Zostałam wykorzystana - co z tym zrobić? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Zostałam wykorzystana - co z tym zrobić?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 52 ]

Temat: Zostałam wykorzystana - co z tym zrobić?

Jeśli umieściłam temat w złym dziale to przepraszam, ale ten najbardziej wydawał się adekwatny do mojego problemu.

Jestem osobą pełnoletnią (mam skończone 19 lat), mój wiek jest bardzo istotny dla tej sprawy. Obecnie uczę się w technikum. Teraz jestem w klasie maturalnej. Od tego roku mamy nowego nauczyciela z jednego przedmiotu. Miałam ostatnio ciężki okres w życiu, ten nauczyciel okazał mi zrozumienie. Dużo ze sobą rozmawialiśmy, on mi doradzał, uznawałam go za swojego przyjaciela wręcz. Pewnego dnia umówiliśmy się po szkole w celu korepetycji. Efekt był taki, że mnie upił i zaciągnął do łóżka. Najpierw się opierałam, on nalegał (słownie, nie używał przemocy), aż w końcu uległam i stało się. Definitywnie moją zgodę dostał, ale nie byłam do końca trzeźwa i byłam w wielkim szoku.

Potem miałam wielki kac moralny, od niego dostawałam ciągle nowe propozycje spotkania. Dałam się namówić na to jeszcze dwa razy. Nie mam pojęcia, co mną kierowało. Miałam wrażenie, że ten człowiek daje mi poczucie, że jestem piękną kobietą, w jakiś sposób mi imponowało to, że się mną zainteresował. Jednak owoce mojej seksualnej krótkiej przyjemności są takie, że mam załamanie nerwowe, nie jestem w stanie tego udźwignąć. Ten człowiek zniszczył mi moją niewinność. Czuję się wykorzystana, zgwałcona. Teraz już wiem, że byłam głupia i on żadnym moim przyjacielem nie był. Chciał mnie zaciągnąć do wyra, to był jego cel. Wielokrotnie kazał mi milczeć, a ja go słuchałam potulnie jak baranek. Żałuję tego wszystkiego, co się stało. Mam zniszczoną psychikę.

Długi czas obwiniałam się o to wszystko, jednak parę osób starszych ode mnie przekonywało mnie, że to nie moja wina, że on ponosi większość odpowiedzialności za tą chorą sytuację. Ja sama nie jestem do tego przekonana, bo w końcu wyraziłam zgodę.

Nie mogę patrzeć na tego człowieka. Chcę, żeby zniknął mi z pola widzenia. Zastanawiam się, czy nie wyjawić wszystkiego w szkole, czy to zostawić jak jest. Nie wiem, co robić. Czy mi grożą jakieś konsekwencje z tego, że wdałam się w tą chorą relację gdybym powiedziała o wszystkim, np. wychowawcy?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zostałam wykorzystana - co z tym zrobić?

"Dotyczy ono przypadków tzw. molestowania seksualnego. „ Kto przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech ". Według judykatury i orzecznictwa, stosunek zależności to taki stosunek prawny lub faktyczny, który daje jednej osobie możliwość wywierania określonego wpływu bezpośredniego lub pośredniego na losy i położenie (prawne, społeczne, ekonomiczne itp.) innej osoby (np. zwierzchnik wobec podwładnego, nauczyciel wobec ucznia). Przestępstwo ma miejsce wówczas, gdy sprawca nadużywa stosunku zależności. Musi więc świadomie wykorzystać swoją uprzywilejowaną pozycję aby wywrzeć nacisk na psychikę osoby pokrzywdzonej w celu podjęcia przez nią pożądanego działania. Dolegliwość płynąca dla ofiary w przypadku nieulegnięcia naciskowi sprawcy musi mieć charakter ważny, ofierze musi grozić poważny uszczerbek. Nie ma mowy o przestępstwie, gdy osoba zależna ulega przełożonemu licząc na większą przychylność, czy życzliwość wobec niej, a więc dla polepszenia swojej dotychczasowej sytuacji, a nie dla uniknięcia jej pogorszenia. Trzeba podkreślić, że ściganie przestępstwa z art. 199 KK następuje na wniosek pokrzywdzonego. Oznacza to, że organy ścigania podejmują działania pod warunkiem, że osoba pokrzywdzona wystąpi z takim wnioskiem.

Oznacza to, że Pani relacje z uczniem, o ile są dobrowolne i akceptowane przez obie strony, są poza obszarem zainteresowania prawa karnego."

3 Ostatnio edytowany przez Marata (2018-11-29 07:51:29)

"Zakres obowiązków i powinności nauczycieli reguluje art. 6 Karty: „Nauczyciel obowiązany jest:
rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym mu stanowiskiem oraz podstawowymi funkcjami szkoły: dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, w tym zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę;

wspierać każdego ucznia w jego rozwoju;

dążyć do pełni własnego rozwoju osobowego;

kształcić i wychowywać młodzież w umiłowaniu Ojczyzny, w poszanowaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w atmosferze wolności sumienia i szacunku dla każdego człowieka;

dbać o kształtowanie u uczniów postaw moralnych i obywatelskich zgodnie z ideą demokracji, pokoju i przyjaźni między ludźmi różnych narodów, ras i światopoglądów."

Sformułowania, jakimi posługuje się art. 6 Karty, są bardzo ogólne i nieprecyzyjne. Wydaje się, że od analizy każdego konkretnego przypadku zależy, czy dane zachowanie można zakwalifikować jako sprzeczne z obowiązkami i powinnościami nauczyciela, czy nie.

