111

Odp: Wasz ulubiony szampon do włosów???

heh, dobre, a swoją drogą jest teraz sporo ładnie pachnących szamponów

Zobacz podobne tematy :

112

byłe też taki płyn do kąpieli co jedynym jego zadaniem, cechą było barwenie wody na zielono smile

113

DX2 ostatnio big_smile

114

a na co ten dx2?

115

chyba przeciw wypadaniu włosów, widziałam reklamę w TV
ja jednak uważam że lepsza jest dobra odżywka

116

Najbardziej lubię Dove i Head&Shoulders.

117

Timotei do brązowych włosów, Pantene 2w1 do farbowanych, różowy Elseve.

118

Ja używam Nivea Diamond gloss i jestem z niego bardzo zadowolona !!!

119

Używałam przez długi czas szamponu i odżywki firmy Define z olejkiem arganowym i trzeba przyznać, że super nawilża włosy. Teraz się skusiłam na organiczny szampon i odżywkę firmy Avalon. Póki co zachwycona nie jestem, ale dam tym produktom przynajmniej tydzień czasu zanim zdecyduję co o nich myślę.

120

Timotei  bardzo dobry ,nawilżający.
Stosuję go cały czas , odkąd wszedł
na rynek zaczęłam od ogórkowego.

Bardzo dobry jest z mleczkiem kokosowym.
A również z dodatkiem henny  chyba.
Pokrywa siwiejące pasemka. smile

121

Ja używam Pharmaceris. Jest na prawdę ok;-)

122

Elseve L'oreal- żółty do moich zniszczonych włosów jest ok jeśli stosuję z odżywką.
Ale teraz za zapach cenię Timotei z henną z nowej linii wink Jest bez parabenów.
Rewelacyjnie pachnie też eko szampon z Ives Rocher- taki w ielonej butelce. Oczysza i jest również bez parabenów, dodatkowo pry jego zakupie sadzą podobno jedno drzewko;)

Szampon powinien przede wszystkim oczyszać, dlatego nie warto prepłacać.

''STUCK IN A GENERATION WHERE
LOYALTY IS JUST A TATTOO,
LOVE IS JUST A QUOTE
& LYING IS THE NEW TRUTH''

123

TRESemme

<3

124

A co to? Ja zwykle kupuję Garniery.

125

Ja polecam Dove

Jestem wierna tak jak ty mi.

126 Ostatnio edytowany przez Pestka 45 (2013-09-29 11:54:43)

Ja kupuje w aptece BIOVAX firma L'biotica intensywnie regenerujący szampon.
Można sobie dobrać  szampon,do rodzajów włosów ciemny lub jasnych.
Stosuje odżywke z tej samej firmy co szampon, włosy są naprawdę  w dobrej kondycji.

Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.

127

Nie rozumiem po co wyrzucać kasę w błoto na super regenerujące szampony do włosów. Szampon ma za zadanie umyć włosy a odzywka bądź maska je odżywić. Kiedyś kupowałam jak leciało, chyba wszystkie marki szamponów i tych całych zestawów wraz z odzywkami, mgiełkami i nic. Nie mowie ile kasy na to poszło.... Teraz myje włosy szamponem dla dzieci albo szamponem zakwaszającym fryzjerskim który zamyka łuskę włosa i moje włosy nigdy takie zdrowe i piękne nie były smile Może nawet są za geste i grube bo są tak ciężkie że każdy koczek mi spada, ale i tak polecam taki zestaw. Trzeba zmywać silikony z włosów naturalnymi szamponami, a nie kupować jeszcze większą chemię. Później nakładacie odzywkę i ona nie ma jak wniknąć we włos. Włos zdrowy umyjesz mydłem i będzie Ci się dalej błyszczał, a jeśli błyszczy się tylko po użyciu kosmetyku to znaczy że to sztuczne wypełnienie łuski włosa silikonem.

128 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2013-09-30 20:04:28)

Ja próbowałam szamponów bez chemii, ale nie służą mi tak dobrze.
Teraz używam Timotei Pure lub inny z tej serii i bardzo fajne mam włosy smile A ten Pure też nie ma podobno tak wiele chemii. Żaden szampon dotychczas nie dał moim włosom takiej lekkości i świeżości.

