Gdzie znaleźć miłość w 2021 roku - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Gdzie znaleźć miłość w 2021 roku

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 59 ]

1

Temat: Gdzie znaleźć miłość w 2021 roku

Witam,
pytanie jak w tytule chociaż wiem, że to dość kontrowersyjne tematy, ogólnie szukanie miłości to przeważnie kiepska metoda. Byłem w związku ostatni raz jakoś z 8 lat temu i od tego czasu nic, teraz nastały od 2 lat niemalże czasy covidu, niby jest ciut lepiej ale straszą kolejną falą, a w miejscach publicznych - zamkniętych nadal nosi się maski.
Jestem cały czas w internecie ale jest kiepsko, nawet bardzo... dziwni ludzie, każdy jest bardzo roszczeniowy, z wymaganiami, ciężko kogoś do siebie przekonać, rozmawiasz normalnie nagle blokada, albo ktoś usuwa konto.
Więc jak tutaj poznać miłość? Kogoś do wspólnego spędzania czasu, a może i stworzenia rodziny?
Pomyślałem o kursach tańca, ale czy tam nie ma konieczności pojawienia się w parach? Sa owszem jakieś solo tańce fit-zumby chociaż bardziej pod kątem Pań, albo solo pod okiem instruktora... a tutaj nawet nie chodzi mi o zdobycie super umiejętności tanecznych, co poznanie kogoś.
Często pojawiają się hasła - salsa w parach albo klasyczne typu walc - pary...czyli co trzeba przyjść z kimś?

Inna opcja tzw speed -dating, ale opinie są różne, nie wiem czy ktoś korzystał? Można jeszcze bardziej popaść w depresję, gdy okaże się że nikt się nami nie zainteresował big_smile
Zastanawiam się, gdzie dziś, osoba dorosła, pracująca, już dawno po szkołach typu liceum, studia, może szukać miłości? Praca odpada - pracuje zdalnie, a poza tym sami faceci raczej, no chyba że księgowa p. Helena 50+ dzieciata i zamężna big_smile
Jakie są Wasze wskazówki?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Gdzie znaleźć miłość w 2021 roku

Mam podobne przemyślenia...chociaz rozstałam się zaledwie dwa i pół miesiąca temu po 4 letnim związku i nie jestem jeszcze gotowa na nową miłość to przyglądam się sytuacji randkowiczow i przeraża mnie ,że znowu będę musiała się temu poddać aby znaleźć odpowiednią osobę... współczesne czasy to jakiś horror jeśli chodzi o znalezienie miłości dla siebie, dlaczego? Ano dlatego, że najpopularniejszy jest do tego Tinder, który wydaje mi się miejscem patologii i rozpusty, a w życiu realnym jak kogoś poznać w dobie covida, gdzie ludzie uciekają od siebie i są do tego w maseczkach....mam 30 lat i jestem załamana tym światem....

3

Jachu napisał/a:

Pomyślałem o kursach tańca, ale czy tam nie ma konieczności pojawienia się w parach? Sa owszem jakieś solo tańce fit-zumby chociaż bardziej pod kątem Pań, albo solo pod okiem instruktora... a tutaj nawet nie chodzi mi o zdobycie super umiejętności tanecznych, co poznanie kogoś.
Często pojawiają się hasła - salsa w parach albo klasyczne typu walc - pary...czyli co trzeba przyjść z kimś?

Zależy od szkoły, ale w tych, które ja znam, a znam ich kilka, nie ma takiej konieczności. Raz, że zmieniamy się w parach, a dwa - wystarczy, żeby ilość kobiet i mężczyzn była zgodna, a nawet jeśli nie jest, to i na to znajduje się sposoby. Najlepiej po prostu zadzwoń, zapytaj.

Ze swojej strony bardzo Ci tę formę polecam. Ja sama tańczyć uczyłam się razem z mężem, ale poznałam mnóstwo fantastycznych ludzi, spotykamy się także poza salą i zupełnie prywatnie. Single oczywiście również nawiązują nowe znajomości, mamy z tego kilka par, a nawet małżeństwa wink.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z powodów technicznych właściwy zobaczysz w moim profilu wink]

4

Może jakieś wolontariaty?
Schroniska dla psów, akcje pomocy chorym, starszym itd?

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

5 Ostatnio edytowany przez Jachu (2021-08-13 13:40:39)

Olinka napisał/a:

Zależy od szkoły, ale w tych, które ja znam, a znam ich kilka, nie ma takiej konieczności. Raz, że zmieniamy się w parach, a dwa - wystarczy, żeby ilość kobiet i mężczyzn była zgodna, a nawet jeśli nie jest, to i na to znajduje się sposoby. Najlepiej po prostu zadzwoń, zapytaj.

Ze swojej strony bardzo Ci tę formę polecam. Ja sama tańczyć uczyłam się razem z mężem, ale poznałam mnóstwo fantastycznych ludzi, spotykamy się także poza salą i zupełnie prywatnie. Single oczywiście również nawiązują nowe znajomości, mamy z tego kilka par, a nawet małżeństwa wink.

Ok tylko mnie to zastanawia, bo czy taki wolny strzelec może sobie od tak przyjść na taki kurs i dobra jest? Czy jednak 90% uczestników to nie są pary, które są razem czy narzeczeni itd..
Z drugiej strony trzeba się chyba spieszyć bo zaraz znowu wszystko zamkną i będą relacje międzyludzkie znowuż online...

Wolnotariaty dobry pomysł, tylko czy osoba 30+ nie jest zbyt "stara" na takie rzeczy? Wydawało mi się zawsze że tam raczej licealiści działają itd.

A np biura matrymonialne czy one w ogóle dziś mają jeszcze jakieś efekty, czy to działa? Czy to wszystko przeniosło się do sieci? Czy w ogóle to jest skuteczny sposób czy raczej sposób dla właścicieli na dorobek?

Myślałem tez o siłowni, klubie fitness tylko trochę strach i trenuje sobie w domu, tak na luzie, poza tym (i to tez w odniesieniu do tego tańca) mam wrażenie że idziemy tam po coś... idziemy ćwiczyć, trenować a nie poznawać kogoś, może kurs tańca to co inego ale na siłowniach o ile to nie są jakieś zajęcia fitnessu to każdy sobie sam rzepkę skrobie i kończy i idzie do domu.

Może bardziej jakieś kursy językowe? Przy okazji można poznać np j. włoski, niemiecki podszkolić (angielski znam ale może też)
Bo niestety internet wg mnie to jest dzisiaj kłopot, za dużo tego i te relacje online są takie dziwne, każdy od razu ma "ograniczone zaufanie", zdarzyło się że pogadałem, zacząłem proponować spotkania i nagle patrze że nie mogę pisać do użytkowniczki, bo jestem zablokowany, czy tam dodany na czarną listą...dziwne to.. żeby była sprawa jasna, rozmowy były normalnie o wyjazdach urlopowych, zainteresowaniach itd

6

Czasem jak komuś pomagamy, to role się odwracają... Pomagający przedstawia rozwiązania, a potrzebujący pomocy objaśnia problemy, dlaczego te rozwiązania są złe.

Coraz częściej myślę, że jeśli ktoś nie znalazł nigdy nikogo, z kim mógłby żyć, to pewnie w sytuacjach gdy inni działali, przełamywali swój wstyd, swoją nieśmiałość, wykazywali działanie, to ta osoba chowała się do swojej komfortowej skorupy...

Jachu napisał/a:

Ok tylko mnie to zastanawia, bo czy taki wolny strzelec może sobie od tak przyjść na taki kurs i dobra jest? Czy jednak 90% uczestników to nie są pary, które są razem czy narzeczeni itd..

"Ok tylko..."

Czyli nie okej.

Rozwiązanie przekreślone. Jest problem.

Wolnotariaty dobry pomysł, tylko czy osoba 30+ nie jest zbyt "stara" na takie rzeczy? Wydawało mi się zawsze że tam raczej licealiści działają itd.

"Wolontariaty to dobry pomysł, tylko...."

Czyli to zły pomysł.

Bo wymyślił problem wieku.
Rozwiązanie przekreślone.

A np biura matrymonialne czy one w ogóle dziś mają jeszcze jakieś efekty, czy to działa? Czy to wszystko przeniosło się do sieci? Czy w ogóle to jest skuteczny sposób czy raczej sposób dla właścicieli na dorobek?

A nie sprawdzałeś tej drogi? Dlaczego? Bo są problemy?

Myślałem tez o siłowni, klubie fitness tylko trochę strach i trenuje sobie w domu,

Tak, tak... siłownie i fitness to są rozwiązania z problemami...
Czyli odpadają. Trzeba się trochę wykazać.

tak na luzie, poza tym (i to tez w odniesieniu do tego tańca) mam wrażenie że idziemy tam po coś... idziemy ćwiczyć, trenować a nie poznawać kogoś,

Jaasssne... i jesteś stałym bywalcem tam, co?

Może bardziej jakieś kursy językowe? Przy okazji można poznać np j. włoski, niemiecki podszkolić (angielski znam ale może też)
Bo niestety internet wg mnie to jest dzisiaj kłopot, za dużo tego i te relacje online są takie dziwne, każdy od razu ma "ograniczone zaufanie", zdarzyło się że pogadałem, zacząłem proponować spotkania i nagle patrze że nie mogę pisać do niej, bo jestem zablokowany, czy tam dodany na czarną listą...dziwne to.. żeby była sprawa jasna, rozmowy były normalnie o wyjazdach urlopowych, zainteresowaniach itd

W internecie na pewno trudno się przebić. Ale trzeba próbować i mieć mnóstwo cierpliwości. Pewnie też trochę szczęścia.
Ale ludzie wokół są w związkach, mają rodziny, dzieci... oni coś zrobili inaczej niż Ty więc są w innym miejscu niż Ty.

Wieczni single mają swoją wiarę, niezłomne ego, które nie pozwala im iść na żadne kompromisy.

Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie bywa kolorowe, ale w większości jest szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinnaś odnajdować szczęście. "Chciałabym to znowu poczuć... to antidotum na śmierć duchową, znowu czuć że żyję...".

7 Ostatnio edytowany przez Jachu (2021-08-13 14:44:38)

Gary, tylko problem jest taki że karnet czy też zapis na kurs tańca to nie jest 20 zł... więc średnia opcja zapisać się gdzieś, wydać 200-300 zł i potem załować, trzeba sprawdzić jakie są grupy, jaka szkołą jakie ma opinie itd.
Biuro matrymonialne to po pierwsze znowu foto-oferty, po drugie członkostwo jest drogie, więc może dla Ciebie niechęć przed pochopnym wydaniem 1000 zł na zabawy i testy to jest "chowanie się w komfortowej skorupie"

A co do ludzi wokól no to jeden kolega poznał żonę w liceum, ja tez do liceum chodziłem, inny 3 lata temu poznał na tinderze - też mam go zainstalowanego i jestem tam, więc robili albo nie, dla mnie po prostu mieli więcej szczęścia.
Tak jak wyżej wspomniałem biuro matrymonialne bazuje na fotkach, nie widzisz nikogo, tylko dostajesz oferty Pań/Panów to ludzie którzy są atrakcyjni na zdjęciach, fotogeniczni to bez biur matrymonialnych za 300 zł, potrafią na tinderach, badoo i innych poznać kogoś, wrzucając fotki swoje, więc pytanie czy ci bardziej przeciętni nie będą mieli takich efektów jak już teraz za darmo w sieci na portalach randkowych? Gdzie nie trzeba płacić 300 zł.

