Leczenie homoseksualizmu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1 2 3 14 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 506 ]

Temat: Leczenie homoseksualizmu

„Parlament Europejski w czwartek przyjął raport, w którym opowiedziano się za wprowadzeniem zakazu stosowania kontrowersyjnych praktyk mających prowadzić do zmiany orientacji z homoseksualnej na heteroseksualną. Stanowisko to poparte zostało zdecydowaną przewagą głosów, większość polskich europosłów była jednak przeciwko. Po głosowaniu dwoje z nich - Danuta Huebner i Janusz Lewandowski - przyznało się do pomyłki. (tvn24.pl)

Czytam i oczy przecieram że zdziwienia, bo po pierwsze znów mnie zaskoczył zakres tematyczny podejmowanych spraw, a po drugie rozwaliła mnie postawa polskich europosłów. Jestem przekonana, że gdyby parlament głosował nad zakazem rozpowszechniania twierdzeń, że ziemia jest płaskim dyskiem opartym na sześciu krokodylach, to nasi też by byli przeciwko. Część z nich dla zasady, a część przez pomyłkę big_smile

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Leczenie homoseksualizmu

No to już wiesz jak podchodzą do swojej pracy. Ci od pomyłek...

Pewna samotna kobieta znalazła rannego węża. Ulitowała się, wzięła do siebie, pielęgnowała i pokochała. Wąż wracał do sił. Kiedyś jednak, gdy go głaskała, wąż ją ukąsił. Gdy zwijała się w śmiertelnych męczarniach, zapytała go: Wężu, dlaczego to zrobiłeś? Wiesz, że cię kocham, no i uratowałam ci życie!? Sama jesteś sobie winna, kobieto - odpowiedział. Przecież wiedziałaś, że jestem wężem..

3

Snake napisał/a:

No to już wiesz jak podchodzą do swojej pracy. Ci od pomyłek...

Dwoje się przyznało, a reszta?  wink

Reklama

4

No z jednej strony twierdzenie, że homoseksualizm jest chorobą jest strasznie krzywdzące, ale z drugiej zdarzały się faktyczne przypadki, w których homoseksualizm był czymś nabytym i można było go wyleczyć terapią.
Ale to się tyczy tylko tego nabytego pod wpływem doświadczeń, traum z dzieciństwa.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

5 Ostatnio edytowany przez summerka88 (2018-03-03 06:34:34)

Lady Loka napisał/a:

No z jednej strony twierdzenie, że homoseksualizm jest chorobą jest strasznie krzywdzące, ale z drugiej zdarzały się faktyczne przypadki, w których homoseksualizm był czymś nabytym i można było go wyleczyć terapią.
Ale to się tyczy tylko tego nabytego pod wpływem doświadczeń, traum z dzieciństwa.

Pytanie, czy homoseksualizm można NABYĆ? Czy rzeczywiście można mówić o homoseksualiźmie w przypadkach, o których piszesz, bo może jest to wówczas nie orientacja seksualna, ale sposób odreagowania jako skutek pewnych zdarzeń. Przecież czasami ludzie tylko testują i eksperymentuja różne wersje na życie, np. nastolatki w okresie formowania ich tożsamości.
Nie znam szczegółów raportu, który był przedmiotem prac PR, ale w przytoczonej notatce jest mowa o KONTROWERSYJNYCH praktykach, których celem jest doprowadzenie do zmiany orientacji. Poczytam sobie może o tym w wolnym czasie.

Reklama

6

Jako reakcja psychiki na traumę z dzieciństwa. Szczerze to nigdy się bardziej w to nie wczytywałam, nie miałam potrzeby.
Jednak ludzie też traktują to jako orientację, której w sobie nie akceptują, ale jest to część ich osoby. I są przypadki, w których terapia doszła do tej traumy, przepracowała i w efekcie homoseksualizm został "wyleczony".
Bo testowanie i myślenie o swojej orientacji to druga sprawa.

7

nie można wyleczyć czegoś, co nie jest chorobą

a orientacja to nie choroba

to tak jakby chcieć leczyć niebieskie oczy, albo rude włosy.

