czy mąż mną manipuluje?

Jestem prawie 3 lata po ślubie i właściwie byłoby ok, a ja nie powinnam narzekać na męża, bo sprząta, gotuje, opiekuje się dzieckiem (2 latka), wszystko ok. Ale często się kłócimy bo: ja mam zły nastrój, bo jest bałagan, bo ja gotuję po najmniejszej linii oporu. On przez te kłótnie jak twierdzi "przestaje mnie traktować jak żonę, przestaje czuć cokolwiek pozytywnego, powstają w nim negatywne uczucia". Fakt, miałam zły czas, ciąża była zagrożona, a po niej byłam skupiona na maxa na dziecku, nie mówię, że nie jestem osobą dość leniwą i słabą fizycznie przez co ciągle czuję się zmęczona. Co jakiś czas mam jakieś problemy zdrowotne, wtedy się martwię i mam wiadomo jaki nastrój. Ciężko też się szczerzyć e szczęścia kiedy o 22-giej jestem zmęczona i źle się czuję. A on się spodziewa uhahanej, przeszczęśliwej żony w progu. Jemu muszę zarzucić to, że nie potrafi rozmawiać z mną podczas kłótni, z każdą jedną jest coraz mniej miły i zaczyna nieładnie do mnie mówić. Jest wtedy bardzo nerwowy, trzaska drzwiami i podstawowym tekstem jest, ze on już skończył rozmowę, a ja jestem walnięta i on nie będzie ze mną rozmawiał. Nie wolno mi mu w niczym zwrócić uwagi. Bo jak coś w domu robię, to życzę sobie, żeby szanował moją pracę i pomagał mi w utrzymaniu obecnego wtedy stanu. Więc ok, po ostatniej kłótni ja wzięłam się za siebie, gotuję, szaleję, sprzątam, dbam o wszystko, wręcz mu nadskakuję, robię deserki, pyszności (piszę tyle o jedzeniu, bo on ma na tym punkcie świra, uwielbia to), a on nie może nawet włożyć naczyń do zmywarki, tylko wiecznie mam zawalony zlew. Przez to kłótnia się zaczęła i on nie widzi znów swojej winy.  Mam wrażenie, że on mną manipuluje, niedługo będzie tak, że ja będę śmigała całymi dniami, a on nic nie robi i jeszcze nabałagani.

źle coś rozumuję?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy mąż mną manipuluje?

to mu poprostu nienadskakuj, i nie rob wszystkiego za niego bo ty sie bedziesz starala a on bedzie widzial, ze ma wszystko pod nosem nawet jak jest dla ciebie nie mily...
Zgoda zalezy od dwoch stron i oboje powinniscie sie starac szczegolnie w malzenstwie.

3

Odp: Czy mąż mną manipuluje?

Troche asertywności. Pokaż, że masz charakter.
Wydajesz mi sie osoba bardzo spokojną, stonowaną...

A jak się Panu cos nie podoba to niech sam ruszy kuperek i coś ugotuje! Coś wymyslnego!

4

Odp: Czy mąż mną manipuluje?

Dziękuje za odpowiedzi. wink

Nie jestem osobą spokojną ;/ jestem nerwusem i uparciuchem, ale mąż tak samo. Choleryk niesamowity ;/ Co do jego gotowania, to on gotuje świetnie, piecze, sprząta i ogólnie fajnie. Miałam ja się zmienić, ale teraz kiedy ja zaczęłam wychodzić z siebie i teraz dzięki mnie jest błysk ni pyszności on ma problem z włożeniem choćby naczyń do zmywarki. Czy z włożeniem worka do kosza na śmieci kiedy je wyjął i zamierza wynieść. To są pierdoły, ale dlaczego ja mam wszystko robić?
Jak wcześniej napisałam, on ma podczas kłótni pokazać, ze potrafi traktować nie z szacunkiem i kłócić się kulturalnie, bez nerwów i trzaskania drzwiami ;/ Przecież życie nie polega tylko na tym, że jest dobrze jak nie ma kłótni, one są normalne i oczyszczają atmosferę, ale mają oczyścić, a nie rozwalić całkowicie ;/ a u nas po kłótniach jest mowa o rozwodzie ;/ bo z nim się nie da. Więc skoro ja mogłam się zmienić, to on podczas kłótni też powinien zachować się jak należy, a on olał tym razem wszystko i już. Jest dziwny, jakby miał swój cichy plan przerobienia mnie na przynieś, podaj, pozamiataj ;/

5

Odp: Czy mąż mną manipuluje?

