czy w życiu wszystko jest ustawione?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: czy w życiu wszystko jest ustawione??

Czy Wy utrzymujecie kontakt z osobami z waszego liceum, gimnazjum jeśli chodzi o kontakty biznesowe? Chodzi mi o to, ze wchodząc w biznesowe życie, w bardziej dorosłe i nie kręcąc się po korporacjach ale wychodząc bardziej w 'miasto' ze swoimi projektami, organizacjami widze, że wszyscy ludzie się znają...
Tak jakby wszystko ustawione było od początku.
Nawet na instagramach osób nowopoznanych widzę , że utrzymują kontaty z X czy Y dlatego tylko, że ktoś może coś komuś załatwić.
Moja rodzina zawsze była sama sobie, własna firma, biznesy, ale nie utrzymywali kontaktów.
Ja np po skończeniu każdego etapu edukacji wchodziłam w nowe srodowisko ucinając kontakty z osobami z przeszłości- dosłownie z 2-4 osoby z gimnazjum czy z liceum mam , z którymi utrzymuje koleżeński kontakt.

Nie wiem czy w każdym mieście większym czy mniejszym tak jest, ale np wychodząc 'do miasta' z własnym projektem, chcąc zrobić to sama napotykam wielki opór systemowy. Nie wiem kto z kim się zadaje, z kim warto się pokazać , z kim się kolegować aby 'biznes wyszedł'. Nie mam parcia na popularnośc, ale widzę, że chyba NIGDY w życiu nie działałam pod wpływem znajomości, nie działałam tak że komuś coś załatwiałam, tak, że ktoś mi coś załatwił..

Nie wiem jak to określić.Wiem, że taka jest rzeczywistość ale mam wrażenie,że wszystko odgórnie jest ustawione,że np moi koledzy i koleżanki imprezowali ze mną,pracowali a i tak jakimś cudem teraz mimo tego, że byli 'gorsi' są wyżej w pracy, w jakiś konkursach. Tak jakby była jakaś siatka ludzi,którzy się znają i trzeba jakoś im zaimponować lub jakoś się wkręcic aby być, aby  robić swoje.

Nie umiem tego zrobić i boję się, że biznes mi nie wypali. To jest na razie koło ratunkowe i ja zaczynam dopiero. Ale dopieor teraz się z tym spotykam, mam z tym problem. Nigdy nawet w mojej rodzinie nie było tak że np Tata załatwił coś kuzynowi, albo Mama załatwiła coś córce przyjaciółki. Zawsze wszystko sami sobie, tak zostalam nauczona, taka jestem. Do wszystkiego, do czego doszłam - doszłam sama. Poświęciłm na naukę i doświadcenia wiele lat życia,kiedy moi znajomi imprezowali ja się uczyłam i pracowalam- a teraz widzę opór. niesprawiedliwość.

Wiem,że nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, ale nawet nie wiem czy i jak mam się wkręcić. Czy taka 'osoba' jakja, co pracuje itp może kiedykolwiek wyjśc ze swoim biznesem czy już odgórnie wszystko ZAWSZE jest ukartowane?

Dzięki wielkie za odpowiedź,
zależy mi na rożnych zdaniach,

XYZ

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: czy w życiu wszystko jest ustawione??

Nie sądze aby dział Miłość był odpowiednim miejscem na ten post.
Odpowiadając na twój post- nie, w życiu nic nie jest ustawione, w najlepszym przypadku dramatyzujesz, w najgorszym jesteś paranoiczką.
Każdy biznes i firma rządzi się własnymi prawami, jeśli biznes ma być popularny a nie niszowy, musi trafić do jak najszerszego grona odbiorców, relacje między ludzmi się do tego nadają idealnie, ale i dla osób nietowarzystkich znajdą się rozwiązania np. media społecznościowe, reklama.
Poczytaj kilka książek dot. makretingu, dokształć się.
Z twojego postu  jednak wynika, że twój problem leży dużo głębiej niż tylko w kwestii rozkręcenia interesu.
Brzmi jakbyś miała problem z nawiązywaniem kontaktów, relacji społecznych oraz zrozumieniem ich zasad.  Do tego sprawiasz wrażenie jakbyś miała się za lepszą od innych bo ty wszystko "sama", a inni w tym czasie budowli relacje. Tymczasem jak się okazuje- to oni na tym dobrze wyszli, a nie ty.
Gdybyś chciała zostać bibliotekarką to jasne- nie potrzebujesz ani kolegów, ani koleżanek, ani nikogo aby sobie z satysfakcją pracować.
Natomiast własny biznes wymaga współpracy z ludźmi, bez tego nawet nie zaczynaj.