Czasem lekko wysusza, ale też bywa, że stosuję maski do włosów. Zresztą, te naturalne też mi często po czasie wysuszały czy końcówki czy jak, i tu też tak bywa, ale ogólnie spisuje się super. Wiem, że te szampony Timotei mają różne opinie od tych bardzo złych po bardzo dobre, więc ogólnie opinie średnie, ale moje włosy polubiły ten szampon smile Uzywałam też Timotei moc i blask i też pełne zadowolenie smile

A tak, ciągle zmieniałam szampony, bo żaden moim włosom nie pasował, tu jest inaczej, dlatego teraz będę wierna tej serii jericho rose Timotei, ewentualnie czasem dla odmiany kupię inny, lubię też np takie z green pharmacy, ale generalnie, najczęściej mam zamiar używać tych teraz smile Mam wrażenie też, że moje włósy są po nich dłużej świeże, widzę, że użytkowniczki tych szamponów często piszą na odwrót, że u nich wzmaga on przetłuszczanie, u mnie właśnie raczej odwrotnie smile Także na razie używałam go ok 2 miesiące non stop, a teraz będzie już na stałe używany przeze mnie, jak mówiłam czasem tylko użyję inny dla odmiany, a tak to ciągle raczej będę używać ten, tak mi podpasował smile

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

129

Mój typ to Trzy Zioła z szałwią.

130

Post przeniesiony:

ozon123 napisał/a:

Ja przetestowałam wiele różnych szamponów ale wszystkie wysuszały mi włosy, które łamały się i wypadały podczas każdego mycia. Jakiś czas temu skusiłam się na zakup w sklepie internetowym spam szamponu Natura Siberica dla włosów osłabionych i zniszczonych. Szampon nie był drogi, nie zawiera parabenów ani SLS, za to zawiera naturalne olejki roślinne. Stosuję go razem z odżywką Aleppo firmy Planeta Organica i zauważyłam znaczną poprawę kondycji moich włosów, są miękkie i błyszczące, mniej wypada ich podczas mycia. W najbliższym czasie na pewno nie powrócę do ,,marketowych? szamponów.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

131

WhiskeyInTheJar napisał/a:

Nie rozumiem po co wyrzucać kasę w błoto na super regenerujące szampony do włosów. Szampon ma za zadanie umyć włosy a odzywka bądź maska je odżywić. Kiedyś kupowałam jak leciało, chyba wszystkie marki szamponów i tych całych zestawów wraz z odzywkami, mgiełkami i nic. Nie mowie ile kasy na to poszło.... Teraz myje włosy szamponem dla dzieci albo szamponem zakwaszającym fryzjerskim który zamyka łuskę włosa i moje włosy nigdy takie zdrowe i piękne nie były smile Może nawet są za geste i grube bo są tak ciężkie że każdy koczek mi spada, ale i tak polecam taki zestaw. Trzeba zmywać silikony z włosów naturalnymi szamponami, a nie kupować jeszcze większą chemię. Później nakładacie odzywkę i ona nie ma jak wniknąć we włos. Włos zdrowy umyjesz mydłem i będzie Ci się dalej błyszczał, a jeśli błyszczy się tylko po użyciu kosmetyku to znaczy że to sztuczne wypełnienie łuski włosa silikonem.

Zaciekawił mnie ten szampon o którym piszesz Fryzjerski,a gdzie go zdobyć?

132

Ja też przerzuciłam się na szampon dla dzieci, na szampon Hipp dokładniej smile Wcześniej stosowałam te chemiczne, dużo chemii w składzie, teraz widzę, że na co dzień jest to kiepskie rozwiązanie. Nadal np bardzo lubię Timotei z Jericho Rose, ale używam rzadziej np raz na miesiąc czy jakiś inny mocny szampon inny od Timotei, np taki typowo oczyszczający z chemią w sobie, ale na co dzień używam delikatnego Hippa, który ma świetny skład, jest delikatny, ale mimo tego rewelacyjnie oczyszcza moje włosy i są po nim bardzo ładne smile Czasem jeszcze daję odżywkę, bo jedyna wada, że dosyć mocno mi się po nim plączą i więcej mi wypada przez to mi włosów niż przy napakowanych chemią szamponach. No, ale w sumie nie jest to wielka wada, to mu wybaczam, bo poza tym jest świetny smile No i poza tym warto użyć odżywki jakim szamponem się nie myje, dla odżywienia włosów jak nazwa wskazuje, dlatego tym bardziej to nie jest duża wada. No mógłby mi mniej te włosy plątać, ale i tak jest bardzo dobry według mnie smile Jest to szampon dla dzieci, ale dla dorosłych też się świetnie nadaje, ja go kupiłam zachęcona pozytywnymi recenzjami kobiet w Internecie, które go używały i się nie zawiodłam smile Świetny jest.

