Krwawienie/Plamienie między miesiączkami - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 109 ]

1

Temat: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Od 2/3 cyklów zaczeło pojawiać się u mnie plamienie,krwawienie miedzy miesiączkami.
Co może być tego przyczyną?
Może to że przestałam brać tabletki antykoncepcyjne?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Miałam kiedyś plamienie między miesiączkami i też się wystraszyłam. Moja Ginekolożka powiedziała mi ,że to tzw. krwawa owulacja.
Jednak myślę,że powinnaś udać się na wizytę,aby się zbadać.pozdrawiam

3

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Plamienie - Metrorrhagia
To nieznaczna utrata krwi pomiędzy normalnymi krwawieniami menstruacyjnymi. Metrorrhagia jest niecykliczna, dysfunkcyjna, może być krwawieniem z pochwy lub macicy. Trwa kilka minut, ale i kilka dni. Może być czerwonego koloru, albo brązowego. Małe krwawienie w okresie okołoowulacynym jest czymś całkowicie normalnym i często spotykanym, niemniej jednak każde krwawienie z układu rodnego powinno być diagnozowane, bo często jest objawem poważnych schorzeń. Przyczynami plamień/krwawień mogą być:
? ciąża (w tym: ?placenta previa?, a?bruptio placentae?, ?vasa previa?)
? ciąża ektopowa
? poronienie (w tym ciąża chemiczna)
? poronienie zagrażające
? zaśniad groniasty
? zagnieżdżenie zarodka w macicy ("plamienie implantacyjne")
? infekcje endometrium, pochwy czy szyjki macicy
? choroby przenoszone drogą płciową
? zranienie w pochwie czy na szyjce macicy (także przez zbyt intensywny seks)
? suchość pochwy
? nieprawidłowości w funkcjonowaniu jajników
? PCOS
? endometrioza
? guzy na jajniku
? rak jajnika, pochwy, szyjki macicy, endometrium, trzonu macicy
? przerost błony śluzowej macicy (hypertrofia endometrium)
? polipy macicy czy szyjki macicznej
? mięśniaki
? wkładki wewnątrzmaciczne
? zaburzenia hormonalne
? owulacja ("plamienie owulacyjne")
? brak owulacji
? stres
? leki np. antykoagulanty, kwas acetylosalicylowy
? rozpoczęcie lub zakończenie stosowania hormonów (antykoncepcji hormonalnej, progesteronu)
? niski poziom progesteronu z powodu skróconej lub wydłużonej fazy ciałka żółtego
? niewłaściwy stosunek estrogenów do progesteronu
? niedoczynność i nadczynność tarczycy
? gruczolaki przysadki (?prolaktinomas?)
? zabiegi ginekologiczne (HSG, laparoskopia, biopsja, kauteryzacja szyjki macicznej)
? choroby jak małopłytkowość, marskość wątroby, choroba von Willebrandta

Jest normalnym, że po tzw. ciąży chemicznej (wykrywanej przez testy, ale nie przez lekarza podczas badania) można mieć plamienia w następnym cyklu. Po poronieniu ciało wraca  jakiś okres czasu do normalnego rytmu. Możliwe są nieregularności miesiączkowe łącznie z plamieniami.

W przypadku ciąży możliwe są plamienia w okolicach spodziewanej miesiączki. Czasem nie oznacza to zaburzenia, a kobiety takie rodzą zdrowe dzieci. Jest wiele powodów krwawień we wczesnej ciąży. Jeśli łączy się to z bólem czy skurczami sugerowane jest, aby natychmiast zadzwonić do lekarza. Możliwe bowiem, że grozi nam poronienie lub ciąża pozamaciczna.

W okresie bliskim owulacji następuje gwałtowny spadek poziomu estrogenów. Możliwe jest więc tzw. plamienie okołoowulacyjne, gdy endometrium ulega częściowemu złuszczeniu z powodów chwilowych niedoborów hormonalnych.

Krwawienie przedmiesiączkowe to plamienia do 10 dni przed terminem spowodowane niedomogą ciałka żółtego lub endometriozą. Mogą również wystąpić krwawienia pomiesiączkowe wywołane stanem zapalnym śluzówki macicy, polipami macicy, torbielami jajników (opóźniony zanik ciałka żółtego lub przetrwały pęcherzyk Graafa), nowotworami. Torbielom towarzyszy uczucie rozpierania, a nawet bólu w podbrzuszu, ucisk na pęcherz, bóle w czasie współżycia seksualnego, brak miesiączki, krwawienie poza terminem miesiączki.