Dlatego na huraa  to raczej nic dobrego nikt nie osiągnał, wydać kupę kasy (a dzisiaj tylko się czeka na wpłaty na portalach na premium itd) to nie problem. Chodzi o efektywność, o sens.

8

przecież te pieniądze wydajesz by się nauczyć tańczyc, kontakty towarzyskie są przy okazji.

jedni lubią zagadki kryminalne- a ja psychologiczne smile

większym nieszczęściem nie umieć kochać, niż nie być kochanym... smile

9 Ostatnio edytowany przez Gary (2021-08-13 15:02:39)

Jachu napisał/a:

Gary, tylko problem jest taki że karnet czy też zapis na kurs tańca to nie jest 20 zł... więc średnia opcja zapisać się gdzieś, wydać 200-300 zł i potem załować, trzeba sprawdzić jakie są grupy, jaka szkołą jakie ma opinie itd.

A ile kosztują pieluchy dla dziecka? Masz 30 lat i chcesz założyć rodzinę? A jak żona nie będzie pracować, to co zrobisz?

Biuro matrymonialne to po pierwsze znowu foto-oferty, po drugie członkostwo jest drogie, więc może dla Ciebie niechęć przed pochopnym wydaniem 1000 zł na zabawy i testy to jest "chowanie się w komfortowej skorupie"

Nie masz kobiety 8 lat... Powiedzmy, że możesz na dziewczynę wydać 200zł na miesiąc...   12 miesięcy * 200zł * 8 lat = 19 tysięcy złotych. Tyle powinieneś mieć odłożone...
Na co może wydawać dorosły facet, który już nie studiuje i jest sam i szuka kobiety?

A co do ludzi wokól no to jeden kolega poznał żonę w liceum, ja tez do liceum chodziłem, inny 3 lata temu poznał na tinderze - też mam go zainstalowanego i jestem tam, więc robili albo nie, dla mnie po prostu mieli więcej szczęścia.

Pewna pani, gdzieś tutaj na forum, podeszła do tematu "projektowo" -- poznawała hurtowo mężczyzn i w końcu trafiła na jednego.
Twoi koledzy też tak robili... w liceum było dużo dziewczyn, na tinderze też jest dużo.

Tak jak wyżej wspomniałem biuro matrymonialne bazuje na fotkach, nie widzisz nikogo, tylko dostajesz oferty Pań/Panów to ludzie którzy są atrakcyjni na zdjęciach, fotogeniczni to bez biur matrymonialnych za 300 zł, potrafią na tinderach, badoo i innych poznać kogoś, wrzucając fotki swoje, więc pytanie czy ci bardziej przeciętni nie będą mieli takich efektów jak już teraz za darmo w sieci na portalach randkowych? Gdzie nie trzeba płacić 300 zł.

Mądrzy ludzie, którzy są sami i mają pieniądze, bo nie wydają na pieluchy, robią sobie profejsonalną sesję fotograficzną smile

Dlatego na huraa  to raczej nic dobrego nikt nie osiągnał, wydać kupę kasy (a dzisiaj tylko się czeka na wpłaty na portalach na premium itd) to nie problem. Chodzi o efektywność, o sens.

Tak, trzeba wydać pieniądze na poznawanie kobiet.

Ja Ciebie widzę tak:

-- jak byłeś młody, to nie zależało Ci na dziewczynach
-- a teraz samotność i brak seksu Cię życiowo przycisnął
-- no i postanowiłeś coś zrobić, ale robisz to leniwie... zarejestrowałeś się na portalu, nawiązałeś kontakt z jedną dziewczyną, która Cię zablokowała

Pewnie Cię źle widzę... więc opowiedz co do tej pory zrobiłeś.
Z iloma kobietami się umówiłeś? Ile razy byłeś na "spotkaniu zapoznawczym"...
Poza internetem co zrobiłeś, gdzie byłeś, jak długo...

Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie bywa kolorowe, ale w większości jest szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinnaś odnajdować szczęście. "Chciałabym to znowu poczuć... to antidotum na śmierć duchową, znowu czuć że żyję...".

10

Jachu napisał/a:

Z drugiej strony trzeba się chyba spieszyć bo zaraz znowu wszystko zamkną i będą relacje międzyludzkie znowuż online...

Jachu napisał/a:

Umiejętność tańca na pewno wiele razy Ci się przyda, ale jeśli naprawdę chciałbyś się nauczyć, a Ty chyba nie chcesz, to trzeba na to wielu miesięcy, a nie dwóch czy trzech, więc inwestycja nie zamknie się we wspomnianych 200-300 zł.

Ogólnie coraz mniej mnie dziwi, że jesteś sam, bo niby chcesz kogoś poznać, ale wszystko bojkotujesz, wszędzie widzisz jakiś problem i najlepiej, żeby "samo przyszło", a to relatywnie rzadko chce działać.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z powodów technicznych właściwy zobaczysz w moim profilu wink]

11 Ostatnio edytowany przez Pronome (2021-08-13 17:34:43)

Odpowiadajac na twoje pytanie z tematu watku: Wrozbitka Ela, z kabaretu Hrabi podobno swietnie przepowiada przyszlosc i miejsca w ktorych na pewno spotkasz te jedyna big_smile. Naprawde warto!

12 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-08-13 17:43:16)

Jachu napisał/a:

Witam,
pytanie jak w tytule chociaż wiem, że to dość kontrowersyjne tematy, ogólnie szukanie miłości to przeważnie kiepska metoda. Byłem w związku ostatni raz jakoś z 8 lat temu i od tego czasu nic, teraz nastały od 2 lat niemalże czasy covidu, niby jest ciut lepiej ale straszą kolejną falą, a w miejscach publicznych - zamkniętych nadal nosi się maski.
Jestem cały czas w internecie ale jest kiepsko, nawet bardzo... dziwni ludzie, każdy jest bardzo roszczeniowy, z wymaganiami, ciężko kogoś do siebie przekonać, rozmawiasz normalnie nagle blokada, albo ktoś usuwa konto.
Więc jak tutaj poznać miłość? Kogoś do wspólnego spędzania czasu, a może i stworzenia rodziny?

Inna opcja tzw speed -dating, ale opinie są różne, nie wiem czy ktoś korzystał? Można jeszcze bardziej popaść w depresję, gdy okaże się że nikt się nami nie zainteresował big_smile
Zastanawiam się, gdzie dziś, osoba dorosła, pracująca, już dawno po szkołach typu liceum, studia, może szukać miłości? Praca odpada - pracuje zdalnie, a poza tym sami faceci raczej, no chyba że księgowa p. Helena 50+ dzieciata i zamężna big_smile
Jakie są Wasze wskazówki?

Wiele już tu takich tematów było. Nie ma cudownej recepty dla każdego na znalezienie partnera/ partnerki.
Mogę coś tam doradzić w kwestii zajęć. W wielu szkołach tańca nie trzeba zapisywać się z partnerem, więc wysil się i popytaj, pochodź, popróbuj. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w większych miastach oferta jest bardzo duża. Tylko trzeba popróbować, aby znaleźć coś dla siebie. Dzięki temu możesz lepiej poznać siebie a przy okazji poznawać ludzi. Przyjemna sprawa

Gary napisał/a:
Jachu napisał/a:

A ile kosztują pieluchy dla dziecka? Masz 30 lat i chcesz założyć rodzinę? A jak żona nie będzie pracować, to co zrobisz?

W punkt. Niestety, ale jak się liczy każdą złotówkę i nie ma 200 zł na karnet, to ciężko będzie zainteresować sobą partnerkę. Chyba w pierwszej kolejności lepiej włożyć wysiłek w znalezienie lepszej pracy.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

13

Jachu napisał/a:

Inna opcja tzw speed -dating, ale opinie są różne, nie wiem czy ktoś korzystał? Można jeszcze bardziej popaść w depresję, gdy okaże się że nikt się nami nie zainteresował

Ze swojej strony nie polecam.
Byłem kilka razy i zawsze wyglądało to w ten sposób że kobiety odpowiadały pół słówkami i były bardziej nastawione na to że ktoś połechta ich ego i będzie o nie zabiegać.
Poza tym zawsze było też tak że mężczyzn było zdecydowanie więcej niż kobiet przez co jak dla mnie taka forma poznania kogoś traci sens, no bo jak kogoś poznać jak chłopów jest 20 a kobiet 5? Bez sensu.

Także szybkich randek nie polecam.

14

Gary napisał/a:

Pewna pani, gdzieś tutaj na forum, podeszła do tematu "projektowo" -- poznawała hurtowo mężczyzn i w końcu trafiła na jednego.

Zlituj się Gary roll to symetrycznie nie działa.

Tom94 napisał/a:

chłopów jest 20 a kobiet 5? Bez sensu.

To i tak nie jest źle. wink
Chyba kiedyś to tu wrzucałem, w jakimś temacie o randkach online.

Umówiła się na jeden termin z kilkudziesięcioma gośćmi z tindera, wyłożyła kawę na ławę i zrobiła zawody. Z tego co widać to byli chętni do udziału.

15

A wycieczki, spacery, zwiedzanie? W moim mieście ciągle coś jest organizowane: spacery po atrakcjach turystycznych, ale bardziej dla lokalsów niż turystów, zwiedzanie historycznych miejsc, wycieczki w góry, na Mazury itp. itd.
Sama uczestniczyłam w kilkunastu róznych wypadach w różne części Polski i pobliskich państw, czy też po prostu zwiedzanie mojego miasta. Poznałam tam kilka świetnych osób.
Wyjazdy kilkudniowe na chodzenie po górach są oblegane przez kobiety. Może jest to dobry sposób na zawarcie nowych znajomości.

16 Ostatnio edytowany przez Marthe (2021-08-13 19:58:08)

Jak szukasz poprzez portale randkowe to zadbaj o profesjonalne zdjęcie i schludny wygląd (dobrym pomysłem jest garnitur). Dla kobiet jest odstraszające: niechlujny wygląd, alkohol na zdjęciach, papierosy, jakieś szpanowanie samochodem czy bogactwem, golizna, brak opisu, brak oryginalnego pomysłu na rozmowę, wulgarne zachowanie, dziecinne obrazki jak ktoś już jest starszą osobą, nietaktowne zachowanie, chamowate zachowanie, profil na Facebooku z gigantyczną ilością kobiet dodanych, ciągłe gadanie o swojej byłej i utrzymywanie z nią zażyłego kontaktu. Najtrwalsze relacje opierają się na wspólnych zainteresowaniach. Zadbaj o swoje zainteresowania. Gadanie o wyglądzie też za daleko nie doprowadzi - dla niektórych kobiet to informacja, że facet jest płytki. Kobiety można spotkać na różnych wycieczkach, kursach językowych, i w chyba najbardziej to właśnie w siłowniach i obiektach sportowych, w miejscach gdzie pije się kawę, na wycieczkach promami. A portale randkowe wydaje mi się są jakoś manipulowane i sterowane i musisz klikać chyba z milion razy aby trafić na konto które nie jest fałszywe i osoba nie ma jakiś zaburzeń psychicznych oraz w miarę akceptowany wygląd i tak jest tylko w Polsce. Bo jak wchodzę na zagraniczne to spotykam wielu miłych normalnych ludzi o ciekawych zainteresowaniach. Jak dwa razy zauroczyłam się przez internet to raz w Norwegu a raz w Niemcu. Oni naprawdę potrafią pięknie rozmawiać np. o lesie, drzewach i o naturze, o muzyce, o swoim zawodzie i o innych takich neutralnych tematach.

