sylwester w domu co przygotowac - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » sylwester w domu co przygotowac

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 33 ]

Temat: sylwester w domu co przygotowac

Nie jestem jakas specjalna kucharka a wrecz zadna. W tym roku szykuje sie sylwester u nas w domu. Przyjdzie kilka par. Wszytsko na mojej glowie jest by przygotowac. Oczywiscie troche zlece mamie zeby mi pomogla ale powiedzcie co mam przygotowac aby wyjsc na dobra Pania domu?? smile Niem mam zielonego pojecia od podstaw, przekasek, wiec prosze najpisac obszerniej:)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: sylwester w domu co przygotowac

Moim zdaniem ( ale jak dla mnie) , nie ma imprezy bez koreczków. zdolnosci nie trzeba mieć żadnych. A przekąską są niezastąpioną. Jakaś dobra ( może byc oryginalna ) sałatka np z makaronu z zupki chińskiej ( przepis jest na forum, poszukaj). Mogą byc krokiety... no wiesz trudno powiedziec. każde towarzystwo ma jakies upodobania. Jednak koreczki i sałatka to chyba podstawa. - moim skromnym zdaniem smile

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

3

Na pewno warto podać coś na ciepło, np bigos, ciepłą kiełbasę z sałatką.
A wcześniej (to zależy też o której zaczynasz) ciasto i kawę. Pomiędzy tym oczywiście muszą być przerwy. Ja nie lubię kiedy podaje się od razu po obiedzie deser lub na odwrót.
Przekąski: paluszki, orzeszki, chipsy, ciastka.
Będziecie się bawić i to jest najważniejsze więc stresuj się tak jedzeniem. To jednak nie są imieniny kiedy tylko siedzi się przy stole i z przymusu trzeba jeść smile

4 Ostatnio edytowany przez tylkonachwile.. (2010-12-11 17:24:46)

teraz mi cos wpadlo do glowy jak dajecie pomysly a ,zlecic mamie  np jakis strognoff tak teraz mysle?? i co jeszcze do tego np??
musze jakis zestaw przygotowac, i tak mysle te koreczki, bigos, jakies 2 salatki, strognoff, ciasto i brakuje mi jakiegos konkretniejszego dania miesnego? smile

5

Wiesz, nie musisz niczego zlecać mamie. łatwiejsze rzeczy możesz zrobić sama. Zobaczysz jak Ci się podniesie samoocena jak ktoś powie "mmm ale dobre". smile

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

dziwne ale ja naparwde nic nie robilam do tej pory do jedzenia, nawet jajecznicy:), moze z 3 razy jakas zupke, co i tak jakos wogole nie sprawia mi to przyjemnosc, nie ciagnie mnie wogole...a teraz pytanie nie o gotowanie. w domu mam parkiet, czy wypada mi kazac gosciom zdjac buty? troche nie swoje by sie czuli na imprezie np kobiety do sukienki bez butow?

7

Możesz jeszcze podać tosty z różnymi ciekawymi dodatkami do tego różnokolorowe dressingi. Może jakieś minipizze? Albo rybka po grecku? Albo krakersy z pastą jajeczną, ziołową, paprykową itp.? To wszystko bardzo łatwo przyrządzić:)

"No cóż, ten, który kocha, powinien dzielić los tego, kogo kocha." /Woland

8

Odpuściłabym sobie strogonoff i konkretne danie mięsne do tego. Połączyłabym za to wszystko razem, czyli znalazła przepis na jakiś porządny gulasz (według przepisu na pewno sobie poradzisz sama smile ), do tego zrobiła sałatkę z różnych sałat, jakimś dressingiem i do wszystkiego zrobić górę grzanek smile. Oprócz takiego ciepłego dania, bardzo sycącego, zrobilabym sałatkę gyros (jest gdzieś na forum) lub tak jak powiedziała FollowMe - rybkę po grecku. Kurczaczek i ryba nieźle zaspokajają głód wink. Do tego koreczki z czego tylko zechcesz i sałatkę grecką, bo jest bardzo lekka smile.

9

tylkonachwile.. napisał/a:

...w domu mam parkiet, czy wypada mi kazac gosciom zdjac buty? troche nie swoje by sie czuli na imprezie np kobiety do sukienki bez butow?

