8 Przegląd Nowego Kina Francuskiego - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » 8 Przegląd Nowego Kina Francuskiego

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2017-05-20 16:12:36)

Temat: 8 Przegląd Nowego Kina Francuskiego

Dla tych co nie wiedzą-to impreza corocznie od ośmiu lat organizowana przez Instytut Francuski z oddziałami w Warszawie i Krakowie.Instytut zajmuje się promowaniem kultury francuskiej w Polsce.
W wielu miastach w dniach od 8 maja do 15 czerwca odbywają się pokazy filmów.
Warto wejść na strony tych kin i znaleźć repertuar:
Katowice-kino studyjne Światowid
Białystok-kino Forum
Łódź-Kino Galeria Charlie
Radom-MCSW Elektrownia
Gdańsk-Klub Żak
Wrocław-Kino Nowe Horyzonty
Lublin-CK UMCS Chatka Żaka
Szczecin-kino Pionier
Poznań-kino Muza
Zamość-CKF Stylowy
Kraków-Kino Pod Baranami

Wczoraj byłam na inauguracyjnym filmie Bruno Dumonta
"Martwe wody".
Nie tego się co prawda spodziewałam,ale filmu tak zwariowanego dawno nie widziałam.
Na "pięknych" plażach północnej Francji latem 1910 znikają turyści. Inspektorzy,którzy się tam pojawiają mają zbadać sprawę.Piszę pięknych w cudzysłowiu bo one dla mnie są zapuszczone,cuchnące wilgocią i z brudną,mętną wodą.
Typki to dwa nieudolne indywidua-jeden potworny grubas mający problemy z poruszaniem się,drugi-mało bystry pomocnik,pmagający grubasowi gdy ten się wywali na piaskach plaży.
Do tego cała plejada dziwaków i szokujących typków.
Szlachecka rodzinka przybywająca do swej posiadłości w stylu greckim,przeginająca się bez opamiętania-z cudną rolą Juliette Binoche jako neurotycznej ciotki i prowincjonalna rodzinka zbierająca mule i żywiąca się surowymi,poćwiartowanymi turystami to chyba wystarczający przykład karuzeli filmowych osobowości.
Polecam Wam przegląd i mam nadzieję,że napiszecie coś o obejrzanych filmach.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: 8 Przegląd Nowego Kina Francuskiego

A Warszawa kino Muranów nie?

3

Jacenty89 napisał/a:

A Warszawa kino Muranów nie?

W kinie Muranów przegląd zakończył się 17 maja.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.

4

Tak właśnie mi się skojarzyło,  bo byłem w poniedziałek na jednym z filmów tego przeglądu właśnie w Muranowie.

5

Jacenty89 napisał/a:

Tak właśnie mi się skojarzyło,  bo byłem w poniedziałek na jednym z filmów tego przeglądu właśnie w Muranowie.

No to napisz na jakim.I czy warto iść :)

6

Bylam na filmie "Fatima". Polecam.

7

hanna123 napisał/a:

No właśnie tytuł mnie zniechęca:)
Napisz coś więcej.
Dziś obejrzałam Mamy 2 Mamy.
Polecam.Bardzo ciepły film z Juliette Binoche,grającą 47 letnią matkę dorosłej córki.Matka życie traktuje bardzo luźno-zyje z córką,na jej garuszku,jeździ rózowym skuterem i razem z córką...jest w ciąży.
Kiedy córka się o tym dowiaduje wyzywa ją od nieodpowiedzialnych smarkul,robi awanturę i każe matce ciążę usunąć.
Nie wie,że ojcem jej brata jest jej ojciec-sławny dyrygent,który opuścił ją i matkę dla kariery.

8

gojka102 napisał/a:
hanna123 napisał/a:

Napisz coś więcej.
Polecam.Bardzo ciepły film z Juliette Binoche,grającą 47 letnią matkę dorosłej córki.Matka życie traktuje bardzo luźno-zyje z córką,na jej garuszku,jeździ rózowym skuterem i razem z córką...jest w ciąży.
Kiedy córka się o tym dowiaduje wyzywa ją od nieodpowiedzialnych smarkul,robi awanturę i każe matce ciążę usunąć.
Nie wie,że ojcem jej brata jest jej ojciec-sławny dyrygent,który opuścił ją i matkę dla kariery.

Ty chyba lubisz Juliette Binoche smile

9

wilczysko napisał/a:
gojka102 napisał/a:
hanna123 napisał/a:

Napisz coś więcej.

Ty chyba lubisz Juliette Binoche smile

Ach,ja ją kocham nawet:)
Zresztą, kto jej nie kocha??? smile

10

gojka102 napisał/a:
hanna123 napisał/a:

Napisz coś więcej.

Fatima to kobieta z Algierii, mieszkajaca od dawna we Francji, gdzie wychowuje dwie corki. Utrzymuje i wychowuje je praktycznie sama, wsparcie bylego meza jest znikome. Mlodsza corka sprawia wiele problemow, starsza dopiero co rozpoczela studia medyczne. Nie bede za duzo zdradzac bo nie chce popsuc przyjemnosci ogladania. Mnie sie podobal, porusza kwestie tozszamosci, integracji imigrantow, relacji matka-corki. Taki zyciowy, tematyka bardzo aktualna, nie tylko w odniesieniu do Francji.