Rozgłoś znajomym że poszukujesz może cię z kimś zeswatają lub odbuduj relację z byłą jak nie była taka zła wink.

17 Ostatnio edytowany przez Marthe (2021-08-13 19:52:57)

Onaja12345 napisał/a:

A wycieczki, spacery, zwiedzanie? W moim mieście ciągle coś jest organizowane: spacery po atrakcjach turystycznych, ale bardziej dla lokalsów niż turystów, zwiedzanie historycznych miejsc, wycieczki w góry, na Mazury itp. itd.
Sama uczestniczyłam w kilkunastu róznych wypadach w różne części Polski i pobliskich państw, czy też po prostu zwiedzanie mojego miasta. Poznałam tam kilka świetnych osób.
Wyjazdy kilkudniowe na chodzenie po górach są oblegane przez kobiety. Może jest to dobry sposób na zawarcie nowych znajomości.

Gdzie szukać takich wyjazdów góry?

18 Ostatnio edytowany przez Onaja12345 (2021-08-13 21:56:45)

Gdzie szukać takich wyjazdów góry?

Zależy to od miasta w którym mieszkasz, ale u mnie są następujące stowarzyszenia:
- gdzie na weekend
- szwendaczek
- łazik
- łazik travel
- wędrujemy
- one fun - wycieczki dla singli

Oni wszyscy mają strony internetowe, ogłaszają się na Facebooku.  Lokalnie są polskie towarzystwa turystyczne. Kiedyś wystarczyło poszukać w necie i bez problemu znajdowałam multum propozycji.
Wszystkie wyżej wymienione startują ze stolicy, ale zawsze jest szansa dołączyć się "po drodze wycieczki". Tylko to raczej nie ma wiekszego sensu jeśli szuka się dłuższych znajomości.
Wielokrotnie jechałam na te wypady sama, nie znając nikogo. Atmosfera była super, zabawy zapoznawcze, ogniska integracyjne. Jeśli się chciało spotkać nowych znajomych było to dobre miejsce.

19 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2021-08-13 23:03:42)

Ja polecam Jachu Tobie najpierw poznać rynek i dopiero wtedy zastanowić się, czy warto w to wchodzić.

Znerx - Pierniczę, ale poniżenie zrobiła... Co za żałosne typy.

Nawet wisielec czepie przyjemność z powiewu wiatru

20

Onaja12345 napisał/a:

Wielokrotnie jechałam na te wypady sama, nie znając nikogo. Atmosfera była super, zabawy zapoznawcze, ogniska integracyjne. Jeśli się chciało spotkać nowych znajomych było to dobre miejsce.

To jest bardzo dobra podpowiedź dla każdego szukającego znajomych i/lub drugiej połówki. Powiem szczerze, że gdybym była w takiej sytuacji, o wiele chętniej uderzyłabym w tym kierunku niż w portale randkowe, choćby z tego powodu, że tutaj mamy kontakt z innymi z ludźmi w zupełnie neutralnych warunkach, poznajemy się w przeróżnych sytuacjach, a i same okoliczności też dają możliwość pobyć z kimś bez tej randkowej spiny.
Oczywiście zawsze trzeba brać pod uwagę, że desperacja nigdy nie będzie mile widziana, bo odstrasza, ale to już chyba rozumie się samo przez się.

21

Olinka napisał/a:
Onaja12345 napisał/a:

To jest bardzo dobra podpowiedź dla każdego szukającego znajomych i/lub drugiej połówki. Powiem szczerze, że gdybym była w takiej sytuacji, o wiele chętniej uderzyłabym w tym kierunku niż w portale randkowe, choćby z tego powodu, że tutaj mamy kontakt z innymi z ludźmi w zupełnie neutralnych warunkach, poznajemy się w przeróżnych sytuacjach, a i same okoliczności też dają możliwość pobyć z kimś bez tej randkowej spiny.
Oczywiście zawsze trzeba brać pod uwagę, że desperacja nigdy nie będzie mile widziana, bo odstrasza, ale to już chyba rozumie się samo przez się.

Też mi się podoba pomysł tylko ważne jest nastawienie - jadę by się rozerwać, dobrze bawić, a reszta jak się trafi (fajne znajomości takie czy inne) to już bonus.

22 Ostatnio edytowany przez Marthe (2021-08-14 16:23:29)

Olinka napisał/a:
Onaja12345 napisał/a:

Tak ta "randkowa spina" to fenomenalne oddanie istoty problemu... Chyba w necie właściwie brakuje jakiś aplikacji do tworzenia grup ludzi gdzie mogą się oni poznać w neutralnych okolicznościach i wyczuć czy do siebie pasują, ponadto czy wszystkie relacje muszą być związkami a spotkania randkami - a co jak ktoś potrzebuje kontaktów czysto towarzyskich i znajomych? Taka osoba jest w kropce.

23 Ostatnio edytowany przez Jachu (2021-08-14 23:19:08)

Olinka napisał/a:

Umiejętność tańca na pewno wiele razy Ci się przyda, ale jeśli naprawdę chciałbyś się nauczyć, a Ty chyba nie chcesz, to trzeba na to wielu miesięcy, a nie dwóch czy trzech, więc inwestycja nie zamknie się we wspomnianych 200-300 zł.

Ogólnie coraz mniej mnie dziwi, że jesteś sam, bo niby chcesz kogoś poznać, ale wszystko bojkotujesz, wszędzie widzisz jakiś problem i najlepiej, żeby "samo przyszło", a to relatywnie rzadko chce działać.

Ok pozostaje zatem pytanie czy zmusi się kogoś żeby z kimś tańczył na kursie, ja spotkałem się z randek internetowych z dziewczyną która nawet ręki nie miała ochoty podać, wypiła szybko kawę przez 20 min i uciekła, bo się spieszy.
Randomowy gość niekoniecznie będzie kręcił dziewczynę na tyle żeby zechciała z nim tańczyć, dlatego zastanawiam się jak działa kurs tańca, kto tam przychodzi, jak się ludzie łączą w pary, z resztą zdarzało mi się przed pandemią uczestniczyć w wielu imprezach w tym kawalerkim który z lokalu gdzie było jedzenie, picie, przeniósł się do klubu po prostu i nie zawsze każda dziewczyna odwzajemniała zainteresowanie i chciała tańczyć...

Nie rozumiem też porównywania wydatków pt kaprys z ważnymi życiowymi potrzebami jak wyżywienie dziecka, ubranie, opłacenie mieszkania. Ja nie muszę jechać na  koncer U2 ale opłacić mieszkanie musze bo mnie wyrzucą, dziecko musi być ubrane, ale najnowszego iPhona mieć nie muszę itd.

Tom94 napisał/a:

Byłem kilka razy i zawsze wyglądało to w ten sposób że kobiety odpowiadały pół słówkami i były bardziej nastawione na to że ktoś połechta ich ego i będzie o nie zabiegać.
Poza tym zawsze było też tak że mężczyzn było zdecydowanie więcej niż kobiet przez co jak dla mnie taka forma poznania kogoś traci sens, no bo jak kogoś poznać jak chłopów jest 20 a kobiet 5? Bez sensu.

Także szybkich randek nie polecam.

To się trochę zmartwiłem, byłem pewien że oni czekają aż będie 50/50 kobiet i facetów, jeszcze mnie zastanawia jedna kwestia są spotkania 30-40 latków i teraz wydaje mi się średnia opcja gdy 40-latka rozmawia z gościem 30 letnim..
Rozmowa jak rozmowa ale nie sądze żeby coś mogło z tego wyjść.
A co to znaczy że kobiety były nastawione na to że ktoś połechta ich ego? Szukają adoratorów? komplemenciarzy?

Marthe napisał/a:

Jak szukasz poprzez portale randkowe to zadbaj o profesjonalne zdjęcie i schludny wygląd (dobrym pomysłem jest garnitur).

Myślisz że to działa? że atrakcyjny gość ze swoim selfie, przegra z przeciętniakiem ale z dobrymi jakościowo fotkami? Nie wiem jakie teraz sa tendecje na portalach ale no na pewno tinder bazuje na fotkach, w tym szczególnie na 1 fotce, z resztą odpowiadając Garemu - owszem na tinderze jest pełno kobiet, ale trzeba mieć pary żeby móc rozmawiać, a z tym nie zawsze jest łatwo, poza tym może być para i zero kontaktu bo druga strona nie okazuje zainteresowania, może pochopnie kliknęła na bazie 1 fotki? trudno powiedzieć

24

Jachu napisał/a:

... ja spotkałem się z randek internetowych z dziewczyną która nawet ręki nie miała ochoty podać, wypiła szybko kawę przez 20 min i uciekła, bo się spieszy.

Spotkała się, bo chciała Cię sprawdzić... a potem uciekła jak szybko mogła? Czyli coś było źle... ale co?

Tom94 napisał/a:

Ooo... to gratuluję że byłeś. I pewnie rozmawiałeś z 5cioma kobietami... czyli było 5 szans... to pewnie niewiele ... ale krok do przodu.

25 Ostatnio edytowany przez Marthe (2021-08-15 00:43:54)

Mam już dość trochę takiego narzekania na ten wygląd przeciętniaka przez facetów... zwłaszcza gdy pomyślę sobie o Ryszardzie Kaliszu albo Tomku Karolaku lub młodym Martyniuku i tabunach atrakcyjnych kobiet wokół nich.
A Jeff Bezos jest atrakcyjny? Moim zdaniem tak choć może piękny nie jest ale wygląda bardzo schludnie - sposób w jaki się ubiera naprawdę wiele daje + wyprostowana sylwetka + uśmiech na twarzy.

A co do 40 letnich kobiet i 30 letnich facetów to jakoś mi się nie wydaje aby np. po spotkaniu 43 letniej Nataszy Urbańskiej lub Shakiry jakiś 30 poczuł się że nic z tego nie będzie bo jest za stara dla niego wink.

26

Jachu napisał/a:

Ok pozostaje zatem pytanie czy zmusi się kogoś żeby z kimś tańczył na kursie, ja spotkałem się z randek internetowych z dziewczyną która nawet ręki nie miała ochoty podać, wypiła szybko kawę przez 20 min i uciekła, bo się spieszy.
Randomowy gość niekoniecznie będzie kręcił dziewczynę na tyle żeby zechciała z nim tańczyć, dlatego zastanawiam się jak działa kurs tańca, kto tam przychodzi, jak się ludzie łączą w pary, z resztą zdarzało mi się przed pandemią uczestniczyć w wielu imprezach w tym kawalerkim który z lokalu gdzie było jedzenie, picie, przeniósł się do klubu po prostu i nie zawsze każda dziewczyna odwzajemniała zainteresowanie i chciała tańczyć...

