Lenistwo czy zmęczenie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Lenistwo czy zmęczenie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Lenistwo czy zmęczenie?

Cześć!
Od jakiegoś czasu mam z sobą problem.

Prowadzę życie jak wiele kobiet ale w przeciwieństwie do większości nie umiem sprostać codziennym obowiązkom. Ale od początku

Wstaje zazwyczaj między 5:30 a 6:00 w zależności jaką opcję treningową mam na ten dzień zaplanowaną, lub o 6:30 jeśli to mój "rest day". Czasami jest to trening w domu, czasami siłownia.

Około 8:45 - 9:15 jestem w pracy gdzie ( o ile nic się nie przedłuży) siedzę od 17.00

Do domu mam niestety daleko, jeśli nie robię po drodze drobnych zakupów w domu jestem 17:50- 18:10.

Przebieram się, pogadam chwilę mamą, jem obiad - jeśli mój Ł jest w pracy i to tyle. Padam jak kłoda.... na każdy dzień mam zaplanowane jakieś zadanie: obiad na jutro, ogarnąć kuchnie, pomalować paznokcie, pouczyć się... (mam świetnego szefa i duże możliwości rozwoju jednak wymaga - jak każda nauka - pracy własnej) i rzadko kiedy jestem w stanie cokolwiek zrealizować. Tak mija mi dzień za dniem, tydzień za tygodniem a ja stoję w miejscu. Z początku myślałam, że to przesilenie, teraz to już chyba lenistwo. Czy ktoś ma podobnie, jak radzić sobie z lenistwem? Czasami to nawet nie chce mi się zmywać makijażu .

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Lenistwo czy zmęczenie?

Zacznij od zrezygnowania na 2-3 tyg z treningow na rzecz snu.

Wtedy szybko się dowiesz, czy to przemęczenie.

3

Iceni napisał/a:

Zacznij od zrezygnowania na 2-3 tyg z treningow na rzecz snu.

Wtedy szybko się dowiesz, czy to przemęczenie.

Do treningów wróciłam około 2 tygodni temu, wróciłam bo zaczęło doprowadzać mnie do złości to, że spod stanika wystają wałeczki a spodnie wbijają się w pas. Te 2 tygodnie temu wcale nie było lepiej.

4 Ostatnio edytowany przez Averyl (2017-11-10 12:25:46)

Lenistwo czy zmęczenie? Nie wiem, ale ja też mam taki mocno napięty dzień: wychodzę rano i wracam późno. Rezygnacja z zajęć nie wchodzi w rachubę, bo chcę! gdy z nich rezygnuję, to bardzo odczuwam mocno brak... ale z drugiej strony takie wielomiesięczne zmęczenie odbija się na zdrowiu. Sugerowałabym zrobić sobie taki dzień dla odpoczynku np. sobota - śpisz długo, bez żadnych wyrzutów sumienia, że trzeba zrobić tysiące rzeczy, po prostu czas by zregenerować się! jak jedziesz na wakacje - to takie prawdziwe, najlepiej odciąć się do cywilizacji na tyle na ile się da, żadnego myślenia o pracy, o obowiązkach.
Dobrze jest zadbać o odpowiednią dietę, jeśli masz niedobory Mg, wit. B, D, itp - to suplementuj, na pewno ułatwi funkcjonowanie w ciągu dnia.

5

Ile razy w tygodniu masz "rest day"?
Bo sama popatrz, wstajesz 5:30, zanim zjesz kolację pewnie jest po 19, a Ty jesteś na nogach 14h. Biorąc pod uwagę fakt, że Twój dzień jest nabity po brzegi i masz aktywność fizyczną, to mnie ani trochę nie dziwi to, że padasz na twarz. Bez aktywności fizycznej mając tak napięty do granic dzień też padam. Może organizm Ci komunikuje, że za dużo tego?
Jeżeli sobotnie odespanie coś zmieni, to znaczy, że po prostu brakuje Ci regeneracji. Jeżeli nie, pora iść do lekarza i zrobić sobie badania okresowe.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Lenistwo czy zmęczenie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024