Wiem, że wyżej pod koniec września pisałam, że to Timotei Jericho jest moim ideałem, ale zmieniłam zdanie i moim ideałem jednak jest Hipp. Tak ładnych włosów jeszcze nie miałam. No i faktycznie lepiej, by włosy odpoczęły od chemii. Po prostu zainteresowałam się bardziej tematem pielęgnacji włosów, poczytałam jak dziewczyny chwalą ten szampon i inne dziecięce szampony, spróbowałam i teraz ten mój wyższy wpis o Timotei Jericho jest nieaktualny- wolę Hippa i na pewno będzie teraz na zawsze już  w mojej łazience smile

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

133

Moim ulubionym szamponem jest Timotei.
Uwielbiam go, ponieważ wszystkie świetnie pachną i nadają włosom połysk.
Nawet mój chłopak uwielbia jak mi nim pachną włosy.

Kiedyś używałam L'oreal Profesionel. Miałam taką dużą, chyba litrową butelkę.
Ale szczerze mówiąc, początkowo był fajny. Jednakże przy dłuższym stosowaniu, strasznie natłuszczał włosy i wcale nie zapobiega ich rozdwajaniu.

Oczywiście, zawsze pamiętam o odżywce do włosów. Bez niej ani rusz...
smile

134

Ostatnio używam z Alterry (granat & aloes). Skład bardzo dobry, włosy się ujarzmiły bardzo szybko smile. Ze swojej strony polecam.

135

ostatnio fructis p/łupieżowy. Przyjemny zapach i mega wydajny. No i po łupiezu ani śladu.
wcześnej uzywałam palmolive niebieskiego i też był ok.
Nie są z górnej półki cenowej,aczkolwiek teraz spróbuję jakichś tańczych szamponów.

136

ja lubię dove, ale zastanawiam się nad jakimś ekologicznym wink

137

Loreal profesionel absolut repair, kazdy z firmy joico, alpecin

Czlowieka poznamy po jego stosunku do zwierzat

138

Od jakiegoś pół roku przerzuciłam sie tylko i wyłącznie na szampony bez silikonów i wszelakich parabenów. Do niedawna zawsze kupowałam Timotei do włosów farbowanych - duża butelka 400 ml służyła mi co najmniej na 2 miesiące (a myje głowe codzenie) , za co dodatkowo lubiłam ten szampon- za wydajność. Dodatkowo jego zapach był bardzo ładny, fajnie sie pienił i ogólnie w rossmanie na promocji duża butla myła czasem dostepna za 6.99 , a cena regularna nigdy nie przekroczyła 10 zł.

Od miesiąca używam  garnier, Ultra Doux z serii sekrety prowansji z morelką i olejkiem migdałowym i musze przyznać że dla mnie jest to  wybór 10/10 -pięknie pachnie, super sie pieni (jest jeszcze lepszy od Timotei) i również za duża butelkę zapłaciłam około 9 zł. Polecam wszystkim którzy jeszcze nie próbowali  tego szamponu;)

"Znudziłem się wam? Tak? Jesteście tylko zgrają snobistycznych snobów. Snobistycznych snobów, którzy się snobują. I tak was nie potrzebuję. Obejdę się i bez was. A kiedy odniosę sukces, wydam wielkie barbecue. I żadnego nie zaproszę. Pokażę wam. Jeszcze zobaczycie!"

Johnny Bravo !

139

Od lat ten sam-Herbal Essences, odzywka takze , do wlosow farbowanych.Wszystko mi w nim pasuje-zapach, konsystencja.Zdarza sie, ze umyje Dove, ale dla moich wlosow Herbal jest idealny.

..Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę..
Paulo Coelho

140

Jestem wierna biovaxom, polecam. smile

141

Nie przywiązuję dużej wagi do szamponów.
Najczęściej kupuję te drogeryjne, i w zasadzie wszystkie się sprawdzają.
Mają oczyszczać włosy, nie plątać ich, nie podrażniać i nie powodować łupieżu.
Natomiast odżywki i maski dobieram już starannie.

