lodowki boscha... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » lodowki boscha...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: lodowki boscha...

witam,

propobuje ze znajoma odszyfrowac oznaczenia na lodowkach Boscha by kupic w prezencie slubnym,

zadanie co najmniej bojowe, czy ktos moze wie, np w nastepujacych modelach (relatywnie podobne widelki cenowe):
Bosch KGN 39A71, Bosch KGN 36X40, Bosch KGN 46A71, Bosch KGN 36A60, Bosch KGN 49A71, co oznaczaja pierwsze dwie cyferki? (39, 46, 36), jaka jest roznica miedzy A a X i ostatnie dwie cyferki?

z gory dziekuje za odpowiedzi

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: lodowki boscha...

Witaj:). Myślę, że oznaczenia i numery sprzętu wynikają z różnic między poszczególnymi modelami i seriami, czyli różnego wyposażenia, opcji, wielkości, koloru, klasy ekonomiczności, zamrażarka u góry/dołu  itp. itd. Trzeba po prostu uważnie przestudiować dane techniczne każdego modelu, nad którym się zastanawiamy. Odeślę Cię jeszcze na stronę firmową Boscha www.bosh-agd.pl.   Wejdź w opcję "kontakt" (w lewym górnym rogu), pokaże się okienko z pytaniem "z jakim działem chcieliby Państwo się skontaktować?, wybierz "BSH Sprzet Gospodartwa Domowe" i napisz maila. Powinni odpowiedzieć na Twoje wątpliwości.
Pozdrawiam:)

3

dzieki,

tamta sprawa latwiej sie zakonczyla, panstwo mlodzi doszli do wniosku ze sami sobie skompletuja sprzet a reszta fundowala, dosc oryginalne, ale praktyczne podejscie,

teraz znowu staje przed wyborem, ale bez studiow sie nie obedzie, wykanczam domek i cala kuchnia ma byc w zabudowie,
meble beda pod wymiar robione, zeby zoptymalizowac powierzchnie i szukam i szukam, zaczynam od lodowki bo bez tego to ani rusz...

pulap kwotowy to ok 1500zl, propozycje:
Bosch KIV 38 V 00 jak wskazane wyzej juz, Bosch to Bosch, marka mowi za siebie, wyglada calkiem przystepnie i wydaje sie funkcjonalne rozwiazania zawartosci, Amica ACZ 3602 ZPA w widelkach cenowych sie miesci, ale pradu zzera wiecej poza tym w opisie jest ze wycofane z oferty, ciekawe dlaczego... bramka nr 3 to
Electrolux ERN 29601 moi rodzice maja troche sprzetu tej marki i same pozytywne opinie, malo pradu, rozwiazania podobne do boscha...
Whirlpool ART 471 4 w opisie sporo bajerow, ale w sumie nie mam opinii co do tej marki odnosnie lodowek i na koniec powtorak z rozrywki Bosch KIV 28 V 00 podobna chyba osyc do pierwszej...

wiem ze najlepiej to i tak pojsc i na wlasne oczka i raczki obejrzec jak wyglada, prad drozej wiec zuzycie energii jest wazne, a na co jeszcze zwracac uwage przy zakupie lodowek pod zabudowe??

macie opinie nt wyzej wymienionych modeli??

dzieki za odpowiedz

4

Faktycznie trudny wybór. Ja bym sprawdziła przede wszystkim serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, jego dostępność, sprawność, opinie o nim w necie itp.
Wydaje mi się, że tak naprawdę wszystko zależy od tego, czy trafimy na dobry egzemplarz danej lodówki, pralki itp. Marka marką, ale bubel zawsze może się trafić i psuć potem 5 razy, czego Ci oczywiście nie życzę.
Moi rodzice mają Amikę, za którą zapłacili swego czasu trochę kasy a psuje się ciągle. Zaczęło się od odpadającej rączki do piekarnika, która żadnym cudem nie chciała się na dłużej przykręcić, co i rusz wypadała szyba z tego piekarnika, potem coś siadło z elektryką, potem z taką klapką-panelkiem na dole...
Ja mam sprzęt Whirlpoola, już taki nastoletni, działa bez zarzutu, choć zdaję sobie sprawę, że to się może każdego dnia skończyć:), bo żywotność  takiego sprzętu jest obliczona na 10-15 lat, jak mnie kiedyś poinformował pan z serwisu.

5

I jeszcze jedno, zużycie prądu oczywiście, bardzo ważne!!! Kupuj klasę AA.
Zwróć uwagę na jakość materiałów i wykonania, to od razu widać, zero tolerancji dla badziewiastego plastiku czy gumy, zacznie żółknąć z czasem...
Sprawdź serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, czyli jego dostępność i szeroko pojęty profesjonalizm działania, możesz poszukać też w necie jakie ma opinie.

6

ok,

jaka jest roznica miedzy A, A+ czy AA - jesli mi sie cos nie pokickalo?

7

Kiedyś było prościej, bo klasy istniały od A do G, przy czym A była najlepsza.
Potem zaczęły się pojawiać jeszcze "lepsze" czyli A+, A++, AA, AA+, AAA..., itp itd,  czyli beściaki gonią beściaki, ciągle coś nowego i inaczej oznaczonego, ale zastanawiam się czy to jeszcze są faktycznie mocno zauważalne różnice czy już bardziej chwyt marketingowy...

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » lodowki boscha...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018