Nauczyciele mianowani i dyplomowani podlegają odpowiedzialności dyscyplinarnej za uchybienie godności zawodu nauczyciela (art. 75 Karty Nauczyciela). Karami dyscyplinarnymi dla nauczycieli są:

nagana z ostrzeżeniem,

zwolnienie z pracy,

zwolnienie z pracy z zakazem przyjmowania ukaranego do pracy w zawodzie nauczycielskim w okresie 3 lat od ukarania,

wydalenie z zawodu nauczycielskiego.
Reasumując, z punktu widzenia prawa karnego Pani postępowanie nie jest karalne, ale może być różnie postrzegane. Wiąże się to dla Pani z możliwością sankcji chociażby ze strony pracodawcy. W praktyce wymiaru sprawiedliwości nie zostało przesądzone, czy tego typu zarzuty mogą uzasadniać zwolnienie z pracy. Wydaje się, iż sam fakt pozostawania w związku z pełnoletnim uczniem nie powinien być podstawą wszczęcia postępowania dyscyplinarnego, czy wypowiedzenia umowy o pracę. Przyczyną taką mógłby być na przykład zarzut faworyzowania ucznia, czy też traktowania go w rażąco odmienny sposób niż innych. W przypadku intymnego związku pomiędzy uczniem, a jego nauczycielką taki zarzut może zostać podniesiony. Nie jest to już jednak problem z dziedziny prawa, lecz stosunków międzyludzkich i zależy od bardzo wielu elementów. Nie jesteśmy w stanie ich wszystkich przewidzieć i ocenić. Naszym zdaniem jednak - musi się Pani liczyć z ryzykiem jakie niesie za sobą tak niejednoznaczne moralnie postępowanie."

Akurat ten wątek dotyczył romansu nauczycielki z pełnoletnim uczniem.

konstancja37 napisał/a:

Nie mogę patrzeć na tego człowieka. Chcę, żeby zniknął mi z pola widzenia. Zastanawiam się, czy nie wyjawić wszystkiego w szkole, czy to zostawić jak jest. Nie wiem, co robić. Czy mi grożą jakieś konsekwencje z tego, że wdałam się w tą chorą relację gdybym powiedziała o wszystkim, np. wychowawcy?

Tobie? Nie, to jemu grożą konsekwencje i to poważne!
Dzisiaj to jest temat drażliwy. Nawet jak nie masz dowodów to sprawa może mu narobić kłopotów.
Ale warto zgłosić, bo pewnie nie byłaś jedyną, albo będą następne.

Jeśli będzie cię ponownie nagabywał to nagraj zdarzenie. Będzie dowód.

5

Mi to wygląda na romans nauczyciela z uczennicą. Dziewczyna nie ma 15 lat. Na korepetycjach nie pijemy alkoholu, a jeśli sprawa wymknęła się spod kontroli, to nie powtarzamy tego błędu kolejne razy.

6 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2018-11-29 10:00:17)

Szczerze, to uważam, że on Ciebie nie upił, chyba, że wlewał Ci alkohol do gardła na siłę. Zapewne tak nie było.
Poszłaś dobrowolnie, piłaś dobrowolnie, a na seks wyraziłaś zgodę.

Masz przykrą nauczkę na przyszłość. Współczuję Ci, on z moralnego punktu widzenia zachował się jak świnia, ale ja w tym przestępstwa nie widzę.

Edit: Doczytałam, że to nie był jeden raz... no sorry, nie wiem, co Tobą kierowało, ale sama się zgodziłaś i to wielokrotnie.
Idź po pomoc psychologiczną, bo ewidentnie jest coś nie tak z Twoim poczuciem własnej wartości i jak będziesz tak dalej ryzykować, to naprawdę w końcu padniesz ofiarą przestępstwa.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

7

konstancja37 napisał/a:

Dałam się namówić na to jeszcze dwa razy. Nie mam pojęcia, co mną kierowało. Miałam wrażenie, że ten człowiek daje mi poczucie, że jestem piękną kobietą, w jakiś sposób mi imponowało to, że się mną zainteresował. [...] Teraz już wiem, że byłam głupia i on żadnym moim przyjacielem nie był.

Idąc do łóżka kierujesz się jakimiś motywacjami. Piszesz, że kierowałaś się tym iż dawał Ci poczucie atrakcyjności a po wszystkim masz wyrzuty, że nie wynikło to z relacji przyjacielskiej. Następnym razem zastanów się co Tobą kieruje a co chcesz aby kierowało. Seksu nie uprawiamy z uwagi na przyjaźń... przynajmniej nie na samą przyjaźń.

8

konstancja37 napisał/a:

Jeśli umieściłam temat w złym dziale to przepraszam, ale ten najbardziej wydawał się adekwatny do mojego problemu.

Jestem osobą pełnoletnią (mam skończone 19 lat), mój wiek jest bardzo istotny dla tej sprawy. Obecnie uczę się w technikum. Teraz jestem w klasie maturalnej. Od tego roku mamy nowego nauczyciela z jednego przedmiotu. Miałam ostatnio ciężki okres w życiu, ten nauczyciel okazał mi zrozumienie. Dużo ze sobą rozmawialiśmy, on mi doradzał, uznawałam go za swojego przyjaciela wręcz. Pewnego dnia umówiliśmy się po szkole w celu korepetycji. Efekt był taki, że mnie upił i zaciągnął do łóżka. Najpierw się opierałam, on nalegał (słownie, nie używał przemocy), aż w końcu uległam i stało się. Definitywnie moją zgodę dostał, ale nie byłam do końca trzeźwa i byłam w wielkim szoku.

