Rozstać się czy nie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Rozstać się czy nie?

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 122 ]

Temat: Rozstać się czy nie?

Cześć. Jestem tutaj nowa.. Chciałabym z kimś porozmawiać o tym co się dzieje w moim życiu... Zacznę od początku..
Z moim TŻ jestem już prawie 5 lat. Od 2,5 lat mieszkamy razem. Ja mam 22 on 23 lata, jest moją pierwszą miłością, ja jego zresztą też. Nasz związek zaczął się bardzo burzliwie.. On mnie na początku odrzucił, ja cierpiałam.. Jednak wszystko dobrze się ułożyło.. Na początku było fajnie, wiecie zresztą jak to jest..  Motylki w brzuchu i te sprawy, chociaż bardziej z mojej strony.. W między czasie (naszego związku) działy się różne rzeczy, kłamstwa z jego strony, które ja mu wybaczałam bo przecież nie wyobrażam sobie życia bez niego... 2,5 roku temu zamieszkaliśmy razem (studia) i od tamtej pory zaczęłam mieć myśli, że nie chce z Nim być.. Ale jakoś się to ciągnęło, w między czasie przestał  mnie w ogóle podniecać, nie mam ochoty na pocałunki, przytulanie.. Robię to, żeby mieć święty spokój... On zauważył, że moje zachowanie się zmieniło, bo ciągle o tym mówi, ze ja głupia tłumacze ze mu się tylko wydaje.. Ciesze się z każdej chwili, kiedy nie ma go w domu... W listopadzie tego roku postanowiłam go zostawić... Jednak on się popłakał, zaczął mówić, że nie wyobraża sobie życia beze mnie, rodzice byli strasznie na mnie źli.. No i ugięłam się, nie zostawiłam go.. Myślałam, że to przejdzie. Nie przeszło, ciągle myślę o tym, żeby go zostawić, ale z drugiej strony mam obawy... Czy można zbudować prawdziwy związek bez seksu, pocałunków?? Bez namiętności?
Dziewczyny, proszę.. Pomóżcie, nie wiem sama co mam robić. Wiem, że go krzywdzę, ale mam taki mętlik w głowie, że już sama nie wiem co mam robić...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rozstać się czy nie?

No ale czemu przestal Cie krecic?

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Idziesz do kobiet, nie zapomnij bicza!
Burzowy napisał/a:

No ale czemu przestal Cie krecic?

Nie wiem... Gdybym znała odpowiedź na to pytanie to wszystko było by łatwiejsze... Nagle przestał mnie kręcić.. Wszystko mnie denerwuje, jak chce pocałować, dotknąć... Wiem, że z kimś kogo bym kochała byłabym w stanie robić te wszystkie rzeczy.. Eh chyba sama sobie już odpowiedziałam na pytanie :c

4

Muszę Cię pocieszyć - to koniec.

2018Facet27 napisał/a:

Wydaja mi się, że ja to już od dawna wiem, ale nie potrafię tego przyjąć do wiadomości.. Bo przecież mieliśmy być do końca życia razem... Wspólne plany na przyszłość...

6 Ostatnio edytowany przez Burzowy (2018-12-31 17:49:44)

Zbyt spokojny sie stal?

Wiesz, motylki i te sprawy szybko znikaja. Nie jest czasem tak, ze przez to sobie wkrecilas troche, ze go nie kochasz?

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Idziesz do kobiet, nie zapomnij bicza!
Burzowy napisał/a:

Zbyt spokojny sie stal?

Czy ja wiem, zawsze chyba był taki sam..

8

xniezdecydowanax napisał/a:
2018Facet27 napisał/a:

Wydaja mi się, że ja to już od dawna wiem, ale nie potrafię tego przyjąć do wiadomości.. Bo przecież mieliśmy być do końca życia razem... Wspólne plany na przyszłość...

Tak rozumiem Cię doskonale. Podobna historia, podobne przemyślenia, wątpliwości. Przechodzę w tej chwili podobny 'temat'. Zerwałem po 3 latach na dwa dni przed Świętami. Czy żałuję? Nie. Czy jest ciężko? Tak.

Jak już podejmiesz tą ostateczną decyzję - bo musisz to zrobić sama - to ważne, żebyś ucięła to raz na zawsze. Zastanów się dobrze i działaj. Powodzenia.