Masz błędne wyobrażenie na ten temat. Zwykle po prostu wielokrotnie zmieniamy się w parach, to jest są takie zajęcia, kiedy większość czasu tańczy się z tą samą osobą, ale są i takie, kiedy nowy element tańczymy z każdym po kolei. Ma to na celu nabycie umiejętności tańca z różnymi osobami, bo z jednej strony każdą kobietę inaczej się prowadzi (mężczyźni), a z drugiej inaczej tańczy się z każdym partnerem (kobiety). Dopiero z czasem tworzą się stałe pary, ale i tak nie jest to oficjalne ani konieczne, po prostu wychodzi samoistnie. Niemniej kiedy zdarzało się, że przyszłam na zajęcia sama, a trzeba było dobrać się w pary, to zawsze ktoś się znalazł, przy czym jednego dnia była to osoba X, a kolejnego zupełnie inna.

Kolejna, i nie wiem czy nie najważniejsza, kwestia - z zasady w takie miejsca ludzie przychodzą nauczyć się tańczyć, więc myślenie, że jak któraś dziewczyna będzie z Tobą w parze, to znak, że ją kręcisz, musisz koniecznie włożyć między bajki. To tak NIE działa, a desperacja NIE jest pociągająca, więc z takim nastawieniem masz jak w banku, że odniesiesz fiasko.

27

Marthe napisał/a:

Mam już dość trochę takiego narzekania na ten wygląd przeciętniaka przez facetów... zwłaszcza gdy pomyślę sobie o Ryszardzie Kaliszu albo Tomku Karolaku lub młodym Martyniuku i tabunach atrakcyjnych kobiet wokół nich.
A Jeff Bezos jest atrakcyjny? Moim zdaniem tak choć może piękny nie jest ale wygląda bardzo schludnie - sposób w jaki się ubiera naprawdę wiele daje + wyprostowana sylwetka + uśmiech na twarzy.

A co do 40 letnich kobiet i 30 letnich facetów to jakoś mi się nie wydaje aby np. po spotkaniu 43 letniej Nataszy Urbańskiej lub Shakiry jakiś 30 poczuł się że nic z tego nie będzie bo jest za stara dla niego wink.

Odpowiedź jest bardzo prosta, wyżej wymienieni są rozpoznawalni i przy kasie wink

28 Ostatnio edytowany przez Airuf (2021-08-15 09:26:35)

Marthe napisał/a:

Jak szukasz poprzez portale randkowe to zadbaj o profesjonalne zdjęcie i schludny wygląd (dobrym pomysłem jest garnitur). Dla kobiet jest odstraszające: niechlujny wygląd, alkohol na zdjęciach, papierosy, jakieś szpanowanie samochodem czy bogactwem, golizna, brak opisu, brak oryginalnego pomysłu na rozmowę, wulgarne zachowanie, dziecinne obrazki jak ktoś już jest starszą osobą, nietaktowne zachowanie, chamowate zachowanie, profil na Facebooku z gigantyczną ilością kobiet dodanych, ciągłe gadanie o swojej byłej i utrzymywanie z nią zażyłego kontaktu. Najtrwalsze relacje opierają się na wspólnych zainteresowaniach. Zadbaj o swoje zainteresowania. Gadanie o wyglądzie też za daleko nie doprowadzi - dla niektórych kobiet to informacja, że facet jest płytki.

...a to zaledwie 1/100 warunków które trzeba spełnić by kobieta odpisała wink
Nie polecam portali/apek jeżeli nie jesteś bardzo przystojny/atrakcyjny - a mniemam że jak byś był to bym nie pisał tego komentarza wink

Marthe napisał/a:

Serio, porównujesz "przeciętniaka" do aktorów, polityków czy miliarderów których jest garstka na świecie? Są znani i (conajmniej) dobrze sytuowani - więc tak, u tej garstki wygląd nie musi być pociągający, bo jest pozycja, popularność, majątek...
Co do 40 letnich kobiet też ładnie, ile znasz takich co wyglądają jak Urbańska i przy okazji są wolne i dostępne (dla przeciętnego mężczyzny?) Ja znam jedną czy dwie, ale te będą same zawsze bo szukają Bezosów o wygladzie Brada Pita...

Po prostu mam dość jak ktoś na problemy przeciętniaka pokazuje milionera/gwiazdę z Hollywood czy nawet znanego, polskiego celebrytę i mówią - patrz, on sobie poradził a Ty nie możesz?

29

Airuf napisał/a:
Marthe napisał/a:

Jak szukasz poprzez portale randkowe to zadbaj o profesjonalne zdjęcie i schludny wygląd (dobrym pomysłem jest garnitur). Dla kobiet jest odstraszające: niechlujny wygląd, alkohol na zdjęciach, papierosy, jakieś szpanowanie samochodem czy bogactwem, golizna, brak opisu, brak oryginalnego pomysłu na rozmowę, wulgarne zachowanie, dziecinne obrazki jak ktoś już jest starszą osobą, nietaktowne zachowanie, chamowate zachowanie, profil na Facebooku z gigantyczną ilością kobiet dodanych, ciągłe gadanie o swojej byłej i utrzymywanie z nią zażyłego kontaktu. Najtrwalsze relacje opierają się na wspólnych zainteresowaniach. Zadbaj o swoje zainteresowania. Gadanie o wyglądzie też za daleko nie doprowadzi - dla niektórych kobiet to informacja, że facet jest płytki.

...a to zaledwie 1/100 warunków które trzeba spełnić by kobieta odpisała wink
Nie polecam portali/apek jeżeli nie jesteś bardzo przystojny/atrakcyjny - a mniemam że jak byś był to bym nie pisał tego komentarza wink

Ba, a ile razy odpisze raz-dwa, człowiek coś pociągnie za język, bo własnej inicjatywy zero będzie i kontakt zniknie.

Nawet wisielec czepie przyjemność z powiewu wiatru

30

byłem na tych wszystkich Tinderach itd, odpuściłem temat. I stawiam co ma być to będzie... Wiadomo, że fajnie by było mieć tą drugą połówkę, ale raczej nie ma co na siłę.

31

Ja juz postanowiłem że faktycznie spróbuje z tym kursem tańca ale bliżej września, bo teraz mam jeszcze urlop a tak głupio się zapisywać jak coś wypadnie itd, poza tym nie wiem czy teraz w ogóle ktoś korzysta, poza tym lepiej tak na spokojnie od jesieni, do tego Tinder z wykupionym pakietem gold, sprawdzę bo ponoć można zobaczyć kto nas polubił bez szukania non-stop, biura matrymonialne odpuszczam bo tak czytając to widze że to ściema raczej, wyłudzenie kasy, mało ofert i rzadko itd, ewentualnie speed-dating ale to jako ciekawostka w dalszej kolejności.
Na tindera wypadało by zrobić sobie jakieś na prawdę dobre chociaż z 2 fotki, ale jedna musi być super, problem taki że zrobić ładne foto jak ktoś ma sprzęt to jest dość prosta sprawa, ale dobre ujęcie korzystne czyjeś to już robota dla fachowca, światło, bo każdy wie że do portretów najlepsza "klasyczna 50-tka" ale światło i jego obserwacje przez artystę to już inna inszość smile
a tak swoją drogą czy wg Was gość albo babka która robi fotki do dokumentów zrobi tez takie fotki na potrzeby portali? Czy to lepiej jakies pro-studio fotograficzne? czy lepiej jakiegoś pasjonaty poszukać? Też pytanie czy fotografem nie powinna być kobieta bo chyba lepiej widzi postać mężczyzny niż drugi facet który tylko robi "rzemiosło"

32 Ostatnio edytowany przez Marthe (2021-08-15 17:34:51)

Jachu napisał/a:

Ja juz postanowiłem że faktycznie spróbuje z tym kursem tańca ale bliżej września, bo teraz mam jeszcze urlop a tak głupio się zapisywać jak coś wypadnie itd, poza tym nie wiem czy teraz w ogóle ktoś korzysta, poza tym lepiej tak na spokojnie od jesieni, do tego Tinder z wykupionym pakietem gold, sprawdzę bo ponoć można zobaczyć kto nas polubił bez szukania non-stop, biura matrymonialne odpuszczam bo tak czytając to widze że to ściema raczej, wyłudzenie kasy, mało ofert i rzadko itd, ewentualnie speed-dating ale to jako ciekawostka w dalszej kolejności.
Na tindera wypadało by zrobić sobie jakieś na prawdę dobre chociaż z 2 fotki, ale jedna musi być super, problem taki że zrobić ładne foto jak ktoś ma sprzęt to jest dość prosta sprawa, ale dobre ujęcie korzystne czyjeś to już robota dla fachowca, światło, bo każdy wie że do portretów najlepsza "klasyczna 50-tka" ale światło i jego obserwacje przez artystę to już inna inszość smile
a tak swoją drogą czy wg Was gość albo babka która robi fotki do dokumentów zrobi tez takie fotki na potrzeby portali? Czy to lepiej jakies pro-studio fotograficzne? czy lepiej jakiegoś pasjonaty poszukać? Też pytanie czy fotografem nie powinna być kobieta bo chyba lepiej widzi postać mężczyzny niż drugi facet który tylko robi "rzemiosło"

Tam większość facetów ma zdjęcia jak z kroniki policyjnej więc trzymam za ciebie kciuki, że moje wskazówki ci pomogą. Jeszcze jest Badoo z takich portali i tam też jest weryfikacja zdjęciem i warto rozmawiać tylko z portalami zweryfikowanymi zdjęciem.

Dużo ludzi na linkedin ma prawidłowe, dobre zdjęcia. Na linkedin wszyscy są atrakcyjni - czemu tak nie jest na portalach randkowych? Jak ludzie chcą lepszej kasy to potrafią się wysilić, a jak szukają partnera to podobnego wysiłku nie widzę...

Mój brat jest kolesiem o przeciętnej urodzie i nie za wysokim i sobie na takim portalu znalazł dziewczynę ... Moi kuzyni nawet sobie żony przez Internet poznajdywali a nie widzę aby to byli jacyś Bradowie Pittowie.

33 Ostatnio edytowany przez Airuf (2021-08-15 22:57:22)

Marthe napisał/a:
Jachu napisał/a:

Tam większość facetów ma zdjęcia jak z kroniki policyjnej więc trzymam za ciebie kciuki, że moje wskazówki ci pomogą. Jeszcze jest Badoo z takich portali i tam też jest weryfikacja zdjęciem i warto rozmawiać tylko z portalami zweryfikowanymi zdjęciem.

Dużo ludzi na linkedin ma prawidłowe, dobre zdjęcia. Na linkedin wszyscy są atrakcyjni - czemu tak nie jest na portalach randkowych? Jak ludzie chcą lepszej kasy to potrafią się wysilić, a jak szukają partnera to podobnego wysiłku nie widzę...