8

Summerka88 no jakoś nie podoba mi się Twój ton radykalnego przywódcy duchowego prosto z Iranu. Ja akuratnie jestem sceptyczny co do tezy, że rodzimy się heteroseksualni, czy homoseksualni, czy jeszcze inni, co tam sobie ktoś wymyśli. Myślę, że może to być tak samo, jak nie wiadomo dlaczego ktoś jest kibicem Wisły czy Cracovi? Rodzi się z tym? Mogę mieć swoje sceptycznie zdanie? Czy przywódca duchowy każe mnie rozstrzelać? smile

Nie czynię dobra którego chce, ale czynię to zło, którego nie chcę.

9 Ostatnio edytowany przez 1975 (2018-03-03 12:06:18)

Dwie ładne lesbijki chętnie bym poleczył:)

10

Opór polskich europosłów jest ostatnim westchnięciem normalności zdychajacej Europy. W zdecydowanej większości homoseksualizm można wyleczyć. Ten zakaz to kolejny element niszczenia cywilizacji.

Nobody Is Born Gay - GOD

11

marioosh666 napisał/a:

Opór polskich europosłów jest ostatnim westchnięciem normalności zdychajacej Europy. W zdecydowanej większości homoseksualizm można wyleczyć. Ten zakaz to kolejny element niszczenia cywilizacji.

Pokaż badania, że w większości.

12

Lady Loka napisał/a:
marioosh666 napisał/a:

Może chodziło o to, że jego homoseksualizm został w większości wyleczony? wink

balin napisał/a:

Summerka88 no jakoś nie podoba mi się Twój ton radykalnego przywódcy duchowego prosto z Iranu.

Twój za to jest znacząco różny od opisanego przez Ciebie. Nie ma to jak wyrażając odmienne zdanie w jakiejkolwiek kwestii najpierw rzucić mięchem w stronę kogoś kto uważa inaczej smile

13

Klio napisał/a:

Twój za to jest znacząco różny od opisanego przez Ciebie. Nie ma to jak wyrażając odmienne zdanie w jakiejkolwiek kwestii najpierw rzucić mięchem w stronę kogoś kto uważa inaczej smile

I vice versa. smile
Nie chodziło o to, że uważam inaczej. Przecież napisałem podchodzę do dogmatu Autorki sceptycznie. smile

14

balin napisał/a:

Nie chodziło o to, że uważam inaczej. Przecież napisałem podchodzę do dogmatu Autorki sceptycznie. smile

Schowanie się za wyrazem „sceptyczny” zupełnie zmienia wydźwięk Twojej wypowiedzi smile  Robienie z siebie ofiary w dyskusji używając tego typu sformułowań:

balin napisał/a:

Summerka88 no jakoś nie podoba mi się Twój ton radykalnego przywódcy duchowego prosto z Iranu. [...] Mogę mieć swoje sceptycznie zdanie? Czy przywódca duchowy każe mnie rozstrzelać? smile

również jest unikiem przed prowadzeniem dalszej dyskusji. Jeżeli się boisz wyrażać swoje zdanie bez a priori robienia z siebie ofiary i prześladowanego za poglądy to wiedz, że nie musisz się lękać smile Pisz po prostu o co Ci chodzi i jakie masz zdanie w danej kwestii. Nie musisz się bać na netkobietach smile

15 Ostatnio edytowany przez summerka88 (2018-03-03 14:23:48)

balin napisał/a:

Summerka88 no jakoś nie podoba mi się Twój ton radykalnego przywódcy duchowego prosto z Iranu. Ja akuratnie jestem sceptyczny co do tezy, że rodzimy się heteroseksualni, czy homoseksualni, czy jeszcze inni, co tam sobie ktoś wymyśli.

Rozumiem, że mój radykalizm wynika z tego, że nadużywam słowa MOŻE i stawiam pytania oraz mam wątpliwości? big_smile

16

summerka powiedz jaka jest Twoja orientacja? smile

17

1975bastian napisał/a:

Jestem cicho-ciemna, ale ciii... wink

18

summerka88 napisał/a:
1975bastian napisał/a:

wstydliwa? smile

19

Lady Loka napisał/a:
marioosh666 napisał/a:

Nie pokażę, bo będą tak prymitywne reakcje jak poniżej:

Młody i ambitny naukowiec z University of Lagos udowodnił, że homoseksualizm jest wbrew naturze i co z tego? Większość ludzi w ogóle o tym nie usłyszała. Jeżeli mainstream o nich opowiedział to tylko prześmiewczo.