Moze być tak, ze oboje sobą manipulujecie, zamiast w prawidłowy i jasny sposób komunikować swoje potrzeby?
Ty strzelasz fochy i liczysz, że on sie domyśli, a on wpada w furię, bo czuje sie niepewnie?
Moze potrzebujecie pomocy specjalisty, aby nauczyć sie inaczej rozmawiać?

6

Odp: Czy mąż mną manipuluje?

To mu po prostu nie nadskakuj, i nie rób wszystkiego za niego

7

Odp: Czy mąż mną manipuluje?

Moim zdaniem nie jest tak całkiem jego wina. Juz nawet nie chodzi o to, ze wcześniej on wykonywał więcej obowiązków w domu, bo Ty jak napisałaś jesteś "słaba fizycznie". Po Twoich początkowych słowach odebrałam Cie jako osobę flegmatyczna, wiecznie narzekającą, zmęczoną i źle się czującą. Wiadomo, ze zdrowie nie zależy od Ciebie, ale takie (sorry za wyrażenie) "wampiry energetyczne" wpływają tez na samopoczucie otaczających ich ludzi. Oczywiście nic nie usprawiedliwia, ze Twój mąż krzyczy i nieładnie się do Ciebie odnosi, ale jego zdenerwowanie jestem w stanie zrozumieć. Przynajmniej ja nie lubię przebywać wśród ludzi, którzy ciągle mówią o swoim zmęczeniu, złym samopoczuciu, mających wiecznie kwaśną minę. ( A może w jakimś stopniu usprawiedliwiałaś swoje lenistwo??) w każdym razie pokazałaś jednak, ze jak chcesz to potrafisz. Jednak zawsze powtarzam, ze nadgorliwość jest jeszcze gorsza smile teraz przesadzasz w druga stronę. Nie nadskakuj mu!!! wykonuj domowe obowiązki, ale nich on tez Tobie pomaga. Najważniejsze, to znaleźć w ciągu dnia czas dla siebie. Znajdź sobie jakieś hobby i chociaż godzinę dziennie rób coś, co lubisz. (W tym czasie niech mąż zajmie się dzieckiem.)  Moze jakieś sport? doda Ci to energii i będziesz miała lepsze samopoczucie a tym samym i atmosfera w domu będzie lepsza. Uważam, ze problemy w Waszym związku są do naprawienia, tylko oboje musicie nauczyć się iść na kompromis. Sama napisałaś, ze oboje jesteście uparci, może czas popracować nad sobą, przestać zwalać winę na siebie wzajemnie, tylko znaleźć rozwiązanie, porozmawiać. Powodzenia!

8

Odp: Czy mąż mną manipuluje?

Zdaję sobie sprawę, że życie z nieszczęśliwą marudą nie jest za fajne, ale nie ma u niego tej empatii, tego zdawania sobie sprawy z powagi sytuacji. Rzeczywiście miałam jakiś ciężki, "nieszczęśliwy" czas, wiecznie byłam zmęczona. Moze rzeczywiście wynikało to z lenistwa, bo jak ktoś od rana jest na wysokich obrotach to jakoś łatwiej. Ale ja tego nie umiem  wytłumaczyć, po prostu nawet jak nic nie robię, wieczorem padam na twarz. Nie mam anemii zaznaczam. Ale nie o tym. Teraz kiedy jestem normalna, kiedy robię to co do mnie należy, to nie nazwałabym tego nadskakiwaniem, ale kiedy jest fajnie, to aż się chce zrobić coś dla drugiej osoby i powstają deserki, kolorowe kanapeczki, a tu się okazuje, że im ja więcej tym on mniej. I to uważam, ze jest nie tak.

Iruda ja nie chcę, żeby on się czegokolwiek domyślał, mówię wprost, na co on jest oburzony, bo mu zwracam uwagę!

9

Odp: Czy mąż mną manipuluje?

