Cennik ślubny - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Cennik ślubny

Jak się okazuje - księża mają cenniki ślubne. Paragonów nie wystawiają. Spotkało Was to? Co o tym sądzicie?

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Cennik ślubny

Nas nie spotkało. Organiście trzeba było zapłacić, ksiądz o pieniądzach nic nie mówił. Wziął kopertę i nawet nie zajrzał, nie skomentował.
We Warszawie.

3

O to jestem zaskoczona. Częściej słyszy się historie z większych miast o konkretnych kwotach u księży smile Mnie też to nie spotkało, ale słyszałam od innych ludzi czy czytałam historie , że ksiądz mówił: "Ślub kosztuje 1230 zł" - celowo podaję taką kwotę, bo nie pamiętam dokładnej , ale była taka kosmiczna i wskazywała na konkretne wyliczenia , wiec zastanawiam się gdzie paragon? smile

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

4

Nas ślub kościelny kosztował 1000zł.
Też uważam, że to straszne, ale co zrobić...

5

U nas było 'co łaska' i nikt nie żądał żadnej sprecyzowanej kwoty, ale w tym samym czasie w parafii mojego męża już funkcjonował ściśle określony, odgórnie narzucony cennik. Swoją drogą ślub brałam dawno temu, nie pamiętam czy Jan Paweł II w jakiś sposób się do tej kwestii odnosił, ale papież Franciszek przecież wskazał, że jest takim praktykom wyraźnie przeciwny.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

6

Córka również ochrzczona została za co łaska, w zupełnie innej parafii, tym razem małej, wiejskiej. Chrzest był trochę dziwnawy, bo byliśmy zupełnie nowi w parafii a córka poszła na własnych nogach, bo miała już 5 lat :- D
Mimo to nikt okiem nie mrugnął i było bardzo miło.
Pewnie mamy po prostu szczęście.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018