sosenek napisał/a:

Nie sądze aby dział Miłość był odpowiednim miejscem na ten post.
Odpowiadając na twój post- nie, w życiu nic nie jest ustawione, w najlepszym przypadku dramatyzujesz, w najgorszym jesteś paranoiczką.
Każdy biznes i firma rządzi się własnymi prawami, jeśli biznes ma być popularny a nie niszowy, musi trafić do jak najszerszego grona odbiorców, relacje między ludzmi się do tego nadają idealnie, ale i dla osób nietowarzystkich znajdą się rozwiązania np. media społecznościowe, reklama.
Poczytaj kilka książek dot. makretingu, dokształć się.
Z twojego postu  jednak wynika, że twój problem leży dużo głębiej niż tylko w kwestii rozkręcenia interesu.
Brzmi jakbyś miała problem z nawiązywaniem kontaktów, relacji społecznych oraz zrozumieniem ich zasad.  Do tego sprawiasz wrażenie jakbyś miała się za lepszą od innych bo ty wszystko "sama", a inni w tym czasie budowli relacje. Tymczasem jak się okazuje- to oni na tym dobrze wyszli, a nie ty.
Gdybyś chciała zostać bibliotekarką to jasne- nie potrzebujesz ani kolegów, ani koleżanek, ani nikogo aby sobie z satysfakcją pracować.
Natomiast własny biznes wymaga współpracy z ludźmi, bez tego nawet nie zaczynaj.

faktycznie, zły dział!
przepraszam,można to przenieść wink

dzięki za rady, może powinnam się bardziej dokształcic. sama chodze na jakieś spotkania  z inkubatorów przedsiębiorczości itp , spotkania z budżetu UE . może to też tkwi w tym, że trudno mi nawiązywać relacje. to jest fakt.
zawsze mi powtarzano w domu - 'nie pokazuj ludziom dużo bo od ciebie sciągną a ty zostaniesz z niczym'.

dlatego teżzawsze bylam wypychana sama wszędzie i tak się nauczyłam aby sama ogarniać.

a jednak widzę że na tym swiat nie polega.

4

e tam spotkania z inkubatorów i UE. Lepiej pogadaj własnie z innymi osobami które mają taki biznes jak ty. jak będziesz dobra to utrzymasz się mimo konkurencji. ja tez otwierałam biznes który ma duża konkurencje na rynku, ale mam to w nosie. rozmawiałam z wieloma osobami które również to robią, były pomocne, doradzały. do dziś wiele rzeczy konsultuję z "konkurencją" wink jestem dobra w tym co robię i wiem, że nie są dla mnie zagrożeniem. polecam wywiad środowiskowy smile

5

@zofia -- nie przesadzaj z tą siatką... to jest w twojej głowie... jednym się poszczęści a innym nie... jedne firmy padną a inne przetrwają... trzeba pracy, szczęścia... MOŻESZ wystartować ze swoim biznesem. Ale trzeba się napracować, aby to zrobić dobrze. Jak będziesz miała zły pomysł, to upadniesz. Jak będziesz źle zarządzać, to upadniesz. Większość nowych firm szybko upada. Poczytaj książkę "dlaczego amłe firmy upadają".

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie jest czasami kolorowe, ale w większości szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinniśmy odnajdować szczęście.

6 Ostatnio edytowany przez Husky (2017-12-11 17:26:05)

Przesadzasz 100%
zastanów się czy nie masz kompleksów albo innego typu ograniczeń, ktore hamują Cię przed zdrowymi kontaktami z otoczeniem biznesowym, przez co (być może) zwalasz sytuacje na nepotyzm. O ile nie działasz w sektorze publicznym to prawdopodobnie osoba, ktora zyskuje pozycje dzięki znajomosciom/rodzinie ma w gruncie rzeczy ciężko w pracy- musi się naprawde wykazać kompetencjami, żeby zdjąć z siebie łatkę osoby, ktora dostala pracę dzięki innym.
Co do samego trzymania kontaktow biznesowych ze znajomymi - żesz no, jeżeli masz do wyboru współpracę z osobą sprawdzoną i  zaufaną, a z drugiej strony spedzanie czasu na wybieranie spośród tysięcy ofert - jest to w sumie normalne, że ludzie postępują w określony sposób. Ale ten wybór bynajmniej nie musi się opierać na spotkaniach przy drinku i z mojego doświadczenia wynika, że rzadko się tak zdarza. Raczej trzeba się parę razy wykazać rzetelnie i pięknie wykonaną pracą, a potem po zanajomych informacja się rozchodzi;)

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018