Zdrowe odżywianie sposobem na dlugowiecznosc? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Zdrowe odżywianie sposobem na dlugowiecznosc?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Zdrowe odżywianie sposobem na dlugowiecznosc?

Hej, zastanawia mnie w ostatnim czasie jedna kwestia, a mianowicie czy wszędzie obecnie promowane zdrowe odżywianie faktycznie jest w stanie uchronić większość z nas przed rakiem i innymi chorobami cywilizacyjnymi.

Czy macie w rodzinie długowiecznych dziadków/ rodziców? Czy rzeczywiście zauważyliście, że prowadzą wyjątkowo zdrowy tryb życia? Co jedzą? Czym się zajmują?
Czy może żyją zupełnie normalnie?
Często przecież słyszymy o ludziach, którzy przez pół życia kopcili papierosy, nie szczędzili sobie alkoholu, jedli co popadnie, a jednak dożyli 90 lat.
Szalenie interesuje mnie ten temat.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zdrowe odżywianie sposobem na dlugowiecznosc?
Cami321 napisał/a:

Hej, zastanawia mnie w ostatnim czasie jedna kwestia, a mianowicie czy wszędzie obecnie promowane zdrowe odżywianie faktycznie jest w stanie uchronić większość z nas przed rakiem i innymi chorobami cywilizacyjnymi.

Czy macie w rodzinie długowiecznych dziadków/ rodziców? Czy rzeczywiście zauważyliście, że prowadzą wyjątkowo zdrowy tryb życia? Co jedzą? Czym się zajmują?
Często przecież słyszymy o ludziach, którzy przez pół życia kopcili papierosy, nie szczędzili sobie alkoholu, jedli co popadnie, a jednak dożyli 90 lat.

Nie jest tak.
Poza tym nie ma już czegoś takiego jak super zdrowe odżywianie. Jeżeli faktycznie chciałbyś się odżywiać zdrowo, musiałbyś większość rzeczy hodować we własnym ogródku.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3 Ostatnio edytowany przez Salomonka (2021-01-31 21:40:23)

Cami321 napisał/a:

Moi dziadkowie odżywiali się w taki sposób, że dzisiejszych dietetyków doprowadziłoby to do palpitacji serca. Dziadek nigdy nie ruszył niczego, co było nieugotowane, bo twierdził, że nie jest królikiem. Chleb ze smalcem, skwarkami i kiszony ogórek to było jego ukochane jedzenie. Na obiad wielki kawał pieczonego boczku, ziemniaki sos i kapusta oczywiście okraszona skwarkami. Dożył 90 tki, w pełni zdrowia, choć palił i kieliszkiem nie pogardził. 
Teraz mieszkam w Niemczech, czasy inne ale jak wynika z moich obserwacji, to wcale ludzie starsi nie odżywiają się dobrze. Tutaj prawie wszystko kupuje się gotowe, jedzenie w stanie gotowym  do spożycia, wystarczy włożyć do mikrowelli.  A jednak "dociągają" prawie do setki.

Moim zdaniem to nie jedzenie dobre lub złe wpływa na długość życia, ale stres.

4 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2021-02-01 11:39:22)

Moim zdaniem odżywianie jest jednym z czynników wpływających na zdrowie, więc także przekładających się na długość życia.
Obok odżywiania postawiłabym dobry sen, dbanie o kondycję fizyczną, ale też unikanie patogenów typu palenie papierosów, nadużywanie alko, siedzący tryb życia. Stres jest nam potrzebny, ale zabija nas długotrwałe życie w stresie.

Jeszcze mi się przypomniało o tym, że prof Vetulani w którejś ze swoich książek pisał o badaniach stulatków, w tym polskich stulatków i okazało się, że oni wszyscy w swoim życiu mieli okresy głodu. Głodowanie uruchamia ekspresję genu odpowiedzialnego za długowieczność.

Ostatnio mąż kupił jabłka. Jak córka była niemowlakiem, przeczytałam że jabłka i gruszki nie powodują uczuleń i są bezpieczne dla malutkich dzieci... Najczęściej podawałam jej właśnie te owoce. A przedwczoraj zjadłam jabłko i... dostałam takiej wysypki od wewnętrznej strony ręki na wysokości łokcia, że podrapalam, się do krwi. Takie mamy obecnie owoce.
A że babcia czy dziadek dożyli 100 lat, to nic dziwnego. W czasie ich młodości, czy nawet w wieku dojrzałym, nie było chemii w jedzeniu.

6

Tak naprawdę nie ma zdrowego przepisu  na każdego. Ludzie mają  pewne skłonności  do schorzeń  i nawet zdrowa  dieta itp nie da gwarancji,  może co najwyżej  zmniejszyć szansę zachorowania. Tak samo nie ma "zdrowego" tłuszczu,  każdy ma inną tolerancje organizmu i jednemu  będzie dobry smalec  a innemu  olej. 
Powtarzam to jak mantre: ruch,  sen, dbanie o odżywianie organizmu to podstawa,  która pozwala ograniczyć szansę  zachorowania,  natomiast  predyspozycji  nie wyeliminuje.

Nie tylko chemia jest w pożywieniu,  ale też w powietrzu,  w wodzie,  wszędzie...

Nie ma rewolucji, jeśli nie ma buntu.

7

Też się nad tym zastanawiałam, ale wydaje mi się że może niekoniecznie super zdrowe odżywianie, ale właśnie nieprzetworzone. No i cukier jest mordercą. Ale reszta to jakaś zagadka.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Zdrowe odżywianie sposobem na dlugowiecznosc?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018