"mamo-tato"

4

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

MAM PROBLEM PROSZE POMOżCIE!! mam 19 lat.od ok.roku biorę tabletki antykoncepcyjne (Cilest).mam stałego partnera. 9 dni przed okresem który jest od czasu brania tabletek bardzo regularny mam mało obfite krawienie. boli mnie przy tym brzuch tak jak bym miala zaraz dostac okres.pierwszy raz mi sie to zdarzyło i nie rozumiem co sie dzieje.jesli ktos moze mi pomoc to czekam. z góry dziękuje:)
pozdrawiam:(

5

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

A nei zapomnialas wziac jakiejs tabletki? albo nie bralas przypadkiem antybiotykow ktore obnizalyby skutecznosc tabletek anty?
hm jezeli Cie to martwi to idz do ginekologa
mnie takei cos nigdy sie nei zdarzylo w trakcie brania tabletek

6

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Powiedzcie mi, po pierwsze czy antybiotyki mają jakiś wpływ na tabletki anty?
A po drugie czy podczas brania antybiotyków może wystąpić plamienie?
Okres dostanę mniej więcej w niedzielę za tydzień - 9/10 maj
A od wczoraj zauważyłam plamienie.
Od poniedziałku wieczorem biorę antybiotyk, na który jak się okazało chyba mam uczulenie, więc zmieniłam. Pierwszą tabletkę nowego brałąm wczoraj wieczorem, ale plamienie od rana.

7

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Jest gdzies watek,ktore antybiotyki obnizaja skutecznosc-poszukaj i sprawdz czy na liscie jest ten Twoj:)
Mozliwe,ze te plamienie antybiotyk powoduje.jesli bedzie dlugi czas wystepowac udaj sie do lekarza,lepiej dmuchac na zimne:D

8

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Nie pamiętasz gdzie był ten wątek? Bo nie mogę znaleźć hmm

9

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Delicious,ja jak bralam antybiotyk,to zapytalam mojego lekarza.Niektore
antybiotyki nie wplywaja na obnizenie skutecznosci tabletek.

10

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Delicious - niestety, nie ma już tego wątku hmm
Musiałam go usunąć, bo nalegała na to osoba, która go założyła sad
Też ubolewam, bo teraz mam podobny problem, też zaczęłam brać antybiotyki...

11

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Poszukam w necie, może będzie jakiś spis...
A co myślicie o tych plamieniach?

12 Ostatnio edytowany przez robaczek2105 (2009-04-30 14:10:09)

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

wlasnie szukalam a go nie ma;/ a taki fajny byl,bodajze Jeanne tak ładnie te nazwy lekow wypisala:) ktore obnizaja a ktore nie:) szkoda taka lista byla bardzo pozyteczna:)

wiem na pewno,ze leki z grupy tetrakcylin obnizaja bo na ulotce tabletek anty napisali...

13

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Tak, niektore antybiotyki obnizaja skutecznosc tabletek anty
pamietam ze jak bralam antybiotyki na zapalenie gornych drog oddechowych, i pozniej jeszcze jakies, to sie okazalo, ze one obnizaja skutecznosc tabletek anty.
zreszta ja to zawsze przy antybiotykach starala sie uwazac, bo uwazam, ze lepiej uwazac niz pozniej byc zaskoczonym

wystarczy w trakcie kuracji antyuotykami dodatkowo sie zabezpieczac i 7 dni po

plamienie moglo wystapic podczas brania antybiotykow, bo moze ich skutecznosc zostala zmniejszona

14

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

No właśnie jak się tak porządnie wczytałam w ulotkę od tabletek anty, to też dojrzałam to o tym plamieniu. O antybiotykach nic nie było napisane, więc sama nie wiem. W ulotce z antybiotyków też za wiele na ten temat nie znalazłam, więc już poinformowałam chłopaka, że będziemy sięmęczyć z gumkami wink Bo oboje nie lubimy, ale co zrobić wink

15

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Antybiotyki (ampicylina, tetracyklina, ryfampicyna) mają wpływ na obiniżenie działania pigułek antykoncepcyjnych:np.amotax,amoksycylina,
Doxycylinum,duomox,Forcid,Hiconcil,keflex,klindamycyna ,Myconafina,Ospamox,Taromentin ,tetracyklina.

