Pigułki Cyprodiol - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

Temat: Pigułki Cyprodiol

Witajcie. Zaczęłam właśnie 4 opakowanie pigułek antykoncepcyjnych Cyprodiol, lekarz zapisał mi je na trądzik, z którym borykam się ładnych kilka lat. Po 3 opakowaniu byłam u lekarza i stwierdził, że objawy choroby skóry będą ustępować i mam się uzbroić w cierpliwość. Widzę jedynie niewielka poprawę jeśli chodzi o cerę, jedyny plus to faktycznie to, że nie przetłuszczają mi się włosy- tak jak to jest napisane w ulotce.  W Internecie jest mało na temat tych pigułek, czy któraś z Was je brała/bierze, zauważyłyście jakieś efekty jeśli chodzi o cerę? Z tego co słyszałam od lekarza, to bardzo silna dawka hormonów, boję się, że skoro tak silne tabletki nie pomagają, to co będzie jak za pół roku zmieni mi na inne "lżejsze". A to właśnie ze względu na problemy z cerą zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne, jako tzw. ostatnia deska ratunku.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pigułki Cyprodiol

A lekarz robił Ci jakieś badania i stwierdzone jest, że powodem trądziku są zaburzenia hormonalne?
Cyprodiol to pigułka stosowana właśnie typowo przy leczeniu trądziku, jest to taki podobno lepszy odpowiednik diane 35.
Ale jeśli podłożem Twoich problemów dermatologicznych nie są hormony to nie wyleczysz go pigułkami. A druga sprawa to taka, że trzeba trochę poczekać na efekty leczenia, i trudno jest powiedzieć jak długo bo to już sprawa indywidualna.

3

afadro napisał/a:

A lekarz robił Ci jakieś badania i stwierdzone jest, że powodem trądziku są zaburzenia hormonalne?

Wyglądało to tak, że wywnioskował to jedynie z wywiadu jaki przeprowadził i na podstawie skierowania dermatologa, który na podstawie pobranych wymazów stwierdził, że to nie wina bakterii tylko pewnie sprawy ginekologiczne. Ale przy następnej wizycie u ginekologa spytam, czy nie wypadałoby zrobić badań. A może jest tak jak napisałaś i na efekty trzeba zaczekać dłużej. A może to i moje przewrażliwienie i niecierpliwość, w sumie nie mam ostrych zmian trądzikowych. Ale marzy mi się wstać któregoś dnia z łóżka, popatrzeć w lustro i stwierdzić, że cera jest idealna. Możliwe, że efekty będzie widać później. Bo tak na zdrowy rozum, jak z czymś walczę 8 lat to trudno, żeby znikło w ciągu 3 miesięcy. Dziękuję za odpowiedź.

4

Nie ma za co. A jeszcze Ci powiem, że najlepiej jakbyś leczyła się u ginekologa-endokrynologa.
Wierzę, że chciałabyś mieć ładna cerę, tak jak każda z nas. Ale trzeba uzbroić się w cierpliwość jeśli trądzik jest faktycznie sprawa hormonalna to te pigułki z pewnością Ci pomogą.

5

Zapewne warto iść na konsultacje do innego jeszcze lekarza. Moja sąsiadka ostatnio dostała w zamian za Diane 35 też Cyprodiol. Mówi, że nawet lepiej się czuje po nim i włosy przestają jej nawet wychodzić garściami. A cena tych tabletek jest bardzo niska, to też brała pod uwagę.

6

Z ciekawości poszukałam w sieci ulotkę i tam piszą:
"Podczas stosowania leku Cyprodiol ograniczona zostaje aktywność gruczołów łojowych, odgrywających ważną rolę w powstawaniu trądziku i łojotoku. Prowadzi to do wygojenia wykwitów trądzikowych (zwykle po 3 - 4 miesiącach leczenia), zahamowania nadmiernego przetłuszczania się włosów i skóry oraz do zmniejszenia wypadania włosów."
Lukrecja a jak długo sąsiadka czekała na efekty?

