Jak nauczyć się malować OBRAZY - od czego zacząć? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Jak nauczyć się malować OBRAZY - od czego zacząć?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1 Ostatnio edytowany przez SamotnaWilczycaa (2019-04-16 23:10:55)

Temat: Jak nauczyć się malować OBRAZY - od czego zacząć?

Witam

Mam pytanie do ludzi którzy sami gdzieś kątem malują swoje obrazy, mniej/bądz bardziej profesjonalnie.
Może udzielilibyście paru wskazówek

-Od czego zacząć, jak nauczyć się ładnie malować
-Na co szczególnie zwracać uwagę
-Z czego czerpiecie inspiracje?

"Seksapil to sprawa wnętrza kobiety. Gdyby chodziło o urodę, to wszystkie ładne kobiety byłyby seksowne,
a nie są"
"Wiem więcej niż powiem,
myślę więcej niż mówię, obserwuję więcej niż sądzisz"
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez nudny.trudny (2019-04-17 01:39:38)

Odp: Jak nauczyć się malować OBRAZY - od czego zacząć?

hahaha:D może nie będę się wypowiadać o "moich obrazach" bo to byłby przerost ambicji, powiedzmy że rysunki to bardziej adekwatne słowo:D

SamotnaWilczycaa napisał/a:

-Od czego zacząć, jak nauczyć się ładnie malować

zaczynałem w wieku kilku lat, u dziadków, umieli pieknie malować niestety teraz to już niemożliwe z przyczyn zdrowotnych ale wsparcie innych osób z rodziny i książki, programy w telewizji dotyczące tej tematyki były pomocne.

SamotnaWilczycaa napisał/a:

-Na co szczególnie zwracać uwagę
-Z czego czerpiecie inspiracje?

lubiłem przyrodę, np. lasy, chociaż gęsta roślinność była trudna do rysowania. lubiłem też zabudowania, zamki, fortyfikacje, bloki mieszkalne, autobusy, pociągi

3

nie jestem profeesjonalistką ale napiszę jak ja zaczynałam  w wieku 18 lat tuż przed egzaminami na architekturę:
- cwiczyłam perspektywę (układałam kartony, pudełka, książki i rysowałam z natury)
- proporcje, czyli horyzont i zasada złotego środka
- cienie

Później zaczęłam malować akwarelą, nie wiem czy to jest dobre na początek, ale bardzo dużo ćwiczyłam i wychodziło pięknie. By poznać technikę najpierw malowałam abstrakcję, coś w stylu gradientów, kolory przechodzące w inne, wyglądało to jak jak kolorowe obłoki, chmury, niebo smile Później zaczęłam malować naturę, ze zdjęć, bo nie lubię siedzieć i malować na podwórku, owady, wiatr, oślepiające słońce wink
Teraz po latach zaczynam znów wracać do malowania i zaczęłam od tempery, bo nią można malować jak akwarelą ale i jak akrylami.
Rysunku uczyłam się z książek o rysowaniu (wtedy jeszcze nie było yt i innych ciekawych stron w internecie) teraz po prostu patrzę jak malują inni, na instagramie często ktoś czasem nagrywa jak maluje, na yt, na pintereście.
Jak to powiedział mój profesor od sztuki na studiach najważniejsze jest ćwiczenie, bo rysować i malować można nawet małpę nauczyć:)
Ważne są też pędzle i papier, płotno na którym malujesz. Ja teraz kupuję pędzle naturalne, a płotno kupuję na metry na allegro od razu przygotowane do malowania:)

Jako paro letnie dziecko, gdy podobał mi się jakiś obrazek w książeczce, brałam kartkę ołówek, kredki i próbowalam odwzrorować identycznie na kartce. Nie wiem w jakim stopniu urodziłam sie z talentem a w jakim pomogły mi takie zabawy, bo całe dnie spędzałam na przerysowywaniu zwięrzątek z książek ilustrowanych:)

4

Jak dla mnie internet i YT, ale tumblr zwłaszcza są skarbnicą wiedzy ale też tutoriali, jak malować, rysować, szkicować itd. Właściwie jeśli trochę znasz angielski, to masz dostęp do morza możliwości jeśli chodzi o czerpanie wiedzy i inspiracji.

If you can be anything, be kind.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Jak nauczyć się malować OBRAZY - od czego zacząć?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018