Potem miałam wielki kac moralny, od niego dostawałam ciągle nowe propozycje spotkania. Dałam się namówić na to jeszcze dwa razy. Nie mam pojęcia, co mną kierowało. Miałam wrażenie, że ten człowiek daje mi poczucie, że jestem piękną kobietą, w jakiś sposób mi imponowało to, że się mną zainteresował. Jednak owoce mojej seksualnej krótkiej przyjemności są takie, że mam załamanie nerwowe, nie jestem w stanie tego udźwignąć. Ten człowiek zniszczył mi moją niewinność. Czuję się wykorzystana, zgwałcona. Teraz już wiem, że byłam głupia i on żadnym moim przyjacielem nie był. Chciał mnie zaciągnąć do wyra, to był jego cel. Wielokrotnie kazał mi milczeć, a ja go słuchałam potulnie jak baranek. Żałuję tego wszystkiego, co się stało. Mam zniszczoną psychikę.

Długi czas obwiniałam się o to wszystko, jednak parę osób starszych ode mnie przekonywało mnie, że to nie moja wina, że on ponosi większość odpowiedzialności za tą chorą sytuację. Ja sama nie jestem do tego przekonana, bo w końcu wyraziłam zgodę.

Czytam i czytam, aż tu nagle "ten człowiek zniszczył moją niewinność". Co ty dziewczyno miałaś w głowie, nie wiesz jak kończą się tego typu sytuacje? Naprawdę myślałaś, że gość zakochał się w uczennicy i jak w bajce będziecie sobie żyli razem długo i szczęśliwie? Po prostu jesteś głupia, nie potrafisz pić to nie pij. Widocznie alkohol Ci nie służy skoro pod jego wpływem postanowiłaś się mu oddać.

9

Dziewczyna jest młoda. Nie rozumiem tej krytyki. Tak jak wyżej - gwałtu nie było, bo na seks się zgodziłaś.
Na Twoim miejscu skonsultowałabym się jeszcze z psychologiem szkolnym. Masz możliwość zmiany szkoły?

10

Erendia napisał/a:

Dziewczyna jest młoda. Nie rozumiem tej krytyki. Tak jak wyżej - gwałtu nie było, bo na seks się zgodziłaś.
Na Twoim miejscu skonsultowałabym się jeszcze z psychologiem szkolnym. Masz możliwość zmiany szkoły?

To, że ktoś jest młody, nie zwalnia go z myślenia...
Można popełnić błąd jeden raz, ale ten sam kilka razy...? To już nie jest błąd, tylko utrwalone patologiczne zachowanie, które kwalifikuje się do omówienia ze specjalistą.

To nie krytyka, to akurat fakt.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

Dlatego w prawie zdefiniowane jest coś takiego jak gwałt w wyniku podstępu. Dlatego też tak wiele osób broni gwałcicieli albo nie widzi nic złego w upijaniu uczennicy i tworzeniu takich sytuacji jak opisana, bo nie rozumieją, że osoby młodsze albo mniej doświadczone nie są w stanie wszystkiego przewidzieć. To czy gwałt tu będzie można udowodnić czy nie będzie zależeć od okoliczności, opinii psychologa i całego procesu dowodowego, na którego końcu jest jeszcze wyrok, który podejmują 3 osoby, sędzia + 2 ławników. Nie wiem też czy jeśli była w momencie czynu nieletnia ale powyżej 15 lat nie łatwiej byłoby skierować sprawę do Sądu Rodzinnego. Tam wszystko jest łatwiej i z większym zrozumieniem ale szczerze nie wiem na ile taka droga jest sensowna i skuteczna.

Natomiast oczywistą oczywistością jest to, że nauczyciel tutaj wykorzystał tzw. zależność służbową i za to mogą być wobec niego wyciągnięte konsekwencje służbowe łącznie ze zwolnieniem z pracy. Dlatego też autorka nie musi mu ulegać i się go bać. Jeśli nie postawi się jednoznacznie, mocno to może ew. zmienić szkołę. A potem...Sprawy potoczą się w zależności od tego, czy ujawni ona to co się stało. Wobec dyrekcji, klolegów, samorządu a może od razu najlepiej wobec kuratorium oświaty. Jest to o tyle ważna decyzja, że podobna sytuacja może spotkać kolejną dziewczynę i to też trzeba wziąść pod uwagę.

W kwestii psychiki. Fakt, nauczyciel zniszczył twoją niewinność ale z tym już nie nie da się zrobić poza jakimiś rozmowami z innymi ludzmi czy z psychologiem i a życ trzeba dalej tak aby takie sytuacje się nie powtórzyły.

12

Daro, nie mamy tu do czynienia z 14-latką, tylko z 19-latką.  I to się nie wydarzyło raz, tylko parokrotnie.

To były normalne spotkania na seks, gdzie obie strony były dorosłe i tego chciały. Więc błagam, nie róbcie z faceta gwałciciela.

13 Ostatnio edytowany przez paslawek (2018-11-30 14:05:36)

Cyngli napisał/a:

Daro, nie mamy tu do czynienia z 14-latką, tylko z 19-latką.  I to się nie wydarzyło raz, tylko parokrotnie.

To były normalne spotkania na seks, gdzie obie strony były dorosłe i tego chciały. Więc błagam, nie róbcie z faceta gwałciciela.

No tak świetny nauczyciel wspaniały a jaki mądry .
Wybrał sobie najdorodniejszą , dorosłą ,pełnoletnią z dowodem osobistym ,najdojrzalsza dziewczynę z całej szkoły taki psycholog i pedagog na pewno wiedział co robi.
On niewinny on z orkiestry.On tak tylko..... napewno chciał dobrze najlepiej dla uczennicy.
Dziewczyna winna bo młoda i głupia bo powinna to i tamto,ehhhh ,który 19 latek jest dojrzały na palcach jednej ręki policzyć.
Cygli przeginasz a fajna babka z Ciebie

Autorko idź do wychowawcy i psychologa zrób zadymę niech taki pedagogiczny cud wy.....bią na zbity pysk jak się uda zrób to dla Siebie
nieistotne co się z nim stanie.
Masz prawo do błędu

Trzymaj się

Cyngli napisał/a:

Czytaj ze zrozumieniem co napisale o ew. gwałcie i tego ze jest tez jedna z jego odmian zapisana w prawie o czym nie wiesz.