7

Afadro przy drugim opakowaniu było już coraz lepiej i efekty wraz z coraz dłuższym stosowaniem bardziej widoczne. Wiem, że bierze je od pół roku i włosów ma coraz więcej takich malutkich (rosną nowe). Wczoraj nawet malowałam jej włosy i nie miałam już na grzebieniu garści włosów, co było niestety wcześniej.

8

Wypadanie włosów u kobiet to z reguły rzeczywiście albo tzw. łysienie androgenowe albo wypadanie włosów spowodowane m.in. łojotokiem, który powstaje przy nieprawidłowej pracy hormonów. Jak się ma łojotok i nie myje często włosów odpowiednim szamponem tudzież nie wdroży odpowiedniego leczenia, to na skórze głowy łój zbija się w taką charakterystyczną żółtą łuskę, która nie pozwala skórze głowy swobodnie oddychać i stąd bierze się i łupież tłusty i wypadające włosy - później bardzo trudno się to leczy, a i samo leczenie jest długotrwałe, zaś dolegliwość lubi powracać sad Natomiast Diane czy Cyprodiol likwidują łojotok, regulują gospodarkę hormonalną, no i zabezpieczają przed niechcianą ciążą smile

Ps. ja jednak dziwie się Germanko, że lekarz nie skierował Cię na badania hormonalne, tym bardziej, że przyszłaś do niego z konkretnym problemem. Niestety, większość lekarzy stosuje metodę na "chybił - trafił" sad

9 Ostatnio edytowany przez germanka (2011-07-20 17:11:53)

klaudia84 napisał/a:

Wypadanie włosów u kobiet to z reguły rzeczywiście albo tzw. łysienie androgenowe albo wypadanie włosów spowodowane m.in. łojotokiem, który powstaje przy nieprawidłowej pracy hormonów. Jak się ma łojotok i nie myje często włosów odpowiednim szamponem tudzież nie wdroży odpowiedniego leczenia, to na skórze głowy łój zbija się w taką charakterystyczną żółtą łuskę, która nie pozwala skórze głowy swobodnie oddychać i stąd bierze się i łupież tłusty i wypadające włosy - później bardzo trudno się to leczy, a i samo leczenie jest długotrwałe, zaś dolegliwość lubi powracać sad Natomiast Diane czy Cyprodiol likwidują łojotok, regulują gospodarkę hormonalną, no i zabezpieczają przed niechcianą ciążą smile

Ps. ja jednak dziwie się Germanko, że lekarz nie skierował Cię na badania hormonalne, tym bardziej, że przyszłaś do niego z konkretnym problemem. Niestety, większość lekarzy stosuje metodę na "chybił - trafił" sad

Teraz z perspektywy czasu też myślę, że lekarz nie zachował się kompetentnie. Ale po tylu latach walki z trądzikiem, gdy pojawiłam się po raz pierwszy z tym problemem u ginekologa, pomyślałam, że tak musi być.

A co do włosów, to  tabletki rzeczywiście likwidują łojotok, kiedyś włosy mi się strasznie przetłuszczały, a teraz mogłabym teoretycznie myć włosy co 3 dzień, tylko pewnie wiecie jak to jest, przyzwyczaić się myć włosy codziennie rano smile

Co do cery to od kiedy założyłam ten wątek, poprawiła się, są niewielkie zmiany, ale brak jest jakiś zmian ropnych.

Cena jest bardzo przystępna, za 3 opakowania zapłaciłam ok. 12 zł.

10

Cena cyprodiolu rzeczywiście powala na kolana - niecałe 4 zł big_smile
Gdyby każde tabletki były takie tanie, to antykoncepcja hormonalna byłaby bardziej popularna, no bo obecnie nie każdą młodą dziewczynę stać na wywalenie 50 zł na miesiąc na pigułki, zwłaszcza jak dostaje np. 100 zł kieszonkowego miesięcznie hmm

11

Tylko, że cyprodiol to pigułki przeznaczone głównie do leczenia trądziku, łojotoku, łysienia androgennego i innych dolegliwości związanych ze zbyt dużym poziomem testosteronu, a antykoncepcja to taki powiedzmy 'skutek uboczny' tych pigułek.