Mój brat jest kolesiem o przeciętnej urodzie i nie za wysokim i sobie na takim portalu znalazł dziewczynę ... Moi kuzyni nawet sobie żony przez Internet poznajdywali a nie widzę aby to byli jacyś Bradowie Pittowie.

Pamiętaj że nie jesteś obiektywna, to że Ty uważasz że dobre zdjęcie to w garniaku itp. to nie znaczy że to jedyna prawidłowa opcja, na moje dużo zdjęć na linkedin wygląda jak z ulotki reklamującej pracę w korpo wink
Też się kiedyś umawiałem przez internet, miałem z tego nawet ze 2 dłuższe relacje, jedne 4 letni związek...
Ok rok temu z przyczyn związkowych wink założyłem sobie konta na kilku portalach... I pomyślałem że jest ze mną coś nie tak... Nie jestem paskudny, może niski ale nie mam osobiście kompleksu i nie odczuwałem żeby to przeszkadzało moim wcześniejszym partnerkom... z reguły nie miałem też problemu z flirtem...
A tutaj: często jak już panie się odezwały to często żeby "zje**ć" że głupio zaczynam rozmowę i pa.... dłuższe rozmowy to prawdziwy rarytas, najczęściej od kobiet bez zdjęcia, bez uzupełnionego profilu i z wypowiedziami na zasadzie "tak, nie, ok..."
I tak ma ogromna większość kolegów, znajomych, mężczyzn piszących o tym w necie a nawet pewien profesor który robił badania na ten temat. Są też w necie materiały od kobiet które chciały udowodnić kolegom iż przesadzają... i były ostro zaskoczone, bo myślały że jako mężczyźni, wiedząc co kobiety lubią, same bez problemu się z kimś umówią... Na tinderach i innych jest obecnie dużo więcej mężczyzn niż kobiet, widywałem u koleżanek 20/30/40 dopasowań codziennie, praktycznie wyglądało to jak by matchował je każdy możliwy facet tam. Przy takim wyborze trzeba po prostu być w ścisłej czołówce... Czysta statystyka.

34

Znerx napisał/a:

To i tak nie jest źle. wink
Chyba kiedyś to tu wrzucałem, w jakimś temacie o randkach online.

Umówiła się na jeden termin z kilkudziesięcioma gośćmi z tindera, wyłożyła kawę na ławę i zrobiła zawody. Z tego co widać to byli chętni do udziału.

To już jest kwintesencja desperacji w wykonaniu tych "mężczyzn"
Mi honor i godność człowieka nie pozwoliłyby na takie poniżanie się, już lepiej być samemu.

Jachu napisał/a:

To się trochę zmartwiłem, byłem pewien że oni czekają aż będie 50/50 kobiet i facetów, jeszcze mnie zastanawia jedna kwestia są spotkania 30-40 latków i teraz wydaje mi się średnia opcja gdy 40-latka rozmawia z gościem 30 letnim..
Rozmowa jak rozmowa ale nie sądze żeby coś mogło z tego wyjść.
A co to znaczy że kobiety były nastawione na to że ktoś połechta ich ego? Szukają adoratorów? komplemenciarzy?

Gdyby czekali aż będzie 50/50 to pewnie w ogóle nie ujrzelibyśmy tych szybkich randek w świetle dziennym, niestety takie są realia.
A tamte kobiety o których mówiłem to przychodziły właśnie po to aby się dowartościować, popatrzeć jak stado napalonych piesków merda ogonami tak jak one im każą, nawet raz spotkałem dwie typiary które wprost po spotkaniu między sobą mówiły że są w związku a na szybkie randki przyszły aby się pośmiać z zalotów napaleńców.

Marthe napisał/a:

Nie wiem czy to prowokacja czy nie ale jeśli ty tak na poważnie to jesteś totalnie oderwana od rzeczywistości.
Ci Panowie o których mówisz mają kasę, prestiż i sławę i nie muszą już dobrze wyglądać ponieważ tendencja wówczas się odwraca, to kobiety o nich zabiegają.
Wiadomo nie dlatego bo ukuła ich strzała amory a dlatego że chcą mieć lepsze życie DLA SIEBIE.

35

Jak dla mnie portal randkowy to jest szukanie księcia z bajki. Mam fajne życie które lubię, a rozmawiam z różnymi facetami na sympatii bo może znajdzie się igła w stogu siana wink
Poznałam tam kilka fajnych osób więc siedząc w domu, pracując zdalnie ta forma poznawania ludzi jest dla mnie ok ale tak jak napisałam na początku, to jest bardziej szukanie ideału..
Nie rozmawiam z facetami bez zdjęcia, nie rozmawiam z facetami którym nie chciało się uzupełnić opisu, nie rozmawiam z Koziorożcami bo mój charakter się gryzie z tymi ludźmi, nie rozmawiam z łysymi bo nie chce łysego a już na bank nie gadam z kimś kto robi błędy ortograficzne i nie potrafi się wypowiedzieć całym zadaniem. Jak ktoś mi pisze: jesteś pieNkna to z nim nie gadam, jak ktoś zaczyna rozmowę od sexu to z nim nie gadam, jak ktoś mnie obraża w pierwszym zdaniu to z nim nie gadam, jak komuś nie chciało się przeczytać mojego opisu to też z nim nie gadam bo i po co? itd itp
To nie jest tak, że się zarejestrujesz i od razu trafisz w dziesiątkę, każdy ma jakieś swoje wymagania, na wszystko trzeba czasu i chęci.
Zdjęcia są ważne, nie muszą być profesjonalne z sesji ale uśmiechaj się, nikt nie chce gadać z gburem. Opis który zachęca to połowa sukcesu. I luz... Podchodź do tego na luzie, miłość nie lubi jak się jej szuka, ona przychodzi sama kiedy chcemy lub nie chcemy wink

"Trochę o Tobie myślałem, masz w sobie to coś - zachodzisz za skórę." - Druhny

36

Maymayka napisał/a:

Podchodź do tego na luzie, miłość nie lubi jak się jej szuka, ona przychodzi sama kiedy chcemy lub nie chcemy wink

No tylko pytanie czy faktycznie przyjdzie sama, bo trzeba dać możliwośc żeby przyszła, jak się jej nie daje możliwości tak jak np u mnie to raczej do drzwi nikt nie zapuka, dla mnie to jest kolejny etap życia i jak się tego samemu nie doprowadzi do porządku to tak będzie cały czas, tak mi się wydaje. Czekam od 8 lat aż sama przyjdzie i jakoś nie przychodzi, to tak można wyczekiwac do 40tki smile

37 Ostatnio edytowany przez zrzutekranu (2021-08-16 23:55:11)

Jachu napisał/a:
Maymayka napisał/a:

Podchodź do tego na luzie, miłość nie lubi jak się jej szuka, ona przychodzi sama kiedy chcemy lub nie chcemy wink

No tylko pytanie czy faktycznie przyjdzie sama, bo trzeba dać możliwośc żeby przyszła, jak się jej nie daje możliwości tak jak np u mnie to raczej do drzwi nikt nie zapuka, dla mnie to jest kolejny etap życia i jak się tego samemu nie doprowadzi do porządku to tak będzie cały czas, tak mi się wydaje. Czekam od 8 lat aż sama przyjdzie i jakoś nie przychodzi, to tak można wyczekiwac do 40tki smile

Bo to bzdura, frazes powtarzany ku pokrzepieniu serc. Ten sam jak każda potwora znajdzie swojego amatora czy tam, że na każdego ktoś czeka.
Jak się nie wyjdzie z inicjatywą, nie otworzy na ludzi, na relacje to powodzenia. Chyba, że wygląda się naprawdę atrakcyjnie - wtedy okazje przyjdą same, prędzej czy później. Ale takich ludzi jest mało.
Jak się nie pomoże szczęściu to nic z tego nie będzie.

38

Moim zdaniem miłość jak najbardziej może "przyjść sama", ale musi być spełniony bardzo ważny warunek: obracamy się wśród ludzi. Wówczas z założeniem, że gdzieś kiedyś przy kimś mocniej zabije nam serce, a druga strona odpowie tym samym, można odpuścić sobie desperackie wypatrywanie swojej drugiej połówki. W każdym innym przypadku to jak czekanie na cud, który właściwie nie ma prawa się zdarzyć.

39

Olinka napisał/a:

Moim zdaniem miłość jak najbardziej może "przyjść sama", ale musi być spełniony bardzo ważny warunek: obracamy się wśród ludzi. Wówczas z założeniem, że gdzieś kiedyś przy kimś mocniej zabije nam serce, a druga strona odpowie tym samym, można odpuścić sobie desperackie wypatrywanie swojej drugiej połówki. W każdym innym przypadku to jak czekanie na cud, który właściwie nie ma prawa się zdarzyć.

Ale prawdopodobieństwo tego, że "przyjdzie sama" drastycznie maleje z wiekiem. Młodzi są w takiej sytuacji na najlepszej pozycji. Ja mogę się wypowiadać z pozycji faceta już prawie z 50 na karku i szczerze mówiąc nie wygląda to różowo. Perspektywy są raczej kiepskie.

Zgniłe jajko wink (nie JAJKA)

40

Jachu, fajnie, że piszesz, powiem szczerze, że czuję się tak samo, z tym, że większość rad tutaj przywołanych już przerabiałam. Kilka moich wniosków:
- portale randkowe typu Tinder czy randki na FB to strata czasu...
Mam całkiem dobrze zbudowany profil (dobrej jakości zdjęcia, opis etc), niestety albo odzywają się do mnie osoby szukające przygód, albo znudzone albo też kontakty z nieznanych przyczyn się urywają. Zdarzyły mi się randki, ale te profile zupełnie nie mają przełożenia na rzeczywistość... Także tylko realny kontakt na żywo: wtedy też wiesz praktycznie od pierwszej chwili czy osoba Cię faktycznie pociąga (bo tego nie da się przeskoczyć).
- siłownia to słabe miejsce: bywam od lat, nie wydarzyła się tam nigdy żadna znajomość, ludzie wpadają w pośpiechu zrobić trening i tyle;
- w ciągu ostatniego roku jedyne 2 znajomości z których wyniknęło chociaż trochę randkowania nawiązały się na domówkach - i chyba to jest najlepsze i najnaturalniejsze miejsce na poznanie kogoś.
No i tutaj zależy jakie się ma sieci kontaktów, ja niestety w małej miejscowości, z pracą zdalną, praktycznie nie mam żadnych, może Ty masz lepiej;

Sama jestem obecnie na etapie poszukiwania jakiś zajęć/ spotkań szerszej grupy gdzie przy okazji nauki czegoś czy zainteresowań jest szansa na poznanie kogoś. Jak na razie trafiam na zajęcia gdzie średnia wieku jest sporo poniżej (ja 34 l) albo same pary i to jest mocno demotywujące...

Super by było " nie szukać", ale kiedy czujesz, że brak Ci bliskości, że chciałoby się tak bardzo z kimś regulanie widywać... nie da się samego siebie oszukiwać. Na początku (prawie 2 lata temu kiedy się rozstawałam) nawet miałam entuzjastyczne nastawienie do ponownego "wejścia na rynek", ale po tym czasie jestem już mocno przybita... Powodzenia

41

jolanka27 napisał/a:

Także tylko realny kontakt na żywo: wtedy też wiesz praktycznie od pierwszej chwili czy osoba Cię faktycznie pociąga (bo tego nie da się przeskoczyć).

smile smile Właśnie o to chodzi. O pierwszy kontakt w realu...

