nienawidzę dzieci - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

1

Temat: nienawidzę dzieci

Nie wiem czy umieściłam temat w odpowiedniej kategorii, ale mniejsza.
Sprawa wygląda tak.
Czuję najszczerszą nienawiść w stosunku do tych małych ludzkich pasożytów.
Bardzo szanuję kobiety, które zdecydowały się na wychowanie takowego.
Nie wiem czym konkretnie jest to spowodowane.
Może tym, że w wieku 14 lat (teraz mam 20) zostałam zgwałcona, po czym przeraźliwie bałam się czy nie zaszłam w ciąże.
Jestem zwolenniczką aborcji w każdym wypadku.
Obrzydza mnie kiedy ludzie mówią, że nie powinno się usuwać bachorów z gwałtu, bo przecież to takie same dziecko, też powinno się je kochać. Powiedzcie to 14-latce... Powiedzcie jeszcze, żeby rzuciła szkołę, cierpiała z powodu bólu ciąży, zmarnowała 9 miesięcy i zajęła się takim dzieckiem.
Szczęśliwie wydarzenie to nie wpłynęło to na mój stosunek do seksu - który bardzo lubię. Bardziej przerażała mnie ta cała otoczka, przesłuchania, ciągłe powtarzanie tej samej historii, kontrola. To sprawiło, że zaczęłam się buntować, uciekać z domu.
W każdym razie.
Dajmy tutaj jak wyglądają skutki zdecydowania się na macierzyństwo. Moja matka, gruba, wiecznie zmęczona, bez jakichkolwiek zainteresowań czy pasji, dla której jedyną radością jest lampka wina wieczorem. Zmarnowała tyle lat na zmienianie pieluch i znoszenie dziecięcych wrzasków. A mogła podróżować, jeździć na koncerty, bawić się, cieszyć się życiem...
No przepraszam, ale jak dla mnie życie jest by je jak najbardziej je wykorzystać, rozwijać pasje, a nie myśleć o ocenach swego bachora.
Seks traktuje jako przyjemność - nie coś związanego z tak wielką tragedią jak ciąża
Ale nie! Sorry! Jesteśmy w Polsce!
Muszę się obawiać, że gdyby antykoncepcja zawiodła to papa życie, witaj horrorze.
Wszyscy mówią o życiu płodów.
A o zdrowiu psychicznym kobiet to już nikt. Ciąża to w końcu nie jest taka drobnostka. 9 miesięcy bólu.
Osobiście jakiegokolwiek instynktu macierzyńskiego nie czuje. Co nie oznacza, iż jestem nieempatycznym, niezdolnym do miłości potworem. Po prostu nie umiem kochać płodu. Nie chcę marnować życia.
Życie jest w końcu aby jak najwięcej z niego wyłapać, jest tylko jedno. A po nim nic, pustka... Pomyśleć, że wykorzystałyśmy je na takim cierpieniu...
Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Jesteście za czy przeciwko aborcji? Jestem skora do dyskusji.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: nienawidzę dzieci

Ciąża jest potencjalną konsekwencją seksu.
Więc jak uprawiasz seks to musisz się z tym liczyć. Zawsze masz tabletki po jakby coś się stało.

A co do Twojej matki, to wybacz, ale to są jej wybory, co zrobiła ze swoim życiem po ciąży.
Jak kobieta ma swoje zainteresowania, to i z dzieckiem będzie te zainteresowania dalej kontynuować. Jak nie ma żadnych to nie ma. Dziecko nie zabiera magicznie całej pasji do życia. A pieluch się wcale tak długo nie zmienia wink

Nie chcesz mieć dzieci to ich nie miej wink ale przyjmij do wiadomości, że niektórzy chcą i nie masz po co marnować energii na to, żeby ich przekonać, że czarne jest białe, a kot jest psem.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3 Ostatnio edytowany przez ciri_ (2019-05-18 17:50:23)

Lady Loka napisał/a:

Więc jak uprawiasz seks to musisz się z tym liczyć. Zawsze masz tabletki po jakby coś się stało.