W żadnym wypadku. Nie wypada smile

"Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego."F.C. Oetinger

10

Może i nie wypada, ale skoro autorka wątku sama organizuje imprezę to ma prawo o coś takiego poprosić. Po jednej nocy tańczenia w szpilkach na parkiecie, będzie miała więcej rys na drewnie niż po kilkunastu latach chodzenia w kapciach.
Tylkonachwilę zaprasza pewnie bliskie osoby, więc na pewno nie obrażą się i zrozumieją jaka jest sytuacja.

11

to ja mam takie pytanie dotyczące sylwestra, zostaliśmy z moim chłopakiem zaproszeni do jego kolegi, bedzie to impreza w domu dla kilku par ja nie znam ich zbyt dobrze wiec nie moge zapytac co przyniesc a chcialabym także dołączyć sie tak jak by do przygotowań tzn przynieść coś do jedzenia bo mój chłopak kupuję jakiś alkohol.. co mi poradzicie?? Zebym nie palneła jakiejś gafy hehe

12 Ostatnio edytowany przez Anhedonia (2010-12-19 12:47:41)

A niby to dlaczego nie możesz się zapytać co przynieść??? To nie pytanie z rodzaju intymnych ani wstydliwych. Zapytaj dokładnie jak napisałaś: "chcialabym także dołączyć sie tak jak by do przygotowań tzn przynieść coś do jedzenia" więc co przynieść aby się nie zdublowało? Gafę palniesz jak się nie skonsultujesz wink

"Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego."F.C. Oetinger

13

Fajnie na sylwestra zrobić jakiś gulasz, albo kotleta zapiekanego z ananasem , albo polędwiczki wieprzowe z sosem gorgonzola.. na przystawkę proponuje łososia zawijanego w serku, pycha!

14

Najlepszy i najprostszy zarazem patent to parówki w cieście francuskim - przepisów w internecie multum - tanie, na ciepło i w sam raz na imprezy z alko smile Polecam, do tego barszcz czerwony i kwestia ciepłego dania rozwiązana smile

Gdy Ty i Ja, cały świat jest dla nas ...

15

Kalmary w cieście a do tego przepyszny sosik...jest z tym trochę roboty ale sprawdza się bajecznie...goście wcinają aż uszy się trzęsą. Mogę polecić jeszcze duże muszelki makaronowe nadziewane serkiem pleśniowym, szpinakiem...czym kto lubi bo jest wiele opcji nadzienia..głownie chodzi o to zeby były zapieczone z serem smile Przygotować wcześniej czyli ugotować muszelki makaronowe tak by nie były za miękkie i nadziać a jak przyjdą goście wstawić na 5 min do piekarnika smile Pychota big_smile:D:D

16

na przekąskę idealne są też śliwki w boczku

dam radę

17

Ja ostatnio znalazłam genialną rzecz na takie spotkania. Znacie pewnie te woreczki z przyprawami co to się wrzuca do piekarnika.
Bierzesz 2 piersi z kurczaka, kroisz na mniejsze kawałki i wrzucasz do piekarnika.
Zostawiasz i nie musisz sie tym zajmowac, za jakies 40 minut jedzenie gotowe - wykładasz na talerz z jakimś sosem (ja daję czosnkowy) i danie na ciepło gotowe, bez większego wysiłku smile

18

Ja nie mam piekarnika...i nad tym ubolewam...a tyle pyszności można zrobić.

19

ossa89 napisał/a:

Ja nie mam piekarnika...i nad tym ubolewam...a tyle pyszności można zrobić.

Aj to faktycznie znacznie utrudnia hmm

To może tradycyjnie strogonowa? Do tego potrzeba tylko garnka i patelni no i oczywiście składniki - mięso, warzywa i odrobina pracy smile
Aż sama nabrałam ochoty big_smile

20

oo strogonow super rzecz:) Moze byc tez szynka zawijana z melonem:)

21 Ostatnio edytowany przez Bardolka (2010-12-29 21:27:58)

Bardzo fajny patent na zimno to bagietka zawijana.

Bagietke dzielisz na 3 części. Rozkrawasz na wzdłuż - wyjmujesz miękkie ciasto. Rozpłaszczasz całość, smarujesz serkiem topionym, na to plasterek szynki, sera żółtego, paseczek ogórka, papryki i oliwki - całość ciasno zawijasz, owijasz folią spożywczą, na noc do lodówki - kroisz w cienkie paseczki i masz takie super mini kanapeczki smile

na tym zdjęciu moje dania z poprzedniego sylwka - tu też jest bagietka, choć mało widać.

http://img704.imageshack.us/img704/1549/sylwester2009011a.jpg

PS: nie przerażajcie się tą brudną ścianą - to akademik smile

Gdy Ty i Ja, cały świat jest dla nas ...