Samo uznanie, że homoseksualizm nie jest chorobą dokonało się w wyniku nacisków lobby. O przypadkach wyleczenia cisza, a jak ktoś nagle stwierdzi, że jest gejem to jest super. Teraz na wszelki wypadek chcą zabronić leczenia sad

Nobody Is Born Gay - GOD

20

1975bastian napisał/a:
summerka88 napisał/a:
1975bastian napisał/a:

wstydliwa? smile

Eee...raczej nie bardzo. Prędzej lubiąca dolewać oliwy do ognia, dyskryminująca inaczej niemyślących i podżegująca do samodzielnego myślenia wink

21

marioosh666 napisał/a:

Młody i ambitny naukowiec z University of Lagos udowodnił, że homoseksualizm jest wbrew naturze i co z tego? Większość ludzi w ogóle o tym nie usłyszała. Jeżeli mainstream o nich opowiedział to tylko prześmiewczo.

" A bar magnet is a horizontal magnet that has the North Pole and the South Pole and when you bring two bar magnets and you bring the North Pole together you find that the two North Poles will not attract. They will repel, that is, they will push away themselves showing that a man should not attract a man. If you bring two South Poles together you find that the two South Poles will not attract indicating that same sex marriage should not hold. A female should not attract a female as South Pole of a magnet does not attract the South Pole of a magnet. But, when you bring a North Pole of a magnet and a South Pole of a magnet they will attract because they are not the same, indicating that a man will attract a woman because of the way nature has made a female."

Amalaha hopes to win a Nobel Prize someday for his work.
https://media0.giphy.com/media/Vg0JstydL8HCg/giphy.gif

22

Najpierw cię ignorują. Potem śmieją się z ciebie. Później z tobą walczą. Później wygrywasz.
Mahatma Gandhi

Na promocję homoseksualizmu wydawane są ogromne pieniądze. Nie dziwne, że w tej sytuacji niszczy się niezależnych naukowców, ale poprawność polityczna jeszcze nie dotarła do Nigerii. Wystarczy poczytać w jakiej atmosferze odbyło się skreślenie homoseksualizmu z listy chorób.

Nobody Is Born Gay - GOD

23

Sorry Mariosh, ale jeżeli ktokolwiek ma tłumaczyć, że homoseksualizm jest niezgodny z naturą na podstawie magnesu, to nigdy się nie uda.

Ja już mówiłam, że w niektórych przypadkach da się "wyleczyć", ale to dlatego, że jest to cecha nabyta przez doświadczenia z dzieciństwa. Ale nie wszyscy mają traumatyczne doświadczenia, a i tak identyfikują się jako homoseksualiści. Takich nie ma co leczyć, bo po co? To tak jak V napisała, jakbyś chciał wyleczyć to, że masz taki kolor włosów, a nie inny.

24

Zły wybór to nie jest to samo co kolor włosów.

Nobody Is Born Gay - GOD

25 Ostatnio edytowany przez summerka88 (2018-03-03 15:54:02)

marioosh666 napisał/a:

Samo uznanie, że homoseksualizm nie jest chorobą dokonało się w wyniku nacisków lobby.

Mógłbyś powyższe rozwinąć. Nie tłumacz teorii a podaj konkretne fakty. Będę wdzięczna i będzie się do czego odnieść.
I jeszcze jakbyś podał, dlaczego homoseksualizm miałby być chorobą, to będzie świetnie (próbuję ulokować homoseksualizm w kryterium „zdrowie-choroba” -co decyduje, że COŚ jest chorobą lub nią nie jest).

26

marioosh666 napisał/a:

Homoseksualizm nie jest wyborem.
Inaczej ludzie heteroseksualni też mogliby wybierać, a ja jakoś w sobie nie widzę, żeby pociągały mnie kobiety.

27

marioosh666 napisał/a:

Najpierw cię ignorują. Potem śmieją się z ciebie. Później z tobą walczą. Później wygrywasz.
Mahatma Gandhi

Piłka jest okrągła, a bramki są dwie
Kazimierz Górski

28

summerka88 napisał/a:
marioosh666 napisał/a:

Samo uznanie, że homoseksualizm nie jest chorobą dokonało się w wyniku nacisków lobby.