A co do Twojej matki, to wybacz, ale to są jej wybory, co zrobiła ze swoim życiem po ciąży.
Jak kobieta ma swoje zainteresowania, to i z dzieckiem będzie te zainteresowania dalej kontynuować. Jak nie ma żadnych to nie ma. Dziecko nie zabiera magicznie całej pasji do życia. A pieluch się wcale tak długo nie zmienia wink

Nie chcesz mieć dzieci to ich nie miej wink ale przyjmij do wiadomości, że niektórzy chcą i nie masz po co marnować energii na to, żeby ich przekonać, że czarne jest białe, a kot jest psem.

Spokojnie. Rozumiem, że niektórzy mogą posiadać ten instynkt, szanuje to. Po prostu denerwuje mnie niesamowicie denerwuje mi, że polskie prawo zabrania mi decydowania o sobie...
Co do pasji - dziecko może zdecydowanie rozwijanie ich utrudnić, zniechęcić

4

ciri_ napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Spokojnie. Rozumiem, że niektórzy mogą posiadać ten instynkt, szanuje to. Po prostu denerwuje mnie niesamowicie denerwuje mi, że polskie prawo zabrania mi decydowania o sobie...

Powiedz mi, jakie pasje dziecko utrudnia i do jakich pasji zniechęca?
Podróżujesz? Można razem z dzieckiem.
Muzyka? Można razem z dzieckiem
Wszelkiego rodzaju nauka? Można razem z dzieckiem
Sport? Można dziecko zostawić z ojcem, babcią, ciotką na 2h w ciągu dnia. Ewentualnie część rzeczy można z dzieckiem.
Taniec? Można z dzieckiem.
Więc jakie są te pasje? Jak się chce i coś jest dla nas ważne to można to spokojnie ze sobą pogodzić.

Polskie prawo niczego Ci nie zabrania, bo dostęp do antykoncepcji masz. Aborcja nie jest metodą antykoncepcji, powinna być awaryjna, a nie ogólnodostępna i wykorzystywana, bo facetowi się nie chce zakładać gumek. Moim zdaniem obecny kompromis i aborcja dozwolona w 3 przypadkach, jest najlepszym rozwiązaniem, bo balansuje między wszystkimi opiniami.

5

Lady Loka napisał/a:
ciri_ napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Powiedz mi, jakie pasje dziecko utrudnia i do jakich pasji zniechęca?
Podróżujesz? Można razem z dzieckiem.
Muzyka? Można razem z dzieckiem
Wszelkiego rodzaju nauka? Można razem z dzieckiem
Sport? Można dziecko zostawić z ojcem, babcią, ciotką na 2h w ciągu dnia. Ewentualnie część rzeczy można z dzieckiem.
Taniec? Można z dzieckiem.
Więc jakie są te pasje? Jak się chce i coś jest dla nas ważne to można to spokojnie ze sobą pogodzić.

Polskie prawo niczego Ci nie zabrania, bo dostęp do antykoncepcji masz. Aborcja nie jest metodą antykoncepcji, powinna być awaryjna, a nie ogólnodostępna i wykorzystywana, bo facetowi się nie chce zakładać gumek. Moim zdaniem obecny kompromis i aborcja dozwolona w 3 przypadkach, jest najlepszym rozwiązaniem, bo balansuje między wszystkimi opiniami.

Nie ma stuprocentowo działającej metody antykoncepcji. I tak wiem - wiele rzeczy można. Problem w tym czy się z nim chce. Musze przyznać, że szczerze tych pasożytów nie znoszę, samo spędzanie z nimi czasu doprowadza mnie do szału. Straciłabym przyjemność z wszystkiego

6

ciri_ napisał/a:

Nie ma stuprocentowo działającej metody antykoncepcji. I tak wiem - wiele rzeczy można. Problem w tym czy się z nim chce. Musze przyznać, że szczerze tych pasożytów nie znoszę, samo spędzanie z nimi czasu doprowadza mnie do szału. Straciłabym przyjemność z wszystkiego

Nie ma nakazu, wg którego każdy musi mieć dzieci. Nie chcesz - nie miej.

A jeżeli Twoje doświadczenia wynikają z gwałtu, to moim zdaniem powinnaś odwiedzić psychologa.
Można nie lubić dzieci, ale mówienie pasożyty to przesada. Zwłaszcza, że też kiedyś takim pasożytem byłaś.

7

Lady Loka napisał/a:
ciri_ napisał/a:

Nie ma nakazu, wg którego każdy musi mieć dzieci. Nie chcesz - nie miej.

