Temat: PROSTE WŁOSY

moją zmorą sa falujące włosy, ni to prost enito kręcone, niestety nie da się ich wyprostować na dłużej jak n apół godziny, potem, sszczególnie w wilgotne deszczowe dni puszą się i faluję!!!znacie jakiś dobry środek-żel, pastę, cokolwiek co pozwoli utrzymać proste włosy???

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: PROSTE WŁOSY

ja zanim użyję prostownicy wcieram we włosy Mleczko Bielendy- Pacyfikator, no mi tylk olekko faluja i jest w sumie skuteczne!!!najważneijsze,że zapobiega puszeniu się a to mój problem przy falkach na głowie:)

3

TYLKO PROSTOWNICA I DOWOLNY ŻEL, MLECZKO, PASTA, COKOLWIEK CO UTRWALA, ALE BEZ PROSTOWNICY NIE DA SIĘ OBEJŚĆ!!!:)))))

Reklama

4

Używałam Matrix Styling creme  Smoothing system sleek.look bylam zadowolona, bo dodatkowo chroni włosy przed ciepłem prostownicy, tylko drogi , jakieś 35 zł.ale naprawdę wygładza włosy!!!

5

Teraz reklamuja w telewizji nowa serie z Nivea ze niby bez prostownicy, cos mi sie to wydaje niemozliwe.. Kupilam niedawno nowy szamponik wiec nie oplaca mi sie inwestowac tylko dla proby w te nivee ale jesli ktoras z Was by miala z tym stycznosc to prosze o opinie;) O jejku byloby cudownie jakby jakis taki magiczny szampon pojawil sie na rynku;) Moje wlosy az zdaje sie ze krzycza: a kysz paskudna prostownico, a kysz!

Reklama

6

A ja używałam tego reklamowanego NIVEA  i muszę przyznać, że podchodziłam do niego sceptycznie, a  okazał się w miarę skuteczny. Oczywiście wg mnie nic do końca nie zastąpi prostownicy, ale ten nowy NIVEA jest nawet skuteczny.
Niedawno dyplom z kosmetologii wydała mi szkoła wizażu www.wizaz.wroc.pl więc jako mloda zapalona, kosmetolożka smile staram się być na bieżąco ze wszelkimi nowościami. Prostownica bardzo niszczy włosy i trudno później przywrócić im ich naturalny, zdrowy wygląd, dlatego popieram takie kosmetyki, które nie przesuszają włosów - takiego podejścia nauczyła mnie szkoła kosmetyczna i wrocław - nowa stolica polskiej mody:)

7

Do prostowania polecam mleczko Silk Strate Farouka, dobrze chroni przed wysoką temperaturą prostownicy i utrwala proste włosy. Polecam smile

8 Ostatnio edytowany przez LuShin (2008-02-26 01:18:27)

Wiecie, a ja to najpierw myję włosy, potem susze je suszrką, wcieram jakiś środek, który rzekomo ma spowodować, że będą proste a potem używam jeszcze odrobiny żelu i prostuję prostownicą. Dopiero wtedy mam pewność, że te włosy będą proste, choć i tak pod koniec dnia pojawiają się lekkie fale:\ Boję się, że troche zniszczę włosy od nadmiaru środków utrwalających i od prostowania i suszenia, ale ludzie mi mówią, że moje włosy są OK i nie widać, żebym je tak męczyła...

9

Mogę Pani zaproponować trwałe prostowanie. Nie robi się tego na włosy rozjaśniane. Polecam firmę ALFAPARF ponieważ jest to dobry płyn.Myśle ze powinna Pani spytać się o ten zabieg swojego fryzjera. Pozdrawiam.

Fryzjerstwo to nasza pasja

10

Trwałe prostowanie, hmm a czy to aby nie niszczy włosów? I co kiedy są bardzo cieńkie, wtedy chyba nie najlepiej się prezentują po takim całkowitym wyprostowaniu. Czy po zastosowaniu trwałego prostowania, włosy nawet po umyciu się nie skręcają i nie falują? I czy ten zabieg trzeba co jakiś czas powatarzać, jesli tak to co ile, no i hmm czy koszt takiego zabiegu jest bardzo wysoki?