Mógłbyś powyższe rozwinąć. Nie tłumacz teorii a podaj konkretne fakty. Będę wdzięczna i będzie się do czego odnieść.
I jeszcze jakbyś podał, dlaczego homoseksualizm miałby być chorobą, to będzie świetnie (próbuję ulokować homoseksualizm w kryterium „zdrowie-choroba” -co decyduje, że COŚ jest chorobą lub nią nie jest).

Cała historia wykreślenia jest bardzo dobrze opisana w Internecie zarówno po polsku jak i po angielsku. Linków tutaj wrzucać nie można, a spamować tematu nie chcę. Jak chcesz to na pewno znajdziesz.

Lady Loka napisał/a:
marioosh666 napisał/a:

Inaczej ludzie heteroseksualni też mogliby wybierać, a ja jakoś w sobie nie widzę, żeby pociągały mnie kobiety.

Jeszcze nie wink

Nobody Is Born Gay - GOD

29

Najnowsza definicja choroby: "Choroba jest takim stanem organizmu, kiedy to czuje się on źle, a owego złego samopoczucia nie można jednak powiązać z krótkotrwałym, przejściowym uwarunkowaniem psychologicznym lub bytowym, lecz z dolegliwościami wywołanymi przez zmiany strukturalne lub zmienioną czynność organizmu." Nie wiem, w jaki sposób homoseksualność może być dolegliwością. Mój przyjaciel gej się z tym nie zgodzi. Moja przyjaciółka lesbijka też nie. Myślę, że tysiące osób nie hetero się z tym nie zgodzą. Od ponad 40 lat homoseksualność nie jest uznawana za chorobę, od zawsze też wiadomo, że wyborem nie jest, ale jeśli ktoś chce sobie wmówić, że cecha, która nikogo nie krzywdzi, jest chorobą, no cóż, niech sobie radzi ze swoim lękiem w swoim czasie.

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

30

marioosh666 napisał/a:
Lady Loka napisał/a:
marioosh666 napisał/a:

Jeszcze nie wink

Nie widzę wcale i nigdy nie widziałam, chociaż kiedyś zastanawiałam się nad tym tematem. Więc tutaj nie ma jeszcze. Nie znasz mnie i nie masz prawa mówić czy kiedykolwiek zostanę lesbijką.

Gdyby homoseksualizm był złym wyborem to ja teraz tutaj mogłabym wybrać bycie lesbijką. Niby mogłabym, ale nie byłabym w takim związku spełniona.
Nie wierzę w to, że ktokolwiek wybiera dla samego wyboru.

Czytałam o katolikach homoseksualistach, którzy bardzo chcieli się wyleczyć, żeby mogli żyć zgodnie z nauką Kościoła. I się nie udawało, a oni coraz bardziej pogrążali się w jakiejś depresji i apatii, bo nie umieli zaakceptować tego, kim są naprawdę.

31

Wczoraj, bo nudziłem się, przysiadłem do mojej pani i obejrzałem jeden odcinek z tych "inspirowanych prawdziwym wydarzeniami". O dziewczynce, która ma męskie rysy twarzy, mocną, krępą sylwetkę. Nosi kolczyki w uszach. Dla niepoznaki. Jeszcze niepełnoletnia, a czuje się mężczyzną. Gdy tę aktorkę-amatorkę zobaczyłem, nie uwierzyłbym na słowo, że to przedstawicielka żeńskiej części populacji, gdybym sam "organoleptycznie" tego nie stwierdził.
Jak jest w jej przypadku naprawdę, nie wiem. Ale, przekonująco wypadła ta(?) nastolatka...
Co prawda, nie o "leczeniu zboczenia" to jest, ale coś mówi o nas, ludziach. Każde z nas różni się od innych.
Niektórzy trochę bardziej tylko.
Homoseksualizm znany jest od tysięcy lat.
Niektórzy nad "leczeniem" jakiś czas temu się nie zastanawiali. Mieli inne "rozwiązanie".
Również wczoraj wysłuchałem najważniejszego z tych, którzy barwy partyjne i klubowe zmieniali, gdy dana koniunktura stawała się atrakcyjniejsza. Również o owo "leczenie" chodziło.
Autorka wywiadu nie wyraziła własnej oceny jego wypowiedzi (bezstronna miała być), choć mimika jej twarzy powiedziała dużo.
Czarnecki, jak zwykle. Choć gadał, nie powiedział nic. smile

facet po przejściach

32

marioosh666 napisał/a:
summerka88 napisał/a:
marioosh666 napisał/a:

Cała historia wykreślenia jest bardzo dobrze opisana w Internecie zarówno po polsku jak i po angielsku. Linków tutaj wrzucać nie można, a spamować tematu nie chcę. Jak chcesz to na pewno znajdziesz.

