Epitafium do Trójki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 25 ]

1

Temat: Epitafium do Trójki

Przed chwilą włączyłam bardzo lubiany przeze mnie program trzeci Polskiego Radia. No i cóż... nie ma listy przebojów, która była zawsze... która w przyszłym tygodniu miała mieć swoje dwutysięczne wydanie...
Nie ma Marka Niedźwieckiego, Wojciecha Mana, nie ma Piotra Barona, Tomasza Rożka i innych tworzących od dziesięcioleci kultowe radio. Wystarczyło parę tygodni, żeby rozpieprzyć to co tworzono z sukcesem przez lata... ech....

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Epitafium do Trójki
bbasia napisał/a:

Przed chwilą włączyłam bardzo lubiany przeze mnie program trzeci Polskiego Radia. No i cóż... nie ma listy przebojów, która była zawsze... która w przyszłym tygodniu miała mieć swoje dwutysięczne wydanie...
Nie ma Marka Niedźwieckiego, Wojciecha Mana, nie ma Piotra Barona, Tomasza Rożka i innych tworzących od dziesięcioleci kultowe radio. Wystarczyło parę tygodni, żeby rozpieprzyć to co tworzono z sukcesem przez lata... ech....

Również nad tym ubolewam. Trójka to całe moje życie bo słuchałam odkąd pamiętam.
Jej zawdzięczam moje małżeństwo bo pierwsza rozmowa z moim mężem była właśnie na temat Trójki, prezenterów, listy.
Nie mogliśmy się rozstać, musiało być następne spotkanie aby dalej zachwycać się razem tym programem.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

3 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2020-05-22 20:02:53)

Artur Andrus:

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

4 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2020-05-22 19:52:56)

Niby się mówi, że nie ma ludzi niezastąpionych..
Jednak w tym przypadku to powiedzenie jest nieprawdą.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

5

Kleoma napisał/a:

Niby się mówi, że nie ma ludzi niezastąpionych..
Jednak w tym przypadku to powiedzenie jest nieprawdą.

Nie ma ludzi niezastąpionych, ale pozbierać się po stracie wszystkich wartościowych pracowników się nie da. Pracowałem w firmie o podobnej polityce kadrowej. W kilka lat z 16-18 milionów zysku spadła na 3 miliony strat. Bo nie było ludzi niezastąpionych.

"Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc, bo brak nam środków i sił na to!?.
SS-Oberführer W. Bierkamp

6

Rozczulacie się nad komunistycznymi złogami i starymi piernikami. Młodość idzie!

wink

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

7

Ludwik Starski napisał/a:

Co tak dudni, co tak grzmi?
Niebo huczy, ziemia drży.
Czy wichura groźna dmie?
Czy to burza idzie? Nie!

To idzie młodość, młodość, młodość
I śpiewa chórem piosenką jak wiatr
I spadnie jak burza,
Jak w maju ulewa
Po której odradza się świat.
Dla budowy młode dłonie,
Dla budowy młoda myśl.
Potrafimy jutro bronić
Tego, co tworzymy dziś.
I śpiewa, bo ona odrodzi świat.

Znad Warszawy leci śpiew
Leci wzdłuż przydrożnych drzew
I powtarza piosenki treść
Miasto wsi i miastu wieś

I śpiewa chórem piosenką jak wiatr
I spadnie jak burza,
Jak w maju ulewa
Po której odradza się świat.
Dla budowy młode dłonie,
Dla budowy młoda myśl.
Potrafimy jutro bronić
Tego, co tworzymy dziś.
I śpiewa, bo ona odrodzi świat.

wink

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

8 Ostatnio edytowany przez Misinx (2020-05-22 22:13:43)

Snake napisał/a:

Rozczulacie się nad komunistycznymi złogami i starymi piernikami. Młodość idzie!

wink

Młodość ma wiele pola do popisu.
Jeśli chodzi o Trójkę to przyszła mi do głowy pewna analogia. Jest wiele książek, których obecnie nikt by już nie czytał, ale są pewnym kanonem. Z tego też powodu są na przykład lekturami szkolnymi. Moim zdaniem Trójka była właśnie takim kanonem wśród stacji radiowych. Oczywiście, że w pewnym stopniu archaicznym. Ale nowoczesnych stacji radiowych mamy bez liku. Stacji w których jest bełkot, nius, reklama i na okrągło ta sama playlista. Trójka była zdecydowanie czymś więcej. Nawet jeśli była zabytkiem, to tego rodzaju zabytkiem, który powinno się chronić tak jak właśnie chroni się np. pewne książki przed zapomnieniem. Z czasem oczywiście ta stacja i tak musiałaby w końcu przechodzić ewolucję, bo nikt nie jest wieczny i ta stara gwardia z przyczyn naturalnych też w końcu odejdzie. Ale zanim odejdzie to nauczy rzemiosła paru "padawanów". A co jak co, ale na swoim rzemiośle znają się jak mało już kto.

