Zaproszenia... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Zaproszenia...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Zaproszenia...

Witam,
Muszę wypisać zaproszenia na uroczystość. W rodzinie wiele jest par nie żyjących w formalnych związkach. Czy wtedy napisać, że zapraszam Jana Kowalskiego i Kasię xxxx oraz xxxx (dziecko), czy tylko ze zapraszam Jana Kowalskiego z rodziną? Co w przypadku gdy osobą jest panna i nie ma nikogo, wpisać tylko ja czy dodać, że z osobą towarzyszącą?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zaproszenia...
SenWiktorii napisał/a:

Witam,
Muszę wypisać zaproszenia na uroczystość. W rodzinie wiele jest par nie żyjących w formalnych związkach. Czy wtedy napisać, że zapraszam Jana Kowalskiego i Kasię xxxx oraz xxxx (dziecko), czy tylko ze zapraszam Jana Kowalskiego z rodziną? Co w przypadku gdy osobą jest panna i nie ma nikogo, wpisać tylko ja czy dodać, że z osobą towarzyszącą?

Przede wszystkim najpierw wpisujesz kobietę a potem mężczyznę. Kasię Kowalską i Jana Nowaka z dziećmi. Spokojnie miżesz tak napisać
Jak chcesz zapraszać osoby towarzyszące to wpisujesz z, a jak nie chcesz to bez.
Pewnie dalej o Komunię chodzi, nie wiem czy wpisywałabym osoby towarzyszące. Po co?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Zbieram Przegrywów jak Pokemony.

3

Tak, tak Komunia... A czy jeśli mam kuzyna i on się zaręczył niedawno z kobietą, której w ogóle nie widziałam, to wpisać jej imię i nazwisko czy tylko jego z osobą towarzyszącą? Oczywiście wiem jak ona się nazywa ale mamy ostatnio słaby kontakt. Natomiast jego brat jest w związku z kobietą bez ślubu i ma dziecko i będę pisałam z imienia i nazwiska...

4 Ostatnio edytowany przez wieka (2022-03-09 11:34:57)

Nazwisk w ogóle nie musisz wpisywać, bo po co je mnożyć.
Wystarczy napisać np. Kasię i Jana z Mateuszkiem i Baśką, jak mają dzieci, czy Kasię i Jana jak wiesz, że są w związku, czy  Kasię jeśli wiesz że jest sama.

5

A jeśli kuzyn ma narzeczoną, której jeszcze nie widziałam mam wpisać Kasia i Jan czy Jan z osobą towarzyszącą?

6

Nie ma znaczenia, że jej nie widziałaś, ale wypada napisać Kasia i Jan.

Z osobą towarzyszącą piszemy tylko w przypadku gdy nie wiemy z kim ktoś chce przyjść i to się sprawdza w zaproszeniach na wesela, na życzenie osoby zaproszonej, bo każdy woli przyjść z kimś, nawet z kolegą.

7

SenWiktorii napisał/a:

A jeśli kuzyn ma narzeczoną, której jeszcze nie widziałam mam wpisać Kasia i Jan czy Jan z osobą towarzyszącą?

Oczywiście, że z imienia ją wpisać...

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Zbieram Przegrywów jak Pokemony.

8

Jeśli znasz osobę towarzyszącą i wiesz jak dobrze zapisać jej nazwisko to wpisujesz ją w zaproszeniu. Jeśli tej osoby nie znasz, to wpisujesz osobę towarzyszącą smile  Proste wink Nie ma tutaj za bardzo znaczenia czy ją widziałaś czy nie. Sama w przypadku wielu osób w rodzinie pytałam się o dokładne nazwiska moich rodziców, jak zapraszałam ich na ślub (byłą to rodzina i jednak wypadało ich zaprosić, nawet pomimimo faktu, ze widziałam ich ostatni raz z 10 lat temu)
Zaproszenia slubne zamawiałam w sieci, warto jest przejrzeć sobie strony pracowni i wybrać to co nam się najbardziej spodoba https://fabrykamalegodizajnu.pl/zaproszenia-slubne/ Ciekawe wzory zaproszeń mają tutaj. Można skompletować cały zestaw z winietkami, księgą i podziękowaniami. Ładnie wyglada jeśli wszystko jest w jednym stylu.

9 Ostatnio edytowany przez Legat (Dzisiaj 15:14:50)

Lady Loka napisał/a:

Przede wszystkim najpierw wpisujesz kobietę a potem mężczyznę.

Ciekawe skąd się wzięła taka zasada? Jak dla mnie trochę to nielogiczne. Bo to kobieta najczęściej ma nazwisko po mężu.
Co ciekawe, gdy zaprasza się kogoś typu prezydent miasta, no to wtedy nie obowiązuje powyższa zasada.

I'm a man.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Zaproszenia...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021