Wyobraź sobie, że zadałam sobie trud i znalazłam informację, stąd doskonale zdaję sobie sprawę, że twoje gadanie o teorii spiskowej jest GADANIEM o teorii spiskowej, nie mającym żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Szkoda, że nie odniosłeś się w ogóle do drugiej części i nie przedstawiłeś żadnej definicji, która mogłaby chociaż w minimalnym stopniu oddać twoje twierdzenie o chorobowym charakterze homoseksualizmu i w konsekwencji konieczności jego leczenia. Na szczęście wyręczyła cię Monoceros smile

Monoceros napisał/a:

Najnowsza definicja choroby: "Choroba jest takim stanem organizmu, kiedy to czuje się on źle, a owego złego samopoczucia nie można jednak powiązać z krótkotrwałym, przejściowym uwarunkowaniem psychologicznym lub bytowym, lecz z dolegliwościami wywołanymi przez zmiany strukturalne lub zmienioną czynność organizmu." Nie wiem, w jaki sposób homoseksualność może być dolegliwością. Mój przyjaciel gej się z tym nie zgodzi. Moja przyjaciółka lesbijka też nie. Myślę, że tysiące osób nie hetero się z tym nie zgodzą. Od ponad 40 lat homoseksualność nie jest uznawana za chorobę, od zawsze też wiadomo, że wyborem nie jest, ale jeśli ktoś chce sobie wmówić, że cecha, która nikogo nie krzywdzi, jest chorobą, no cóż, niech sobie radzi ze swoim lękiem w swoim czasie.

Myślałam sobie, że możnaby jeszcze „na siłę” uznać homoseksualizm za „zaburzenie”, które stanowi zagrożenie dla osoby homoseksualnej, ale też jakoś trudno mi znaleźć argumenty na poparcie tej tezy wink

Wygląda na to, że jedynym celem próby osadzenia homoseksualizmu w kategoriach chorobowych jest jego wartościowanie. Na szczęście sądy wartościujące nie mają mocy sprawczej, poza oczywiście umysłem „sądotworcy”.

33

Monoceros napisał/a:

Od ponad 40 lat homoseksualność nie jest uznawana za chorobę, od zawsze też wiadomo, że wyborem nie jest, ale jeśli ktoś chce sobie wmówić, że cecha, która nikogo nie krzywdzi, jest chorobą, no cóż, niech sobie radzi ze swoim lękiem w swoim czasie.

Oni próbują zainfekować tym całe społeczeństwa i narody, a jeżeli im się uda to wtedy wyginiemy! To już nie chodzi o to, że kilku chłopców bawi się brzydko w zaciszu swoich domów. Oni wchodzą tym do przestrzeni publicznej i łowią nastolatków, którzy mieli trudno dzieciństwo, a ich orientacja seksualna jest zaburzona.

Lady Loka napisał/a:

Czytałam o katolikach homoseksualistach, którzy bardzo chcieli się wyleczyć, żeby mogli żyć zgodnie z nauką Kościoła. I się nie udawało, a oni coraz bardziej pogrążali się w jakiejś depresji i apatii, bo nie umieli zaakceptować tego, kim są naprawdę.

To tak jak z bronią - pełno opisów masakr dokonywanych przez wariatów i przemilczane historie, kiedy np.: matka samotnie wychowująca dzieci przegoniła napastnika, bo była uzbrojona. Zapewniam, że są nawróceni i wyleczeni homoseksualiści. W mediach głównego ścieku o nich nie przeczytasz. Tam można tylko w jedną stronę. Wydarzenie roku, bo Tim Cook przyznał, że jest gejem.

