facet + szachy = ... ? nudziarz czy wręcz przeciwnie?:P - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » facet + szachy = ... ? nudziarz czy wręcz przeciwnie?:P

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

Temat: facet + szachy = ... ? nudziarz czy wręcz przeciwnie?:P

Chciałam się Was zapytać co sądzicie o facetach, którzy grają w szachy/warcaby? Nie tylko w chwilach wolnych, ale powiedzmy "zawodowo"? tongue Chodzenie do jakiś klubów/szkółek szachowych, następnie branie udziału w konkursach,  zajmowanie 1 miejsc. No jeszcze super by było jakby w gazecie były opisane jego suckesy tongue Bo mi się wydaje, że to takie hm.. jakby to ująć,żeby nikogo niechcący nie urazić? smile   Takie ciotowate trochę tongue Kojarzy mi się z małokreatywnymi osobami, nudziarzami. Bo rozumiem pograć od czasu do czasu.. no ale...codziennie? i do tego jakieś szkółki szachowe? sukcesy opisywane w gazetach? Jak dla mnie to porażka, wolałabym się nie chwalić przed kimś zajęciem 1 miejsca w konkursie szachowym tongue Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam, nie chciałam. A Wy co o tym sądzicie?  smile

Czasami leżę w trawie i wcale mnie nie widać. I świat wydaje się taaki piękny. A potem ktoś przychodzi i pyta: "Jak się dzisiaj czujesz?" I okazuje się, że okropnie.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: facet + szachy = ... ? nudziarz czy wręcz przeciwnie?:P

Szczerze, nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale faktycznie istnieje stereotyp, że szachiści są nudziarzami, ale myślę, że tak jak w przypadku innych stereotypów nie jest on w 100% prawdziwy. Mam kolegę, który gra w szachy. Może nie zawodowo, ale często. Od czasu do czasu bierze udział w rożnych konkursach. Mogłabym o nim dużo powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest nudziarzem. Myślę, że nie ma reguły.

3

A nie kojarzy Ci się to po prostu z inteligentnym facetem, którego nie interesują tylko gry na playstation z piwem w ręku?
Ja z moim facetem często gramy w tego typu gry i odbieram to jak najbardziej pozytywnie. Lubimy zarówno porzucać do kosza jak i posiedzieć nad grą planszową. Szczególnie jak jestem na niego zła- wtedy najbardziej staram się, żeby przegrał. Bo ze mną się nie zadziera smile
Myślę, że to super sprawa.

Umieć żyć to najrzadziej spotykana umiejętność na świecie.

Oscar Wilde
Reklama

4

No tak P&P, z jednej strony taka osoba wydaje mi się strasznie nudna, z drugiej -niby ta gra rozwija logike smile Tak się składa, że "znam" pewnego chłopaka, w którym wszystko mi się gryzie. A mianowicie: z jednej strony chodzi co niedzielę do kościoła, chodzi do szkółki szachowej, wymiata w szachy, zgarnia pierwsze miejsca, słucha się mamusi.. a z drugiej.. gra w jakieś durne zabijaki na komputerze, co piątek imprezka z alkoholem. No i te szachy, ta mamusia i ten alkohol to mi do siebie nie pasują.. Dlatego założyłam ten wątek, bo chciałam poznać Wasze zdanie na ten temat smile

Czasami leżę w trawie i wcale mnie nie widać. I świat wydaje się taaki piękny. A potem ktoś przychodzi i pyta: "Jak się dzisiaj czujesz?" I okazuje się, że okropnie.

5

P&P napisał/a:

A nie kojarzy Ci się to po prostu z inteligentnym facetem, którego nie interesują tylko gry na playstation z piwem w ręku?

Pani MagdaEM. wczesniej slusznie wspomniala o stereotypach, a Ty wyjezdzasz z takim tekstem... smile

Reklama

6

Martyna ile Ty masz lat??
Dla mnie chłopak który lubi gry logiczne, szachy - jest inteligenty, co znacznie podnosi jego szanse.
A Ty myśląc w sposób który tu przedstawiłaś skończysz z piwożłopem który będzie Cię reguralnie upiększać siniakami, i będziesz musiała na niego łożyć bo przecież prawdziwy mężczyzna się ceni (czyt. leni)- czego oczywiście Ci nie życzę.
Patrz na człowieka całościowo a nie przez pryzmat stereotypu.

7

Zatytułowanie tego posta wogóle mi sie nie podoba i jest bardzo niedojrzałe hmm Facet grający w szachy to na pewno facet inteligentny i z pasja. A "ciota".. no to chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć.