A jeżeli Twoje doświadczenia wynikają z gwałtu, to moim zdaniem powinnaś odwiedzić psychologa.
Można nie lubić dzieci, ale mówienie pasożyty to przesada. Zwłaszcza, że też kiedyś takim pasożytem byłaś.

Wybacz może troszkę z tą nazwą przesadziłam, ale piszę w emocjach. No i chodzi mi o obrzydliwe polskie prawo aborcyjne, które właśnie nakazuje

8

Witaj, współczuję traumatycznych przeżyć z przyszłości. W wielu kwestiach zgadzam się, m.in. tu

ciri_ napisał/a:

Bardzo szanuję kobiety, które zdecydowały się na wychowanie takowego

ciri_ napisał/a:

Zmarnowała tyle lat na zmienianie pieluch i znoszenie dziecięcych wrzasków. A mogła podróżować, jeździć na koncerty, bawić się, cieszyć się życiem...
No przepraszam, ale jak dla mnie życie jest by je jak najbardziej je wykorzystać, rozwijać pasje, a nie myśleć o ocenach swego bachora.
Seks traktuje jako przyjemność - nie coś związanego z tak wielką tragedią jak ciąża

To są jedne z moich głównych argumentów dla których nie chcę zmieniać swojej aktualnej świetnej sytuacji, lubię ten cytat z jakiejś piosenki "niech żyje wolność i swoboda":) podróże, zabawa, pasje, to tylko przykłady rzeczy które można robić w wolnym czasie. Dlatego świadomie unikam jakichkolwiek sytuacji, które mogłyby prowadzić do ciąży w przyszłości, a mój światopogląd jasno wyrażałem mając znajomości z dziewczynami. Tylko że to jest moja perspektywa, dla kogoś innego duża rodzina może być marzeniem, i odbieranie tych marzeń poprzez niewłaściwe dobranie się w związku nie uważałbym za nic dobrego. Łatwo jest mi powiedzieć "nie lubię dzieci" jeśli takich nie mam, jednakże dla rodziców często dzieci są jednymi z najważniejszych osób w życiu, i z ich perspektywy wygląda to już zupełnie inaczej. Nie znam się na antykoncepcjach, invitrach itp. jednakże ze znanych mi informacji wynika, że można z dużym prawdopodobieństwem zapobiegać ciąży, słyszałem np. o tabletkach dzień przed albo dzień po (nie pamiętam nazwy), z takich tabletek nigdy nie korzystałem i tutaj nie będę rozwijać wypowiedzi w temacie o którym nie mam pojęcia, ale powinny istnieć różne możliwości.

ciri_ napisał/a:

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Jesteście za czy przeciwko aborcji? Jestem skora do dyskusji.

temat popularny w debacie politycznej, wiele osób znających się lepiej ode mnie potrafi wypowiedzieć się w tej sprawie, z mojej strony wykazuję zrozumienie dla takich spraw jak wyżej podane czyli wpływ ciąży na późniejsze życie jeśli chodzi np. o karierę albo czas wolny.

"Poznacie ich po ich owocach":D

9 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2019-05-18 18:35:08)

Moim zdaniem Twoja nienawiść wynika z nieprzepracowanej traumy.
Zrób coś z tym, dla siebie.

Co do aborcji - jestem za aborcją farmakologiczną.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

10

Przeciez nie musisz mieć dzieci, wielu ludzi nie ma.
Lepiej nie decydować się na dziecko, jeśli nie chce się go stu procentowo, bo takie dzieci potem cierpią.
Piszesz tak, jakby ktoś tego od Ciebie wymagal.

A traumę czy emocje i tak warto przepracować.

11

ciri

piszesz:
"Bardzo szanuję kobiety, które zdecydowały się na wychowanie takowego."

a równocześnie:

"Moja matka, gruba, wiecznie zmęczona, bez jakichkolwiek zainteresowań czy pasji, dla której jedyną radością jest lampka wina wieczorem. Zmarnowała tyle lat na zmienianie pieluch i znoszenie dziecięcych wrzasków. A mogła podróżować, jeździć na koncerty, bawić się, cieszyć się życiem..."

Co robisz na co dzień, aby Twoja mama nie była tak zmęczona? Pomagasz jej, by sobie mogła wyjść na ten koncert albo zapisać się np. na ćwiczenia na basenie? Twoja mama musi być wciąż młodą kobietą, skoro masz zaledwie 20 lat.

