Mój facet jest bi ! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Mój facet jest bi !

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 26 ]

Temat: Mój facet jest bi !

Odkrylam to niedawno. Jestesmy juz długo razem i fakt ze w łozku to roznie nam sie układa. Ale przeraza mnie inna rzecz. Wszystko zaczelo sie od poszukiwan nowego mieszkania. U T.  zepsul sie net w tel i szukalismy na moim. Musial tez sprawdzic poczte mailowa i zapomnial sie wylogowac. Pozniej poszedl spac bo zmeczony po pracy a ja nieco po tym cicialam sprawdzic swoja poczte tez na wp bo czekam na wazna wiadomosc. Patrze, nie wyl to weszlam zobaczyc z ciekawosci. Nie wiem czemu. A tam maile sprzed czasu jak jestesmy razem. Pisal z jakims grzechem: ze ma ciasna dziurkea tamtem pyta o przyrodzenie a moj pisze ze tyle i tyle cm  o jakims pchaniu itd nie chce cytowac. Moze to jakies zarty? Generalnie chce seksu analnego ale rozumie ze ja nie jestem gotowa i ze moze kiedys. Ale czesto pyta czy zgodye sie chociaz sprobowac. Jak myslicie moze byc biseksualny? Jak to sprawdzic?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mój facet jest bi !

Owszem, może być biseksualny, ale to, że chce seksu analnego nie musi o tym świadczyć (faceci heteroseksualni też często lubią tę formę seksu).

Czemu martwi Cię korespondencja chłopaka, skoro maile są sprzed początków Waszego związku? To przecież nie oznacza, że teraz Cię zdradza (o ile to jest to, czego się boisz).

3

Odp: Mój facet jest bi !

say whaaaaat????!!! no kochana...mocno niepokojące ,jakbym ja coś takiego zobaczyła u swojego to chyba zostawiłabym jego w mgnieniu oka pomimo wielkiej miłości tongue bi albo gej na pewno coś z tych dwóch .powiedz mu o tym,ciekawa jestem jaka będzie jego reakcja,i zadaj sobie pytanie czy chcesz z kimś takim być...pozdrawiam

4

Odp: Mój facet jest bi !

Anemonne, nie boje sie ze mnie zdradza. Chociaz jesli przyzna sie ze naprawde jest biseksualny to chyba zaczne sie bac ze bedzie tesknil za kontaktem z mezczyna i zdradzi

5

Odp: Mój facet jest bi !
aniaa20 napisał/a:

jesli przyzna sie ze naprawde jest biseksualny to chyba zaczne sie bac ze bedzie tesknil za kontaktem z mezczyna i zdradzi

Oczywiście to jest możliwe, ale nie przesądzone - pamiętaj o tym. Na Twoim miejscu porozmawiałabym z nim na spokojnie, powiedziałabym co zobaczyłam (choć on może nie odebrać zbyt pozytywnie szperania w jego poczcie) i zapytałabym go, jak jest. On ma prawo do swojej prywatnej korespondencji, Ty natomiast masz prawo do tego, by wiedzieć, z kim się związałaś.

EmiLka99 napisał/a:

jakbym ja coś takiego zobaczyła u swojego to chyba zostawiłabym jego w mgnieniu oka pomimo wielkiej miłości tongue

No to rzeczywiście, "wielka" to musiałaby być miłość.

Odp: Mój facet jest bi !

Aniaa20,
kontakty (lub fantazje o kontakcie) z osobą tej samej płci nie muszą świadczyć o orientacji seksualnej. Mogą być formą poszukiwania, próbowania zakazanego owocu, ciekawości. Istnieje jednak oczywiście możliwość, że Twój partner interesuje się seksualnie mężczyznami.

Nie ma możliwości sprawdzenia, czy ktoś jest lub nie jest biseksualny. Myślę, że nawet Twój partner może wciąż nie być w stanie odpowiedzieć sobie na to pytanie. Zresztą każdy z nas w każdym momencie życia może zostać zaskoczony własnymi potrzebami seksualnymi.