9

Tak to jest jak mentalne dzieci biorą się za poważne relacje...

2018Facet27 napisał/a:
2018Facet27 napisał/a:

Tak rozumiem Cię doskonale. Podobna historia, podobne przemyślenia, wątpliwości. Przechodzę w tej chwili podobny 'temat'. Zerwałem po 3 latach na dwa dni przed Świętami. Czy żałuję? Nie. Czy jest ciężko? Tak.

Jak już podejmiesz tą ostateczną decyzję - bo musisz to zrobić sama - to ważne, żebyś ucięła to raz na zawsze. Zastanów się dobrze i działaj. Powodzenia.

Dziekuję! I również życzę powodzenia.

Jacenty89 napisał/a:

Może i mentalne dzieci, może nie wink Poważne relacje? Miłość? Mieszkanie razem?  Co masz na myśli? Jeśli o mieszkanie razem to owszem masz racje, bardzo żałuję ze w tak młodym wieku zamieszkaliśmy ze sobą.

12

Może i mentalne dzieci, może nie wink Poważne relacje? Miłość? Mieszkanie razem?  Co masz na myśli? Jeśli o mieszkanie razem to owszem masz racje, bardzo żałuję ze w tak młodym wieku zamieszkaliśmy ze sobą.

Sama widzisz że się wypaliło i teraz został tylko niesmak i żal. Przecież jak otrzymasz 10 odpowiedzi żebyś z nim została to co, żeby zrobić przyjemność userom zostaniesz? Przestań się męczyć w tym związku.

13

Jacenty89 napisał/a:

Ja z moim teraz już exem zamieszkaliśmy razem jak ja miałam 21 lat a rok wcześniej go poznałam  mieszkaliśmy ze sobą 9lat byliśmy razem 10lat. Wiek niema znaczenia moim zdaniem bo czasami osoba mająca 20pare jest bardziej dojrzała od 30 czy 40 latka . Jedyne czego żałuję że w tak młodym wieku zaczęłam poważne życie . Moja rada jest taka jeśli go nie kochasz i jesteś tego pewna nie zmuszaj się do bycia razem i a napewno nie patrz co inni o tym myślą bo to twoje życie

GwiezdnyPył napisał/a:
Jacenty89 napisał/a:

Ja z moim teraz już exem zamieszkaliśmy razem jak ja miałam 21 lat a rok wcześniej go poznałam  mieszkaliśmy ze sobą 9lat byliśmy razem 10lat. Wiek niema znaczenia moim zdaniem bo czasami osoba mająca 20pare jest bardziej dojrzała od 30 czy 40 latka . Jedyne czego żałuję że w tak młodym wieku zaczęłam poważne życie . Moja rada jest taka jeśli go nie kochasz i jesteś tego pewna nie zmuszaj się do bycia razem i a napewno nie patrz co inni o tym myślą bo to twoje życie

Właśnie ciągle mam w głowie to co powie moja mama... Wiem jak zareagowała, gdy raz próbowałam go zostawić.. Stanęła po jego stronie.. A to przecież ja jestem jej córką i mam prawo do szczęścia...

15

Właśnie ciągle mam w głowie to co powie moja mama... Wiem jak zareagowała, gdy raz próbowałam go zostawić.. Stanęła po jego stronie.. A to przecież ja jestem jej córką i mam prawo do szczęścia...

Może poproś mamę aby z nim zamieszkała.

Janix2 napisał/a:

Może poproś mamę aby z nim zamieszkała.

Mnie to ani trochę nie śmieszy, ale trudno

17 Ostatnio edytowany przez Janix2 (2018-12-31 18:22:26)

Mnie to ani trochę nie śmieszy, ale trudno

Może jestem prostolinijny albo 0-1-kowy jak kto woli. Chyba jesteś dorosła i powinnaś wiedzieć co masz robić. Masz 2 wyjścia. Albo pogadać z mamą, powiedzieć co czujesz spytać czy chce aby córka byłą nieszczęśliwa albo nic nie mówić i tkwić w tym chorym związku i mama będzie szczęśliwa, wybór należy do ciebie.

Jacenty89 napisał/a:

I w tym wypadku się zgadzam.
Podejmij wreszcie sama decyzję bo mama za Ciebie życia nie przeżyje. A co by powiedziała mama za parę lat gdyby dowiedziała się że się rozwodzicie.