22

W tym rok uidę na sylwka do koleżanki i nie wiem co zrobic do jedzenia? Może jakąs sałatkę? proszę o kilka propozycji

23 Ostatnio edytowany przez katbe (2010-12-31 10:48:32)

szynka z almetką chrzanową (zrób takie ruloniki) smakuje świetnie, a przygotowanie to 5 min.

jajka w sosie tatarskim (jeśli masz blender to też 5 min.)plus ugotowane jajka smile

brokuły z fetą i migdałami - pyszna sałatka znaleziona kiedyś na "wielkim żarciu"

wszystko zależy od tego co masz w lodówce....pozdrawiam

24

a możesz podac przepis na te roladki z szynki i sałatkę?

25

na plaster szynki konserwowej nakładasz łyżeczkę serka chrzanowego i zwijasz w rulonik, rulony układasz na półmisku na liściu zielonej sałaty i gotowe smile

26 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2012-12-17 18:53:32)

tu przepis na brokuły

link usunięty z powodu naruszenia regulaminu

przepyszne..... mniam

27 Ostatnio edytowany przez davne25 (2011-01-14 12:28:39)

Ja myślę że możesz zrobić coś takiego prostego np nie wiem lubię gotować ale mieszkam z rodzicami więc mama gotuje ja lubię nie co inną kuchnię. Możesz np podać jakieś mięsko np kurczaka we woreczku co teraz takie modne są w godzinę i jest gotowy albo schab z śliwką. Sałatki można zrobić dwa rodzaje z pory 3duże ładne pory musi być dużo białej części majonez sól i pieprz do smaku i jabuszka by pora nie była taka ostra Pore kroisz w ćwierć księżyce dajesz soli by się troszkę zmorzyła pózniej jabuszka pieprz i majonez. Kolejna sałatka to tradycyjna warzywna i możesz dodać jeszcze koreczki śledziowe.To jest moja propozycja ale zrobisz jak chcesz.

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

28

Jestem ciekawa jak wypadła impreza od strony kulinarnej. U mnie pojawiły się wspomniane krokiety, sałatka gros, jajka faszerowane ale największą furorę zrobiły szaszłyki smile

"... nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół,
co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać."

29

Hej dziewczyny, macie jakieś pomysły na przekąski na tegorocznego sylwestra? wink
U mojego narzeczonego będzie w tym roku organizowana taka impreza i myślę co by zrobić 'ciekawego' i pożywnego na całą noc smile
Prócz sałatek (warzywnej, gyros, makaronowej z suszonymi pomidorami - mmm) pewnie zrobię jeszcze oczywiście mini kanapeczki, grzanki czosnkowe lub/i pomidorowe, pomidora z mozarellą w przyprawach i co jeszcze? Macie jakieś pomysły? smile wszelkie śledziki odpadają - nigdy u nas nie idzie takie jedzenie wink

***Spoglądam wstecz i widzę tyle pustych godzin. Ogarnia mnie strach, bo wiem ile minęło, lecz nie wiem ile zostało***

30

Na forum jest wiele interesujących pomysłów - może tu coś znajdziesz:

http://www.netkobiety.pl/t17094.html - przystawki na imprezę

http://www.netkobiety.pl/t25088.html - fast-foody udomowione

http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php? ? 1#p1168821 - bruschetta

http://www.netkobiety.pl/t182.html - sałatki

http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php?pid=36710#p36710 - prywatkowe jedzonko

http://www.netkobiety.pl/t59163.html - jak urozmaicic pajdę chleba

http://www.netkobiety.pl/t28991.html - pomysly na pieczeń np. na kanapki

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapominają jak latać

31 Ostatnio edytowany przez PłomiennaLena (2013-12-26 22:30:48)

dosc lubiane i latwe rzeczy sa moja specjalnoscia big_smile
Tryumfy święci sałatka cezar - można kupić sos i grzanki lub samemu zrobic.
Potrzebne:
sałata (jaką lubicie)
piers z kurczaka
ser (najlepiej parmezan, moze byc zolty zwykly:))
czosnek
majonez
jogurt naturalny
przyprawy
jajko
bulka tarta
olej

Najpierw robisz sos- albo z tytki albo sama - na sloik taki jak po dzemie daje okolo glowki czosnku, ale to jak lubujesz, kilka lyzek majonezu i jeden jogurt. ja osobiscie doprawiam pieprzem kolorowym, szczypta cukru, oregano i papryka ostra, ale to jak kto lubi (to moja wariacja) i dodaje troche potartego sera(nie duzo, bo wyjdzie b. gesty sos), odstawiam.