42

Gary napisał/a:
jolanka27 napisał/a:

Także tylko realny kontakt na żywo: wtedy też wiesz praktycznie od pierwszej chwili czy osoba Cię faktycznie pociąga (bo tego nie da się przeskoczyć).

smile smile Właśnie o to chodzi. O pierwszy kontakt w realu...

Pozwole sobie uzupelnic jeszcze moje wnioski o aplikacjach:

prosze zwrocic uwage na fakt, ze aplikacje sa stworzone do bycia aplikacjami = generowania zyskow swoim tworcom. W zwiazku z tym:
- chodzi o to aby spedzac na nich jak najwiecej czasu (co za biznes jesli od strzalu znajdzie sie kogos i zaraz zakonczy zabawe w przesuwanie prawo/ lewo?)
- uzaleznienie od samej aplikacji (spotkalam mnostwo facetow, ktorzy wylacznie chcieli wylacznie sie wymieniac golymi fotami);
- PROFIL TO NIE OSOBA: nie uslyszysz glosu, zapachu, a 170 cm ma naprawde rozne interperetacje wink Jasne, ze lepiej sie patrzy na zdjecia w garniakach niz w spoconych podkoszulkach, ale uwazam osobiscie, ze nie ma sensu robic sobie zdjecia pod profil (na LinkedIn to inny temat) i udawac styl osoby, ktora sie nie jest.
Dla mnie najlepszym dowodem mylnosci tych aplikacji jest fakt, ze koles w ktorym bylam zadurzona (duzo za dlugo, niepotrzebnie i w ogole smuteczek bo bez wzajemnosci) mial tak beznadziejny profil na Tinderze, ze sama bym go tam nie zauwazyla i powiedzialam ze sama zrobie mu sesje i zupdatuje mu ten profil (po czym palnelam sie glowa w sciane wink tongue )

Anyway, to jest wylacznie na zabijanie nudy w pracy, a nie do poznania realnie ludzi.

I prosze uwazac na strony typu np. academic singles - wyludzaja pieniadze, na pierwszy rzut oka konto jest darmowe, ale uzycie jakiejkowiek funcji wymaga duzych rocznych oplat. Gdy sie logujesz to z fajkowych kont sa Ci wysylane wiadomosci inicjujace zainteresowanie. Obrzydliwi oszusci.

Ponadto gdzies w sieci krazy artykul pt: "Tinder i inne nieszczescia (...)" ktory dosc trafnie podsumowuje to wszystko.

PS: Czesc Gary,
milo Cie (znowu) widziec/ czytac smile Long time.

43

jolanka27 napisał/a:

prosze zwrocic uwage na fakt, ze aplikacje sa stworzone do bycia aplikacjami = generowania zyskow swoim tworcom. W zwiazku z tym:
- chodzi o to aby spedzac na nich jak najwiecej czasu (co za biznes jesli od strzalu znajdzie sie kogos i zaraz zakonczy zabawe w przesuwanie prawo/ lewo?)

Myślę, że jakby był sposób na skuteczne i szybkie znalezienie partnera, to aplikacja to wykorzystująca świetnie by zarobiła. Nie posądzałabym twórców o celowe stworzenie aplikacji, która nie przynosi klientom korzyści.

jolanka27 napisał/a:

Jasne, ze lepiej sie patrzy na zdjecia w garniakach niz w spoconych podkoszulkach

To zależy co kto lubi. Dla mnie zdjęcie w garniturze nie byłoby zachętą. Nie mój styl.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

44

Olinka napisał/a:

To dokładnie miałam na myśli smile żeby coś się zdarzyło trzeba stworzyć okoliczności, czyli przede wszystkim wyjść do ludzi smile

"Trochę o Tobie myślałem, masz w sobie to coś - zachodzisz za skórę." - Druhny

45

Olinka napisał/a:

O, to to. Kiedy byłam singielką, korzystałam z forów dla miłośników gór, z forów miejskich (to było ponad 10 lat temu wink z wyjazdów dla singli....

Moje miłości i  męża  poznałam przez aplikacje randkowe, ale  w przypadku męża i mnie  o na początku nic nie oczekiwaliśmy od tej znajomości. Ja miałam sportowe zdjęcie a on beznadziejne, hahaha, 10 kg grubszy niż w rzeczywistości i z okropną odpychającą miną. Miał za to oryginalny opis, na który zareagowałam i tak to się zaczęło.

Kurs tańca wydaje mi się słabą opcją, ale to moje subiektywna opinia. Do mnie np. zagadywał kiedyś chłopak na jodze, ale nie byłam w nastroju na pogaduszki więc uciekałam przed nim. Tutaj może być ciężko wyczuć granicę pomiędzy byciem desperatem a zwykłym zagadywaniem, które może się przerodzić w coś więcej.

Raczej poszłabym właśnie w aplikacje randkowe, no teraz nie wiem za bardzo jak to działa, z tego co piszecie to słabo. Ludzie jakoś zdziczeli przez technologię i pandemię, takie mam wrażenia. Ale jakbym miała sobie policzyć, ile lat spędziłam jako singielka, szukając... przerobiłam chyba wtedy wszystkie dostępne aplikacje. Chodziłam też z przyjaciółką singielką na różne wydarzenia dla singli, może to też jest opcja. Znaleźć kumpla singla i chodzić razem  wink na podryw. A jak nie wyjdzie podryw, to chociaż nie jest się samemu.

Najważniejsze moim zdaniem to nie poddawać się, ale też nie być desperatem. Rozwijać się jako człowiek, a nie fiksować całego życia i wszystkich działań na szukaniu partnerki.

Michałek 06.01.2017 smile

46 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-08-17 17:06:35)

A nie jest tak, że wiemy nie tyle czy ktoś nas pociąga w realu, co raczej  czujemy, że coś nas nie odpycha od kogoś?
Mnie w realu z samego wyglądu nie pociąga żaden. Dopiero się mogą pojedyncze osobniki jakoś  czymś wyłowić z tłumu, na pewno nie wyglądem.
Nie mogę sobie przypomnieć  za bardzo pierwszego spotkania z nikim do kogo poczułam póżniej jakieś emocje, wszystkie te osoby były dla mnie niezauważalne, nawet mąż nie wywołał żadnych wrażeń ani przeczuć smile
Może chodzi o jakieś  przełamanie bariery obcosci?, gdzieś ono musi nastąpić. Może dla kogoś  przełamuje tę barierę  ładną buzia, dla innego dotyk, a u kogoś  słowa i każdy ma inną ścieżkę. Jak dla kogoś  to jest  dotyk,  to dobry i kurs tańca.
Poza wszystkim autorze,  wiem że się niecierpliwisz, jakieś tam lata masz, ale.
To Decyzja na CAŁE  TWOJE ZYCIE. I życie innych osób,  np dzieci.
Więc lepiej się dobrze zastanowić stracić 2 czy 5 lat a być  tego pewnym że to jest właściwa osoba. Wiele osób w młodości zawierało związki i błędnie ocenili sytuację. Po prostu żyj, rób co lubisz A jak spotkasz kogoś kto Cię zaciekawi  to staraj  się poznać? Jak coś zaiskrzy ONA Ci pomoże smile

47

Ela210 napisał/a:

A nie jest tak, że wiemy nie tyle czy ktoś nas pociąga w realu, co raczej  czujemy, że coś nas nie odpycha od kogoś?.

Ja mialam kiedys taka znajomosc: pisalam z chlopakiem jakies 2 tygodnia, w zasadzie przyzwyczailismy sie do codzinnej rutyny tej korespondencji, autentycznie stal mi sie bliski.

Na pierwszym spotkaniu stwierdzil ze zupelnie nic z tego nie bedzie. Smutne.

Bardzo mi brakowalo potem tej codziennej korespondencji.

Dlatego tak bardzo mowie "nie" tworzeniu wiezi wirtualnych.

48

Witam.

Przeglądam czasami różne treści, m.in. to forum i akurat trafiłem na wpis, w którym mogę z siebie wyrzucić.

A więc tak, jestem z miejscowości ok 60 tys. Niewielkie miasto, także już na samym starcie są pewne ograniczenia, ale zacznijmy od tego, że:

Przerobione:

1.Kursy językowe - wytrzymałem nawet dwa lata, uczęszczając do różnych grup zaawansowania pod względem umiejętności językowych oraz wieku uczestników.

Na plus: poprawa znajomości języka i porozumiewywania się
Na minus: kryteria wiekowe takich kursów, koncentracja praktycznie tylko na nauce.

Epizody towarzyskie oraz chęć uczestników takich kursów do utrzymywania/nawiązywania relacji można policzyć na palcach jednej ręki (albo nawet i nie).

2.Siłownia - uczęszczam regularnie od kilku lat (5-6, może lepiej)

Na plus: siłą, relaks, ogólna sprawność fizyczna
Na minus: relacje damsko-męskie

Jeśli ktoś liczy, że na siłowni można poznać fajne dziewczyny to się przeliczy. Uczestników siłowni można podzielić na bywalców lub nowicjuszy/zapaleńców. Pozwólcie, że sklasyfikuje:

Nowicjusze:
-Grupy młodzieżowe, zaczynające swoją przygodę z siłownią (z reguły zawsze ktoś z nich wkręci się na dłużej)
-osoby nieco starsze zaczynające pod opieką trenerów personalnych - totalnie nie zainteresowane znajomościami na siłowni (zwłaszcza panie).
-jednorazowe epizody oraz janusze (z tą pierwszą grupą człowiek nawet nie zdąży się zapoznać, o drugiej nie mam ochoty się wypowiadać. Kto chodzi ten wie o czym piszę.)
Bywalcy:
-głównie faceci +30 - jedyna sensowna grupa z którą można zamienić jakieś słowo (ale nie ze wszystkimi)
-zamkniętę grupy (coś na zasadzie jak wbijacie do klasy w szkole tylko, że jesteście spóźnieni pół roku)
-zaawansowani amatorzy na dorobku oraz sportowcy - na siłowni są tylko treningiem. Świat ich kompletnie nie interesuje.
-laski lub żonate kobitki pod okiem trenerów personalnych (są tak zajętę instagramem, robieniem sylwetki czy czymś tam jeszcze, że nawet nie zauważą twojej obecności)

3. Studia - najlepsza w zasadzie opcja ze wszystkich do nawiązywania relacji, ale tutaj należy się zatrzymać i podkreślić - jedynie towarzyskich. Zdecydowana większość studentów skoncentrowana jest na egzaminach, karierze i takie tam i główne pogawędki skupiają się głównie do rozmów o egzaminach. Pod względem towarzyskim mało ciekawe. Bardzo ciężko zorganizować jakieś spotkania integracyjne, bo nie oszukujmy się zdecydowana większość osób po prostu mięczaki, przez często kształtują się już na samym początku grupki osób w których warto się obracać. Tam jest o wiele większa możliwość ogarnięcia życia po za murami akademickimi i to przyznam się nawet całkiem nieźle mi wychodziło. Niestety szansę na utrzymanie takich relacji z reguły są mierne z wszelakich powodów, ale wymienię najważniejsze z nich: plany życiowe, dzielące odległości po zakończeniu studiów, ślepe zafascywowanie obiektem westchnień z powodu zbyt młodego wieku, co potem przeradza się w fale rozczarowań. Ponadto jaka kolwiek skucha w takich relacjach gwarantuje Ci możliwość stresu przebywania w towarzystwie takiej osoby do momentu zakończenia studiów (stąd słynne po wsze czasy powiedzenia, że w pracy i na studiach najlepiej omijać takie sytuacje).