A gadanie o komunistycznych złogach brzmi trochę idiotycznie, bo Trójka i ci dziennikarze w czasach komuny dawali właśnie możliwość poczucia innego świata.

"Z gówna bata nie ukręci"  NieGall Anonim

9

Przyznaję, że nie słuchałem Trójki od paru lat. Radia słucham na zasadzie stale włączonej stacji, która leci ciurkiem od rana do wieczora. W domu, w pracy, w domu. Jak PiS zrobił najazd komisarzy politycznych, którzy przejęli większość porannych rozmów, wieczornych dyskusji, to wymiękłem. Radio leci, a tu jakiś trzech kolesi liże się po jajkach o żołnierzach wyklętych albo agentach SB. Walą po nazwiskach, że ten, że tamten... Mogłem omijać, przełączać na inną stację, na płyty, dysk itd. ale leniwy jestem. Przerzuciłem się całkiem na lokalne radio studenckie i tak mi zostało. Dla mnie więc Trójka umarła już parę lat temu. Aczkolwiek procesy agonii potrafią trwać długo. Teraz mamy do czynienia z tzw. ostatnim tchnieniem.
Może to i dobrze? Pewne rzeczy powinny odejść po prostu?

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

10

Snake napisał/a:

Przyznaję, że nie słuchałem Trójki od paru lat. Radia słucham na zasadzie stale włączonej stacji, która leci ciurkiem od rana do wieczora. W domu, w pracy, w domu. Jak PiS zrobił najazd komisarzy politycznych, którzy przejęli większość porannych rozmów, wieczornych dyskusji, to wymiękłem. Radio leci, a tu jakiś trzech kolesi liże się po jajkach o żołnierzach wyklętych albo agentach SB. Walą po nazwiskach, że ten, że tamten... Mogłem omijać, przełączać na inną stację, na płyty, dysk itd. ale leniwy jestem. Przerzuciłem się całkiem na lokalne radio studenckie i tak mi zostało. Dla mnie więc Trójka umarła już parę lat temu. Aczkolwiek procesy agonii potrafią trwać długo. Teraz mamy do czynienia z tzw. ostatnim tchnieniem.
Może to i dobrze? Pewne rzeczy powinny odejść po prostu?

Ja też nie jestem słuchaczem Trójki. Ja w ogóle radia mało słucham, bo generalnie wolę swoją muzykę. W samochodzie jest ciągła wojna o to z żoną, bo ona woli słuchać radia. Ale mam kolegę, który jest zaprzysięgłym słuchaczem Trójki i naprawdę rozumiem tych ludzi. W pewnej dalszej perspektywie być może debile z PiS zrobili tym dziennikarzom przysługę, bo teraz się przeniosą do internetu, gdzie mogę właśnie pod innym szyldem mieć drugie życie i to bez potrzeby konsultacji z jakimś politrukiem. A prawdziwą Trójkę zarżnięto bezpowrotnie. Jaki w tym interes ? No chyba, że chodzi o to, żeby było mniej do podziału tych 2 mld big_smile To by miało sens.

11

Misinx napisał/a:

Ja też nie jestem słuchaczem Trójki

Nie, ja jestem słuchaczem Trójki, bo słuchałem jej od podstawówki przez długie lata ale tej mojej Trójki nie ma już od paru lat. Nie mogłem słuchać nowoczesnych zetek, eremefów itp., nie dawałem rady, nie moja bajka.

12 Ostatnio edytowany przez Misinx (2020-05-22 22:42:01)

Snake napisał/a:
Misinx napisał/a:

Ja też nie jestem słuchaczem Trójki

Nie, ja jestem słuchaczem Trójki, bo słuchałem jej od podstawówki przez długie lata ale tej mojej Trójki nie ma już od paru lat. Nie mogłem słuchać nowoczesnych zetek, eremefów itp., nie dawałem rady, nie moja bajka.