Nobody Is Born Gay - GOD

34

Wczoraj, bo nudziłem się, przysiadłem do mojej pani i obejrzałem jeden odcinek z tych "inspirowanych prawdziwym wydarzeniami". O dziewczynce, która ma męskie rysy twarzy, mocną, krępą sylwetkę. Nosi kolczyki w uszach. Dla niepoznaki. Jeszcze niepełnoletnia, a czuje się mężczyzną. Gdy tę aktorkę-amatorkę zobaczyłem, nie uwierzyłbym na słowo, że to przedstawicielka żeńskiej części populacji, gdybym sam "organoleptycznie" tego nie stwierdził.
Jak jest w jej przypadku naprawdę, nie wiem. Ale, przekonująco wypadła ta(?) nastolatka...
Co prawda, nie o "leczeniu zboczenia" to jest, ale coś mówi o nas, ludziach. Każde z nas różni się od innych.
Niektórzy trochę bardziej tylko.
Homoseksualizm znany jest od tysięcy lat.
Niektórzy nad "leczeniem" jakiś czas temu się nie zastanawiali. Mieli inne "rozwiązanie".
Również wczoraj wysłuchałem najważniejszego z tych, którzy barwy partyjne i klubowe zmieniali, gdy dana koniunktura stawała się atrakcyjniejsza. Również o owo "leczenie" chodziło.
Autorka wywiadu nie wyraziła własnej oceny jego wypowiedzi (bezstronna miała być), choć mimika jej twarzy powiedziała dużo.
Czarnecki, jak zwykle. Choć gadał dużo, nie powiedział nic. smile

facet po przejściach

35 Ostatnio edytowany przez Monoceros (2018-03-03 17:48:12)

marioosh666 napisał/a:
Monoceros napisał/a:

Od ponad 40 lat homoseksualność nie jest uznawana za chorobę, od zawsze też wiadomo, że wyborem nie jest, ale jeśli ktoś chce sobie wmówić, że cecha, która nikogo nie krzywdzi, jest chorobą, no cóż, niech sobie radzi ze swoim lękiem w swoim czasie.

Oni próbują zainfekować tym całe społeczeństwa i narody, a jeżeli im się uda to wtedy wyginiemy! To już nie chodzi o to, że kilku chłopców bawi się brzydko w zaciszu swoich domów. Oni wchodzą tym do przestrzeni publicznej i łowią nastolatków, którzy mieli trudno dzieciństwo, a ich orientacja seksualna jest zaburzona.

Lady Loka napisał/a:

To tak jak z bronią - pełno opisów masakr dokonywanych przez wariatów i przemilczane historie, kiedy np.: matka samotnie wychowująca dzieci przegoniła napastnika, bo była uzbrojona. Zapewniam, że są nawróceni i wyleczeni homoseksualiści. W mediach głównego ścieku o nich nie przeczytasz. Tam można tylko w jedną stronę. Wydarzenie roku, bo Tim Cook przyznał, że jest gejem.

Nadal nie przedstawiasz racjonalnych argumentów, jedynie te związane z odczuciami. W jaki sposób "homoseksualność" może być infekcją, skoro NIKT nie powiedział nigdy, że "wybrał" homoseksualność? I nie odnosisz się w żaden sposób do tego, że homoseksualność kogoś krzywdzi. Ciebie? Twoich znajomych? Niby jak?
Nie ma czegoś takiego w psychologii jak "zaburzona orientacja seksualna", wymyślasz pojęcia. Może być jedynie orientacja jeszcze nie wykształcona (czyli nie poznana). I znów, mało dowodów na to, żeby to środowisko mogło kształtować tę orientację. Oczywiście, są "badania" ale jak to bywa z badaniami, można sobie tak dobrać próbę i warunki, żeby dowieść wszystkiego, więc ja jestem sceptyczna.

Są ludzie "nawróceni" na homoseksualność, a i owszem, są. Nawet oglądałam ostatnio niesamowicie ciekawy film oparty na faktach - "Kim jest Michael" (reż. Justin Kelly) właśnie o mężczyźnie, który po pewnym czasie postanowił zmienić swoją orientację, to znaczy, wyprzeć się tego co czuje. Są też ludzie "nawróceni" po latach na homoseksualność. O czym to w ogóle świadczy, bo jak dla mnie o niczym? Ludzie mogą po czasie odkryć swoją orientację, albo się mogą jej wyprzeć. I myślę, że obie z tych opcji mogą człowieka unieszczęśliwić, jedna dlatego, że jest ukrywaniem swojego prawdziwego "ja" (bo naciski społeczne ci mówią, że jesteś obrzydliwy/a), a druga dlatego, że musisz zmierzyć się ze społeczeństwem, które będzie ci wmawiać, że to jest choroba  i jesteś obrzydliwy/a.