11

Ja uzywałam tego mleczka z Nivea, ze niby bez prostownicy;( Ja mam proste włosy tylko jak jest wilgotno to się trochę puszą i to mleczko nawet z prostownicą nie dało rady:( Po paru chwilach zaczynają się puszyć i falować:(

12

a ja mam proste włosy a zawsze marzę o lokach... takich lekko choć pofalowanych włosach... ale chyba tak jest że wszystko jest na odwrót smile

Czasem jasna myśl podsuwa ciemne pomysły.

13

Ja mam podobny problem.. Ale jestem w głuipiej sytuacjii... Bo no cóż.. mama nie pozwala mi prostowac włósów... A stosowałam to nivea... Nawet długo... I nic... tylko zdarlii kase... hmm A nie jakis trików na takie włosy ?? ja cie... tego sie nie da wytrzymac... Normalnie mam taki pusz-up... że wyglądam jak czarwnica... Tylko szczotka i gumka potrafią je poskromić.. A oprócz puszości jeszce tak obleśnie się kręcą ... AAAAAA mam ich dość ! POMÓŻCIE!

14

Ira napisał/a:

Teraz reklamuja w telewizji nowa serie z Nivea ze niby bez prostownicy, cos mi sie to wydaje niemozliwe.. Kupilam niedawno nowy szamponik wiec nie oplaca mi sie inwestowac tylko dla proby w te nivee ale jesli ktoras z Was by miala z tym stycznosc to prosze o opinie;) O jejku byloby cudownie jakby jakis taki magiczny szampon pojawil sie na rynku;) Moje wlosy az zdaje sie ze krzycza: a kysz paskudna prostownico, a kysz!

Ja miałam styczność z tym balsamem...i naprawdę pomaga  jeśli nałoży sie na suche włosy i przeczesze grzebieniem z rzadkimi zębami...szkoda, że tylko na pół godziny  :]

15

Moją zmorą zawsze były włosy falowane i do tego puszące się, niewiem jak bym ich nie ułorzyła na gładko wystarczyła odrobina wilgoci ( pot, deszcz, pogoda po deszczu teoretycznie cały rok ) od razu wyglądałam jak bym miała pusz ap 2XL mimo używania kosmetyków kremów balsamów ( wszystko co miało zapobiegac, puszeniu i kręceniu ) w końcu włosy ściełam i jestem zadowolona bo wystarczy mi szampon i odżywka Elsev troche kosmetyków do stylizacji i po problemie. Jedyna rada, która co nieco poskromiła moje puszenie były szampony i odżywki głęboko  nawilżające ( z serii  Dav) oraz jedwab w płynie ( biosilk  ) i nie używałam suszarki.

16

Niestety prawie wszystkie wymienione środki były w moich rękach i nic efekt max8h o ile nie było wilgoci w powietrzu. Zastanawiam się nad chemicznym prostowaniem ciekawa jestem jak długi jest efekt no i ile za tą przzyjemnośc.

17

Pokochać ;P

I bardzo dogłębnie odżywiać, wybierać się na regenerację do dobrego salonu fryzjerskiego. To sprawia, że przestają się puszyć, ale na falowanie chyba nic nie pomoże poza prostowaniem (prostownicą lub chemicznym).

No i odpowiednie cięcie.

18

Aleksandra napisał/a:

Pokochać ;P

I bardzo dogłębnie odżywiać, wybierać się na regenerację do dobrego salonu fryzjerskiego. To sprawia, że przestają się puszyć, ale na falowanie chyba nic nie pomoże poza prostowaniem (prostownicą lub chemicznym).

No i odpowiednie cięcie.

siorka jakiś czas temu zrobiła sobie prostowanie chemiczne japońską metodą  niby miało nie niszczyć włosów ale bez odżywiania i tak się nie obyło.