12

mallwusia napisał/a:

ciri

piszesz:
"Bardzo szanuję kobiety, które zdecydowały się na wychowanie takowego."

a równocześnie:

"Moja matka, gruba, wiecznie zmęczona, bez jakichkolwiek zainteresowań czy pasji, dla której jedyną radością jest lampka wina wieczorem. Zmarnowała tyle lat na zmienianie pieluch i znoszenie dziecięcych wrzasków. A mogła podróżować, jeździć na koncerty, bawić się, cieszyć się życiem..."

Co robisz na co dzień, aby Twoja mama nie była tak zmęczona? Pomagasz jej, by sobie mogła wyjść na ten koncert albo zapisać się np. na ćwiczenia na basenie? Twoja mama musi być wciąż młodą kobietą, skoro masz zaledwie 20 lat.

Aktualnie jestem od mej kochanej rodziny całkowicie odcięta. Nigdy nie łączyła mnie z rodzicami jakakolwiek więź emocjonalna. Wyprowadziłam się w wieku 18 lat.

13

może przesadziłam z tym "nienawidze dzieci". mam młodszego kuzyna, którego bardzo lubię, przekochany dzieciak. wydaje mi sie, ze to od macierzyństwa najbardziej mnie odpycha

14

Ciri, moim zdaniem powinnaś spotkać się z psychologiem/terapeutą.

15

Ja ciebie rozumiem my też nie chcemy mieć dzieci. U ans akurat nienawiść to zbyt mocne słowo. Kobieta w ciąży i po ciąży mówiąc poprawnie zmienia priorytety mówiąc nie poprawnie głupieje traci zainteresowania czymkolwiek poza dzieckiem. I jest tak do 50-tki.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski

16

Współczuję traumatycznych przeżyć jednak zalecam terapię. Skoro nie chcesz mieć dzieci to nie wiem skąd ta agresja, ten jad?

@authority chodzi Ci o pieluszkowe zapalenie mózgu ?

"Świat jest teatrem, w którym nie grają zazwyczaj jednej sztuki naraz. Tutaj człowiek przychodzi, by obejrzeć groteskę lub komedię, by pośmiać się i odpocząć, a oto nagle komedia zamienia się w tragedię lub też komedia i tragedia toczą się jednocześnie, czasem nawet z tymi samymi bohaterami występującymi na scenie."

A kto ci każe mieć dzieci. W Niemczech możesz sobie jajniki podwiązać i nie masz problemu.

18

Powinnaś iść na terapię, bo sama możesz sobie nie poradzić z traumą wynikającą z gwałtu. Widać, że jej nie przepracowałaś. Poszukaj pomocy, to nie jest wstyd.

Nie masz obowiązku mieć dzieci. Nawet, jeśli niechęć do macierzyństwa to nie efekt traumy, a po prostu tak masz. Żyjemy w XXI wieku.

Jest antykoncepcja, można połączyć metody, żeby prawdopodobieństwo ciąży było naprawdę znikome, trzecie liczby po przecinku za zerem... No wiem, że to nie jest wygodne, ale aborcja nie jest środkiem antykoncepcyjnym, tylko ostatecznością w sytuacjach skrajnych. Uprawiając seks musisz się liczyć z tym, że zawsze są 'jakieś' szanse, że zajdziesz w ciążę. Jeśli chcesz mieć 0% prawdopodobieństwa, to musisz z niego zrezygnować.

/Każdy może na ciebie spojrzeć, lecz spotkanie kogoś, kto widzi ten sam świat co ty, jest zjawiskiem dość rzadkim./

19

authority napisał/a:

Kobieta w ciąży i po ciąży mówiąc poprawnie zmienia priorytety mówiąc nie poprawnie głupieje traci zainteresowania czymkolwiek poza dzieckiem. I jest tak do 50-tki.

To zdecydowanie zależy od kobiety, dlatego nie generalizujmy. U mnie nic takiego nie wystąpiło, mam - podobnie zresztą jak wiele innych matek - zdrowe podejście do macierzyństwa i jego miejsca w moim życiu. Dziecko (dziś dorosły, młody człowiek) wiele zmieniło, zawsze było i oczywiście wciąż jest ogromnie ważne, ale nie było pępkiem mojego świata i niczego mi nie odebrało. W zasadzie robiłam wszystko co do tej pory, jedynie musiałam nauczyć się inaczej to organizować.