18

Wiesz to są wymówki w Twojej głowie, z resztą nikt za Ciebie życia nie przeżyje.

19

GwiezdnyPył napisał/a:

Może i mentalne dzieci, może nie ;) Poważne relacje? Miłość? Mieszkanie razem?  Co masz na myśli? Jeśli o mieszkanie razem to owszem masz racje, bardzo żałuję ze w tak młodym wieku zamieszkaliśmy ze sobą.

Kiedyś w klutni z exem powiedziałam mojej mamie że chyba się z nim rozstanę bo mam go już dosyć miałam wtedy chyba 23 lata moja mama powiedziała żebym tego nie robiła bo będę płakać i zaraz będę chciała żeby wrócił tak pewnie by było wtedy . Minęło kilka lat zaręczyliśmy się. Pewnego dnia pojechał do pracy napisał smsa że się wyprowadza i że to koniec . Po dwóch miesiącach oświadczył się innej. Moja mama która kochała go jak syna zawsze stawała za nim po tych wszystkich akcjach jest tak na niego zła że już przy niej nawet o nim nie wspominam .  Nie patrz na mamę co pomyśli bo to jest twoja matka i tak stanie za tobą murem. Umnie musiało dojść do takiej akcji żeby zmieniła o nim zdanie . A co do tekstu może niech mama z nim zamieszka to słuszne pytanie ona nie może.decydowac o twoim życiu !

Bardzo dziękuje wszystkim za rady..
Jest jeszcze mały problem pewnie kolejna wymówka dla mnie.... Miesiąc temu zmarł mojemu tż tata... Czuję się jak su**...  Przecież on się załamie

21

Jest jeszcze mały problem pewnie kolejna wymówka dla mnie.... Miesiąc temu zmarł mojemu tż tata... Czuję się jak su**...  Przecież on się załamie

No to faktycznie ciężką sytułacja teraz to ja już niewiem co mam ci doradzić hmmm....ciężki temat . Z jendejn strony wiem że to jest straszne co powiem ale on i tak cierpi i będzie cierpiał jak z nim zerwiesz teraz czy później.  Z drugiej strony ciężko jest komuś jeszcze bardziej dowalić. Ja ogólnie jestem osobą która jak kocha to kocha do końca i mimo wszystko. Nie byłam nigdy w sytuacji osoby rzucającej . Byłam w jednym związku i to ja zostałam rzucona . Powiedz mi jesteś pewna że go nie kochasz ?

GwiezdnyPył napisał/a:

No to faktycznie ciężką sytułacja teraz to ja już niewiem co mam ci doradzić hmmm....ciężki temat . Z jendejn strony wiem że to jest straszne co powiem ale on i tak cierpi i będzie cierpiał jak z nim zerwiesz teraz czy później.  Z drugiej strony ciężko jest komuś jeszcze bardziej dowalić. Ja ogólnie jestem osobą która jak kocha to kocha do końca i mimo wszystko. Nie byłam nigdy w sytuacji osoby rzucającej . Byłam w jednym związku i to ja zostałam rzucona . Powiedz mi jesteś pewna że go nie kochasz ?

Czuję, że już się to wszystko wypaliło... Czuję, że nie jestem szczęśliwa..

23

A co do tekstu może niech mama z nim zamieszka to słuszne pytanie ona nie może.decydowac o twoim życiu !

Dziewczyno obudź się, Twoja mam nie może decydować o Twoim życiu.

Trudna sprawa to fakt. Natomiast ile czasu musi minąć po śmierci rodzica, aby się rozstać?

24

GwiezdnyPył napisał/a:

Mój ex narzeczony też powiedział że się poprostu wypaliło między nami może miał rację ja poprostu chciałam ratować na siłę pomimo że on chciał ślubu i dzieci a ja nie.
Pomimo że strasznie cierpiałam i dosyć długo bo ok 10miesiecy cieszę się że mnie zostawił chociaż by dlatego że nie jest zemną z przymusu ,przyzwyczajenia czy braku miłości . Wiesz osobie która jest rzucana wali się cały świat źle to znosi i to bardzo jeśli ta osoba która nadal kocha . Czas leczy rany spokojnie twój też wyjdzie z tego i będzie ci wdzięczny że dałaś szansę znaleźć mu kogoś kto go pokocha . Chyba najgorsze co może być to być z kimś kto cię nie kocha . Prawie rok temu byłam wrakiem dziś jest zemną dużo lepiej ;-)

2018Facet27 napisał/a:

A co do tekstu może niech mama z nim zamieszka to słuszne pytanie ona nie może.decydowac o twoim życiu !

