Niskie poczucie własnej wartości - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Niskie poczucie własnej wartości

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Niskie poczucie własnej wartości

Co robicie żeby wzmocnić swoje poczucie własnej wartości?
Jestem niebrzydką dziewczyną i zadbaną. Skończyłam studia mam całkiem, fajną pracę. Ale czuje sie bardzo często, głupia, nieinteresująca, bezwartościowa. Panicznie boje sie osmieszenia przed ludźmi. Jestem wyluzowana jedynie przed najbliższymi znajomymi, wtedy śmieję sie i żartuję. Nie potrafię nawiązać normalnej rozmowy z kimś obcym Z tyłu głowy i tak mam  że na pewno ten ktoś mnie nie polubi. Często czuję złośc na innych ludzi, którzy wydaja mi się nieszczerymi pozerami, którzy ukrywają swoje prawdziwe i egoistyczne intencje. Ale to się nie liczy o sa przebojowi.
Czy kobieta po 30 tce która nie założyła rodziny i jest singielką jest postrzegana przez innych jak dziwadło?
Co trzeba robić żeby być przez innych lubianych?  I żeby polubic samego siebie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Niskie poczucie własnej wartości
Zły duch napisał/a:

(...) czuje sie bardzo często, głupia, nieinteresująca, bezwartościowa. (...)

To nie czucie, nie uczucia, to myślenie. Myślisz, że jesteś głupia, nieinteresująca, bezwartościowa.


Boisz się ośmieszenia. Co według Ciebie stanie się, gdy ośmieszysz się, nie używaj ogólników. Co stanie się Tobie, znowu bez ogólników.

Dlaczego zależy Ci, by wszyscy Cie lubili? Przecież to niemożliwe, a tym samym gwarantujesz sobie frustrację.

Myślisz sama o sobie, że nie mając partnera, nie mając dzieci jesteś dziwadłem. By samej przed sobą nie przyznać się do takiego myślenia, przypisujesz te myśli innym.

Zacznij od znalezienia swych pozytywów i nie bądź własnym wrogiem; to, że kilka razy w życiu spóźniłaś się nie oznacza, że jesteś niepunktualną

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.


"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

3 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2021-04-01 13:37:33)

Odp: Niskie poczucie własnej wartości

Musisz poznać siebie i to paradoksalnie jest najtrudniejsze smile  czyli znasz swój temperament (jego mocne i słabsze strony), znasz swoje schematy myślowe, wzorce zachowań te, które Cię wspierają i te które nie są dla Ciebie najlepsze. Potrafisz rozpoznać i docenić swoje mocne strony, a także zaakceptować swoje wady i słabości. Potrafisz odróżnić głos ego, od lęków podświadomości i tego co płynie z intuicji.

Poczucie wartości to także rozumienie, że o Twojej wartości nie decydują osiągnięcia, ani żadne zewnętrzne atrybuty (wygląd, finanse, materialne przedmioty)

Co ważne, poczucie wartości to realistyczne oczekiwania względem siebie, ale też względem otoczenia – to jeden z często pomijanych aspektów przy tym zagadnieniu. 

Korzenie poczucia wartości powstają we wczesnym okresie naszego życia, ale już samoocena niekoniecznie jest stała w czasie. Może zmieniać się przez całe życie w zależności od różnych doświadczeń.

Gdzie jest więc to właściwe poczucie wartości, to do którego powinniśmy dążyć? Jest po środku, pomiędzy dwoma skrajnymi postawami: skrajną arogancją (jestem lepszy niż inni) oraz skrajną pokorą (jestem gorsza niż inni).
Buziak, spam

Nie feminizofuj, mówili kiedy zaczynałam a ja wiem, że nie ma innej drogi. Przecież nic nowego nie wymyśliłam. 
Sama zobacz smile
"Państwo, które nie kształci i nie ćwiczy kobiet, jest jak człowiek, który trenuje tylko jedną rękę. Redukuje to o połowę siły państwa, gdy pozwolenie na równouprawnienie może zwiększyć je podwójnie przy tych samych kosztach i trudach". Platon

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Niskie poczucie własnej wartości

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2021