12

Niby tak, tyle, że większość młodych dziewczyn i kobiet ma problemy z trądzikiem i łojotokiem w wieku dojrzewania, a do tego normalnie uprawiają już sex, tak więc tego typu pigułki są strzałem w dziesiatkę, bo masz tu 2 leki (antykoncepcja + lek na trądzik czy łojotok) w cenie czekolady z orzechami (4 zł).

13

Haha ale porównanie cenowe smile
Ale tabletek z tak dużą zawartością hormonów chyba nie można stosować długotrwale, tak jak normalnych pigułek. Kuracja cyprodiolem nie powinna przekraczać pół roku, tak samo jak i diane 35.

14

No jasne, że tak sporej dawki hormonów nie można przyjmować zbyt długo, bo to rozregulowuje gospodarkę hormonalną organizmu... Ja trochę nie czaję tego, dlaczego nie sięgnąć po coś typowo na trądzik, na problemy z cerą? Klaudia84 - świetne podsumowanie potrzeb młodych dziewcząt, ale niektóre laski nie chcą stosować antykoncepcji, z wielu różnych względów... Ja też miałam trądzik i brałam Derminax - tabletki na trądzik ...;) Ładnie mi się syfy zagoiły, już po 3 tygodniach widziałam efekty... Bo ten specyfik ma substancje bakteriobójcze, oczyszczające, a z tego co się orientuję, tabletki antykoncepcyjne tylko hormonami działają, nie mają takich właściwości bakteriobójczych, tak?

15

No chyba hormony nie zabijają bakterii. Ale często trądzik ma podłoże właśnie hormonalne, wtedy się go leczy hormonami - to chyba logiczne. Niestety często tak jest, że jak się przestaje te hormony brać - trądzik wraca ;/ . Moja siostra też brała te tabletki Derminax i była zadowolona, widocznie jej się cera poprawiła, masę miała pryszczy a po tym jej się trądzik wysuszył, ładnie złuszczył.

"Człowiek, który w głębi siebie nie kryje niespodzianki, z reguły nie bywa interesujący." M. Bułhakow

16

klaudia84 napisał/a:

Cena cyprodiolu rzeczywiście powala na kolana - niecałe 4 zł big_smile

Rzeczywiście bardzo dobra cena, aż się dziwię, że to takie tanie, nie wydaje się Wam to podejrzane jakieś?;)

warkoczyk napisał/a:

Moja siostra też brała te tabletki Derminax i była zadowolona, widocznie jej się cera poprawiła, masę miała pryszczy a po tym jej się trądzik wysuszył, ładnie złuszczył.

A sam trądzik się zasuszył, czy buzia też? Bo słyszałam, że dużo leków strasznie wysusza skórę i ciężko później do ładu dojść.

17

haha ta cena nie jest podejrzana, ale jest to lej refundowany.

18

Nie, moja siostra nie miała problemów z wysuszoną skórą po Derminaxie. Tak jak pisałam - trądzik się złuszczył, ale cała twarz wyglądała już normalnie, nie schodziła jej skóra płatami, jeśli o to pytasz wink.

"Człowiek, który w głębi siebie nie kryje niespodzianki, z reguły nie bywa interesujący." M. Bułhakow

19

Skoro tabletki kosztują 4zł to czuć od nich refundacją smile Ale gdyby to były zwykłe tabsy hormonalne to pewnie cena byłaby 100%

20

Ale niektóre zwykłe tabsy też są refundowane, tylko jest ich niewiele.
A diane 35 odpowiednik cyprodiolu też jest refundowany, ale mimo refundacji kosztuje ponad 10zł.