Ciri_, zgadzam się z przedmówcami, że masz poważny problem i nie chodzi tu o sam stosunek do dzieci, ale o uraz, który pozostał po gwałcie. Zresztą jedno z drugim przypuszczalnie silnie się łączy. Oczywiście bardzo Ci tego przeżycia współczuję, ale czasu nie cofniesz, za to dobrze (!) poprowadzona psychoterapia pozwoli Ci ten problem przepracować. Przy czym nie chodzi o to, abyś nagle zaczęła kochać i pragnąć posiadać własne dzieci, w końcu nie wszyscy muszą, ale żebyś mogła iść przez życie bez tego balastu, który wywołało to traumatyczne, a wyraźnie wciąż odciskające swoje piętno przeżycie.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

20 Ostatnio edytowany przez Benita72 (2019-05-19 11:42:23)

authority napisał/a:

Ja ciebie rozumiem my też nie chcemy mieć dzieci. U ans akurat nienawiść to zbyt mocne słowo. Kobieta w ciąży i po ciąży mówiąc poprawnie zmienia priorytety mówiąc nie poprawnie głupieje traci zainteresowania czymkolwiek poza dzieckiem. I jest tak do 50-tki.

Masz jakies błędne obserwacje, albo zle doświadczenia zyciowe. To oczywiste, ze ciaza czy posiadanie dziecka zmienia priorytety, ale to nie znaczy, ze na gorsze, albo ze kobieta wtedy się uwstecznia (bo tak zrozumiałam Twoją wypowiedz). W dużej mierze zależy to i od kobiety, jak sobie poradzi z obowiązkami i poswiecaniem uwagi dziecku, tak by mieć czas i energie na inne sprawy, ale tez od jej partnera i jego wkładu w wychowanie i opieke.
Jak dla mnie ta wypowiedz jest tez przejawem braku kultury wobec (wszystkich) kobiet, nie tylko tych dzieciatych.

21

Szanuję wybór osób , które chcą być bezdzietne. Nie każdy do dzieci się nadaje i nie każdy dzieci chce, ważne żeby mieć tego świadomość i odwagę. Natomiast nienawiść do małego człowieka (jakiegokolwiek) tak silna jak u Ciebie nie jest dla mnie normalna. Przeżyłaś traumę, której nie przepracowałaś i która wpływa teraz na Twoje życie. Czas chyba rozprawić się z przeszłością i zamiast szukać obiektu nienawiści, z pomocą psychoterapeuty pokochać siebie i przepracować tą krzywdę jakiej doznałaś. Powodzenia

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

22

Trochę to wszytko u autorki dziwne. Została zgwałcona a mimo to uwielbia seks. Jednak nie znosi dzieci.
Gwałt mocno zmienia psychikę kobiety, zwłaszcza u tak młodej jeszcze nie w pełni rozwiniętej. Umiera wtedy jakaś część duszy. To totalne upokorzenie i zeszmacenie a autorka martwiła się tylko, żeby nie zajść w ciążę bo seks uwielbia. Mało która kobieta po gwałcie ot tak sobie przechodzi do porządku dziennego. Pomimo upływu lat i terapii.

"Świat jest teatrem, w którym nie grają zazwyczaj jednej sztuki naraz. Tutaj człowiek przychodzi, by obejrzeć groteskę lub komedię, by pośmiać się i odpocząć, a oto nagle komedia zamienia się w tragedię lub też komedia i tragedia toczą się jednocześnie, czasem nawet z tymi samymi bohaterami występującymi na scenie."

23

Ciri, wiesz co, ja też nie lubię dzieci, nigdy nie lubiłam i nawet się z Tobą w zarysie zgadzam - dziecko przeszkadza, moja matka jest podobna - wiecznie umęczona, sfrustrowana, nigdy z dzieci - a już na pewno nie za mnie - zadowolona. Od niemal zawsze wiedziałam, że nie chcę mieć dzieci. Też popieram  aborcję na życzenie.

Z drugiej strony wyczuwam w Twoim poście złość. Zastanawiam sie na co. Są w Polsce środki antykoncepcyjne - legalne - JESZCZE. Nikt Ci dzieci mieć nie każe. Ja mieszam w UK, zawsze możesz się przenieść jeśli tak bardzo boisz się niechcianej ciąży. Nikt nie każe Ci spędzać czasu z dziećmi. Serio, nie rozumiem o co bijesz pianę. Chya wynika to z Twojej traumy - warto to przepracować.

