Olejki w pielegnacji - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Olejki w pielegnacji

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: Olejki w pielegnacji

Używacie jakichś olejków w codziennej pielęgnacji?
Jeśli tak to jakich, dlaczego tych i z jakim skutkiem?
Przyznam szczerze że ostatnio przeżywam zainteresowanie naturalnymi kosmetykami i olejkami jestem zachwycona :) od jakiegoś czasu używam olejku z drzewa herbacianego i widzę u siebie zdecydowanie mniej wypryskow (mam trądzik). W związku z tym, że niektóre wypryski ciężko się goja i zostają mi po nich blizny ostatnio włączyłam do pielęgnacji olejek z czarnuszki podobno genialny na gojenie się ran. Jestem ciekawa, czy pomoże.
Chętnie posłucham Waszych doświadczeń z olejkami (niekoniecznie na skórę)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Olejki w pielegnacji

Mocno wierzę w moc olejów i używam ich zarówno do ciała, do twarzy jak i do włosów.
Do twarzy używam najczęściej olejków różanych (róża damasceńska, albo dzika), czasami też z geranium :) te dwa to moje ulubione, również ze względu na zapach.
Nie jestem pewna, na ile mogę zrzucić to na dobre geny, a na ile na dobra pielęgnację, ale mam bardzo mało zmarszczek jak na swój wiek i cerę w bardzo dobrej kondycji. Ludzie bardzo rzadko szacują mój wiek na taki, w jakim jestem naprawdę ;)
Włosy olejuję olejem ze słodkich migdałów, olejem jojoba i kokosowym. I tego, że moje włosy lubią oleje, jestem akurat pewna !
Straciłam ich sporo, bardzo mocno się przerzedziły podczas leczenia sterydowego i chemii i po kuracji olejowej był taki czas, kiedy zaczęło mi wyrastać mnóstwo baby hair, które rosną do tej pory.
Do pielęgnacji ciała stosuję naturalne masło kakaowe, masło shea, czasem olej babassu - do których wkrapiam dodatkowo olej z lnianki. Staram się nawilżać nimi ciało jak najczęściej, zwłaszcza teraz - zimową porą.
Mam wrażenie, że takie naturalne kosmetyki są lepiej przyswajane przez skórę.

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

3

Ja w pracy często używam olejów. Chodzi o szybki i widoczny efekt ich zastosowania.
Do twarzy i włosów olej arganowy - przy serze dojrzałej daje wyraźny efekt.
Do ciała olej kokosowy i z pestek winogron - szybko się wchłaniają nie zostawiając tłustej skóry. Jeżeli skóra jest matowa i mocno przesuszona wkruszam odrobinę gorzkiej czekolady dobrej jakości do ciepłej mieszanki (dodatkowo odżywia skórę).
Często jeśli cera jest trądzikowa to dodaję oleju różanego.
Na blizny i oparzenia olej z lnu.

4 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-01-28 11:43:49)

Używam i to regularnie :)  Sprawdziło się u mnie kilka olejkow
Kokosowy na włosy
Na twarz natomiast olejek jojoba plus rumianek od SPAM. Kładę go na produkt nawilżający o lekkiej konsystencji (np. serum nawilżające lub żel aloesowy) lub mieszam go z moim kremem na noc. Uważam, że przy każdym sposobie użycia jest bardzo przydatny. Wchłania się w skórę, ale nie całkowicie. Lekki film mi nie przeszkadza ponieawż rano skóra wygląda bardzo dobrze, używam często z rollerem z różowego kwarcu.
Niezły jest jeszcze olejek ze słodkich migdałów od spam.  Idealnie sprawdza się u mnie jako olejek na końcówki włosów, jako produkt do demakijażu jako jego pierwszy etap oraz świetnie nawilża stopy oraz dłonie.

5

Też lubię olejki naturalne. Używam do twarzy, ciała i włosów. Po dłuższym czasie mogą zacząć przesuszać skórę, dlatego najlepiej mieszać je z kwasem hialuronowym, który przy okazji zwiększa wchlanialność odżywczych składników z olejków.
Lubię olejek z pestek malin, chociaż ma zapach, który mi nie odpowiada, ale szybko się ulatnia. Robię też sobie peeling do twarzy z dodatkiem olejku z czarnego bzu.

Marata, jesteś masażystką? Jak ja dzisiaj potrzebuję masażu :-))

6

MagdaLena1111 tego z pestek malin używasz do twarzy? Myślisz, że w wersji z żelem z aloesu też mógłby się nadać? :)

7

Od czasu do czasu używam oleju ze słodkich migdałów do twarzy - na noc. Rano skóra jest po nim jakby gładsza, wygląda zdrowiej. Nie jest tłusta.

/Każdy może na ciebie spojrzeć, lecz spotkanie kogoś, kto widzi ten sam świat co ty, jest zjawiskiem dość rzadkim./

8

morka napisał/a:

MagdaLena1111 tego z pestek malin używasz do twarzy? Myślisz, że w wersji z żelem z aloesu też mógłby się nadać? :)

Tak używam olejku z pestek malin do twarzy, czasami łącznie z szyją i dekoltem. Nigdy nie używałam żelu z aloesu w ogóle, więc trudno mi się wypowiedzieć :-)

9

Ja olejków do twarzy się trochę boję. Mam skłonność do zaskórników i zwyczajnie myślę, że oleje mogłyby być za ciężkie i mnie wypryszczyć. Za to bardzo lubię używać do włosów - tu szczególnie kokosowy i avocado i do paznokci, o ile mam czas. Tutaj najbardziej lubię pestkowe z malin i z moreli albo olejek z migdałów.
Używałam kiedyś rycynowego na brwi i rzęsy, ale miałam problemy z domyciem. Jak wpadł do oka to też nie było zbyt przyjemnie.

10

Olejek z czarnuszki na pewno na włosy a olejek migdałowy na twarz na noc. Tak jak wyżej - skóra jest miękka, napieta i rozświetlona. Czarnuszka strasznie śmierdzi, ale super wygładza włosy.

A używał ktoś olejka z inca inchi???

11

Ktoś pytał o olejek z żelem aloesowym - ja używam i chwale sobie :)

12

Na włosy to cały arsenał: oliwa z oliwek, olej lniany, olej musztardowy, olej z pestek winogron, olejek łopianowy, czasami kokosowy, ale akurat tego moje włosy nie są wielkimi miłośnikami.

Co do olejków na twarz... moja pielęgnacja składa się teraz z trzech etapów - mycia łagodnym żelem, tonizowania hydrolatem, rano nakładam olejek z pestek malin (mega szybko się wchłania i skóra jest bardzo miękka), a wieczorem nakładam krem z 10% stężeniem kwasu migdałowego (walczę z przebarwieniami) i ten olejek radzi sobie nawet z nawilżeniem po kwasach, sam w sobie ma naturalną ochronę UV, więc pasuje świetnie.

Mam skłodnność do zaskórników i wyprysków, ale nie zauważyłam, żeby smarowanie twarzy olejkiem nasiliło którykolwiek z tych problemów. Jeszcze jeden aspekt jest dla mnie ważny - olejki są w szklanych opakowaniach, które później można wykorzystac do czegoś innego, niech żyje zero waste :)

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Olejki w pielegnacji

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018