21

Kochana, Diane35 pomimo refundacji są droższe czterokrotnie od Cyprodiolu z prostego i oczywistego powodu. Otóż produkuje je firma Bayer i jak widać krocie płacimy za samo logo Bayer na opakowaniu hmm
Dla przykładu Bayer produkuje też tabletki Yaz, które są praktycznie najdroższe na naszym rynku, a ich cena spokojnie dochodzi do 50 zł za opakowanie. Podobnie jest choćby z przereklamowanym Aspirin C - lek na grypę prawie za 30 zł za 20 tabletek musujących, podczas gdy 70% innych leków redukujących objawy przeziębienia nie przekracza 15-18 zł.
Ja ogólnie od zawsze staram się wybierać tańsze zamienniki jakichkolwiek leków i zawsze o takowe proszę farmaceutę.

22 Ostatnio edytowany przez motyllek (2011-11-17 18:51:56)

A ja zawsze myślałam, że diane35 to najtańsze tabletki antykoncepcyjne, które stosowane są przy leczeniu trądziku, bo wiele koleżanek je stosowało, pierwszy raz słyszę o cyprodiolu to są polskie pigułki?
A tak w ogóle, to diane35 na zachodzie zostały wycofane ze sprzedaży.

23

tissa napisał/a:

Ja też miałam trądzik i brałam Derminax - tabletki na trądzik ...;) Ładnie mi się syfy zagoiły, już po 3 tygodniach widziałam efekty... Bo ten specyfik ma substancje bakteriobójcze, oczyszczające...

A czy przypadkiem z tym Derminaxem nie jest tak, że on ogólnie oczyszcza organizm? Bo gdzieś w necie na takie opinie się natknęłam smile

klaudia84 napisał/a:

Podobnie jest choćby z przereklamowanym Aspirin C - lek na grypę prawie za 30 zł za 20 tabletek musujących, podczas gdy 70% innych leków redukujących objawy przeziębienia nie przekracza 15-18 zł.

Dla tego właśnie nigdy nie kupuję Aspiryny, nie ma nic lepszego na przeziębienie niż stara i sprawdzona Polopiryna C smile

24

Żebyś wiedziała, że najzwyklejsza polopiryna c jest jednym z najlepszych leków redukujących objawy przeziębienia. To samo z najzwyklejszym paracetamolem - kosztuje 2,50zł, a jest lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Co do Cyprodiolu to nie jestem pewna czy są to polskie pigułki, niemniej czy to ważne? Najważniejsze, że działają i kosztują ok. 4zł big_smile

25

limana napisał/a:

A czy przypadkiem z tym Derminaxem nie jest tak, że on ogólnie oczyszcza organizm? Bo gdzieś w necie na takie opinie się natknęłam smile

No tak, głównie właśnie na tym polega działanie Derminaxu, jak już zresztą wcześniej napisałam smile Jak chcesz wiedzieć coś więcej to poczytaj sobie dość ciekawy watek na innym forum http://gadaczka.pl/viewtopic.php?f=49&t=8323

26

Dziewczyny czy cyprodiol może przepisać lekarz rodzinny. Bo kumpeli skończyły się pigułki a jej gin ma wolne w następnym tygodniu.

27

Cześć, ja jestem właśnie po „terapii” cyprodiolem (trwającej 6 miesięcy). Pisze ten post, ponieważ wiem jak wiele dziewczyn szuka opinii. Ja tez szukałam.
No wiec te tabletki nic a nic mi nie pomogły sad. Po 3 miesiącu była nieznaczna poprawa ale teraz jest znów to samo. Mam syfy wszędzie, głównie na policzkach, na brodzie i przy nosie. Na plecach bolące podskórne gule. Skóra i włosy przetłuszczają się. Jestem rozczarowana, myślałam ze to moja ostatnia potyczka z pryszczami, a to okazuje się początek przygody trwającej już, ja wiem, 10 lat?
Brałam w wieku 18 lat (czyli 7 lat temu) Diane i efekt był dużo lepszy.
To chyba to PCOS które sugeruje mi lekarz

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018