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

8

martyna 2010 chyba jestes bardzo mloda lub bardzo niedojrzala,nie wiem jak mozna oceniac kogos na podstawie pasji ? z Twojego opisu wylania sie osoba bardzo wartosciowa,a nie ,,ciota'' . osoba ,ktora wygrywa w szachy to osoba przede wszystkim inteligentna !

9

Jedyne co można wywnioskować o takim facecie to to, że musi być inteligenty i logicznie myśleć.
A byłby bardziej męski jakby grał w chińczyka? Albo scrabble? Albo oglądał mecze siedząc na fotelu z piwem?

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

10

Nie, nie dziewczyny trochę źle mnie zrozumiałyście wink
Nie uważam,że każdy facet grający w szachy to ciota! Bo wiem,że to rozwija logiczne myślenie. To jest też lepsze niż siedzenie z piwem przed telewizorem, granie w durne gry na komputerze i tak dalej. Więc wiele plusów możnaby było znaleźć. Chodziło mi głownie co myślicie, jeśli facet gra CODZIENNIE w szachy, chodzi też do szkołki szachowej itp. Bo jak na mnie to trochę dużo. Rozumiem, że można mieć jakąś pasję, no ale to się mi takie do znudzenia wydaje.  To tylko moje zdanie i wcale nie musicie się z nim zgadzać i się bulwersować, bo nie chciałam nikogo urazić. smile

11 Ostatnio edytowany przez november (2010-09-10 18:35:28)

o rany, sory, ale dla mnie to jakaś totalna bzdura. Sama gram w szachy, lubię to bo to bardzo rozwija. Dziwi mnie to masakrycznie, co napisałaś. Widać, że sama masz już wyrobione zdanie. Radzę je zweryfikować. Nie chce mi się wręcz komentować.

Szukasz "karka" bez szyi, to zapoznaj kogoś na siłowni.

Nazbyt układne kobiety, rzadko znaczą historię...

12

November, przeczytaj proszę mój post który napisałam tuż nad Twoją wypowiedzią. Tak, na początku miałam wyrobione zdanie,przyznaję się. Jednak po postach które tu przeczytałam zaczęłam to zdanie zmieniać. smile

13

I mam nadzieje,że zmieniłaś to zdanie - szachy to jeden z lepszych sposobów uczących logicznego myślenia, a to wcale nie jest umiejętność zarezerwowana tylko dla nudziarzy w okularach;) Kolega jeszcze z czasów podstawówki i LO brał udział w licznych turniejach,a nawet mistrzostwach szachowych nie przeszkodziło mu to jednocześnie być świetnym koszykarzem,a na imprezach zawsze był najbardziej "wyluzowany"

pytanie z tematu - straszny stereotyp

Anioły nie upadają nigdy...

14

No dobra, może trochę poniosła mnie wyobraźnia. Tak, teraz mam całkiem inne zdanie smile

15

dla mnie facet grajacy codziennie w szachy to facet ktorego pasją są szachy:)
sama grałam kiedyś dość często i uważam, że potrafi wciągnąć! może zaproponuj koledze wspólną..partyjkę?:)

16

smile no pewnie, że nie musi być nudziarzem:):) szachy są naprawdę fajne.....:)

mój jeden z sąsiadów nawet nie wie co to są szachy....więc.....
hihihi:)

17

To może naucz się Martyna grać w szachy bo nie rozumiesz istoty .Jak nie masz żadnej pasji to nie wypowiadaj się na ten temat a z tym facetem daj spokój ,bez obrazy ale nie pasujesz.

18

Cytrynka, rozumiem, że być może Ty też ubóstwiasz szachy,ale nie musisz być taka niemiła dlatego,że mam inne zdanie.

Cytrynka napisał/a:

Jak nie masz żadnej pasji to nie wypowiadaj się na ten temat

żadnej pasji? Po czym to wywnioskowałaś? To, że nie gram w szachy wcale nie znaczy, że nie mam zainteresowań. Mam ich bardzo wiele. Więc proszę, nie wyjeżdżaj mi tu z takimi tekstami.

cytrynka napisał/a:

a z tym facetem daj spokój ,bez obrazy ale nie pasujesz.

Wybacz, ale z tej rady nie skorzystam. On uważa inaczej.
Pozdrawiam smile

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » facet + szachy = ... ? nudziarz czy wręcz przeciwnie?:P

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018