Cennik ślubny - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Cennik ślubny

Jak się okazuje - księża mają cenniki ślubne. Paragonów nie wystawiają. Spotkało Was to? Co o tym sądzicie?

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Cennik ślubny

Nas nie spotkało. Organiście trzeba było zapłacić, ksiądz o pieniądzach nic nie mówił. Wziął kopertę i nawet nie zajrzał, nie skomentował.
We Warszawie.

3

O to jestem zaskoczona. Częściej słyszy się historie z większych miast o konkretnych kwotach u księży smile Mnie też to nie spotkało, ale słyszałam od innych ludzi czy czytałam historie , że ksiądz mówił: "Ślub kosztuje 1230 zł" - celowo podaję taką kwotę, bo nie pamiętam dokładnej , ale była taka kosmiczna i wskazywała na konkretne wyliczenia , wiec zastanawiam się gdzie paragon? smile

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

4

Nas ślub kościelny kosztował 1000zł.
Też uważam, że to straszne, ale co zrobić...

5

U nas było 'co łaska' i nikt nie żądał żadnej sprecyzowanej kwoty, ale w tym samym czasie w parafii mojego męża już funkcjonował ściśle określony, odgórnie narzucony cennik. Swoją drogą ślub brałam dawno temu, nie pamiętam czy Jan Paweł II w jakiś sposób się do tej kwestii odnosił, ale papież Franciszek przecież wskazał, że jest takim praktykom wyraźnie przeciwny.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

6

Córka również ochrzczona została za co łaska, w zupełnie innej parafii, tym razem małej, wiejskiej. Chrzest był trochę dziwnawy, bo byliśmy zupełnie nowi w parafii a córka poszła na własnych nogach, bo miała już 5 lat :- D
Mimo to nikt okiem nie mrugnął i było bardzo miło.
Pewnie mamy po prostu szczęście.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018