24 Ostatnio edytowany przez niepodobna (2019-05-19 13:38:33)

Mordimer napisał/a:

Trochę to wszytko u autorki dziwne. Została zgwałcona a mimo to uwielbia seks. Jednak nie znosi dzieci.
Gwałt mocno zmienia psychikę kobiety, zwłaszcza u tak młodej jeszcze nie w pełni rozwiniętej. Umiera wtedy jakaś część duszy. To totalne upokorzenie i zeszmacenie a autorka martwiła się tylko, żeby nie zajść w ciążę bo seks uwielbia. Mało która kobieta po gwałcie ot tak sobie przechodzi do porządku dziennego. Pomimo upływu lat i terapii.

Ona nie napisała, że tylko o to się martwiła. Może po prostu nie chciała pisać o przeżyciach, a może część emocji związanych z gwałtem została wyparta, autorka odcięła się od nich. Bywa, że takie odcięcie trwa wiele lat.

Poza tym ofiary nie reagują tak samo. Nie zawsze efektem jest totalny wstręt do seksu i unikanie go. Czasem reagują paradoksalnie. Skutkiem wykorzystania może być np. kompulsywna masturbacja albo podejmowanie wielu przygodnych kontaktów seksualnych bez emocji, oddzielenie seksu od sfery uczuć; jest to pewnego rodzaju zacieranie w świadomości faktu bycia ofiarą, choć zewnętrznie wygląda na powtarzanie sytuacji związanej z traumą. Oczywiście takie zachowanie nie ma nic wspólnego z tym, że "widocznie jej się podobało"...Powtarzana jest tylko czynność, ale w okolicznościach, w których była ofiara kontroluje sytuację i ofiarą już nie jest.
Bywa nawet, że ofiary gwałtów zostają prostytutkami. Nie z przymusu. To nie jest częste, ale się zdarza.

Jak słusznie napisałeś, gwałt czy molestowanie to zdarzenie, w wyniku którego jakaś część duszy umiera. A przynajmniej wyłącza się. Taka osoba może nawet z tej martwoty nie zdawać sobie sprawy, wydaje jej się, że po prostu lubi seks (nie wiem, czy to przypadek autorki).

Psychika osoby bardzo skrzywdzonej działa czasami pokrętnie z punktu widzenia zewnętrznego obserwatora, który nie rozumie tych mechanizmów. Zresztą nawet  ona sama może nie rozumieć.

/Każdy może na ciebie spojrzeć, lecz spotkanie kogoś, kto widzi ten sam świat co ty, jest zjawiskiem dość rzadkim./

25

Mordimer napisał/a:

Współczuję traumatycznych przeżyć jednak zalecam terapię. Skoro nie chcesz mieć dzieci to nie wiem skąd ta agresja, ten jad?

Przyczyną zmiany priorytetów jest wydzielanie się kortyzolu hormonu który uodparnia kobiety na krzyk dziecka a jednocześnie jakby to ująć ogłupia mózg. Kobiety które go nie wydzielają mogą nawet zabić dziecko jak będzie się za bardzo darło. Wielu ojców szczelnie pod wpływem alkoholu było do tego zdolnych  już na pewno mężczyzn opiekunów nawet jak byli to znajomi przykład ostatnio coś takiego się wydarzyło .

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski

26

authority napisał/a:
Mordimer napisał/a:

Przyczyną zmiany priorytetów jest wydzielanie się kortyzolu hormonu który uodparnia kobiety na krzyk dziecka a jednocześnie jakby to ująć ogłupia mózg. Kobiety które go nie wydzielają mogą nawet zabić dziecko jak będzie się za bardzo darło. Wielu ojców szczelnie pod wpływem alkoholu było do tego zdolnych  już na pewno mężczyzn opiekunów nawet jak byli to znajomi przykład ostatnio coś takiego się wydarzyło .

Kortyzol jest hormonem stresu. Poczytaj o skutkach nadmiernej produkcji kortyzolu. Raczej nie będzie to opiekuńczość.

27

Tak, to raczej o oksytocynę chodziło.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Idziesz do kobiet? Nie zapomnij bicza!

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018