Trudna sprawa to fakt. Natomiast ile czasu musi minąć po śmierci rodzica, aby się rozstać?

Pewnie gdyby nawet rok minął to i tak będzie boleć tak samo...

GwiezdnyPył napisał/a:
GwiezdnyPył napisał/a:

Mój ex narzeczony też powiedział że się poprostu wypaliło między nami może miał rację ja poprostu chciałam ratować na siłę pomimo że on chciał ślubu i dzieci a ja nie.
Pomimo że strasznie cierpiałam i dosyć długo bo ok 10miesiecy cieszę się że mnie zostawił chociaż by dlatego że nie jest zemną z przymusu ,przyzwyczajenia czy braku miłości . Wiesz osobie która jest rzucana wali się cały świat źle to znosi i to bardzo jeśli ta osoba która nadal kocha . Czas leczy rany spokojnie twój też wyjdzie z tego i będzie ci wdzięczny że dałaś szansę znaleźć mu kogoś kto go pokocha . Chyba najgorsze co może być to być z kimś kto cię nie kocha . Prawie rok temu byłam wrakiem dziś jest zemną dużo lepiej ;-)

Wiem, że on też będzie chciał ratować to czego już dawno nie ma...
Ja mam świadomość tego, że go ranię.. sad

27

2018Facet27 napisał/a:

O czym mówisz że jak za rok mu powiesz czy że on będzie cierpiał rok ? Jak to drugie to nie powiem ci ile czasu bo każdy inaczej przechodzi no i zależy jak sam będzie chciał wyjść z tego . Jeśli podejmiesz taką decyzję o odejściu to najlepsze co możesz dla niego zrobić to urwać całkowity kontak i poblokować . Mój ex narzeczony dawał mi przez półtora miesiąca nadzieję nigdy ale nigdy tego nie rób . Myślę że szybciej bym z tego wyszła gdyby nie było tej nadzieji. Wkoncu sama musiałam go poblokować żeby wyjść z tego . Jego cierpienie to już nie będzie Twój problem sam będzie musiał się z tym uporać .

GwiezdnyPył napisał/a:
2018Facet27 napisał/a:

O czym mówisz że jak za rok mu powiesz czy że on będzie cierpiał rok ? Jak to drugie to nie powiem ci ile czasu bo każdy inaczej przechodzi no i zależy jak sam będzie chciał wyjść z tego . Jeśli podejmiesz taką decyzję o odejściu to najlepsze co możesz dla niego zrobić to urwać całkowity kontak i poblokować . Mój ex narzeczony dawał mi przez półtora miesiąca nadzieję nigdy ale nigdy tego nie rób . Myślę że szybciej bym z tego wyszła gdyby nie było tej nadzieji. Wkoncu sama musiałam go poblokować żeby wyjść z tego . Jego cierpienie to już nie będzie Twój problem sam będzie musiał się z tym uporać .

Chodziło mi o to, że nawet gdyby rok minął od śmierci jego ojca to zerwanie i tak będzie bolesne... Więc chyba nie ma znaczenia kiedy, ważne żeby jak najszybciej mu o tym powiedzieć i nie robić właśnie tej nadzieji, że niby wszystko jest w porzadku.. a przecież tak nie  jest

29

Uważaj, bo jak tak się będziesz z nim rozstawać, to zdążycie w międzyczasie i ślub wziąć.

Facet Cię nie kręci, wolisz, jak go nie ma, to w czym jest Twój problem. Przestań szukać wymówek i się wyprowadź.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

30

U Ciebie Autorko raczej nie ma co ratować bo masz już coś na kształt awersji do tego chłopaka chyba za późno już jest.
Walka o związek może być przymusem nie do przyjęcia na tym etapie wzmocni tylko niechęć i irytacje nawet byle czym np jak je jak się ubiera co mówi itp.
Lepiej zakończ to uczciwie nie udawaj ,nie baw się nie daj Boże w jakieś związek (małżeństwo ? ) z rozsądku i na siłę .
Jak zakończysz związek to popracuj nad akceptacją samej Siebie bo często jest tak że nie widzimy czegoś  w Sobie a widzimy w innym człowieku nawet bliskim .
Przyzwyczajenie to za mało aby zbudować rodzinę ,często przechodzi w jakieś dziwne chore uzależnienie.