Natomiast inna kwestia jest odpowiedzialnosc sluzbowa nauczyciela i mozliwosc wykonywania jego pracy wobec "dorosłych" (ale czy dojrzalych) juz dziewczat co jest pewna odpowiedzialnoscia. Mam wrazenie ze na sile
usprawiedliwiasz te patologiczna sytuacje. Ale tu jak najbardziej mozna wyciagnac konsekwnecje sluzbowe a jesli w szkole jest klika i mozliwosc tuszowania sprawy, postawienia uczennicy w pozycji osoby winnej, to moze
najpierw kuratorium nalezalo by zawiadomic. Ta sytuacja jest nie tylko moralnie naganna ale jest przekroczeniem przez tego nauczyciela jego misji. Jak najbardziej sa za to konsekwencje.

15 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2018-11-30 14:12:45)

Zgadzam się, że z tego człowieka żaden nauczyciel i dupek, wykorzystał sytuację, nie mówię, że nie.

Ale uważam, że zgłoszenie tego zaszkodzi Autorce, zwłaszcza, że już jest psychicznie zwichrowana, co widać gołym okiem. Jak zgłosi to anonimowo, to tak jakby w ogóle tego nie zgłosiła. Zrobi to otwarcie, to skończy z opinią dziwki.

Najlepsze dla niej teraz to dojście do równowagi i zastanowienie się, dlaczego dobrowolnie wchodzi w sytuacje potencjalnie dla niej niebezpieczne i to całkowicie dobrowolnie.

Uważam, że 19-letnia dziewczyna nie jest już dzieckiem. Zgodziła się na seks i do tego parokrotnie do tego mężczyzny na ten seks wracała. Gdyby nie był jej nauczycielem, a równolatkiem, to naprawdę dalej byście twierdzili, że to był gwałt? Bez przesady.

16

Cyngli napisał/a:

Zgadzam się, że z tego człowieka żaden nauczyciel i dupek, wykorzystał sytuację, nie mówię, że nie.

Ale uważam, że zgłoszenie tego zaszkodzi Autorce, zwłaszcza, że już jest psychicznie zwichrowana, co widać gołym okiem. Jak zgłosi to anonimowo, to tak jakby w ogóle tego nie zgłosiła. Zrobi to otwarcie, to skończy z opinią dziwki.

Najlepsze dla niej teraz to dojście do równowagi i zastanowienie się, dlaczego dobrowolnie wchodzi w sytuacje potencjalnie dla niej niebezpieczne i to całkowicie dobrowolnie.

Jednak fajna babka z Ciebie.
Opinia Autorki u ludzi  moim zdaniem niespecjalnie istotna zrobi mature , może wyjechać ludzie pogadają ale odpuszczą w końcu.
Psycholog jak najbardziej wskazany i praca na poczuciem wartości u Autorki

17 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2018-11-30 14:22:52)

paslawek napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Jednak fajna babka z Ciebie.
Opinia Autorki u ludzi  moim zdaniem niespecjalnie istotna zrobi mature , może wyjechać ludzie pogadają ale odpuszczą w końcu.
Psycholog jak najbardziej wskazany i praca na poczuciem wartości u Autorki

Dla zdrowego człowieka w pełni sił faktycznie opinia innych mogłaby być nieistotna. Ale Autorka jest według mnie w konkretnym dole i wątpię, czy w obecnym stanie będzie potrafiła się z opinią innych zmierzyć.

Wydaje mi się, że fakt, iż nie odpisuje już na forum świadczy właśnie o tym, że nie jest ona w stanie znieść żadnej krytyki, nawet tej konstruktywnej.

18

Dla mnie konstancja37 już zaczyna być bohaterką bo już coś ze sobą robi jak potrafi- zapytała na forum a to niezłe forum i dobry początek.
Nie musi zrobić wszystkiego ze sobą na raz doskonale, może dojrzewać w swoim tempie.
Całe życie do dyspozycji - czas pokaże co zrobi.

19

Z calym szacunkiem dla Autorki ale nauczyciel jej nie zgwalcil. Sama dobrowolnie do niego poszla, pila i odbywala stosunki. O ile nie podal jej pigulki gwaltu ani sila nie wlewal alkoholu do gardla to nie ma tu mowu o zadnym upiciu tylko swiadomym wypiciu nieodpowiedniej ilosci alkoholu. Jesli mialo to charakter kilkukrotny to tymbardziej nie ma tu mowy o gwalcie bo po gwalcie nikt dobrowolnie nie idzie znowu do domu oprawcy. No chyba ze Autorka byla do tych odwiedzin przymuszana (szantazowana jakos przez nauczyciela).
Wiadomo ze postawa nauczuciela w tej sytuacji byla beznadziejna bo nie powinien wchodzic w intymne relacje z tak mloda osoba i to wlasna uczennica ale z drugiej strony to nie jest juz dziecko. Idac takim tropem kazda kobieta moze najpierw miec mylne wyobrazenia  o facecie, isc z nim pochopnie do lozka a gdy po fakcie on okaze sie nie byc ksieciem z bajki to oskarzyc go o gwalt odsuwajac od siebie jakakolwiek odpowiedzialnosc za wlasne decyzje.

Cyngli napisał/a:

To nie były normalne spotkania na seks......to było uwiedzenie i wykorzystanie zależności (korepetycje, oceny w szkole).
My nie mówimy o karaniu za gwałt, ale nauczyciel za wykorzystanie seksualne uczennicy powinien być z hukiem wypierd......ze szkoły. Nauczyciel NIGDY nie powinien wchodzić w takie relacje. To absolutnie nieetyczne.