Piers z kurczaka panieruje, przyprawiam czosnkiem granulowanym i pieprzem, smaze na zloty kolor. Odstawiam do ostygniecia. Salate szarpie na male i srednie kawalki, piers usmazona kroje w paski, dodaje do salatki. ja osobiscie daje jeszcze papryke kolorowa, czasem cebule, mozna dodac pomidora, ogorka zielonego - kto co lubi:) mieszam z sosem, przed podaniem wysypuje grzanki (ja robie w piekarniku, by ograniczyc ilosc tluszczu) i posypuje potartym serem smile znika w chwile.

uwaga- wszelkie papryki czy mieso - czyli rzeczy wodniste lub oleiste - odsaczamy przed dodaniem do salaty na reczniku.

Swietna opcja jest rolada serowa. Kupujesz kostke ok 400g sera (obojetne, jaki, byle ser a nie wyrob seropodobny i byle raczej bez dziur) wkladasz do rekawa do pieczenia, chlup do goracej wody i zostawiasz na 20-40min(kontrolujesz czy stopnial) w miedzyczasie przygotowujesz nadzienie, najczescie spotyka sie z serka topionego(na 400g sera w kostce ok 200g topionego) papryki, cebuli, jajka i szynki. Kroisz i mieszasz z tym serkiem topionym (te takie w foliach zlotych). nastepnie wyciagasz ser z wody, rozkladas papier do pieczenia, na niego wyciagasz ten ser z rekawa, walkujesz na grubosc ok 0,5cm, nakladasz farsz, zwijasz, owijasz w folie i do lodowki:) szybka sprawa.

mini kanapeczki - zawsze w cenie, warto czasem zrobic pasty, ja polecam z tunczyka (twarog, jogurt, tunczyk w sosie wlasnym(odlewamy sos, na koniec probujemy i ew troszke dolewamy) cebulka, pieprz.

nuggetsy! banalnie proste:)

z dan na cieplo, to kotlety jakos urozmaicone (nadziewane szpinakiem, szparagami, zapiekane z ananasem), pieczen, gulasze, bogracze, cuda wianki, pieczone ziemniaczki.

moi znajomi lubuja tosty - lezy ser, ananas szynka kielbasa, ogorek kiszony, papryka. robisz sobie tosta, wkladasz do grilla elektrycznego i masz cieple;)

nalesniki ! na slodko mozna nasmazyc wczesniej i poukladac ladnie, na slono mozna rowniez nasmazyc poukladac i pdogrzewac na grillu:)

jejku sporo tego jest, powiedz co lubicie, czy wiecej pan czy panow, ile pieniazkow etc:)

zawsze mozecie zobic sobie pizzaparty- fajna zabawa:)

fondue czekoladowe tez cieszy sie zawsze powodzeniem, serowe rowniez smile!

dipy do chipsow tez sa super;)

ja znam mase przepisow, zapraszam na priv smile

32

Ja rok temu robiła
-koreczki naleśnikowe
Smażymy naleśniki na ostro, każdy nalesnik smarujemy majonezem albo sosem czosnkowym, na to liśc sałaty, szynka(najlepeij gotowana) szparag biały, zawijamy i kroimy w plasterki, przetykamy wykalaczka zeby sie nie rozwinely, posypujemy dla dekoracji slodka papryką.

- ciasto francuskie z róznymi farszami (mozarella, bazylia, pomidor/ pieczraki cebula/ boczek, cebula pieczarki/) to już zalezy od upodoban gości

- sałatka Caprese

- na cieplo Lasagne

-przygotowuejmy bulgur z warzywami - dobre na cieplo i na zimno (przygotowuejmy bulgur, dodajemy fete, oliwki czrane, duuzo natki pietruszki,czosnek, ogórek i gotowe)

-koreczki w przeróżnych kombinacjach

-muffinki - na słodko i na słono

- jajka faszerowane

-paluchy z ciasta francuskeigo z serem plus do tego dipy - czosnkowy, słodkokwasny,

- burschetta

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Posty [ 33 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » sylwester w domu co przygotowac

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018