Jak zostać królem/ The King's Speech ( 2010 ) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Jak zostać królem/ The King's Speech ( 2010 )

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Jak zostać królem/ The King's Speech ( 2010 )

http://img.stopklatka.pl/dat/img/39a08df05054e4c.jpg

Jak zostać królem/ The King's Speech

reżyseria:    Tom Hooper
scenariusz:    David Seidler
premiera:    28 stycznia 2011 (Polska) 2011-01-28 6 września 2010 (Świat) 2010-09-06
produkcja:    Australia, USA, Wielka Brytania
gatunek:    Biograficzny, Dramat historyczny

Colin Firth                      Król Jerzy VI
Helena Bonham Carter      Królowa Elżbieta
Geoffrey Rush                 Lionel Logue

Fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i  w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy. Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niego... problem z wysławianiem się. Jedyną osobą, która może pomóc Jerzemu w odnalezieniu własnego głosu i stawieniu czoła groźbie inwazji hitlerowskiej, okazuje się okazuje się australijski specjalista o wielce nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach największej z wojen

GORĄCO polecam tym co jeszcze nie widzieli. Bardzo ciekawy film, ani minuty nudy, ciekawa fabuła, dobry humor.
Nie bez powodu ma 12 nominacji do Oskara i mam nadzieje ze jakies dostanie bo stanowczo sie nalezy smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak zostać królem/ The King's Speech ( 2010 )

Czy to taka strasznie zabawna komedia, jak mówili to bym się zastanowiła, ale nie powiem, że film beznadziejny. Ale obejrzałam i nie żałuję. Film ciekawy i godny polecenia smile

3

Właśnie, zrobiło się teraz głośno o tym filmie więc trzeba będzie go obejrzeć bo same dobre opinie słyszałam wink

"You know You love me. X.O.X.O. GossipGirl"

4

Nie no, zabawny może jakos nie był ale to nie komedia w końcu.

5

Ale właśnie na plakacie widnieje, że to komedia... Dla mnie to dziwne, zabawnych momentów było raptem kilka.

Bardo ciekawy film, dramat człowieka, który ma zostać królem. Geoffrey Rusch MUSI dostać Oscara za kreację speca od królewskiej wymowy:)

Kto marzy o doskonałości, zazwyczaj poucza, poprawia, daje lekcje innym i wszyscy od niego uciekają.
L. Kołakowski

6

Zdecydowanie nalezy sie! ja trzymam tez kciuki za Colina Firth'a bo strasznie go lubie jako aktora wink

7

obejrzałam w końcu smile fajny film, lekki i przyjemny, śmieszny też był w kilku momentach big_smile

"You know You love me. X.O.X.O. GossipGirl"

8

wreszcie i ja go zobaczę smile kurczę, tyle się naczytałam o tym filmie, mnóstwo fajnych recenzji, a ja jak zwykle nie potrafiłam wykroić czasu na pójście do kina hmm w vod n ma być, to może uda mi się odhaczyć tę pozycję smile

9

Moim zdaniem był świetny! Oglądałam go już kilka razy, pokazuje, że jak sie chce to można! :-)

"No cóż, ten, który kocha, powinien dzielić los tego, kogo kocha." /Woland

10

obejrzałam w końcu przez swoje vod. naprawdę świetny smile spełnił moje oczekiwania. czas namierzyć książkę, żeby porównać smile

11

Ja bym powiedziała , że to wcale nie ma nic , z komedii , bo to całkiem życiowy film , o trudnym do opanowania , zacinaniu się języka , o trudnej sztuce , opanowania tej dysfunkcji, do zaakceptowania , siebie samego i przezwyciężenia stresu .,...

12

Colin Firth IDEALNIE wcielił się w rolę króla jąkały.
Ilość nagród przyznana filmowi i aktorom też jest słuszna.
Na plakacie widnieje napis, ze jest to komedia.
Z komedią niewiele ma to wspólnego.
Parę śmiesznych momentów.
Bardziej pokazany jest problem, który trzeba pokonać.
Dla mnie REWELACYJNY. POLECAM, bo naprawdę warto zobaczyć smile

"Wiem, że mam więcej sex appealu na czubku mojego nosa, niż wiele kobiet ma w całym ciele. Nie widać tego od razu, ale tam jest."

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Jak zostać królem/ The King's Speech ( 2010 )

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021