P.S. Ciekaw byłbym opinii, gdyby to był ksiądz....och, wtedy by padły gromy i potępienie smile
P.S. 2. Autorce radzę zgłoszenie sprawy szkolnemu psychologowi lub wychowawcy.

21

zwyczajny gość napisał/a:
Cyngli napisał/a:

To nie były normalne spotkania na seks......to było uwiedzenie i wykorzystanie zależności (korepetycje, oceny w szkole).
My nie mówimy o karaniu za gwałt, ale nauczyciel za wykorzystanie seksualne uczennicy powinien być z hukiem wypierd......ze szkoły. Nauczyciel NIGDY nie powinien wchodzić w takie relacje. To absolutnie nieetyczne.

P.S. Ciekaw byłbym opinii, gdyby to był ksiądz....och, wtedy by padły gromy i potępienie smile
P.S. 2. Autorce radzę zgłoszenie sprawy szkolnemu psychologowi lub wychowawcy.

A tutaj już nadinterpretujesz. Przede wszystkim, nie ma nigdzie informacji, że ten gość jej uczy w szkole, jest mowa o tym, że pracuje w jej szkole. Jeśli jej nie uczy, to nie stawia jej ocen, a pomaga wyłącznie na korepetycjach. Dwa, skoro jego osoba nie ma wpływu na jej nauczanie to co w tym niemoralnego czy nieetycznego? Naprawdę, przestańcie zrzucać winę na gościa, kiedy jedyną winną osobą tutaj jest dziewczyna, która zachowała się jak idiotka i dziecko, mimo, że ma 19 lat. A pisanie o jakimś gwałcie to już w ogóle jakiś żart, dziewczyna nie potrafi pić, ale wlewa w siebie alkohol, a później płacz i teksty o "zniszczeniu jej niewinności"?

22 Ostatnio edytowany przez paslawek (2018-11-30 16:55:58)

konstancja37 napisał/a:

Od tego roku mamy nowego nauczyciela z jednego przedmiotu. Miałam ostatnio ciężki okres w życiu, ten nauczyciel okazał mi zrozumienie.

Taki korepetytor z "ogłoszenia" - albo woluntariusz pewnie nie ma co robić,że nie swoje uczennice dokształca oczywiście bezinteresownie.

" Wielokrotnie kazał mi milczeć " jaki dyskretny dżentelmen

23

Jestem w szoku jak wielu osobom brak tu zwykłej empatii. Zamiast tego mnóstwo potępienia i grożenia paluszkiem tongue  masakra.. ciekawe co byście napisali, gdyby to wasze dzieci spotkało? I jeszcze rady odnośnie tego, żeby ona miała zmienić szkołę... typowa znieczulica, usuńmy skutek a nie przyczynę. Dramat.

Autorko nie zostałaś zgwałcona ALE zostałaś wykorzystana.

I z tym jak najbardziej możesz coś zrobić. Przede wszystkim taka osoba nie powinna uczyć w szkole W OGÓLE.

Facet wykorzystał to, że miałaś gorszy okres, być może problemy w rodzinie, w szkole etc. WYKORZYSTAŁ CIĘ.

Ok autorka piła alkohol - ale czy to jest podstawa do tego aby uprawiać seks? Dlaczego nauczyciel widząc pijaną dziewczynę, najzwyczajniej nie odstawił jej do domu?
DLACZEGO NAUCZYCIEL W OGÓLE PIŁ ALKOHOL Z UCZENNICĄ?

I zanim posypie się fala "po co ona w ogóle piła" ... a po co on jej dawał alkohol? Skąd ona mogła wiedzieć, że on chce ją znieczulić aby potem łatwiej wykorzystać?

Mathas napisał/a:

A tutaj już nadinterpretujesz. Przede wszystkim, nie ma nigdzie informacji, że ten gość jej uczy w szkole,...................
Naprawdę, przestańcie zrzucać winę na gościa, kiedy jedyną winną osobą tutaj jest dziewczyna, która zachowała się jak idiotka i dziecko, mimo, że ma 19 lat. A pisanie o jakimś gwałcie to już w ogóle jakiś żart, dziewczyna nie potrafi pić, ale wlewa w siebie alkohol, a później płacz i teksty o "zniszczeniu jej niewinności"?

Zanim napiszesz, racz przeczytać pierwszy post autorki wątku.....

I racz zauważyć różnicę w doświadczeniu życiowym dorosłego nauczyciela i naiwnej nastolatki.

Za wykorzystanie uczennicy powinien być odsunięty od nauczania i pracy z dziećmi i uczniami.
Od nauczyciela WYMAGA się nienagannej postawy moralnej.

25 Ostatnio edytowany przez feniks35 (2018-11-30 17:34:08)

navelbina napisał/a:

Jestem w szoku jak wielu osobom brak tu zwykłej empatii. Zamiast tego mnóstwo potępienia i grożenia paluszkiem tongue  masakra.. ciekawe co byście napisali, gdyby to wasze dzieci spotkało? I jeszcze rady odnośnie tego, żeby ona miała zmienić szkołę... typowa znieczulica, usuńmy skutek a nie przyczynę. Dramat.

Autorko nie zostałaś zgwałcona ALE zostałaś wykorzystana.

I z tym jak najbardziej możesz coś zrobić. Przede wszystkim taka osoba nie powinna uczyć w szkole W OGÓLE.

Facet wykorzystał to, że miałaś gorszy okres, być może problemy w rodzinie, w szkole etc. WYKORZYSTAŁ CIĘ.