Osoby biseksualne - podobnie jak homoseksualne i heteroseksualne - mogą dochować wierności partnerowi, którego kochają, i z którym decydują się tworzyć związek. Kwestia tożsamości seksualnej i wchodzeniu w relacje jest jednak bardzo złożona i myślę, że u mężczyzny ok. 20 roku życia trudno jeszcze mówić o pełnej dojrzałości, świadomości swoich potrzeb, oczekiwań i możliwości.

Rozumiem, jak ciężko Ci przyjąć te informacje o swoim partnerze i przed jakim dylematem stoisz. Myślę, że warto bardzo spokojnie rozważyć, jak się z tym czujesz, czego oczekujesz i jakie widzisz dalsze możliwości rozwiązania trudnej sytuacji.

Poleciłabym również - na przyszłość - nie kusić się o prywatne śledztwa, przeglądanie intymnej korespondencji, telefonów, komputerów. Każdy z nas ma prawo do prywatności. Niejednokrotnie informacje, które zdobędziemy takimi drogami są wypaczone względem rzeczywistości.

7

Odp: Mój facet jest bi !

Witam też ostatnio dowiedziałam się że mój partner jest " bi ". Jesteśmy ze sobą od roku bardzo go kocham, spodziewam się jego dziecka. On przyznał się do tego że był zarejestrowany na różnych portalach i że pisał do facetów jak i kobiet że szuka do sexu bez zobowiązań w samochodzie. Ale mnie nie zdradził mimo tego pisania nigdy tego nie zrobił i nie zrobi. Najgorsze jest to że ja mu nie wierzę i nie mogę sobie z tym poradzić nie wiem co robić. Z jednej strony nie chcę żeby dziecko wychowywało się bez ojca ale z drugiej czuję że sobie z tym nie poradzę. Bardzo proszę o jakąś pomoc i o wsparcie. Pozdrawiam serdecznie

8

Odp: Mój facet jest bi !
Anemonne napisał/a:

No to rzeczywiście, "wielka" to musiałaby być miłość.

Sa pewne rzeczy, ktorych ludzie moga nie akceptowac, np. orientacji biseksualnej partnera. Ja tez nie sadze, ze dalabym rade to zaakceptowac. Milosc niestety nie wszytkie przeszkody pokonuje.

9 Ostatnio edytowany przez Gary (2017-03-26 13:44:08)

Odp: Mój facet jest bi !

Ach... dziecko w drodze.
No to pozostaje już tylko razem żyć w zgodzie, bo partnera nie zmienisz.
Zatem jeśłi jesteś w ciąży to przestań piętrzyć problemy i panikować, bo już na to za późno.
Skup się na dziecku.

10 Ostatnio edytowany przez lukas25 (2017-03-26 17:50:54)

Odp: Mój facet jest bi !
Gladys napisał/a:

mocno niepokojące ,jakbym ja coś takiego zobaczyła u swojego to chyba zostawiłabym jego w mgnieniu oka pomimo wielkiej miłości

no tak, Anemonne ma tu rację. Miłość musiałaby być tutaj bardzo wielka xD

cougarzyca napisał/a:

Sa pewne rzeczy, ktorych ludzie moga nie akceptowac, np. orientacji biseksualnej partnera. Ja tez nie sadze, ze dalabym rade to zaakceptowac. Milosc niestety nie wszytkie przeszkody pokonuje.

Właśnie dlatego osoba biseksualna powinna informować o tym fakcie na pewnym etapie relacji, zanim wejdzie w związek. Brak akceptacji osoby biseksualnej jako swojego partnera może mieć dwa czynniki:
1. Strach, że partner o takiej orientacji na pewno prędzej czy później nas zdradzi. Strach jest tutaj poprzedzony niewiedzą. Osoba biseksualna może czuć się w związku tak samo spełniona jak osoba heteroseksualna i nie będzie szukała przygód na prawo i lewo smile To już jest tylko i wyłącznie kwestia wierności i intensywności uczucia.
2. Nietolerancja, która niestety w naszym kraju jest obecna na szerszą skalę. W takim przypadku pozostaje tylko powiedzenie sobie "bye, bye" i każdy idzie w swoją stronę.

