Nieśmiałość - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Nieśmiałość

Moje pytanie będzie szybkie big_smile jak pokonać nieśmiałość? Strasznie boje się przebywać w otoczeniu ludzi zwłaszcza obcych. W gronie moich bliskich jest dobrze ale wśród innych osób mam ochotę się rozpłakać uciec a żeby się po hamować robię sobie krzywdę niewielka ale jednak, wtedy się uspokajam. Może ma ktoś rady jak przezwyciężyć nieśmiałość. Zaczęłam pracę i chcę po prostu się w niej jakoś odnaleźć ale jak siedzę przez 8 godzin z tymi ludźmi to po prostu mam ochotę płakać i krzyczeć.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nieśmiałość

Jaką krzywdę sobie robisz i gdzie pracujesz że nie możesz się oswoić z obcymi ludźmi?Po pierwszym poście dochodzę do wniosku że masz ze sobą problem

3 Ostatnio edytowany przez illuminati_jews_reptilian (2020-01-07 00:55:09)

Mariusz 28 napisał/a:

Jaką krzywdę sobie robisz i gdzie pracujesz że nie możesz się oswoić z obcymi ludźmi?Po pierwszym poście dochodzę do wniosku że masz ze sobą problem

Trochę empatii, ok?

Trochę brzmi jak fobia społeczna, lub swojego rodzaju lęk/panika. Jedna rzecz która może ciebie podbudować przy relacjach z innymi jest to że oni szybko zapominają o rzeczach, i powód strachu jest tylko w tobie ponieważ oni nie są do ciebie wrogo nastawieni (na ogół). Po prostu spójrz na to logicznie, nie z perspektywy strachu. Jeśli zapytam się o coś to przecież ten ktoś mnie nie zje, chyba że coś miałaś zrobić i tego do tej pory nie zrobiłaś ale to inna sprawa. Z tego założenia możesz zacząć od mniejszych kroków, i tak szczebel po szczebelku. Jeśli ktoś coś poruszy temat o modzie to wetknij się do rozmowy, powiedzenie zwykłego cześć to też mały krok itp. Ważny jest też sposób w jaki to mówisz, jeśli mówisz już to cześć to staraj się powiedzieć je wyraźnie, a nie będąc tak jakby wystraszonym. Nie mam tez na myśli że masz krzyczeć czy coś big_smile po prostu bez żadnej spiny. Moja terapeutka mniej więcej coś takiego powiedziała to co tobie właśnie napisałem.

Też byłem nieśmiały, właściwie dalej jestem ale jednak w sporo mniejszym stopniu.

4

Mariusz 28 napisał/a:

No widocznie mam ze sobą problem. Po to się pytam na forum publicznym bo może ktoś coś mi doradzi, pomoże. Ludzie z którymi pracuje są o wiele starsi więc tym bardziej czuje się nie komfortowo wśród nich. Psychikę ciężko oszukać ale się staram. Tak czy siak dziękuję za odpowiedź

5

illuminati_jews_reptilian napisał/a:
Mariusz 28 napisał/a:

Trochę empatii, ok?

Trochę brzmi jak fobia społeczna, lub swojego rodzaju lęk/panika. Jedna rzecz która może ciebie podbudować przy relacjach z innymi jest to że oni szybko zapominają o rzeczach, i powód strachu jest tylko w tobie ponieważ oni nie są do ciebie wrogo nastawieni (na ogół). Po prostu spójrz na to logicznie, nie z perspektywy strachu. Jeśli zapytam się o coś to przecież ten ktoś mnie nie zje, chyba że coś miałaś zrobić i tego do tej pory nie zrobiłaś ale to inna sprawa. Z tego założenia możesz zacząć od mniejszych kroków, i tak szczebel po szczebelku. Jeśli ktoś coś poruszy temat o modzie to wetknij się do rozmowy, powiedzenie zwykłego cześć to też mały krok itp. Ważny jest też sposób w jaki to mówisz, jeśli mówisz już to cześć to staraj się powiedzieć je wyraźnie, a nie będąc tak jakby wystraszonym. Nie mam tez na myśli że masz krzyczeć czy coś big_smile po prostu bez żadnej spiny. Moja terapeutka mniej więcej coś takiego powiedziała to co tobie właśnie napisałem.

Też byłem nieśmiały, właściwie dalej jestem ale jednak w sporo mniejszym stopniu.

Dziękuję bardzo za odpowiedź big_smile i no staram się jak najbardziej umiem jakoś odnaleźć w towarzystwie chociaż jest mi ciężko. Krok po kroku i jakoś może się uda to tylko pół roku big_smile Miłego dnia życzę

6 Ostatnio edytowany przez illuminati_jews_reptilian (2020-01-07 15:34:53)

ania12129 napisał/a:

Dziękuję bardzo za odpowiedź big_smile i no staram się jak najbardziej umiem jakoś odnaleźć w towarzystwie chociaż jest mi ciężko. Krok po kroku i jakoś może się uda to tylko pół roku big_smile Miłego dnia życzę

No i głowa do góry, pokonasz to cholerstwo. Wysłałem też priv.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018