Ok autorka piła alkohol - ale czy to jest podstawa do tego aby uprawiać seks? Dlaczego nauczyciel widząc pijaną dziewczynę, najzwyczajniej nie odstawił jej do domu?
DLACZEGO NAUCZYCIEL W OGÓLE PIŁ ALKOHOL Z UCZENNICĄ?

I zanim posypie się fala "po co ona w ogóle piła" ... a po co on jej dawał alkohol? Skąd ona mogła wiedzieć, że on chce ją znieczulić aby potem łatwiej wykorzystać?

Ale na jakiej podstawie mialby zostac wydalony ze szkoly? Bo pil i uprawial seks z pelnoletnia osoba? Za jej zgoda? Przeciez on jej nie odurzyl narkotykami czy eterem by potem nieprzytomna wykorzystac. Pila swiadomie. Uprawiala seks rowniez. Jedyne co to niesprawdzily sie jej wyobrazenia na temat tego faceta. Na tej zasadzie to kazda kobieta ktora facet zbajerowal by sie z nia przespac powinna zglaszac to na policje jako wykorzystanie. Wiadomo ze 19 latka to czesto jeszcze mloda i glupiutka osobka ale jednak w swietle prawa dorosla  i powinna swiadomie podejmowac decyzje. O wykorzystaniu i probie gwaltu to moge powiedziec ja gdy w wieku 10 lat stalam sie obiektem molestowania przyjaciela rodziny. I mimo tych 10 lat i tego ze to byl wujek zachowalam trzezwosc umyslu i postawilam sie mu alarmujac rodzicow. Tu dziewczyna idzie dobrowolnie do domu obcego faceta. Dobrowolnie pije z nim alkohol mimo ze przyszla na korepetycje i dobrowolnie uprawia z nim seks bo jak sama przyznaje imponowalo jej jak ja komplementuje i docenia atrakcyjnosc. To ze jej wyobrazenia o romantycznej relacji okazuja sie byc potem mrzonka to nie powod zeby z faceta robic gwalciciela. Lampki ostrzegawcze powinny sie jej zapalic duzo wczesniej ale skoro kazda z nich olala to znaczy ze swiadomie podjela ryzyko rozczarowania sie tym czlowiekiem.
Edit:a skad miala wiedziec ze ja upije by latwiej zaciagnac do lozka? Wystarczylo pomyslec po co tam przyszla. Na korepetycje a nie na randke i drinka. Wystarczylo powiedziec nie dziekuje i skierowac temat na  nauke. Gdyby mi   korepetytor zaproponowal  winko do zajec to w zyciu bym wiecej tam nie poszla nie tylko ze strachu przed dobieraniem sie do mnie ale jako do  niekompetentego totalnie nauczyciela.

26 Ostatnio edytowany przez navelbina (2018-11-30 18:05:57)

Feniks to nie ważne czy osoba jest pełnoletnia czy nie. Wykorzystywanie seksualne może przybierać różne formy i dotykać każdego, kobiety/mężczyzn/dzieci w każdym wieku.

To nie był gwałt - zgadzam się.

To było wykorzystanie - takie jest moje zdanie.

Dlaczego?

Ponieważ dorosły mężczyzna/nauczyciel, spotykając się ze swoja uczennicą pod pretekstem korepetycji (użycie swojej pozycji) podaje jej alkohol (znieczulenie jej reakcji i możliwości oceny sytuacji)  robi to w pełni świadomie, w wiadomoym celu. Zaplanował to. Nie wyszło to przypadkiem. To jest wykorzystanie.

Teraz pytanie - czy autorka poszłaby z nim do łóżka (piszę tylko o tym pierwszym razie kiedy uprawiali seks) gdyby była trzeźwa? Może miałaby większe opory? Może nie poszłaby w ogóle? A może i tak by to zrobiła? Tego nie wiemy i nie możemy oceniać co by było gdyby.

Ale możemy ocenić co już się wydarzyło - do takiej sytuacji nigdy nie powinno dojść. Możemy ją potępiać za picie alkoholu ALE czy to oznacza, że nigdy ma go nie pić bo nigdy nie wiadomo na kogo się trafi? To tak nie działa. Jak idziemy na jakieś spotkanie ze znajomymi, przyjaciółmi etc to nie zakładamy, że coś nam się może stać.

Nie twierdzę, że autorka jest bez winy, ewidentnie brak poczucia własnej wartości i podatność na wpływy osób trzecich odegrały tu istotną rolę, co koniec końców doprowadziło do WYKORZYSTANIA psychicznego i fizycznego. Facet ją zmanipulował a na koniec kazał milczeć - dlaczego każe jej milczeć jeśli to były takie "dobrowolne" spotkania obydwu pełnoletnich osób?

feniks35 napisał/a:

Edit:a skad miala wiedziec ze ja upije by latwiej zaciagnac do lozka? Wystarczylo pomyslec po co tam przyszla. Na korepetycje a nie na randke i drinka. Wystarczylo powiedziec nie dziekuje i skierowac temat na  nauke. Gdyby mi   korepetytor zaproponowal  winko do zajec to w zyciu bym wiecej tam nie poszla nie tylko ze strachu przed dobieraniem sie do mnie ale jako do  niekompetentego totalnie nauczyciela.

spojrz na obraz ich relacji - jeżeli znali się już jakiś czas, autorka zwierzała mu się ze swoich problemów, można powiedzieć, że to nie byłzwykła zalezność nauczyciel - uczennica, ale coś więcej. Ona mu ufała, skąd mogła wiedzieć, że tym alkoholem częstuje ją w celu zachęcenia/namówienia do obcowania płciowego a nie np. do odstresowania się po cięzkim tygodniu?