16

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Znalazłam coś takiego:
Fromilid 500 ( Clarithromycinum )
Substancja czynna:
Clarithromycinum (500 mg)
Augmentin
Wybrane składniki:   
kwas klawulanowy
amoksycylina

Fromilid niby nie ma nic z tego...chyba
Augmentinu wzięłam tylko 4 tabletki. Od poniedziałku od 22 do środy do 10 rano. Jeszcze będzie działał obniżająco na tabletki?

17

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Delicious w odpowiedzi na Twojego poprzedniego posta , którego usunęlaś smile chcę dodać ,że bardziej po polsku , to ja już nie umiem się wyrazić smile
Wyrażnie napisałam , że antybiotyki z grupy :ampicylina, tetracyklina, ryfampicyna , maja wpływ na obniżenie działania tabletek antykoncepcyjnych, podając nawet przykłady.
Co do Fromilid 500 , to z tego co mi wiadomo nie powinien mieć wpływu na skuteczność tabsów o ile nie jest stosowany długotrwale.
Augmentin natomiast ma wpływ - amoksycylina.

18

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Wiem, wiem smile Zaspana byłam i musiałam pomyśleć chwilę, żeby to przetrawić wink Dlatego właśnie usunęłam tego posta.
Dziękuję bardzo za pomoc.
I ponawiam pytanie: uważasz, że te 4 tabletki Augumentinu jeszcze będą działać?
Pytam ze zwykłej ciekawości, żeby nie było, że koniecznie się wzbraniam od dodatkowej antykoncepcji smile

19 Ostatnio edytowany przez Jeanne (2009-05-01 14:44:49)

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami
Delicious napisał/a:

Wiem, wiem smile Zaspana byłam i musiałam pomyśleć chwilę, żeby to przetrawić wink Dlatego właśnie usunęłam tego posta.
Dziękuję bardzo za pomoc.
I ponawiam pytanie: uważasz, że te 4 tabletki Augumentinu jeszcze będą działać?
Pytam ze zwykłej ciekawości, żeby nie było, że koniecznie się wzbraniam od dodatkowej antykoncepcji smile

Jest taka zasada , że dodatkowe zabezpieczenie powinno się stosowac w trakcie kuracji antybiotykowej + 7 dni dodatkowo.

Chciałam przy okazji dodać , bo wcześniej zapomniałam , że takie plamienie podczas  przyjmowania antybiotyków może świadczyć o obniżonej skuteczności tabletek antykoncepcyjnych.

20

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Dzięki smile

21

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Kobietki,mam problem,ostatnio pojawily sie
delikatnie krwawienia miedzy miesiaczkami.
Nawet nie krew,tylko lekko brazowe,dodam,ze biore
tabletki.Co moze byc tego przyczyna?

22

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

A od kiedy bierzesz te tabletki? Bo jeśli od niedawna to właśnie one mogą przyczyną.

23

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Własnię przechodzę to samo... Byłam u ginekologa i okazało się, że mam tzw. nadżerkę. Nie rodziłam jeszcze dzieci, więc doktor nie chce zrobić mi zabiegu (wiadomo nawet najprostszy zabieg może coś uszkodzić), więc mam terapię farmakologiczną.. przyjmuję leki, które zmniejszają śluz wokół macicy i leczą plamienia.
Mój lekarz (chodzę na prywatne wizyty) stwierdził, że nie jest to zbyt bezpieczne dla takich młodych osób jak ja i trzeba to najszybciej jak się da wyleczyć, kiedy moja koleżanka poszła do lekarza na NFZ to gin powiedział jej, że nie ma się czym martwić i nic nie trzeba z tym robić..
Dojść można atwo do wniosku, że ci którym się nie płaci podchodzą do swej pracy i pacjentów z ogromnym dystansem.

24

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

nmie rozumiem co ma piernik do wiataka neutral

Dziewczyna bierze pigulki a ktoś jej z nadżerką wyjeżdza.

Ja proponuje dwie alternatywy :
ablo przetrzymać do końca 3 opakowania i zobaczyć czy przy następnym dolegliwość ta nie ustąpiła..
albo skonsultowac się z lekarzem i wymyślić wyjście

Ja tez miałam plamienie i skonsultowałam się z lekarzem smile
3 dni później już nie było plamień.