19

ja co prawda nie mam kręconych włosów (proste druty od urodzenia, zatem mam lokówkę, aby co nie co je podkręcić..), ale że bardzo się plączą fryzjerka poleciła mi jedwab do włosów, wspominała, że na kręcone też działa.... (w sensie, że nie będą się puszyć?? -nie znam się ąz tak bardzo -najlepiej jeszcze poguglajcie). Jedwab polecała mi z firmy Biosilk, aczkolwiek udało mi się kupić z Joanny -trochę taniej.

dam radę

20

ile tak mniej wiecej kosztuje u fryzjera trwałe prostowanie ?

aaa i czy mozna je stosowac jak sie kiedys rozjasnialo wlosy (tak ze dwa lata temu ) ?

jeśli chcesz wiedzieć coś o mnie, to coś Ci zdradzę.
miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.
bo chcę Cię z każdą wadą. Nic nie zmienię.

mój narkotyku, mój tlenie. < 3

21

Verissimo napisał/a:

Niestety prawie wszystkie wymienione środki były w moich rękach i nic efekt max8h o ile nie było wilgoci w powietrzu. Zastanawiam się nad chemicznym prostowaniem ciekawa jestem jak długi jest efekt no i ile za tą przzyjemnośc.

moge tylko odpowiedziec na przykladzie niemieckich fryzjerow ( jakis czas tu siedze)
wiec checiczne prostowanie kosztuje tu 200 euro i daja gwaarancje na rok smile

22

Ja jakoś nie wierzę w kosmetyki prostujące włosy. Owszem, te utrwalające efekt prostownicy mogą się sprawdzać. Ja ostatnio po wyprostowaniu włosów traktuję je jedwabiem Joanny i jestem bardzo zadowolona: miękkie, sypkie włosy, no i proste.

23

Ja stosowałam długo szampony Nivea, mi pomagały, ale rzeczywiscie na krótko.
A ja osobiscie poleciłabym najlepsza wg mnie metode - naukę suszenia włosów na szczotkę tą okragłą, tak jak robi fryzjerka.
Poniewaz wlosy najpierw wyprostują się na szczotkę w miare ładnie, tylko trzeba je mocno 'przeciagać' , a potem prostownicą wystarczy tylko raz szybko przejechać i włosy są idealnie proste. Przynajmniej ja tak zrobilam i robie do tej pory. A przez kilka lat walczyłam z prostowaniem włosow. A tez mi się bardzo puszą, do tego są bardzo grube i w miare długie, wiec roboty troche mam, ale utrzymują mi sie kilka dni wink

24

Taaa, na moje kudełki i to nie działa! big_smile
Za każdym razem, kiedy jestem u fryzjerki i na koniec już modeluje mi włosy właśnie przy użyciu suszarki i szczotki, narzeka na te moje skręty. Bez prostownicy nie ma co marzyć big_smile

25

Moje włosy też się puszą , po umyciu i wysuszeniu wyglądam jakby piorun w wierzbę trzasną , więc za każdym razem muszę je prostować . Włosy miałam zawsze suche , taka juz ich uroda , ale po ich rozjaśnieniu zrobiły się jeszcze bardziej suche , łamliwe , szorstkie w dotyku . Wypróbowałam już chyba wszystkie odżywki , te najlepsze i naj naj , ale nic z tego , kiedyś trafiłam na maseczkę Fructis , ona jeszcze coś tam zdziałała , włosy były milsze w dotyku , ale od jakiegoś czasu nie moge jej nigdzie kupić . Może wy znacie jakieś super maseczki dla suchych włosów ?

Nic nie zadowoli tych, których niewiele też nie zadowala.

26

co do chemicznego prostowania włosów... z pewnie wiecie co to jest trwała ( wykonuje się ja żeby uzyskać trwałe loki) a chemiczne prostowanie pot. trwała prostująca jest zabiegiem identycznym tylko zamiast loków daje proste włosy. ciezko okreslic cene takiego zabiegu bo jest to zalezne nie tylko od cennika danego zakladu ale takze dlugosci wlosów. im dluższe tym zabieg droższy wiec najlepiej pójść do fryzjera i zapytać samemu o koszt;) tak jak już wcześniej ktoś wspomniał nie wolno wykonywać go na włosach rozjaśnianych bo trwala mocno ingeruje w strukturę włosa no i niestety niszczy włosy:/ a wykonując ją na i tak już zniszczonych włosach rozjaśnianiem efekt będzie opłakany! wlosy beda wypadac, urywac sie no i wcale bym sie nie zdziwila gdyby zostala nam 1/2 czupryny ( o ile nie mniej:))
Podsumowując... jeśli chcecie mieć cały czas proste włosy zabieg jak najbardziej polecam bo wykonuje sie go raz na kilka mies a efekt jest naprawde zadowalający. niszczy wlosy ale codzienne prostowanie w połączeniu z utrwalaczami  wcale nie robi tego mniej:) różnica taka że nie musimy codziennie poświęcać czasu na prostowanie:D

27

W salonie, którego jestem klientką prostowanie włosów kosztuje od 800 zł wzwyż. Cena zależy od długości i ilości włosów. Dodatkowo w tym salonie jest zalecana kuracja regenerująca włosy po prostowaniu chemicznym.

