8,5 mm kamień w nerce, czy można samemu wydalić ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » 8,5 mm kamień w nerce, czy można samemu wydalić ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: 8,5 mm kamień w nerce, czy można samemu wydalić ?

Witam
Od początku tego roku walczę z kamieniami w nerce
W lutym miałam zabieg PCLN , po zabiegu mialam za miesiac kontrole i okazalo sie ze zostaly dwa po 8.5 mm. Lekarz zrobil termin na 8 czerwca na zabieg RIRS ale wczesniej zalozyli mi cewnik JJ (DJ) . Podczas zabiegu tydz temu okazalo sie ze moczowod sie nie poszerzyl gdyz cewnik okazal sie za maly oraz napotkami jeszcze jeden kamien w moczowodzie, wiec go rozbili. Po zabiegu dowiedzialam sie ze zalozyli mi bardzo gruby cewnik tym razem ze moczowod rozciagnie na grubosc cewki i moze sie okazac ze na kolejnym zabiegu (16.07.2017) kamieni moze juz nie byc gdyz same zejda i tylko wyjma cewnik. Kurcze , cieszylabym sie jakby sie okazalo ze same wyjda tym bardziej ze cewnik moze im pomoc, gdyz bardzo boje sie kolejnego znieczulenia od pasa w dol, juz przy ostatnim bardzo cisnienie mi skoczylo ze strachu hmm
Pytanie do was czy mozna jakos pomoc sobie wydalic ten kamien czy raczej ta wielkosc jest nie mozliwa ? dziekuje z gory za kazde odpowiedzi, podpowiedzi.

"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cie ,zanim się urodziłaś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."

Natalka 08.04.2014
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: 8,5 mm kamień w nerce, czy można samemu wydalić ?

To są bardzo sporadyczne przypadki wydalenia takiej wielkości złogu, zależy też od kształtu, można ocenić ok 1 przypadek na 100.
Jeśli do tego włączymy leczenie farmakologiczne to szanse są większe.
Dużo pić minimum 2 L a w nocy po każdym siusianiu oraz przed snem.ograniczyć sól, wapno oraz mięso,chodzić po schodach co ułatwi schodzenie złogu.

3

Odp: 8,5 mm kamień w nerce, czy można samemu wydalić ?

Jest szansa na wydalenie takiego złogu, ale jest ona niewielka.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » 8,5 mm kamień w nerce, czy można samemu wydalić ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018