25

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

moj organizm sie juz przyzwyczail do tabletek(jestem przy koncu 4 opakowania)
wszystko do tej pory bylo ok,ale teraz te plamienia....
w sumie nie wiem czy mozna nazwaz to plamieniem.Kropka mala,
ale sie niepokoje.
Ogolnie przy wspolzyciu odczowam bol,jak
on we mnie wchodzi,pozniej jest nieco lepiej.
I tak jest prawie zawsze zaraz przed miesiaczka.
Moze poczekac na okres i nie panikowac?
CO mam robic?

26

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami
Amelia* napisał/a:

moj organizm sie juz przyzwyczail do tabletek(jestem przy koncu 4 opakowania)
wszystko do tej pory bylo ok,ale teraz te plamienia....
w sumie nie wiem czy mozna nazwaz to plamieniem.Kropka mala,
ale sie niepokoje.
Ogolnie przy wspolzyciu odczowam bol,jak
on we mnie wchodzi,pozniej jest nieco lepiej.
I tak jest prawie zawsze zaraz przed miesiaczka.
Moze poczekac na okres i nie panikowac?
CO mam robic?

Myślę , że to wina hormonów.Plamienia podczas zażywania tabsów się zdarzają.
Co do bólu przed miesiączką , winowajca może być ten sam + słabe nawilżenie smile Spróbuj w tym czasie używać lubrykantów.:)

27

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

tylko,ze wlasnie non stop uzywamy zelu,zeby byl 'poslizg',
a problem tego bolu podczas wspolzycia powstaje dopiero
gdy sie kochamy.

28

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Kobietki,i mam jeszcze jedno pytanie.
Mam te plamienia i boli mnie jak sie kochamy,chce isc do lekarza,
ale wlasnie bede miec okres i nie dam rady pojsc w poniedzialek;(
wobec tego mam czekac jak okres mi sie skonczy i dopiero
isc do lekarza?Czy jak?Bo tyle sie naczytalam o
nadzerce i w ogole tych niemilych stanach zapalnych....
bardzo sie stresuje.

29

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Zaraz po miesiączce powinnaś udać się do lekarza. Jeśli nie rodziłas lekarz powinien rozpacząć leczyć Cię lekami.  Jestem w trakcie takiej kuracji ponieważ mam spora nadżerkę, ale nie rodziłam i dlatego kuracja farmakologiczna to najlepsze rozwiązanie. Byłam na prywatnych wizytach i lekarz powiedział mi zupełnie co innego niż koleżance, która poszła na kasę chorych...
Życzę, by wszystko było dobrze smile
Pozdrawiam

30

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

JA mam nadzieje,ze to jednak nie nadzerka,tylko zwykly
stan zapalny,ktory mam czesto.Tak bardzo sie denerwuje.
Ehh, czemu to my kobiety mamy takie chorobska?

31

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Tym razem mam antybiotyk Duracef. Substancja czynna - cefadroksyl. Jeanne tu się zna na tym, więc pytanie do Niej smile
Jak z tabletkami anty? Obniża?
W tej grupie, które wypisałaś wcześniej tego nie ma, ale szukając w necie tylko zgłupiałam, bo raz jest napisane, że te antybiotyki mają wpływ na działanie tabletek, a raz, że nie.

32

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami
Delicious napisał/a:

Tym razem mam antybiotyk Duracef. Substancja czynna - cefadroksyl. Jeanne tu się zna na tym, więc pytanie do Niej smile
Jak z tabletkami anty? Obniża?
W tej grupie, które wypisałaś wcześniej tego nie ma, ale szukając w necie tylko zgłupiałam, bo raz jest napisane, że te antybiotyki mają wpływ na działanie tabletek, a raz, że nie.

Duracef nie jest na liście leków obniżających działanie tabletek antykoncepcyjnych , jednak jakby nie patrzył jest to antybiotyl o szerokim spektrum działania , dlatego zdania na ten temat są podzielone.Gdybym brała tabsy z obawy o zajście w ciążę , to jednak podczas brania antybiotyków mimo wszystko zachowałabym dodatkowe zabezpieczenie.:)

33

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Dziękuję bardzo smile Tak też oczywiście zrobię. A swoją drogą dość mam już tych antybiotyków, maści i chodzenia po lekarzach.
Tą listę antybiotyków obniżających działanie tabletek pisałaś sama?
Bo domyślam się, że przydałaby się nie jednej osobie na forum.