Ja słucham jeśli już to głównie Rock Radio, ale też dopóki prowadzący nie otworzy ust, bo nie bawi mnie to pierdololo jakie się teraz uskutecznia w tego rodzaju stacjach. W Trójce pracowali ludzie, którzy właśnie jeszcze mają ten już coraz rzadszy talent mówienia ciekawie, z sensem.

Dla mnie talent mówienia to naprawdę coś, bo osobiście jestem mrukiem i nie uważam się za osobę elokwentną, potrafiącą opowiadać, rozmawiać itd.

13

To prawda, swoje lata juz mam i przyzwyczajenia, ale ja lubię jak w radiu nie tylko leci muzyka. Więc Trójka była dla mnie takim radiem, gdzie oprócz podchodzącej mi w większości muzyki było też dużo  ciekawego gadania (no, może oprócz polityki, ale te pół godziny, czy ewentualnie trzy kwadranse można jakoś było przeczekać). Ale w żadnym innym radiu nie spotkałam fajnych audycji (np. piątkowych poranków z Wojciechem Manem), reportaży, audycji z udziałem słuchaczy (uwielbiałam "Za a nawet przeciw"), popołudniowych audycji "Zapraszamy do Trójki" gdzie były poruszane tematy wszelkie, nostalgiczny "TOP wszechczasów", ciekawie poruszane zagadnienia naukowe (Tomasz Rożek) oraz językowe ("Co w mowie piszczy"). I to wszystko nagle się skończyło w jakże nieprzyjemniej atmosferze. I mam wrażenie, że przez jednego nad zbyt nadgorliwego wielbiciela "szeregowego posła" ... Szkoda...
Mam tylko nadzieję, że nowe radio tworzone przez pana Mana i panią Jeton będzie miało również to wszystko czego teraz słuchaczom PR3 zabrakło. Szkoda tylko, że będzie to radio internetowe... jestem bardzo przywiązana do mojego radyjka stojącego sobie na lodówce w kuchni.

14

bbasia napisał/a:

I mam wrażenie, że przez jednego nad zbyt nadgorliwego wielbiciela "szeregowego posła"

Żeby to wielbiciela. Widziałaś tego kolesia na konferencji? Przecież to jakieś rzadkie, zastraszone coś, co chciało pożyć na dyrektorskiej pensji. Dziennikarz co przecież miał swoje dokonania. A ta panna obok niego? To ona ponoć jest szarą eminencją i wtyką Czabańskiego co do niczego nie doszedł i jedyne co mu pozostało, to rządzenie radiem. To takie indywidua, zwykłe przyziemne, gówniane motywacje. Wystarczy sięgnąć do klasyki sprzed kilku dekad, tam tacy ludzie zostali świetnie przedstawieni. Lutek Danielak to przy nich mistrz wirtuozerii...

15

bbasia napisał/a:

To prawda, swoje lata juz mam i przyzwyczajenia, ale ja lubię jak w radiu nie tylko leci muzyka. Więc Trójka była dla mnie takim radiem, gdzie oprócz podchodzącej mi w większości muzyki było też dużo  ciekawego gadania (no, może oprócz polityki, ale te pół godziny, czy ewentualnie trzy kwadranse można jakoś było przeczekać). Ale w żadnym innym radiu nie spotkałam fajnych audycji (np. piątkowych poranków z Wojciechem Manem), reportaży, audycji z udziałem słuchaczy (uwielbiałam "Za a nawet przeciw"), popołudniowych audycji "Zapraszamy do Trójki" gdzie były poruszane tematy wszelkie, nostalgiczny "TOP wszechczasów", ciekawie poruszane zagadnienia naukowe (Tomasz Rożek) oraz językowe ("Co w mowie piszczy"). I to wszystko nagle się skończyło w jakże nieprzyjemniej atmosferze. I mam wrażenie, że przez jednego nad zbyt nadgorliwego wielbiciela "szeregowego posła" ... Szkoda...
Mam tylko nadzieję, że nowe radio tworzone przez pana Mana i panią Jeton będzie miało również to wszystko czego teraz słuchaczom PR3 zabrakło. Szkoda tylko, że będzie to radio internetowe... jestem bardzo przywiązana do mojego radyjka stojącego sobie na lodówce w kuchni.