Trzymaj się

31

I też bym dodał do wpisu powyższego, żeby już po (o ile taka będzie Twoja decyzja) nie poddać się presji otoczenia - zainteresowanego, jego mamy, Twoich rodziców, kogoś.

Prześpij się z tym, czy co tam dziś robisz. Powodzenia!!

Lady Loka napisał/a:

Uważaj, bo jak tak się będziesz z nim rozstawać, to zdążycie w międzyczasie i ślub wziąć.

Facet Cię nie kręci, wolisz, jak go nie ma, to w czym jest Twój problem. Przestań szukać wymówek i się wyprowadź.

Może problem jest w głowie.. W końcu to pierwsza miłość, tyle razem przeszliśmy... Miał być tym jedynym i co..

33

Może problem jest w głowie.. W końcu to pierwsza miłość, tyle razem przeszliśmy... Miał być tym jedynym i co..

Też tak kiedyś myślałem, Ty i miliony innych ludzi.

paslawek napisał/a:

U Ciebie Autorko raczej nie ma co ratować bo masz już coś na kształt awersji do tego chłopaka chyba za późno już jest.
Walka o związek może być przymusem nie do przyjęcia na tym etapie wzmocni tylko niechęć i irytacje nawet byle czym np jak je jak się ubiera co mówi itp.
Lepiej zakończ to uczciwie nie udawaj ,nie baw się nie daj Boże w jakieś związek (małżeństwo ? ) z rozsądku i na siłę .
Jak zakończysz związek to popracuj nad akceptacją samej Siebie bo często jest tak że nie widzimy czegoś  w Sobie a widzimy w innym człowieku nawet bliskim .
Przyzwyczajenie to za mało aby zbudować rodzinę ,często przechodzi w jakieś dziwne chore uzależnienie.

Trzymaj się

Już tak mam.. Denerwuje mnie jak mówi, jak się zachowuje sad

Przyzwyczajenie to dobre słowo... Chyba w tym przypadku tylko to mi zostało

35

Lady Loka napisał/a:

I nim nie będzie trudno takie rzeczy się dzieją jest tu pełno takich historii . Pomyśl o sobie nie o innych . Swoją drogą ciekawe bo mnie mój ex też drażnił jak je jak się ubiera w jaki sposób się odzywa może ja też powinnam skończyć to wcześniej a właśnie myślałam jak ty tyle lat razem jest moja pierwsza miłością itp. nie odkładaj tego na później jeśli jesteś pewna nie marnuj lat jak ja ....

2018Facet27 napisał/a:

Też tak kiedyś myślałem, Ty i miliony innych ludzi.

Wiem, że nie jestem sama.. Ale potrzebuję jakiegoś 'wsparcia' skoro tutaj piszę ...
On mi mówi o jakiś planach na przyszłość a mi serce pęka, że przecież tego już nie będzie sad

GwiezdnyPył napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

I nim nie będzie trudno takie rzeczy się dzieją jest tu pełno takich historii . Pomyśl o sobie nie o innych . Swoją drogą ciekawe bo mnie mój ex też drażnił jak je jak się ubiera w jaki sposób się odzywa może ja też powinnam skończyć to wcześniej a właśnie myślałam jak ty tyle lat razem jest moja pierwsza miłością itp. nie odkładaj tego na później jeśli jesteś pewna nie marnuj lat jak ja ....

Już teraz myślę, że zmarnowałam co najmniej 2 lata...

38

2018Facet27 napisał/a:

I też bym dodał do wpisu powyższego, żeby już po (o ile taka będzie Twoja decyzja) nie poddać się presji otoczenia - zainteresowanego, jego mamy, Twoich rodziców, kogoś.

Prześpij się z tym, czy co tam dziś robisz. Powodzenia!!

Masz racje dochodzenie do niezależności i samodzielności idzie razem z akceptacją przydaje się w dojrzewaniu to proces.

Czasem wiek nie nie nic do rzeczy a takie zjawisko jak człowiek/ideał nie występuje w przyrodzie.

Posty [ 1 do 38 z 122 ]

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Rozstać się czy nie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018