4. Bary, dyskoteki - no to skoro studia nie są najlepszym miejscem to może bary czy dyskoteki, a może prywatki? No po części ok, zgoda, z tym że przerobiłem dziesiątki takich prywatek by w końcu ktoś sensowny się pojawił (z reguły prywatki ograniczają się do najbliższego kręgu znajomych), to albo sparowani albo zawsze coś nie pasuje. Z biegiem czasu dochodzi jeszcze sprawa, że zanika krąg znajomych, przez co nawet można o takich prywatkah zapomnieć. Zostają zatem bary i dyskoteki? A skadże. Dyskoteki (o małych miejscowościach nawet nie ma co pisać, bo albo bawią się emerytki, albo nastolatki), a w duzych miastach głównie ta nie dowartościowana część dziewczyn, co skupia się tylko chwilowej adoracji. Pomijam kwestie, że nic nie słychać, a za samym tańczeniem nie przepadam (głównie z tego tytuły nie zdecydowałem się nigdy na kurs tańca). Jeśli chodzi o bary to nawet za bardzo nie ma jak podejść, a i materiał osamotniony nie jest zbyt atrakcyjny.

5. Speeddating? Absolutnie nie. Branża nastawiona na zysk i nic więcej. Jeśli komuś się udało to naprawdę gratuluję. Byłem dwa razy w dwóch różnych odstępach czasowych.

Na minus:
-5 minut rozmowy to zdecydowanie za mało i za dużo w niektórych przypadkach
-po trzech takich jałowych rozmowach miałem już serdecznie dość
-fatalne kryteria wiekowe (przynajmniej z mojej persepktywy), miałem okazje rozmawiać z paniami starszymi o kilka do kilkunastu lat (bez komentarza...)
-powielania kandydatek na spotkaniach (serio, trafiłem chyba na 10 tych samych dziewczyn co za pierwszym razem po kilku miesiącach przerwy, być może jakieś były nawet podstawione)
-na sam koniec i tak zdobywa się góra numer do 2/3 kandydatek, z czego żadna z nich nie jest zainteresowa nawet próbą dalszego rozwinięcia znajmości

Plusów nie widzę.

6. Tinder? Badoo? - Napisałem punkt wyżej, że speeddating to branża nastawiona na zysk, ale to słowo jeszcze lepiej opisuje aplikacje randkowe, których na Internecie można znaleźć od groma.

Mógłbym się produkować na ten temat, ale najzwyczajniej mi się nie chcę więc zacytuje:

„To, jak działa Tinder, było przedmiotem analizy wielu osób zainteresowanych tematem. Jeden z nich dokonał całkiem dokładnych badań, z których wyszło, że 78% kobiet jest zainteresowana 20% mężczyzn. Cała reszta mężczyzn musi zadowolić się 22% pozostałych kobiet. Statystyka jest brutalna i nie napawa optymizmem. Analogiczne badanie zrobiono dla wspomnianego wcześniej portalu Ok Cupid, w który wyniki wyszły bardzo podobne – 80% kobiet wybierało 20% najatrakcyjniejszych mężczyzn, podczas gdy pozostałe 20% zaznaczało mężczyzn z pozostałych 80%.”

oraz dodam od siebie, aby mieć realne szansę na konwersacje poprzez aplikacje trzeba wykupić opcje premium bez gwarancji, że cokolwiek z tego może wyniknać.

Dodam też, że miałem okazje skorzystać swego czasu też z ogłoszeń radiowych (kompletna porażka).

Podsumowując na sam koniec, czasy mamy take chore, że szanse na nawiązanie jakiejkolwiek fajnej relacji są coraz bardziej iluzoryczne. Ja jako człowiek opierający się jeszcze na jakichś powiedzmy wartościach, po prostu przestaje się w tym odnajdywać i szczerze mówiąc mam z wiekiem co raz to bardziej wywalone (a jestem tuż przed trzydziestką). Próbówałem masy opcji i nie mam sobie pod tym względem nic do zarzucenia, nie mniej na sam koniec była masa wielu rozczarowań. Od znajomości oraz ogólnego szału na social media dawno się odciąłem, nie sprawia mi to żadnej frajdy, a tym bardziej nie mam ochoty szukać atencji w Internecie. Post napisałem w zasadzie z chęci wyżalenia się oraz wyrzucenia tego z siebie (była kiedyś taka anonimowa strona, która niestety padła/jest w stanie agonalnym). Uważam, że część osób miała naprawdę super szczęście, że się sparowało (część tkwi w takim stanie na siłe/pokaz/lub komfort bezpieczeństwa), nie mniej mi to nie było dane na dłuższą chwilę. Z biegiem czasu przestaje mi na tym zależeć i pochłaniam się w rytynę dnia codziennego, a uwierzcie mi mam co robić. Czy ten stan się kiedyś zmieni? Szczerze, raczej się na to nie zanosi, znika taka młodzieńcza werwa, a dochodzą też problemy natury coraz węższego kręgu znajomych/spotkań towarzyskich czy możliwości spędzania czasu w miejscu zamieszkania.

W zasadzie tyle ode mnie, napisałbym drugie tyle, ale w połowie mi się odwidziało smile

49

Ela210 napisał/a:

No tak tylko pamiętaj że już prawie 10 lat jestem singlem, żadnych związków nawet miesięcznych, poza tym poczekam i jako 35-38 latek będę szukał wśród dziewczyn 25-letnich? z resztą sporo takich ma założenia że "ojca już mam"..
A co do tego o czym pisała Jolanka27, bywam na domówkach ale tam sa ciągle te same osoby, nie bywam na salonach dla 80 osób, bywam w klubach, na imprezach ale tam jest tak już pisałem, nie każda dziewczyna chce potańczyć, poza tym tak jak wspminała Olinka w odniesieniu do kursu tańca, nastawiasz się że poznajesz dziewczynę a ona tylko potańczy i idzie dalej.
Z resztą coraz więcej znajomych - kolegów ma kobiety, żony...

Po tym czytając post od użytkownika darne, widze że jest gorzej niż przypuszczałem, że bardzo ciężko kogoś poznać, internety są złe a na żywo jeszcze gorzej. Powiedzmy że "niedawno" był Nowy Rok, obiecałem sobie że coś się zmieni, że może poznam jakaś kobietę i zostały 4 miesiące i 2021 za nami, nastanie 2022, rok do przodu i parę lat i 40tka na horyzoncie.
Tak sobie patrze na wypowiedz Elede, na dole widnieje fajna stopka przywołująca datę urodzin pewnie synka, ja właśnie tego zazdroszczę, że ludzie w moim wieku, wymieniają się ciuszkami, spotykają się a dzieci w kąciku bawią się itd., a ja mając 30+ czuje się jak jakiś 18latek.
Poza tym tak jak mieszkanie z rodzicami to jest dla wielu efektem niedołęstwa, tak samo bycie singlem w takim wieku to też efekt że coś z kimś jest nie tak, może to stereotypy ale tak to wygląda, jest ktoś gorszy, na straconej pozycji, tak jak statystyki pokazują więcej osób umiera w wieku 80+ niż 30+ ale z kolei więcej osób 30+ ma rodziny, to jest naturalna kolei rzeczy, tylko że ciężko to przeskoczyć. Czyli ja jestem w tej mniejszości jako dziwny, gorszy, słabszy, spoza tego świata itd.
No bo do czego to jest podobne, że koledzy ze szkoły podstawowej, którzy nie potrafili do 5 zliczyć, którzy mieli dyslekcję, dysortografię, groziło im powtarzanie klasy itd nagle mają fajne kobiety, żony, rodziny i jak normalni ludzie. To znaczy ja im źle nigdy nie życzyłem tylko nagle okazuje się że ci którzy mieli problem zaliczać przedmioty, klasy itd życiowo są 100 razy lepiej ogarnięci.
I to jest masakryczne dla mnie.

50

Ela210 napisał/a:

A nie jest tak, że wiemy nie tyle czy ktoś nas pociąga w realu, co raczej  czujemy, że coś nas nie odpycha od kogoś?
Mnie w realu z samego wyglądu nie pociąga żaden. Dopiero się mogą pojedyncze osobniki jakoś  czymś wyłowić z tłumu, na pewno nie wyglądem.
Nie mogę sobie przypomnieć  za bardzo pierwszego spotkania z nikim do kogo poczułam póżniej jakieś emocje, wszystkie te osoby były dla mnie niezauważalne, nawet mąż nie wywołał żadnych wrażeń ani przeczuć smile
Może chodzi o jakieś  przełamanie bariery obcosci?, gdzieś ono musi nastąpić. Może dla kogoś  przełamuje tę barierę  ładną buzia, dla innego dotyk, a u kogoś  słowa i każdy ma inną ścieżkę. Jak dla kogoś  to jest  dotyk,  to dobry i kurs tańca.
To Decyzja na CAŁE  TWOJE ZYCIE. I życie innych osób,  np dzieci.
Więc lepiej się dobrze zastanowić stracić 2 czy 5 lat a być  tego pewnym że to jest właściwa osoba. Wiele osób w młodości zawierało związki i błędnie ocenili sytuację. Po prostu żyj, rób co lubisz A jak spotkasz kogoś kto Cię zaciekawi  to staraj  się poznać? Jak coś zaiskrzy ONA Ci pomoże smile

O myślałam, że tylko ja tak mam, że nic nie odczuwam na podstawie wyglądu w realu. U mnie to powoduje, gdy wokół danej osoby unosi się taka atmosfera nienachalnej przyjazności. Dzięki za ten opis.

51

Jachu napisał/a:
Ela210 napisał/a:

No tak tylko pamiętaj że już prawie 10 lat jestem singlem, żadnych związków nawet miesięcznych, poza tym poczekam i jako 35-38 latek będę szukał wśród dziewczyn 25-letnich? z resztą sporo takich ma założenia że "ojca już mam"..
A co do tego o czym pisała Jolanka27, bywam na domówkach ale tam sa ciągle te same osoby, nie bywam na salonach dla 80 osób, bywam w klubach, na imprezach ale tam jest tak już pisałem, nie każda dziewczyna chce potańczyć, poza tym tak jak wspminała Olinka w odniesieniu do kursu tańca, nastawiasz się że poznajesz dziewczynę a ona tylko potańczy i idzie dalej.

