Jak lepiej pamiętać o czym mówiono na spotkaniu? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Jak lepiej pamiętać o czym mówiono na spotkaniu?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Jak lepiej pamiętać o czym mówiono na spotkaniu?

Mam nadzieję, że to dobry dział na to pytanie.
W mojej pracy dzieje się coraz więcej, dostaje nowe obowiązki - sama o nie prosiłam - a co za tym idzie pensja poszła w górę. Chcę jak najlepiej wykorzystać swoj czas, niestety mam pewien problem. W ciągu dnia dostaje wiele emaili, przeprowadzam sporo rozmów telefonicznych i spotkań.
Jak dobrze pamiętać co ustalono na spotkaniu, jak pamiętać rozmowę z kolegą? Macie jakieś swoje sprawdzone techniki zapamiętywania?

[tu był nieregulaminowy link]
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak lepiej pamiętać o czym mówiono na spotkaniu?

notatka służbowa

jedna osoba notuje, potem podsyla do wglądu wszystkim uczestnikom

łatwo zapamiętac o czym sie mowili, jakie sa ustalenia i kto jest za co odpowiedzialny

3

Kiedy rozmawiamy o wymaganiach najczęściej sobie nagrywam, nikt inny nie robi notatek - dlatego ja też staram się nie.
Chodzi mi o to, że są osoby które nie muszą zaglądać do notesów itd aby pamiętać  o większości aspektów wielu projektów - np jeden z ważniejszych kierowników naszego kontrahenta. Z tego powodu strasznie się denerwuje kiedy mam o nim rozmawiać a to z kolei wprowadza często zamieszanie.

[tu był nieregulaminowy link]
Reklama

4 Ostatnio edytowany przez Averyl (2017-11-15 16:11:32)

- załatwianie sprawy do końca, od razu - wówczas nie martwisz się, że coś tam jeszcze trzeba zrobić
- j. w. notatka (zwłaszcza gdy coś jest ustalone przez tel.), przypominajka, własny system oznaczania - informacji ważnych, nieważnych, ale z których może być jakaś niemiła sytuacja, takich które będą się ciągnąć w czasie, takich które ustalasz z kimś, kto zmienia zdanie co  5min i nie pamięta, co mówił wcześniej wink zależy od charakteru pracy
- nie stracisz nic ze swojego profesjonalizmu, jeśli przeprosisz i powiesz, że oddzwonisz za 5 min, bo coś musisz skończyć, masz drugi telefon, bo..., a w tym czasie odświeżysz sobie pamięć
- a i nie dawaj sobie narzucić cudzego stylu pracy - to że twój kontrahent ma pamięć fotograficzną, nie oznacza, że jakąś ujmą na honorze jest notatka;
nagrywanie jest ok, ale potem musisz odsłuchać, w przypadku notatek może robić wizualne oznaczenia - kolory, wykrzykniki, kółka, podkreślenia. W czasie negocjacji łatwiej będzie ci dyskretnie zerknąć na papier niż odtwarzać nagranie

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Jak lepiej pamiętać o czym mówiono na spotkaniu?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018