Trzeba przejść na wyższy stopień technologiczny i radyjko w kuchni zastąpić głośnikiem bluetooth (można za parę złoty kupić), zainstalować apkę w telefonie i słuchać do woli smile

Snake napisał/a:
bbasia napisał/a:

I mam wrażenie, że przez jednego nad zbyt nadgorliwego wielbiciela "szeregowego posła"

Żeby to wielbiciela. Widziałaś tego kolesia na konferencji? Przecież to jakieś rzadkie, zastraszone coś, co chciało pożyć na dyrektorskiej pensji. Dziennikarz co przecież miał swoje dokonania. A ta panna obok niego? To ona ponoć jest szarą eminencją i wtyką Czabańskiego co do niczego nie doszedł i jedyne co mu pozostało, to rządzenie radiem. To takie indywidua, zwykłe przyziemne, gówniane motywacje. Wystarczy sięgnąć do klasyki sprzed kilku dekad, tam tacy ludzie zostali świetnie przedstawieni. Lutek Danielak to przy nich mistrz wirtuozerii...

Tylko czym oni będą dyrektorować ? Radiem-widmo ?

16 Ostatnio edytowany przez Znerx (2020-05-23 10:12:07)

Ludzie odchodzą z trójki, a w tym samym czasie Mann zbiera na Patronite 1000000+ PLNów z donejtów, i zamierza do czerwca założyć nową stację. Jaki zbieg okoliczności, że cenzura zmusza ich do odejścia, a oni z miejsca się dogadują i "idą na swoje".
Żadnego nie podkupiła konkurencja, nie zmienił branży... cuda normalnie.

17 Ostatnio edytowany przez Lucy-on-the-roof (2020-05-23 12:04:37)

2 dyrektorów z Polskiego Radia tłumaczy sposób liczenia głosów na Listę Przebojów Trójki:
https://www.youtube.com/watch?v=kD14oeHsGEA

Najpierw wszystkie głosy są zliczane przez automat. Następnie moderator listy może ręcznie unieważnić część głosów, jeśli wydają mu się wątpliwe. Wg tego, co pokazano na filmiku, po zliczeniu automatycznym Kazik był na miejscu czwartym, a dopiero po ręcznym usunięciu części głosów znalazł się na miejscu pierwszym. W filmiku pobrzmiewa zarzut, że ręczne korekty głosów mogły rodzić różne nieprawidłowości przy tym, jak i poprzednich notowaniach (brak jasnych kryteriów uznawania głosu za nieważny, moderator nie podawał powodu unieważnienia głosu, właściciel unieważnionego głosu nie jest o tym informowany i nie ma możliwości się odnieść).

Czy ktoś ma jeszcze inne informacje odnośnie sposobu liczenia głosów w Trójce?

18

Znerx napisał/a:

Ludzie odchodzą z trójki, a w tym samym czasie Mann zbiera na Patronite 1000000+ PLNów z donejtów, i zamierza do czerwca założyć nową stację. Jaki zbieg okoliczności, że cenzura zmusza ich do odejścia, a oni z miejsca się dogadują i "idą na swoje".
Żadnego nie podkupiła konkurencja, nie zmienił branży... cuda normalnie.

Moim zdaniem, to nie jest żaden zbieg okoliczności tylko skutek tych okoliczności. I nie jest dla mnie niczym dziwnym, że w dosyć krótkim czasie zebrali taką kwotę. Po prostu Wojciech Mann oraz pozostałe osoby chcące utworzyć to nowe radio to osoby znane, cieszące się sympatią bardzo wielu ludzi i budzące ich zaufanie. Tak że wpłacając pieniądze ludzie mają raczej 100% gwarancje, że oni to radio zrobią i że to będzie dobre radio. Dodatkowo reklamodawcy też pewnie dorzucą swój wkład (bo pewnie reklamy też będą) wiedząc, że radio będzie na pewno popularne i słuchane przez wiele osób w Polsce i zapewne na świecie.

Misinx napisał/a:

przejść na wyższy stopień technologiczny i radyjko w kuchni zastąpić głośnikiem bluetooth (można za parę złoty kupić), zainstalować apkę w telefonie i słuchać do woli smile

Niestety, w moim przypadku to nie jest "przejście na wyższy poziom technologiczny" ale cała rewolucja. W moim telefonie nie da się zainstalować żadnej "apki", bo to stary Samsung, taki ładny, czarny z uroczymi klawiszami smile I bardzo go lubię i nie porzucę go dla jakiegoś bezdusznego ajfona smile

19 Ostatnio edytowany przez Misinx (2020-05-23 21:26:13)

bbasia napisał/a:

Niestety, w moim przypadku to nie jest "przejście na wyższy poziom technologiczny" ale cała rewolucja. W moim telefonie nie da się zainstalować żadnej "apki", bo to stary Samsung, taki ładny, czarny z uroczymi klawiszami smile I bardzo go lubię i nie porzucę go dla jakiegoś bezdusznego ajfona smile