W takich przypadkach prokurator zwykle prowadzi dochodzenie z art. 199 par. 3 Kodeksu karnego, o seksualnym nadużyciu stosunku zależności.
I wiek uczennicy nie ma znaczenia. Istotna jest zależność, presja, podstęp, wykorzystanie. Nawet przy jej zgodzie.
Nawet jak nie będzie wyroku skazującego to ze szkołą będzie musiał się rozstać.....za wysoce nieetyczne zachowanie.
Skoro zakazał jej o tym mówić, to ma świadomość swojego czynu.

P.S. Bardzo jestem zdziwiony stanowiskiem niektórych pań: skoro głupia i naiwna to można ją było wykorzystać....

28 Ostatnio edytowany przez feniks35 (2018-11-30 20:15:32)

W takich przypadkach prokurator zwykle prowadzi dochodzenie z art. 199 par. 3 Kodeksu karnego, o seksualnym nadużyciu stosunku zależności.
I wiek uczennicy nie ma znaczenia. Istotna jest zależność, presja, podstęp, wykorzystanie. Nawet przy jej zgodzie.
Nawet jak nie będzie wyroku skazującego to ze szkołą będzie musiał się rozstać.....za wysoce nieetyczne zachowanie.
Skoro zakazał jej o tym mówić, to ma świadomość swojego czynu.

P.S. Bardzo jestem zdziwiony stanowiskiem niektórych pań: skoro głupia i naiwna to można ją było wykorzystać....

Nie to idzmy w druga strone. Przespie sie z facetem z wlasnej woli a potem mi sie cos odwidzi, wyobrazenia nt sexu rozmina sie z rzeczywistoscia albo zwyczajnie bede miala kaca moralnego ze zbyt pochopnie poszlam do lozka i wine za to wszystko przerzuce na tego faceta robiac z niego przy okazji zwyrodnialca i zboka. Bo jeszcze jednorazowe "zwabienie" bylabym w stanie zrozumiec ale skoro Autorka kilkakrotnie powtorzyla wizyty u tego czlowieka to chyba nie utrzymywal jej w stanie permanentnego upojenia takze nie wiedziala gdzie i po co idzie.
Ciekawa jestem czy gdyby Autorka poszla do lozka z np 22 latkiem, ktory po fakcie by ja zostawil to osad bylby taki sam. Podejrzewam ze nagle okazaloby sie ze sama tego chciala a sex nie gwarantuje szczesliwego zakonczenia i milosci do grobowej deski wiec trzeba rozwaznie podejmowac decyzje z kim i czy na pewno chce sie go uprawiac.
Pomijam juz wszelkie dywagacje i snucie domyslow ze ten nauczyciel Autorke szantazowal, grozil obnizeniem ocen i nie wiadomo czym jeszcze chociaz Autorka slowa o tym nie napisala. Padlo za to ze "nie ma pojecia co nia kierowalo" ze godzila sie na te kolejne wizyty i seks. Innymi slowy podejmowala decyzje co do wspolzycia z tym czlwiekiem lekkomyslnie pod wplywem blizej nieokreslonego impulsu a teraz zle sie z tym czuje i to on ma zaplacic za jej dyskomfort psychiczny.
Prawda jest taka ze oboje ponosza wine za ta sytuacje i jesli Autorka chce z nim isc na wojne to musi byc swiadoma ze ona rowniez zostanie rozliczona ze swojego udzialu w tej sprawie. Nie wiem czy dla jej dobra psychicznego nie bedzie wiec lepiej zostawic to tak jak jest i wyciagnac na przyszlosc nauke z tej lekcji by rozwaznie dobierac partnerow seksualnych.

Fenix35, ty chyba nie czujesz różnicy.
Każde uwiedzenie, udawanie zainteresowania, pomoc, podawanie alkoholu mające na celu jedno to kur...two.
Ale jak to robi nauczyciel, do którego nastolatka ma z zasady większe zaufanie i jest zależna ......to jest ocieranie się o paragrafy. Szkoły zresztą tego nie tolerują i zwykle nauczyciel po czymś takim wylatuje.

30 Ostatnio edytowany przez feniks35 (2018-11-30 20:36:42)

Fenix35, ty chyba nie czujesz różnicy.
Każde uwiedzenie, udawanie zainteresowania, pomoc, podawanie alkoholu mające na celu jedno to kur...two.
Ale jak to robi nauczyciel, do którego nastolatka ma z zasady większe zaufanie i jest zależna ......to jest ocieranie się o paragrafy. Szkoły zresztą tego nie tolerują i zwykle nauczyciel po czymś takim wylatuje.

Dlatego nauczyciel pewnie ponioslby konsekwencje z racji tego powiedzmy skandalu obyczajowego ale i Autorka dostanie odpowiednia łatke bo wiekszosc ludzi nie kupi jednak historii o uwiedzeniu i upiciu... do ktorego ofiara dopuszcza kilkukrotnie bedac dorosla i w pelni wladz umyslowych. No sorry.
Edit:
Fool me once, shame on you. Fool me twice shame on me.

feniks35 napisał/a:

Dlatego nauczyciel pewnie ponioslby konsekwencje z racji tego powiedzmy skandalu obyczajowego ale i Autorka dostanie odpowiednia łatke bo wiekszosc ludzi nie kupi jednak historii o uwiedzeniu i upiciu... .

Jakbym słuchał opowieści o gwałcie......sama chciała.....bo sukienkę miała za krótką.....i że dostanie łatkę.....
Niedawno czytałem jak to sąd uniewinnił (chyba w GB), gwałciciela a koronnym dowodem były koronkowe stringi ofiary.
No przecież sama się prosiła .....

32

feniks35 napisał/a:

Dlatego nauczyciel pewnie ponioslby konsekwencje z racji tego powiedzmy skandalu obyczajowego ale i Autorka dostanie odpowiednia łatke bo wiekszosc ludzi nie kupi jednak historii o uwiedzeniu i upiciu... .