Aniaa20, tutaj jest parę opcji. Może przedstawię jak to działa na przykładzie mężczyzny:
1. Jest w stanie emocjonalnie związać się tylko z dziewczyną, ale z mężczyzną nie- jedyne co może go interesować, to kontakt fizyczny i nic więcej.
2. Jest w stanie zaangażować się emocjonalnie w związek zarówno z kobietą jak i mężczyzną.
3. Jest w stanie zaangażować się tylko i wyłącznie w głębszą więź z mężczyzną, kiedy kobiety pociągają go tylko fizycznie.

Teraz widzę, że jesteś bardzo młoda, Twój partner pewnie też, a to w tym przypadku też ma znaczenie. Oczywiście, w Waszym przypadku, ze względu na wiek, jest większe prawdopodobieństwo, że Twój chłopak poszukuje odpowiedzi na pytanie, który przykład opisuje go najbardziej i zwyczajnie czuje się przez to zagubiony, ale to nie reguła. Możemy tylko spekulować.

Myślę, że warto z nim szczerze porozmawiać i nie przypinać mu łatki na wstępie. Przemyśl wszystkie plusy bycia w nim związku, weź pod uwagę to jak Cię traktuje i czy w końcu związek dawał Ci satysfakcję, zanim dowiedziałaś się o tych mailach, które swoją drogą były bardzo dwuznaczne.
Jeśli jednak wiesz, że nie jesteś w stanie go zaakceptować takim jakim jest to dajcie sobie spokój- dla wspólnego dobra, bo oboje będziecie się tylko męczyć.

Powiem jeszcze raz, większość osób biseksualnych jest w stanie stworzyć w pełni szczęśliwy związek. Warunek jest taki, że partnerzy muszą się wzajemnie akceptować. Poza tym, mężczyźna heteroseksualny też może Cię zdradzić. Tutaj nie ma reguły, a wszystko trzeba rozpatrywać indywidualnie.

aniaa20, jaki do tej pory był Twój stosunek do osób o odmiennej orientacji? smile

JustynaPiatkowska napisał/a:

Nie ma możliwości sprawdzenia, czy ktoś jest lub nie jest biseksualny. Myślę, że nawet Twój partner może wciąż nie być w stanie odpowiedzieć sobie na to pytanie. Zresztą każdy z nas w każdym momencie życia może zostać zaskoczony własnymi potrzebami seksualnymi.

Jak to nie ma możliwości sprawdzenia? Często partner już doskonale wie jaka jest jego orientacja i jest w pełni tego świadomy, a tutaj wystarczy tylko jego szczerość i to czy chce się dzielić tym faktem z partnerką czy nie. Uważam, że powinien, bo co to za związek, kiedy ukrywa się znaczące kwestie? smile

11

Odp: Mój facet jest bi !
lukas25 napisał/a:

  Brak akceptacji osoby biseksualnej jako swojego partnera może mieć dwa czynniki:
1. Strach, że partner o takiej orientacji na pewno prędzej czy później nas zdradzi. Strach jest tutaj poprzedzony niewiedzą. Osoba biseksualna może czuć się w związku tak samo spełniona jak osoba heteroseksualna i nie będzie szukała przygód na prawo i lewo smile To już jest tylko i wyłącznie kwestia wierności i intensywności uczucia.
2. Nietolerancja, która niestety w naszym kraju jest obecna na szerszą skalę. W takim przypadku pozostaje tylko powiedzenie sobie "bye, bye" i każdy idzie w swoją stronę.

Ad. 1: Heteroseksualny facet tez moze zdradzic, wiec to nie to.
Ad. 2: Nie mam nic przeciw gejom, czy bi.

U mnie zostaje punkt 3. - nie wyobrazam sobie, aby MOJEMU mezczyznie mogli podobac sie inni mezczyzni. Kobiety tak, mezczyzni nie. Ot, tak mam.

12 Ostatnio edytowany przez lukas25 (2017-03-26 18:40:19)

Odp: Mój facet jest bi !