34

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Moja sytuacja jest taka. 31 kwietnia miałam okres i 4 maja mi się skończył. Zawsze okres trwał 7 dni a teraz tylko 5 dni. Przed okresem czyli jakieś 2 tygodnie temu pojawiła mi się krew razem z brązową wydzielina odrazu poszłam do lekarza zapisał mi globulki Bestadine powiedział ze mam coś zapalnego coś z nadżerką brałam je aż do okresu czyli do tego 31 kwietnia było dobrze już nie pojawiła się ta krew. Gdy dostałam okres to przestałam te globulki brać bo w czasie okresu je się nie bierze. Po okresie zachorowałam coś z migdałami miałam i do tego katar i kaszel lekarz mi antybiotyk zapisał, do tego biorę jak zawsze regularnie tabletki anty Cilest które już 2 lata biorę.14 maja pojawiła mi się krew tak jak by okres , przecież biorę te tabletki anty regularnie a tu mi krew się pojawiła do dzisiaj nadal krwawię i czasami ma bóle w podbrzuszu. Trwa już to tydzień to krwawienie:( Może to coś z nadżerką?:( Umówiłam się do lekarza na jutro ale chciałabym wiedzieć co może być tym powodem ?:(

35

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Wg mnie to przez antybiotyki, niż nadżerkę znowu, skoro jak sama piszesz, po tych globulkach krwawienie ustało.
Brałam ostatnio antybiotyki i też miałam krwawienia, więc pewnie to od antybiotyku.

36

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami
Delicious napisał/a:

Tym razem mam antybiotyk Duracef. Substancja czynna - cefadroksyl. Jeanne tu się zna na tym, więc pytanie do Niej smile
Jak z tabletkami anty? Obniża?
W tej grupie, które wypisałaś wcześniej tego nie ma, ale szukając w necie tylko zgłupiałam, bo raz jest napisane, że te antybiotyki mają wpływ na działanie tabletek, a raz, że nie.

Delicious,ten antybiotyk NIE OBNIZA skutecznosc tabletek anty.
Bralam kiedys ten antybiotyk i bedac u gina przy okazji zapytalam
o antybiotyk i powiedzial,ze ten nie obniza i moge spac spokojnie;)

37

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

hanusia1986 moim zdaniem przyczyny moga być różne tj: przez tą nadżerke albo np pigułki przestały Ci trzymać cykl smile

Jeżeli przyczyna byłaby ta druga to lekarz zmieni Ci pigułki smile

38

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Amelia, dziękuję.
A tak wracając do tych moich wcześniejszych antybiotyków - Augmentin i Fromilid. Dostałam właśnie odpowiedź od ginekolog-położnik, do której pisałam z zapytaniem o te antybiotyki. Odpisała mi, że nie obniżają skuteczności.
A tak na marginesie, to znalazłam portal gdzie można zadawać pytania różnym specjalistom. Pytałam o to przed weekendem majowym, a odpowiedź dostałam 5 min temu. Jak napisałam o tym chłopakowi, to kazał mi napisać do Niej jeszcze raz i zapytać o ten Duracef. Uznał, że po wakacjach się dowiemy ;P

39

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Jak byłam chora to brałam antybiotyk Forcid 1000 i w ulotce jest napisane ze zmniejsza skuteczność tabletek antykoncepcyjnych to może przez ten antybiotyk.

40

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Byłam dzisiaj u lekarza:) Zbadał mnie i powiedział że jajniki mam zdrowe:) co się okazało mam podobno coś z układem moczowym. A tak krew też od tego może się pojawić. Zapisał mi na bóle ketonal i jakieś czopiki:) Powiedział że mam je brać i potem przyjść na wizytę powiedział że po tych lekach powinno mi przejść. Powiem że nawet już jest lepiej:)

41

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Pisałam z zapytaniem o Duracef do ginekolog-położnik na jednym z portali.
Dla wiadomości na przyszłość - Duracef też nie obniża działalności tabletek anty.