Jakbym słuchał opowieści o gwałcie......sama chciała.....bo sukienkę miała za krótką.....i że dostanie łatkę.....
Niedawno czytałem jak to sąd uniewinnił (chyba w GB), gwałciciela a koronnym dowodem były koronkowe stringi ofiary.
No przecież sama się prosiła .....

Wez czlowieku sie nie osmieszaj i nie rob ze mnie oszolomki ktora wmawia kazdej ofierze gwaltu jej wine bo obrazasz teraz prawdziwe ofiary gwaltu. Ja poprostu nie zamierzam udawac ze wierze w gwalt w tej konkretnej sytuacji. Jesli raz dziewczyna poszla do faceta na picie i dobrowolny seks to to nie jest gwalt. Jesli poszla tam po raz kolejny to to tymbardziej  nie jest gwalt. Chyba ze Autorka  ma lekkie uposledzenie umyslowe i uwazala ze kolejna wizyta bedzie polegala na piciu kompotu i ogladaniu znaczkow. A potem byla kolejna.. Zapewne rownie "zaskakujaca" w obrocie spraw dla Autorki. No bez jaj.

33

Może i on będzie musiał się pożegnać ze szkołą, ale jej łatwy los też nie czeka, bo łatka będzie za nią chodziła do końca szkoły.

34

feniks, ale z czym Ty się wlasciwie klocisz? Nikt nie uważa, ze dziewczyna została zgwalcona, ale jest oczywistym, ze została wykorzystana, w perfidny sposób przez kogos, do kogo z racji zaleznosci miała prawo mieć pelne zaufanie. Nie trzeba zostać zgwałconym, by zostać wykorzystanym, nie trzeba być nieletnim, by zostać wykorzystanym.

To nie byla zwykla relacja - starszy mezczyzna - mloda dziewczyna. Tu byla zaleznosc uczen - nauczyciel, nigdy nie powinno do takich zdarzen dojść .Nauczyciel zachowal się fatalnie (pod względem etycznym), i mysle, ze konsekwencje jakies powinien ponieść, dostać nauczke na przyszosc po prostu. Bo niektórym takim gostkom się wydaje, ze mogą pozostać bezkarni.

35

konstancja37 napisał/a:

Jestem osobą pełnoletnią (mam skończone 19 lat), mój wiek jest bardzo istotny dla tej sprawy.

Efekt był taki, że mnie upił i zaciągnął do łóżka. N

Potem miałam wielki kac moralny, od niego dostawałam ciągle nowe propozycje spotkania. Dałam się namówić na to jeszcze dwa razy. ?

Rozumiem młodość i naiwność - dostałaś lekcję, a właściwie lekcje, na przyszłość.

Z jednej strony to jest nauczyciel, który nie powinien sypiać z uczennicami, z drugiej - poszłaś z nim do łóżka 3 razy. Raz można wytłumaczyć naiwnością, alkoholem itd, ale 3 razy? To juz jest Twoja decyzja.

Otrzep się z kurzu, wyciągnij naukę i idź dalej mądrzejsza.

36

To już Twoja nadinterpretacja.

37

Cyngli napisał/a:

To już Twoja nadinterpretacja.

Nikt nie mówi, że można. Raczej chodzi o to, że we wszystkich przypadkach była jej wyraźna zgoda.

Bzdurą jest dla mnie stwierdzenie, że on podał jej alkohol i ją upił i uwiódł. Podać mógł, a ona mogła nie pić. Do gardła jej nie wlewał siłą. Raz mogła się dać "wykorzystać", ale w takim razie, skoro taka niewinna, po co tam wracała kolejnym i kolejnym razem?

Panna zwyczajnie ma moralniaka i chcąc sobie wynagrodzić wymyśla coś o wykorzystaniu i niemal zgwałceniu, a tego tutaj nie ma. Ot dwoje dorosłych ludzi spotkało się kilka razy na seks.

38 Ostatnio edytowany przez kwadrad (2018-12-01 01:26:36)

konstancja37 napisał/a:

Dałam się namówić na to jeszcze dwa razy. Nie mam pojęcia, co mną kierowało. Miałam wrażenie, że ten człowiek daje mi poczucie, że jestem piękną kobietą, w jakiś sposób mi imponowało to, że się mną zainteresował.

?

konstancja37 napisał/a:

Dałam się namówić na to jeszcze dwa razy. Nie mam pojęcia, co mną kierowało. Miałam wrażenie, że ten człowiek daje mi poczucie, że jestem piękną kobietą, w jakiś sposób mi imponowało to, że się mną zainteresował. Jednak owoce mojej seksualnej krótkiej przyjemności są takie, że mam załamanie nerwowe, nie jestem w stanie tego udźwignąć. Ten człowiek zniszczył mi moją niewinność. Czuję się wykorzystana, zgwałcona. Teraz już wiem, że byłam głupia i on żadnym moim przyjacielem nie był. Chciał mnie zaciągnąć do wyra, to był jego cel. Wielokrotnie kazał mi milczeć, a ja go słuchałam potulnie jak baranek. Żałuję tego wszystkiego, co się stało. Mam zniszczoną psychikę.

Traktowanie seksu jako narzędzia prokreacji, czy manifestacji wielkiej miłości do grobowej deski prowadzi do rozczarowań.
Ale przecież nie zawsze , gdy coś idzie nie po naszej myśli , to zawiniła druga osoba.
Mało prawdopodobne jest, iż druga osoba będzie zachowywać się tak jak sobie życzymy, a już zupełnie nie zachowa się tak, jeżeli nie da się jej tego do zrozumienia...

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

Posty [ 1 do 38 z 52 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Zostałam wykorzystana - co z tym zrobić?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018