Cougarzyca, przypuszczam, że w Twoim przypadku można podpiąć to pod punkt "2", jednak punkt dwa trzeba nieco rozszerzyć.

Podsumowując: tolerujemy coś, póki nie dotyczy to nas samych.
Przy takim podejściu nie mamy nic przeciwko osobom o odmiennej orientacji, ale jeśli nasz partner okazuje się być biseksualny, pojawiają się obiekcje, przez co go odrzucamy. Gdybyśmy tolerowali jego zachowania, nie odrzucilibyśmy go, nieprawdaż?
Dobrze tutaj obrazuje przykład matki i syna. Matka wydaje się nie mieć nic przeciwko homoseksualistom, póki żyją oni w swojego rodzaju getcie (odosobnieniu). Jednak, jeśli jej syn okazuje się być gejem, uwłacza to w jej sferę komfortu, a ona w efekcie zaczyna wykazywać odmienne niż do tej pory poglądy.

13 Ostatnio edytowany przez Cougarzyca (2017-03-26 18:59:01)

Odp: Mój facet jest bi !

...

14

Odp: Mój facet jest bi !
lukas25 napisał/a:

Matka wydaje się nie mieć nic przeciwko homoseksualistom, póki żyją oni w swojego rodzaju getcie (odosobnieniu). Jednak, jeśli jej syn okazuje się być gejem, uwłacza to w jej sferę komfortu, a ona w efekcie zaczyna wykazywać odmienne niż do tej pory poglądy.

Potrafie sobie wyobrazic, ze moj syn moglby byc gejem i nie potrafie sobie wyobrazic, ze mialabym go przez to odrzucic. To samo tyczyloby sie matki, ojca czy rodzenstwa.
Ja naprawde nie mam nic przeciw gejom. smile

Podobnie nie mam nic przeciw bardzo religijnym mezczyznom, ale sama z takim w bym sie nie dala rady zwiazac. Bylby skreslony na wstepie. I znowu gdyby moj syn/ corka byli super religijni, to tez bym przetrzymala.

Moge miec (i zreszta mam) znajomych/ przyjaciol gejow czy mocno religijnych. Ale nie partnerow.

Mysle, ze trzeba jednak dodac ten punkt 3. smile

15 Ostatnio edytowany przez lukas25 (2017-03-26 19:33:42)

Odp: Mój facet jest bi !

No tak, jednak wciąż mówimy tutaj o nieakceptowaniu pewnych zachowań w sytuacjach, które dotyczą bezpośrednio nas samych.

Są osoby, które mimo tego, że są ateistami, związałyby się z osobami, które są głęboko wierzące bo np. różnią się tylko na tej płaszczyźnie i są w stanie tolerować to że partner lub partnerka chodzi co niedzielę do kościoła. To też działa w drugą stronę.
Istnieją też takie, dla których biseksualny partner nie stanowi problemu, co tylko świadczy o tym, że został on przez nie w pełni zaakceptowany. Niektórzy są w stanie to zrobić, a niektórzy nie, dlatego powiedziałem na początku, że pewien etap znajomości wymaga od nas pewnej konfrontacji z niewygodnymi tematami smile

To w takim razie, nie powinienem odnosić przykładu z matką i synem do Ciebie, bo widocznie taka sytuacja zawsze mieściła się w tej sferze komfortu o której wspomniałem. Przesunęłaś ją stricte do tego co dotyczy Twojego życia z partnerem, jednak wciąż... gdybyś zaakceptowała biseksualizm partnera, czy jego wiarę w Boga, to nie skreślałabyś go na wstępie smile

16

Odp: Mój facet jest bi !
lukas25 napisał/a:


aniaa20, jaki do tej pory był Twój stosunek do osób o odmiennej orientacji? smile


ania20 od wielu lat już tu się nie udziela, więc chyba się nie dowiesz...

17

Odp: Mój facet jest bi !

Zanim dowiedziałam się, że moja siostra jest lesbijką, nie miałam negatywnego stosunku do homoseksualistów. To się nie zmienilo.