Po tym czytając post od użytkownika darne, widze że jest gorzej niż przypuszczałem, że bardzo ciężko kogoś poznać, internety są złe a na żywo jeszcze gorzej. Powiedzmy że "niedawno" był Nowy Rok, obiecałem sobie że coś się zmieni, że może poznam jakaś kobietę i zostały 4 miesiące i 2021 za nami, nastanie 2022, rok do przodu i parę lat i 40tka na horyzoncie.
Tak sobie patrze na wypowiedz Elede, na dole widnieje fajna stopka przywołująca datę urodzin pewnie synka, ja właśnie tego zazdroszczę, że ludzie w moim wieku, wymieniają się ciuszkami, spotykają się a dzieci w kąciku bawią się itd., a ja mając 30+ czuje się jak jakiś 18latek.
Poza tym tak jak mieszkanie z rodzicami to jest dla wielu efektem niedołęstwa, tak samo bycie singlem w takim wieku to też efekt że coś z kimś jest nie tak, może to stereotypy ale tak to wygląda, jest ktoś gorszy, na straconej pozycji, tak jak statystyki pokazują więcej osób umiera w wieku 80+ niż 30+ ale z kolei więcej osób 30+ ma rodziny, to jest naturalna kolei rzeczy, tylko że ciężko to przeskoczyć. Czyli ja jestem w tej mniejszości jako dziwny, gorszy, słabszy, spoza tego świata itd.
No bo do czego to jest podobne, że koledzy ze szkoły podstawowej, którzy nie potrafili do 5 zliczyć, którzy mieli dyslekcję, dysortografię, groziło im powtarzanie klasy itd nagle mają fajne kobiety, żony, rodziny i jak normalni ludzie. To znaczy ja im źle nigdy nie życzyłem tylko nagle okazuje się że ci którzy mieli problem zaliczać przedmioty, klasy itd życiowo są 100 razy lepiej ogarnięci.

Samonakręcanie i dołowanie się to nie jest dobry kierunek dla ciebie. Poświęć ta energię na poszukiwania lepiej. Wydaje mi się, że znacznie więcej kobiet szuka facetów, niż na odwrót.

52 Ostatnio edytowany przez Marthe (2021-08-18 02:01:12)

Pamiętajcie jeszcze, że można zawsze próbować reaktywować miłość z wcześniejszych lat. To tez jest jakaś opcja. Albo znajomi niech próbują was swatać. Książe Harry i Meghan zostali zeswatani przez znajomych.

-------------
Nie pisz, proszę, postów jeden pod drugim – łamiesz w ten sposób obowiązujący na forum regulamin. Jeżeli chcesz odpowiedzieć kilku osobom lub tylko coś do swojej wypowiedzi dopisać, powinnaś zrobić to w jednym oknie, używając funkcji "edytuj", która znajduje się po prawej stronie każdego z Twoich postów.
Z góry dziękuję i pozdrawiam, Olinka

53 Ostatnio edytowany przez Pronome (2021-08-18 09:01:00)

Jachu napisał/a:
Ela210 napisał/a:

Zmien myslenie i zamiast miec koncert zyczen wobec zycia, naucz sie byc tak interesujacy, ze jak tylko otworzysz buzie, to ktos z wielkim zaciekawieniem bedzie ciebie sluchal, w tym kobiety. Tak sie poznaje ludzi, nie chodzi o miejsca, a o kreowanie sytuacji, to jakim jestes czlowiekiem, co masz do zaooferowania, jestes ciekawy, bije od ciebie interesujaca energia - to ludzi przyciaga. W zyciu mamy tyle trosk i spraw, ze kolejna maruda jest omijana szerokim lukiem, a niestety ty kims takim sie stales. Podam ci tez przyklad. Wczoraj stalam w kolejce w kawiarni. Kupowalam na wynos ciasto i odruchowo wywiazal sie szybki small talk z facetem stojacym za mna. Cos tam skomentowalismy, cos o slodkosciach i przyjemnosciach i sie razem posmialismy. Jesli ktos bylby zainteresowany, to dodalby element mowy niewerbalne i juz mozna byloby sie umowic na randke.

54

Hej, ja jestem kobietą po 40 wink synka urodziłam w wieku 39 lat wink więc nie dołuj się i nie poddawaj. Mężczyźni mogą założyć rodzinę później, nie wiem czemu od razu zakładasz, że młodsza kobieta Cię odrzuci.

Też miałam taki sposób myślenia, w czym jestem gorsza od wielu innych kobiet, ale nie idź tą drogą. Otworzyłam się na miłość wtedy, kiedy zrozumiałam, że jestem fajną kobietą i mam światu wielu do zaoferowania, wiele do zaoferowania także mężczyźnie.

Chociaż 'feler' miałam taki, że nie byłam doświadczona w związkach, miałam bardzo niskie poczucie wartości.  Zawsze czułam się lepiej z facetami, ale jako kumpela. Pomogło mi właśnie otwarcie się na ludzi ogólnie, bez parcia na związek, a także szeroko pojęty rozwój osobisty.

Michałek 06.01.2017 smile

55

Jachu,

ja tez sie dziwie, że tak to jest ale to absolutnie sie nie przeklada, wrecz przeciwnie: dziaciaki, ktore w szkole nie przykladaly sie do nauki/ nie mialy talentu, spelnily sie zakladajac rodziny.

Ja to rozpatruje w kategorii kompetencji i wartosci: ktos pochodzi z rodziny pelnej, gdzie dbanie np o dom (kiedys jeszcze o uprawe roli) jest piorytetem, a ktos kto pochodzi np z rozbitej rodziny spelnial sie majac najlepsze wyniki w szkole.
Potem niektorzy maja kariery,  inni rodziny szybciej. Jeszcze tak z 5 lat temu dziwilo mnie ze kolezankom w te pieluchy tak sie chce isc zamiast podrozowac, uczyc sie, poznawac swiat.
Dzis to ja im zazdroszcze poukladanego zycia i dzieciakow.

56 Ostatnio edytowany przez Jachu (2021-08-19 01:16:48)

Pronome napisał/a:

Kupowalam na wynos ciasto i odruchowo wywiazal sie szybki small talk z facetem stojacym za mna. Cos tam skomentowalismy, cos o slodkosciach i przyjemnosciach i sie razem posmialismy. Jesli ktos bylby zainteresowany, to dodalby element mowy niewerbalne i juz mozna byloby sie umowic na randke.

Tak, tylko założę się że gość był atrakcyjny fizycznie dla Ciebie + potrafił nawijać, ja niestety tego nie mam. Ja idę na imprezę i wracam po prostu, a inni mają po 5 numerów. Trzeba być cholernie przebojowy, mieć gadane i umiejętnie przenieść taką szybką relacje na inne tory.
Dlatego mnie kusiły szybkie randki bo tam nie ma na siłę zaczepiania obcych osób tylko jakby po to idziesz tam.

I czy to jest koncert życzeń? to tak jakby pracować na czarno w wieku 35 lat a ktoś inny twierdzi że masz koncert życzeń w postaci umowy o pracę bo chcesz mieć ubezpieczenie i emeryturę.
Dla mnie to jest stwierdzenie faktu, czy założenie rodziny to jest jakiś wyimaginowy model życia?

Elede napisał/a:

więc nie dołuj się i nie poddawaj. Mężczyźni mogą założyć rodzinę później, nie wiem czemu od razu zakładasz, że młodsza kobieta Cię odrzuci.

No tak tylko wiesz 5 lat nie problem, ale 15 to już inna mentalność, potrzeby, troszkę już powoli inne pokolenie. Z resztą sporo Pań nawet takich ok 25 lat odrzuca facetów 30+, typu ojca już mam, starszym panom dziękuje (starszym o 5 lat) itd..
I czy to nie jest tak że taka 25 latka jak widzisz wolnego 35 latka to ma w oczach gościa który albo ma wysokie wymagania albo jest tak beznadziejny że żadna go nie chce albo nieudczanik? No bo jaki inny powód? były ksiądz, zakonnik?

57

Jachu napisał/a:

Bzdura, w internecie są normalni ludzie. Według badań i statystyk obecnie jakieś 80% związków powstaje przez internet. Te wszystkie dziewczyny, które byś poznał na żywo na 99% mają konto w internecie.

Jachu napisał/a:

Pomyślałem o kursach tańca, ale czy tam nie ma konieczności pojawienia się w parach? Sa owszem jakieś solo tańce fit-zumby chociaż bardziej pod kątem

NA kursach tańca są setki takich jaśków jak ty. Dziewczyny wkurzone, bo chcą tańczyć, a faceci przychodzą tylko podrywać. Teraz w każdej szkole tańca na jedną dziewczynę przypada z 2-3 facetów, dziewczyny przestały chodzić, bo faceci chodzą tam tylko by podrywać, nie tańczyć. Wiem bo znam koleżankę, która się pasjonuje tańcem od lat i mówi, że w większości szkól jest dramat przez napalonych samców.

Tak samo wszelkie siłownie, kluby fintess itd. Ludzie chodzą tam ćwiczyć, a nie szukać znajomości. Ostatecznie o czym myśli spocona i zmęczona dziewczyna z rozjeżdzającym się makijazem od potu to bycie podrywaną.

Chcesz szukać ludzi to masz pracę, znajomych, domówki, kluby, puby oraz internet. Żadne kluby fitness, kluby tańca czy latanie po ulicach.

58

Witold12, ok tylko odradzasz miejsca rozrywki i zabawy a polecasz prace? hmm wg mnie w pracy jeszcze bardziej niewielu chce poznawać swoje drugie połówki, nierzadko nie ma czasu na takie rzeczy. Ja już bardziej preferuje klub fitness czy właśnie kurs tańca.
Pracujesz jako pracownik w firmie razem z innymi i to nie jest rozrywka ani zabawa...
A co do domówek, ja mam chyba inne opcje domówek u siebie bo tam są w kółko te same osoby - znajomi więc poznanie kogoś jest mocno skomplikowane.
A dlaczego niby w klubie fitness nie można kogoś poznać? Ktoś ćwiczy owszem ale to nie są zawody czy olimpiada, trenuje rekreacyjnie...tak jak ten co na dworze biega albo jeździ rowerem
Więc nie rozumiem tego że klub fitness nie, ale praca zawodowa już tak

59

Oczywiście że możesz kogoś poznać i na kursie tańca i w klubie fitness. 
Tylko trzeba wiedzieć kiedy taką znajomość rozwijać.  Oczywiście że nie w trakcie zajęć, bo to rozprasza i denerwuje.
Ale po tym, jak już Cię kobieta kojarzy, to po zajęciach możesz ją zaprosić by razem coś zjeść czy wypić  kawę, jak ma czas.
Jak odmówi, to się nie przejmuj, dalej się witaj z nią i uśmiechaj, może zgodzi innym razem.
Do pocwiczenia. Sama umiejętność tańca może Co się przydać kiedy indziej, więc się po prostu ucz.
Chcesz iść na Speed dating? To idź. Z ciekawość i żeby się nauczyć rozmawiać z kobietami. Idź parę razy. Nawet jak nie spotkasz pary, to i tak jest na plus..
We wszystkim co robisz wyczucie chwili jest najwazniejsze  Trening czyni mistrza.

Posty [ 59 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Gdzie znaleźć miłość w 2021 roku

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021