Dla mnie jedyną, JEDYNĄ krzywdzącą w tym wszystkim rzeczą są poglądy, które sprawiają, że ludzie muszą się ukrywać, wpadają w kompleksy, bo ktoś im mówi, że to co czują, mimo że nikogo nie krzywdzą, jest złe, niewłaściwe, "infekuje". Moim zdaniem właśnie to powinno się leczyć - ludzi,  którzy pod zasłonką troski o społeczeństwo ("bo wyginiemy") głoszą swoje nietolerancyjne, atakujące poglądy. Fobia na szczęście jest dobrze znanym i uleczalnym zaburzeniem.

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

36

Klio napisał/a:

również jest unikiem przed prowadzeniem dalszej dyskusji. Jeżeli się boisz wyrażać swoje zdanie bez a priori robienia z siebie ofiary i prześladowanego za poglądy to wiedz, że nie musisz się lękać smile Pisz po prostu o co Ci chodzi i jakie masz zdanie w danej kwestii. Nie musisz się bać na netkobietach smile

Masz jakąś tam potrzebę misji stawiania diagnoz psychologicznych. Ale na tej drodze uciekają Ci oczywistości. Przecież z dogmatami się nie dyskutuje. Taka natura dogmatu. smile Ja jestem sceptyczny, znaczy nie wierzę w dogmat: homoseksualizm jest wrodzony. Według mnie to jest o wiele bardziej złożone i tyle.
Do tego Autorka wyraża swoje oburzenie, że jak to niektórzy europosłowie mogą myśleć inaczej niż ona i taki był kontekst mojej wypowiedzi. smile

37

Jeszcze jedno. Gdyby homoseksualnością dało się "infekować", to pewnie tak samo jest z heteroseksualnością. Co by znaczyło, że w otoczeniu heteroseksualnym nie może być homoseksualnych osób. Rodzice heteroseksualni nie mogą mieć homoseksualnych dzieci. Bardzo religijne, zamknięte grupy nie mogłyby mieć w szeregach młodzieży, która odkrywa  swoja orientację, bo niby gdzie by się "zarazili". I skoro osób heteroseksualnych jest więcej, to czemu nie "infekują" osób homoseksualnych, powodując, że zmieniają orientację?
Dla mnie podejście równie abstrakcyjne, co "chcą zainfekować wszystkich rudymi włosami, świat zmierza ku zagładzie". Jeszcze kolejna rzecz, homoseksualność nie oznacza braku dzieci, to też raczej ograniczone myślenie.

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

38 Ostatnio edytowany przez summerka88 (2018-03-03 18:48:18)

balin napisał/a:
Klio napisał/a:

Masz jakąś tam potrzebę misji stawiania diagnoz psychologicznych. Ale na tej drodze uciekają Ci oczywistości. Przecież z dogmatami się nie dyskutuje. Taka natura dogmatu. smile Ja jestem sceptyczny, znaczy nie wierzę w dogmat: homoseksualizm jest wrodzony. Według mnie to jest o wiele bardziej złożone i tyle.
Do tego Autorka wyraża swoje oburzenie, że jak to niektórzy europosłowie mogą myśleć inaczej niż ona i taki był kontekst mojej wypowiedzi. smile

Balin, po pierwsze w ogóle nie zrozumiałeś mojego pierwszego postu - proponuję żebyś go przeczytał jeszcze raz, potem jeszcze raz i kolejny. Może dostrzeżesz to, że po pierwsze mam prawo uważać inaczej, po drugie znajduje się tam emotikonka, która jednoznacznie pokazuje moje nastawienie (to raczej nie jest oburzenie).
Sądząc po twoich wpisach na forum, trudno oprzeć się wrażeniu że sprawia ci trudność wyłapywanie dwuznaczności, ironii, niedosłownych treści i metafor (płaski dysk wspierany przez krokodyle), co wskazuje na jakiś twój problem z wyczuwaniem intencji, toku myśli innych ludzi. Bardzo trudno zdać sobie z tego sprawę, bo aby uswiadomić sobie ten problem, trzeba by go nie mieć, więc pewnie i tak mnie nie zrozumiesz, ale może zaczniesz być trochę uważniejszy.

Posty [ 1 do 38 z 506 ]

Strony 1 2 3 14 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018