18 Ostatnio edytowany przez lukas25 (2017-03-26 20:09:47)

Odp: Mój facet jest bi !

adiaphora, no właśnie zorientowałem się już po dodaniu swojego posta, że temat ma już swoje lata tongue

19 Ostatnio edytowany przez adiafora (2017-03-26 19:37:17)

Odp: Mój facet jest bi !

warto najpierw spojrzeć na datę, bo czasem człowiek się naprodukuje ze szczerego serca a potem się okazuje, że po próżnicy bo temat sprzed wojny a autora od dawna tu nie ma wink Myślałam, że nie zauważyłeś i chciałam Ci zaoszczędzić czasu smile

20

Odp: Mój facet jest bi !
lukas25 napisał/a:

Przesunęłaś ją stricte do tego co dotyczy Twojego życia z partnerem, jednak wciąż... gdybyś zaakceptowała biseksualizm partnera, czy jego wiarę w Boga, to nie skreślałabyś ich na wstępie smile

Lepiej skreslic na wstepie, skoro i tak wiadomo, ze pewne rzeczy zaczna w koncu uwierac.

Nie wiem, czy to kwestia akceptacji, czy raczej moich preferencji.

21 Ostatnio edytowany przez lukas25 (2017-03-26 19:49:41)

Odp: Mój facet jest bi !

Cyngli, to nie do końca chodziło o zmiany. Czasem podświadomie ustalamy sobie granice tolerancji. O ile Ty zawsze byłaś otwarta na siostrę lesbijkę, tak część z jej znajomych na pewno ochłodziła z nią kontakty. O ile tolerują osoby homoseksualne jako grupę, tak nie chcą mieć ich w swoim towarzystwie. Zapewne Twoja siostra w mniejszym bądź większym stopniu miała ten problem, o ile w ogóle jest "wyoutowana" smile
Każda sytuacja jest inna i trudno tutaj o jeden schemat.

adiaphora, spoko, postaram się patrzyć na daty smile akurat mam pierwszy dzień wolny od tygodnia, więc i czasu pod dostatkiem tongue
Widzę teraz, że 1ona37 odświeżyła wątek, kiedy tak naprawdę powinna założyć swój własny smile

Cougarzyca, wróciliśmy do tego co pisałem na początku. Oczywiście, że lepiej w takiej sytuacji iść własnymi drogami, dla wspólnego dobra...

22

Odp: Mój facet jest bi !

Z tego, co wiem, siostra nie straciła nikogo że swoich dotychczasowych znajonych. Może ma na to wpływ fakt, że mieszka we Francji, gdzie jest zupełnie inny poziom tolerancji niż w Polsce.

23

Odp: Mój facet jest bi !

Cyngli, a może wszystkich bliższych znajomych dobierała sobie od razu pod względem ich poglądów na ten temat, żeby później uniknąć rozczarowań- pewnie stąd te straty są mniejsze, albo jak mówisz, ich brak, więc w tym przypadku chyba nie chodzi o kraj, a o rozwagę siostry.

Chociaż generalizując, to fakt, Francuzi są bardziej tolerancyjni niż Polacy...

24

Odp: Mój facet jest bi !

Trudno powiedzieć, bo przyznała się rodzinie do odmiennej orientacji stosunkowo niedawno, jakiś rok temu, a ma 18 lat.

25

Odp: Mój facet jest bi !

Żaden heteroseksualny facet nie pisał by o takich rzeczach z innym gościem więc lampka ostrzegawcza już się załącza - szczera rozmowa przede wszystkim. Jeżeli kobieta jest w stanie to zaakceptować to spoko ale przy nawet cieniu negatywnego podejścia do tematu nie powinna w to brnąć dalej - głupio było by po jakimś czasie usłyszeć prośbę o strap-on bądź uwagę w stylu "Nie umiesz robić loda! Pokaże Ci jak to się robi":)

26 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2017-03-27 16:29:35)

Odp: Mój facet jest bi !

Do kasacji.

Posty [ 26 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Mój facet jest bi !

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024