Problemy po JEDNYM zastrzyku - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Problemy po JEDNYM zastrzyku

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 ]

1

Temat: Problemy po JEDNYM zastrzyku

Witam was Kochane, postanowiłam napisać na forum ponieważ od listopada 2015 roku męczę się z brakiem miesiączki/nieregularnymi cyklami.
Zacznę od początku. W listopadzie 2015 roku trafiłam do szpitala z bardzo dużym krwawieniem, na początku krwawienie było niewielkie więc myślałam,
że to miesiączka, z godziny na godzine krwawienie nie ustępowało wręcz przeciwnie nie dało się powstrzymać, czy siedząc czy stojąc lało się ze mnie jak z kranu mówiąc jednym słowem i tak niestety trafiłam do szpitala w którym na pierwszy rzut padło hasło, że jest to poronienie. Później jednak okazało się, że nie jest to poronienie. Chcę dodać również że miesiąc przed tym zdarzeniem odbyłam swój pierwszy stosunek. Po badaniu ginekologicznym dostałam właśnie zastrzyk Depo Provera i krwawienie ustąpiło w przeciągu pół godziny. Lekarz który mnie badał powiedział tylko że przyczyną mogą być zmiany hormonalne,
nie przepisał żadnych leków, po prostu nic. Po trzech dniach wyszłam do domu. Przez jakieś 8-9 miesięcy nie miałam miesiączki, ginekolog u którego byłam po wyjściu ze szpitala powiedział, że wszystko unormuje się w swoim czasie jednak się nie unormowało- a wręcz przeciwnie miałam dwie miesiączki a druga zawsze wypadała na 15-16 dzień cyklu czyli dni płodne. Do tego zlecił badania hormonalne z których wyszło że mam wysoką prolaktynę, przepisał mi saszetki symfolic a prolaktyna nie spadała. Po zmianie lekarza, nowy ginekolog przepisał mi tabletki Cyclodynon które miałam zażywać przez 3 miesiące. Przez pierwsze dwa miesiące miesiączka się unormowała, miałam tylko jedną, w trzecim miesiącu (ostatnim) stosowania tabletek pojawiła się miesiączka i na 15 dzień pojawiła się druga. Po tej "drugiej" miesiączce miałam wizytę u gin. Powiedział, że ta "druga"była miesiączką ponieważ widzi to na usg a jeżeli chodzi o tą pierwszą to on nie wie jak to traktować ponieważ nie zostałam wtedy zbadana. Według mnie obydwie były miesiączkami ponieważ zarówno przy tej pierwszej jak i tej drugiej bolały mnie piersi i bolał mnie brzuch. Pierwszą miesiączkę w styczniu miałam 1 stycznia i trwała pięć dni natomiast druga pojawiła się 16 i
trwała 4 dni a 20 stycznia miałam wizytę. Po kolejnej wizycie doktor przepisał mi lek o nazwie duphaston. Mam zażyć go w 16 dniu cyklu przez 10 dni
po dwie tabletki. 16 dzień cyku wypadł na 31 styczeń (wtorek) i w tym dniu pojawiła się kolejna miesiączka tzn ból brzucha i lekkie czerwone plamienie.
Nie wiem czy nadal zażywać te tabletki czy zaprzestać. Czy któraś z was miała podobną sytuacje po tym zastrzyku? Wszystko mi się rozregulowało
przez jeden zastrzyk a wcześniej nie stosowałam żadnej antykoncepcji i regularnie badałam się u ginekologa. Ginekolog do którego teraz chodzę
powiedział, że dawka Provery była dawką końską i był bardzo zdziwiony że w dzisiejszych czasach tak młodym osobom podaję się ten lek
(mam 22 lata).

Zobacz podobne tematy :

Posty [ 1 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Problemy po JEDNYM zastrzyku

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2018