Jakie domowe sposoby sa dobre na pryszcze - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Jakie domowe sposoby sa dobre na pryszcze

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1

Temat: Jakie domowe sposoby sa dobre na pryszcze

Hej.
Znacie jakies dobre sposoby na pryszcze

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jakie domowe sposoby sa dobre na pryszcze

Niestety nie ma dobrego, domowego sposobu na pryszcze. Trądzik to choroba, trzeba iść do dermatologa. Można ewentualnie złagodzić jego objawy, ale wyleczyć możne Cię tylko lekarz...

U mnie przy leczeniu lekiem robionym w aptece z recepty Pani Doktor, uzyskałam zadowalające efekty dopiero po zredukowaniu swojej diety, wyeliminowałam czekoladę, kakao, ostre przyprawy, tłuste potrawy, fast foody. Teraz krostki pojawiają się sporadycznie przed okresem, wcześniej miałam okropne stany zapalne non stop.

Prawidłowe dobranie kosmetyków to też kluczowa sprawa. Co dzień minimum rano i wieczorem należy myć buzie żelem przystosowanym do skóry z trądzikiem, wystrzegać się środków myjących do skóry typu mleczko, emulsji i innych na bazie tłuszczu, bo zatykają pory. Używaj po każdym myciu toniku dla tłustej cery ( w ciągu dnia również dla odświeżenia twarzy). Na dzień stosuj krem o działaniu matującym, na noc krem regulujący pracę gruczołów łojowych. Maseczki z biała/ zieloną glinką. Jeśli nie masz problemów z nadciśnieniem i rozszerzonymi naczyńkami polecam saunę.

KOSMETYKI DO SAMODZIELNEGO PRZYGOTOWANIA:
- Maseczka dla cery tłustej, z rozszerzonymi porami, skłonnej do wyprysków:
Łyżkę zmielonych bratków polnych, łyżkę sproszkowanego skrzypu, łyżeczkę świeżych drożdży, wymieszać z przegotowaną wodą, nałożyć na twarz, przykryć gazą zmoczoną w ciepłej, przegotowanej wodzie, zdjąć maseczkę po 20 min., zmyć twarz tonikiem.

-Maseczka ściągająca dla tłustej i mieszanej cery:
Łyżkę zmielonych płatków owsianych, łyżkę sproszkowanego skrzypu, rozetrzeć na papkę z przegotowaną wodą, dodać kilka kropli soku cytrynowego lub soku z żurawin, maseczkę zmyć po 15 min.

- Maseczka dla cery tłustej i mieszanej o działaniu wybielającym:
Łyżkę soku z ogórka ( świeżego) wymieszać z małą ilością świeżych drożdży, zmyć po 15 min.

niedawno się o tym uczyłam big_smile

mam wszystko, bo mam Ciebie

3

Polecam maseczkę z drożdży smile Rozmiękczasz niewielką ilość z kroplami ciepłego mleka, dajesz na twarz no i zmywasz po 15 min. Pamiętam że syfy zaczęły mi wtedy zanikać.

4

bicie bratka i picie drozdzy ; ) do tego zrezygnowanie z wszelkich 'aptecznych' cud masci,zeli,kremow i na noc sudocrem, krem bambino, masc cynkowa

skora odzyje bo tak na prawde niszcza ja wszelkiego rodzaju typowe leki i kremy na tradzik

a i myc mozna mydelkiem bambino.

mi to pomoglo bardzo!

one love.

5

KanaO, napisz coś więcej, ile masz lat i gdzie owe"pryszcze są zlokalizowane" no i jakiego rodzaju masz wykwity, będzie łatwiej coś doradzić i sprecyzować;)

6

Mnie bardzo pomaga maseczka z cebuli, strasznie śmierdzi ale efekty są bo likwiduje pryszcze.

7

przemywanie moczem, co prawda jest to dość obrzydliwe ale naprawdę po jakimś czasie bardzo skuteczne:)
oraz tez jest dobre picie drożdży smile

8

wydaje mi się, że nie ma w 100% skutecznych domowych sposobów.. możesz bawić się w maseczki z ogórka, robienie toników z pietruszki, ale to bardziej jako naturalny dodatek, pielęgnacja, a nie sposób na pozbycie się krost

9

penseta :]

10 Ostatnio edytowany przez TakiSobieKtośZwyczajny (2012-08-07 01:41:03)

Kiedyś trochę miałem ten problem. Dermatolog nie umiał pomóc, więc sam sobie pomogłem.

Sposób jest bardzo prosty.

1 łyżeczka żelatyny i 1 łyżeczka mleka na 10 sekund do mikrofalówki a następnie na twarz. Odczekać aż przyschnie i zdzierać płatami. Uważać przy tym na oczy! Następnie wacikiem wetrzeć w twarz kwaśne mleko (zsiadłe). Poczekać 30 minut. Kobieta może nie zmywać tylko bezpośrednio na tym zrobić sobie makijaż. Powinna jednak pamiętać, żeby zawsze przed snem zmyć każdy makijaż tonikiem. Kwaśne mleko można również nakładać na sen.

Z mleka pasteryzowanego (takie jak w sklepie) nie otrzymamy kwaśnego mleka chyba, że..
Mleko należy przegotować. Na jedną szklankę przegotowanego mleka, po wystygnięciu, należy dodać 1 łyżkę pełnotłustej śmietany (nie pasteryzowanej). Odstawić do zakwaszenia. Rezultat zakwaszenia może być różny. Ja miałem dostęp do mleka gospodarskiego.

Zamiast kwaśnego mleka można użyć zwykłego z kartonika ale efekt będzie zdecydowanie słabszy.
Można również kombinować z specyfikami, które mają w sobie duże (kilkuprocentowe) stężenie kwasu mlekowego.

Mleko dociera tam, gdzie nie dociera woda. Kleopatra wiedziała co robi smile
Efekt powinien być niemal natychmiastowy.

Dodatkowe zwróćcie uwagę na kosmetyki zawierające mocznik. Wiele kosmetyków z wyższej półki właśnie zawiera mocznik.

Skuteczny będzie również tymianek w spirytusie - przygotowanie jest długie, trwa ponad miesiąc i niestety nic więcej nie mogę na ten temat napisać

Unikać kosmetyków zawierających Sodium Laureth Sulfate i pochodnych - ten detergent to baza większości mydeł, szamponów, odżywek, żelów pod prysznic itd.

Powodzenia.

[edyta] a i zapomniałem.. Na coś większego.. Rąbek czosnku przekroić na pół i delikatnie pocierać owe miejsce.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Jakie domowe sposoby sa dobre na pryszcze

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018