42

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

mam problem. mam 21 lat od 5 lat współżyje ze stałym partnerem kiedys brałam tabletki anty ale juz od ponad roku nie biore. Używamy prezerwatyw. Okres mam nieregularny od 28 do 36 dni i bolesne (takie jakby skurcze).na 17 dzien cyklu miałam krwawienie jakby normalna miesiączka tylko strasznie ciemna krew.i trwało to 7-8 dni (czyli tyle ile zwykle trwa mój okres) ale po tygodniu znów miałam ale tym razem plamienie tak jakby przekrwione upławy. co to moze byc? doradźcie prosze. z góry dzieki

43

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Hej myszka1988:) ja mam to samo:( byłam u lekarza z tym. Okazało się ze mam coś z układem moczowym ale tez związane jest to z nadrzewka albo możesz mieć tak jak ja na początku coś zapalnego sad to nic groźnego idx z tym do lekarza zapiszę Ci leki i powie Ci dokładnie co jest tym powodem. Te przekrwione upławy to tak jak Ci mowie objawy czegoś zapalnego albo nadżerki to nic groźnego chyba że nie będziesz tego leczyć to może być groźna. Pozdrawiam.

44

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

myszka1988 ja bym poszła poprostu z tym do lekarza bo przyczyn moze być wiele neutral

45

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

na pewno pójdę tylko tyle sie tu naczytałam ze sie aż boje no ale nie ma wyjscia jak mus to mus dzieki pozdrawiam

46

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

hej byłam u lekarza jesli chodzi o sprawy ginekologiczne to wszystko w porządku (książkowo), powiedział mi tylko że ewentualnie może to byc wczesna ciąża której nie można jeszcze wykryć za tydzien musze zrobic test a jak nie to bede szukała przyczyny gdzie indziej. pozdrawiam

47

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Witam, pojawiła się mała wątpliwość a mianowicie...
Od 7 miesięcy zażywam tabletki Kontracept. Przez ostatni blistek regularnie brałam tabletki, bez pominięcia którejkolwiek..
w przerwie 7dniowej dostałam 3-go dnia normalnie okres, wprawdzie nietypowo po raz pierwszy z dużym bólem brzucha. Okres trwał 5 dni. nastepnego dnia zgodnie z zasada 7 dniwej przerwy zażyłam pierwsza tabletke z nowego blistka. A następnego dnia mimo skończonego okresu dostałam plamienia.
Czy mam powód do niepokoju? Wprawdzie tabletki wiążą się z możliwością plamienia ale sądziłam ze przez pierwsze,drugie opakowanie. Wszystko było w porządku a teraz po 7 miesiącach plamienie po 1 tabletce. Co o tym sądzić?

48

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

madziak90 nie msz się co martwić...jeżeli pojawi się krwawienie bądz plamienie się będzie iągnąc dosyć długo to idz do lekarza po konsultacje ewentualnie zmiane pigułek smile

Ale to że masz plamienie nie wpływa na  zachowanie antykoncepcji smile

49

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

czytalam gdzies,ze plamienia wystepuja wtedy gdy dana tabletka ma
za malo hormonow.Ja na Twoim miejscu jak najszybciej poszlabym do lekarza.

50

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Hej. Tabletki antykoncepcyjne Kontracept biorę już od pół roku. zawsze okres miałam w 4 dniu po odstawieniu. A teraz prawie juz skończyłam 6 opakowanie zostały mi dwie tabletki i zaczął mi się okres nie zwyczajne plamienie tylko okres. Czy to cos niepokojącego?? Miałyscie podobnie?? Czy możliwe jest że to przez taki syrop Drenafast na odchudzanie który zaczęłam pić w tym tygodniu?? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

51

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

z tego co czytakam to syrop ten sluzy oczyszczaniu organizmu z przeroznych toksyn i srodkow chemicznych, dodatkowo wspomoaga prace watroby. no wiec tak na moje oko moglo to wplywac na to, ze tabletki nie wchłonely sie, badz tez nie do konca, i dlatego dostalas okres, ale pewnosci nie mam

52

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

A myślisz że moge sie tym niepokoić. Nigdy mi sie cos takiego nie zdarzyło okres miałam regularnie co 28 dni.