Gdy się nic nie robi, człowiek jest tym bardziej senny, zmęczony, bez humoru. Twój mąż nie doceniając zmiany tym bardziej Cie zniechęcą. Jak napisałam - zrób coś dla siebie. Nawet poranne bieganie sprawi, ze będziesz miała więcej energii, lepsze samopoczucie. Jeżeli nie to, to coś innego. (basen, jazda na rowerze, a jeżeli nie sport, to relaks w innej formie - fryzjer, zakupy, albo wypad do przyjaciółki, kto co lubi). Kiedy próbujesz rozmawiać z mężem może on przez wcześniejsze doświadczenia jest z góry nastawiony na Twoje marudzenie. Jeżeli zaczniesz robić coś, co Tobie samej poprawi nastrój, a mąż dla odmiany zobaczy szczęśliwa, uśmiechniętą żonę to może i do rozmowy podejdzie inaczej, a Ty na spokojnie wyjaśnij mu wtedy co Ci leży na sercu.

Wiem, ze zmęczenie sprawia, ze nie ma się  ochoty robić czegoś dla siebie. Ale uwierz mi, wygospodaruj chociaż ta godzinę dziennie dla siebie, zmobilizuj się, nadaj sobie jakieś większy sens dnia, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Maz to faktycznie uparciuch, ale spróbuj mu to jakoś na spokojnie wytłumaczyć, może przy romantycznej kolacji??

10

Odp: Czy mąż mną manipuluje?

Ale często się kłócimy bo: ja mam zły nastrój, bo jest bałagan, bo ja gotuję po najmniejszej linii oporu. On przez te kłótnie jak twierdzi "przestaje mnie traktować jak żonę, przestaje czuć cokolwiek pozytywnego, powstają w nim negatywne uczucia". {...}
Jak wcześniej napisałam, on ma podczas kłótni pokazać, ze potrafi traktować nie z szacunkiem i kłócić się kulturalnie, bez nerwów i trzaskania drzwiami ;/

Jesteś osobą, która traktuje kłótnię jako "docieranie się" czyli uważasz że kłótnia oczyszcza atmosferę.. Twój mąż nienawidzi kłótni i traktuje je jako niszczycielskie dla Waszego związku.

Mam pytanie: co zrobiłaś aby się przestać kłócić?

Czy istnieje dla Was coś takiego jak rozmowa? ale bez kłótni i stawiania na swoim, tylko rozmowa gdzie dwoje osób szuka wspólnego rozwiązania, bez wrzeszczenia i narzucania własnego zdania, wyciągania brudów?

Uwierz mi - kłótliwość jest jedną z tych cech, której nie da się znieść na dłuższą metę. Jeśli mąż będzie kojarzył rozmowę z Tobą wyłącznie z kłótniami - wkrótce nie tylko nie będzie z Tobą rozmawiał, ale też zacznie Cię unikać.

11

Odp: Czy mąż mną manipuluje?

U nas nie ma szans na rozmowę, bo każda mój początkowy tekst kończy się tak samo, czyli tekstem męża, ze on ze mną nie gada, że się czepiam, jestem nienormalna itd... I gdy chcę usiąść i pogadać, to po chwili jest to samo.

alfaalfa żeby przestać się kłócić zmieniłam się, już o tym pisałam, zmieniłam wszystko co jego wkurzało i oczywiście było fajnie, dopóki nie zaczęłam "się czepiać" o naczynia w zlewie itp. bo w końcu ja śmigałam a on ciągle nie ma czasu... Nie lubię jak mi wmawia, że włożenie worka czy naczyń do zmywarki jest tak czasochłonne, że idąc do pracy na 9 czy 10 jest niewykonalne.

12

Odp: Czy mąż mną manipuluje?

Sama nie wiem co Ci doradzić. Chyba tylko zrobienie listy rzeczy które co robi w domu.
Podzielcie obowiązki (jedno myje naczynia i obsługuje zmywarkę, drugie zajmuje się praniem, odkurzanie naprzemiennie - jeden tydzień On drugi Ty itd) i pilnujcie tylko tych własnych, nie zwracając uwagi drugiemu - bez czepiania się i wytykania (zasada obowiązuje każdego)...

13

Odp: Czy mąż mną manipuluje?

To sie "nie czepiaj" tylko POPROŚ miłym głosem, bez pretensji w nim.
I faktycznie rano możesz sobie pobiegac, świeżego powietrza nigdy za duzo.

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Czy mąż mną manipuluje?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024