11

Polecam "Dzieciaka"
Świetny film Lioreta z 2016 roku.

Zaczyna się we Francji gdzie żyje 35 letni Mathieu.Ma chyba z sześcioletniego syna i żonę,z którą jest w separacji.
Pewnego razu dostaje telefon,że jego ojciec zmarł w Kanadzie.Mathieu wiedział od swej zmarłej matki,że był owocem przelotnego romansu.Nic więcej nie chciała mu powiedzieć.
Jedzie więc gdy dowiaduje się,że ma dwóch braci.
Sprawa się nieco komplikuje gdy okazuje się,że jego ojciec zmarł na zawał łowiąc ryby a ciała nie odnaleziono.Razem z braćmi ( którzy nie wiedzą kim on jest) i przyjacielem ojca jadą nad jezioro licząc na odnalezienie ciała.
Przy okazji okazuje się,zę jego "bracia" są strasznymi palantami i właściwie zależy im na odnalezieniu ciała bo w innym wypadku nie dostaną spadku po bogatym chirurgu plastycznym.
Do tego przyjaciel jego "ojca" zabronił mu mówić kim jest.Tłumaczył to tym,że jego ojciec jadąc na konferencję medyczną do Paryża gdzie zakochał się w jego matce,miał już żonę i rodzinę i że dla nich będzie to kolejny szok.
Prawda okazuje się jednak całkiem inna a film kończy się ciepło i obiecująco...
Wzruszyłam się.Co i Wam polecam

12

Również chodzę i polecam każdemu! smile

[tu był nieregulaminowy link - usunięte przez moderację]

13

Gyuka napisał/a:

Również chodzę i polecam każdemu! smile

To może napisz co ostatnio widziałaś i jak Ci się podobało.

14 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2018-06-04 08:25:31)

Dziewiąty Przegląd,który dotarł do mojego miasta.Niestety,przed chwilą zobaczyłam,że filmy z przeglądu grają jeszcze tylko w Krakowie,w kinie Pod Baranami.
Kto ma możliwość-niech koniecznie idzie.
Na mnie jak do tej pory największe wrażenie zrobił Momo.
Film o starszym, bezdzietnym małżeństwie wiodącym dość nudne i przewidywalne życie gdzieś na przedmieściach Paryża.
Zaczyna się znamienną sceną zakupów.Para rozchodzi się po supermarkecie i szuka swoich ulubionych produktów.Nagle do faceta podbiega chłopak,chcący mu pomóc przy jogurtach a potem wrzuca mu paczkę czekoladowych chocapików.Mężczyzna paczkę wyjmuje-tamten wkłada z powrotem.I tak kilka razy.Aż obcy zabiera kosz z zakupami i ucieka.
Małzeństwo robi aferę,szukają na monitoringu mężczyzny.A gdy wracają do domo z zakupami widzą tam....swoje zakupy "zwędzone" im przez młodzieńca ze sklepu.
Patrick-bo tak ma na imię chłopak,jest głuchy i podaje się za ich syna,a właściwie za syna Andre.
Swoją drogą, bardzo zabawna wymiana zdań w sklepie Andre'go przy łóżkach o tym,że być może Laurence była w ciąży i tak nieświadomie urodziła dziecko i zapomniała o tym smile
Andre jest przekonany,że Patrick to naciągacz i chce się go pozbyć.
W Laurence budzi się natomiast instynkt i pragnie przygarnąć Patricka,jego niewidomą żonę w ciąży a nawet ich psa smile
Świetne,dowcipne ale i głębokie kino.

15

Totalną klapą-jak dla mnie- był Isabelle i mężczyźni.
Oczywiście nastawiałam się na coś super,zważywszy na moją ulubioną aktorkę-Juliette Binoche w roli Isabelle.
Niestety,nawet ona nie uniosła tej kiepsko napisanej roli.
Isabelle,rozwiedziona artystka po pięćdziesiątce,z dzieckiem,szuka miłości swego zycia.
Zabiera się jednak do tego do tego od d... strony próbując zaciągać do łózka wszystkich jak leci: a to żonatego bankiera-sądząc,że się dla niej rozwiedzie a to młodego aktora-też żonatego,który traktuje ją raczej jako jednorazową przygodę,a to tańczącego faceta,nie z jej środowiska i mówiącego jakby w zupełnie obcym języku.
Generalnie,zniechęciło mnie w tym filmie to co zniechęca mnie w rzeczywistości.Takie,50 letnie kobiety szukające rozpaczliwie swojej miłości są trochę godne pożałowania bo zachowują się jak frustratki.
Ta frustracja Isabelle doprowadza ją w końcu do wizyty u jasnowidza (w tej roli Gerard Depardieu),która to scena sprawiła,że miałam ochotę wyjść.
Przemęczona,przegadana jakimiś takimi ogólnikami.w tej scenie dwójka świetnych aktorów nie dawała rady.Binoche skończył się repertuar sensownej mimiki,Depardieu nawet się nie przykładał.

Smutek i nostalgia smile
A miało być tak pięknie....

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » 8 Przegląd Nowego Kina Francuskiego

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018