53

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

no nie zdarzylo Ci sie bo dopiero w tym tyg zcazelas pic ten syrop
jesli to z tego powodu dostalas wczesniej okres, no to chyba powinnas sie tym martwic, bo to oznacza, ze on powodowal ze tabtelki przestaly na Ciebie dzialac w czasie stosowania tego syropu no i dlatego dostalas wczesniej okres

54

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

misza19 Drenafast  nie powinien wpłynąc na skutecznośc pigułek ...ale ja bym raziła go brać w odstępach więcej niż 2-3 h od pory zażywania pigułek smile

55

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

mam 18 lat. nie biore zadnych tabletek antykoncepcyjnych. moj problem polega na tym ze 2 dni po okresie dostalam krwawienia z pochwy, trwalo ono moze z 30 sec i mialo bardziej brazowawy kolor niz czerwony. pierwszy raz cos takiego mialam wiec bardzo prosze o jaka odpowiedz co to moze byc czy jest to normalne.

56

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

a moze to po prostu takie 'resztki' okresu?Ja tak mam.Przez ostatni dzien
okresu mam takie brazowe resztki zamiast krwi.

57

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

post przeniesiony

eurydyka napisał/a:

Hej, mam problem.. Miałam okres i kilka dni po jej zakończeniu pojawiły sie u mnie ciemne plamy na bieliznie.  Pojawiają sie one co kilka dni
(raz są, potem nie - tak z przerwami). Co mam z tym zrobić? Do tego zawsze przed boli mnie brzuch i plecy..

58

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Do lekarza uciekaj! nie u każdej kobiety może być ta sama przyczyna tego plamienia/krwawienia. Może być wiele przyczyn.

59

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

narazie do lekarz isc nie moge...

60

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

kobietki,potrzebuje pomocy.Biore tabletki od ponad pol roku,zostalo mi 5 tabletek do konca,a wczoraj dostalam plamienia.Nie zeby byla to krew,ale bardziej taka brazowa wydzielina.Dodam,ze biore tabletki zawsze o tej samej porze i jeszcze nigdy zadnej nie pominelam.Okres powinnam miec za tydzien.wiec tu sie pojawia moje pytanie,jaka jest przyczyna krwawienia.Bardzo prosze o pomoc.

61 Ostatnio edytowany przez Delicious (2009-09-27 20:52:02)

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Post usunięty.
Osoba niepełnoletnia.

62 Ostatnio edytowany przez agatka02 (2009-11-14 14:32:37)

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Mam 18 lat, od 1,5 roku uprawiam seks (mam stałego partnera), od 2 cyklów pojawiły sie u mnie mało obfite plamienia zaraz po okresie (bardziej jasno brazowa wydzielina niz krew). Bardzo sie tym przestraszyłam za pierwszym razem ale znowu sie pojawiło i zaczełam sie zastanawiac skad to mogło sie wziac?.. mozecie mi jakos pomóc, poradzic? dodam ze nie uzywam tabletek antykoncepcyjnych.

63

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

No to idz do lekarza przyczyn może być dużo..

64

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Mam problem!!!Tydzień po okresie miałam krwawienie i coś mnie bolało z prawej strony!Tylko to nie było delikatne krwawienie tylko mocne krwawienie jak normalny okres!Wiec się zgłosiłam do lekarza!On mi powiedział ze mam powiększony prawy jajnik i przepisał mi tabletki hormonalne!!Krwawienie ustąpiło na dwa dni a później znowu krwawiłam wiec się zgłosiłam do innego lekarza żeby zaciągnąć opini drugiego lekarza! Lekarz po zrobieniu mi usg okazało się że mój prawy jajnik jest już normalny a ja dalej krwawie!!To już moje krwawienie trwa dwa tygodnie
a lekarz nie potrafi mi powiedzieć co jest przyczyną! Najgorsze że coraz bardziej mnie boli brzuch!
Ciąża wykluczona bo lekarz kazał zrobić badania!
Niewiem co mam robić proszę o rade i z góry dziękuje!!!!!!!!!!!

65

Odp: Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

calkiem mozliwe ze to przez antykoncepcyjne. zapytaj ginekologa. jak przestalas brac to jakis czas potrwa zanim organizm wroci do normy, ale takie plamienia to dodatkowa utrata krwi i zelaza. Ja piję floradix zeby nie miec niedoboru, bo jeszcze dodatkowo czesto krew mi z nosa leci i raz juz mialam taki niedobor, lekarka mi powiedziala wtedy ze w zasadzie kazda kobieta powinna zazywac zelazo. Ja teraz czuje sie ok. zwroc uwage czy nie masz objawow niedoboru zelaza

Posty [ 1 do 65 z 109 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Krwawienie/Plamienie między miesiączkami

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024