28

goldwell straight'n shine ma taki superzxasty zabieg na prostowanie włosów, cena od ok 1000 zł w górę, ale efekty są na 3-4 miesiące. Moja koleżanka miała i bardzo sobie to chwali.

29 Ostatnio edytowany przez London69 (2010-05-12 19:46:57)

A wiesz ja mam podobny rodzaj włosa do Twoich, ale mam taką porządną prostownice od Rowenty, ceramiczną, używam balsam z Nivea Streight&Easy jakoś tak (tj. balsam do spłukiwania po umyciu szamponem) i jak wyprostuje włosy to mam proste cały dzień. smile

19.02.2017 - Oskarek, 62cm i 4600g

30 Ostatnio edytowany przez LadyGaga96 (2010-07-15 22:48:43)

Ja mam mam włosy typu "szopę" xD jak pójdę spać w mokrych włosach to mi się kręcą normalnie jakbym sama specjalnie kręciła i  układała. Niby fajnie ale ja chciałam proste więc poszłam do fryzjerki i mi wycieniowała. Teraz to nie mam wyjścia i muszę prostować bo ścieniowane loki nie fajnie wyglądają. Ja jak tylko wyprostuje włosy to za minutę już trochę mi się kręcą, Więc ja wpierw myję włosy szamponem w witaminami do zepsutych włosów i odżywka musi być. Staram się jak najmniej używać suszarki ale czasami muszę. Suche włosy czeszę, układam i kosmyk który szykuję prostować lakieruję a potem prostuje (trochę to pomaga). Po prostowaniu czeszę włosy i nakładam żel do włosów który nie klei tak strasznie razem włosy. Po tym już nie mogę czesać włosów. a na koniec lakier smile

PS. Bez prostownicy nie ma co mówić o prostych włosach :> Balsamy nie pomagają.W 20% maximum ale nie pomogą za wiele(próbowałam wiele balsamów) Polecam użycia prostownicy a zaraz po niej różne żele i lakiery (co się ma w domu)

31

malinka napisał/a:

moją zmorą sa falujące włosy, ni to prost enito kręcone, niestety nie da się ich wyprostować na dłużej jak n apół godziny, potem, sszczególnie w wilgotne deszczowe dni puszą się i faluję!!!znacie jakiś dobry środek-żel, pastę, cokolwiek co pozwoli utrzymać proste włosy???

Jaki los jest przewrotny... Ja mam zupełnie proste włosy i czasem marzą mi się loczki big_smile. Myślę sobie jednak, że chyba łatwiej zrobić loki niż te włoski tak cierpliwie prostować.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

32

Ja uzywam do prostowania: Pantene Pro-V Proste i gładkie Odżywka bez spłukiwania i jedwab. Mieszam odywke z jedwabiem i wcieram w lekko wilgotne wlosy a gdy wyschna prostuje.

Efekt jest super i nawet gdy jest wilgotno na dworze wlosy sa proste smile

POLECAM NAPRAWDE DZIALA smile

Dzień za dniem przemija;i przemija czas a z tym czasem ja i moje marzenia:
tak bardzo chciałabym być tam gdzie ten czas nie ucieka
ale to tylko marzenia, moje marzenia:
a więc idę z tym czasem a dookoła pustka a w tej pustce ja i moje marzenia.

a ma ktos może z was ta prostownicę http://www.kalamis.pl/product-pol-3539- … White.html ? Słyszałam, że jest bardzo dobra. Błyskawicznie się nagrzewa i osiąga temperaturę 210 stopni Celsjusza nawet w kilka sekund, poza tym nie niszczy włosów tak jak te wszystkie tanie prostownice z supermarketów. Poza tym jest mała i poręczna smile