Naturalne maseczki na twarz :) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Naturalne maseczki na twarz :)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Naturalne maseczki na twarz :)

Witajcie,

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na maseczki odżywcze, orzeźwiające, nawilżające, wygładzające itd?
W drogeriach wiele jest przeróżnych rekomendowanych specyfików , jednak chciałabym dać odpocząć skórze i naturalnie ją wzmocnić, oczyścić, nawilżyć. 

Jeśli macie jakieś ciekawe i skuteczne sposoby na poprawienie kondycji skóry twarzy, podzielcie się smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Naturalne maseczki na twarz :)

Pytasz! Pewnie smile

Odżywcza maseczka z banana:
Miksujesz banana, dodajesz do niego żółtko, łyżkę oliwy i nakładasz na 15 minut.

Odświeżajaca i łagodząca z jabłka:
Ucierasz jabłka i kładziesz na twarz, dekolt i szyję na 20 minut.

Napinająca i odświeżająca z ogórka:
Ucierasz ogórek (jak na tzatziki, na grubej tarce), odsączasz z soku i takim "tonikiem" przemywasz twarz Nie musisz tego zmywać, najlepiej trzymać w lodówce- jeśli spuchną Ci oczy możesz spokojnie nasączyć waciki i położyć na nie- nie dość, że będzie chłodne,to jeszcze sok z ogórka odświeża i rozświetla skórę pod oczami. Pozostałą papkę przyprawiasz kilkoma kroplami soku z cytryny i możesz obłożyć nią twarz i dekolt.

Dla cery suchej i wrażliwej z rozmarynu i siemienia lnianego
Dwie łyżki siemieia lnianego miskujesz z dwiema łyżkami liści rozmarynu. Dodajesz tyle letniej wody, by powstała papka. Nakładasz na 15-20 minut na suche i problematyczne miejsca i zmywasz chłodną wodą.

Dla suchej i delikatnej z fasoli:
Namoczoną i rozgotowaną fasolę przecierasz przez , mieszasz z połową soku z cytryny i łyżką oliwy. Ciepłą nakładasz na twarz.

Pamiętaj jednak, że żeby było widać efekty, trzeba je stosować dłużej niż gotowe maski ze sklepu. Jeśli chcesz oczyścić skórę, trzeba też robić to od wewnątrz. Zielona herbata, skrzyp i ziele bratka. Dużo wody smile
Na pekające naczynka krwionośne dobra jest maślanka.

3

Odp: Naturalne maseczki na twarz :)

O Miodek Ziółko big_smile

Dzięki za cenne rady big_smile A z tą maślanką to co mam zrobić? wypić czy nałożyć na  twarz? lol

I powiedz mi kochana, jak się nazywa ta metoda naturalnej pielęgnacji twarzy, chciałam co nieco o niej poczytać wink A może Ty założysz taki ciekawy wątek?

4

Odp: Naturalne maseczki na twarz :)

Z ogórkiem ostrożnie, u mnie spowodował uczulenie.

5

Odp: Naturalne maseczki na twarz :)

Stosuję maseczkę z ogórka i uważam, że bardzo ładnie rozświetla buzię i zauważyłam zwężenie porów wink

Kiedyś na problemy z cerą stosowałam maseczkę z cebuli. (ugotować, rozgnieść i nałożyć na twarz).

6

Odp: Naturalne maseczki na twarz :)

Maseczka oczyszczająca z jogurtu i aspiryny- jogurt wymieszać z rozdrobnioną aspiryną-podobno działa  cuda smile

Zwykły ogórek zielony, plasterki na twarz, dekolt i oczy-odświeża i rozjaśnia skórę.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Naturalne maseczki na twarz :)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024