Hmm... Są już na rynku odbiorniki radiowe, które odbierają również radia internetowe. Wystarczy mieć wifi w domu. O ile to też niej jest problem.
No w ostateczności laptop przynieść do kuchni i słuchać smile

20

bbasia napisał/a:

Moim zdaniem, to nie jest żaden zbieg okoliczności tylko skutek tych okoliczności. I nie jest dla mnie niczym dziwnym, że w dosyć krótkim czasie zebrali taką kwotę. Po prostu Wojciech Mann oraz pozostałe osoby chcące utworzyć to nowe radio to osoby znane, cieszące się sympatią bardzo wielu ludzi i budzące ich zaufanie. Tak że wpłacając pieniądze ludzie mają raczej 100% gwarancje, że oni to radio zrobią i że to będzie dobre radio. Dodatkowo reklamodawcy też pewnie dorzucą swój wkład (bo pewnie reklamy też będą) wiedząc, że radio będzie na pewno popularne i słuchane przez wiele osób w Polsce i zapewne na świecie.

Mogę się pod tym podpisać. Radio to nie miejsce, ale ludzie i to za ludźmi podążą słuchacze, którzy wiedzą, że dostaną to, czego szukają, czyli jakość, szacunek dla słuchacza i wartość przekazu.
Takie akcje, jak zbieranie funduszy na wskazany cel są ostatnio na tyle popularne, że dziwi mnie, że jeszcze kogoś dziwi, że społeczeństwo w ten sposób z jednej strony coś wspiera (tu: nowe radio), a z drugiej demonstruje swoje niezadowolenie. To jest nie tylko wsparcie finansowe, ale też forma protestu przeciwko temu, co się wydarzyło, forma solidaryzowania się z twórcami Trójki, a równocześnie walka z cenzurą. To ma wyższy wymiar niż pieniądze.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

21

Kuba Strzyczkowski nowym szefem Trójki. Zawsze go lubiłem ale cóż, mleko się wylało. Durnowata ta władza. Kowalczewski dymisję powinien dostać jeszcze przed świtem ubiegłego poniedziałku. A tak władza zafundowała sobie żenujące występy szefostwa radia przed kamerami i medialne rodzynki, które będą długo krążyć. Z kordonami policji wokół radia, z gospodynią domową pakowaną z rowerem do suki.

22

O, miła informacja. Ja także bardzo lubię prowadzone przez niego do tej pory programy, a zwłaszcza "Za a nawet przeciw" (pomijając fatalny poziom dźwięku przy wypowiedziach słuchaczy). Tylko czy będzie miał "kim pracować"... Dziś znów po południu zamiast "Zapraszamy do Trójki" leciała tylko muzyka. Momentami bardzo fajna, ale muzyki to ja sobie mogę posłuchać z płyty jak mam ochotę. Od radia jednak oczekuję czegoś innego.

23

Snake napisał/a:

wink

Sarkazm całkiem na miejscu, Snake. smile
"Trójka" była niegdyś moją ulubioną stacją.
Przez Gaszyńskiego, Kaczkowskiego, Manna, mówiąc o muzyce.
"60 minut na godzinę" itd.
Teraz zostały mi komercyjne stacje tylko.

facet po przejściach

24

Excop napisał/a:
Snake napisał/a:

wink

Sarkazm całkiem na miejscu, Snake. smile
"Trójka" była niegdyś moją ulubioną stacją.
Przez Gaszyńskiego, Kaczkowskiego, Manna, mówiąc o muzyce.
"60 minut na godzinę" itd.
Teraz zostały mi komercyjne stacje tylko.

Zobaczymy co te Dinozaury pokażą w radio "Nowy Świat"

"Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc, bo brak nam środków i sił na to!?.
SS-Oberführer W. Bierkamp

25

bbasia napisał/a:

Nie ma Marka Gaszyńskiego, świętej pamięci.
Trójka, to radio publicystyczno-rozrywkowe było.
W czasach komuny satyra przeważała. Inteligentnie przemycana przez zdewociałego obecnie Marcina Wolskiego, wówczas pierwszorzędnego autora słuchowisk i pisarza ("Agent dołu" - polecam).
"60 minut na godzinę" z plejadą wybitnych aktorów itd.
Teraz, nudą trąci...

facet po przejściach

Posty [ 25 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018