Bardzo dobrze sprawdzał się u mnie szampon niemieckiej marki Balea.
Miałam wersję wiśnia i jaśmin - genialny był.

142

Ja uzywam przewaznie profesjonalnych bo moje wlosy potrzebuja dobrego nawilzenia bo sa dlugie,grube i z natury falowane wiec i porowate a jeszcze je rozjasniam  wiec drogeryjne sie u mnie nie sprawdzaja wcale. Tylko alpecin jedyny bez silikonow ktory powoduje porost nowych to jedyny z drogeryjnych. Na zdrowe nie farbowane wlosy lub farbowane na ciemno drogeryjne sa ok ale blond jest wymagajacym kolorem i potrzebuje dobrych produktow by ladnie wygladaly.

Czlowieka poznamy po jego stosunku do zwierzat

143

Ja używam głównie Dove, Pantene, czasem Timotei. Lubię je bo ładnie pachną i nawilżaja włosy, nie przesuszają och jak niektóre szampony. I do tego koniecznie odżywka, przez to włosy sa miększe i  się tak nie elektryzują...

144

U mnie sprawdzał się swojego czasu radical, jednak teraz używam pantene.

145 Ostatnio edytowany przez motylek75 (2014-08-25 12:17:38)

Od lat kocham Dove ale używam jeszcze Pantene dla odmiany.

"Aby odkryć, jakie zmiany zaszły w tobie, najlepiej wróć do miejsca, które jest takie jak kiedyś"

146

Polecam szampony z Green Pharmacy,  Elfa Pharm. Rumiankowy pięknie pachnie smile

Zawsze jest chwila ciszy przed uderzeniem burzy
Świat należy do odważnych, nikt nie pamięta tchórzy

147

Ja ogólnie nie staram się nie używać komercyjnych marek szmponów i unikam wszelkich silikonów i parabenów. Zarówno w odzywkach jak i szamponach żeby niepotrzebnie nie obciążać włosów.  Używam szamponu "Biały Jeleń " bo jest bez silikonów i jest hipoalergiczny. Lubię tez bardzo szampony z firmy Barwa naturalna "Jajeczny" bo jest odżywczy i "Piwny" który jest bardziej nabłyszczający. Jedyną odżywką drogeryjną i komercyjna jaka uzywam bo bardzo mi podchodzi jest "Garnier ultr doux" taka żółta z masłem karite i awokado . A poza tym uwielbiam maski z Vatiki które  najbardziej lubią moje włosy smile

"Pozory mylą.... a ludzie zawodzą "

"Never look back "

148

Ja stosuję regularnie od paru miesięcy Pantene PRO-V do intensywnej regeneracji i widzę pozytywne efekty. Jest dość drogi, ale w Rossmannie często jest 50% zniżki na niego i wtedy biorę smile jest wydajny i gęsty, więc starcza na długo, nawet przy moim codziennym myciu.

149

Ja odkąd naczytałam się o silikonach w szamponach, staram się ich unikac. Długo szukałam czegoś dla mnie, i chyba dopiero niedawno udało mi się znalezc moje idealne cudo smile
mam zniszczone włosy, rozjaśniane, przesuszone.
Nigdy nie sugeruje się żadnymi reklamami.
Teraz wypracowałam sobie sama pewną metodę - używam szamponu z Ultra Doux Oczyszczający z cytryną i glinką. Ten szampon na serio BARDZO OCZYSZCZA, więc zawsze trzeba użyc jakiejś szybkiej odżywki. I jestem zdania, że za każdym razem kiedy myjemy włosy, powinniśmy z tych włosów wszystko porządnie zmyc - poprzednią warstwę odżywek, masek itp. bo zwykły szampon a tym bardziej ten z silikonami nie jest w stanie dobrze tego wymyc - nakłada tylko na włosy kolejną warstwę tego wszystkiego - przez co włosy po kilku myciach stają się takie dziwnie suche i sztywne - zauważyłyście to? a wcześniej działał ten sam szampon cuda. To jest własnie efekt oblepienia włosów. W szamponach też są różne składniki które oblepiają nasze włosy.
Powracając do tematu, ten szampon zmywa mi wszystko z włosów, bo nawet po spłukaniu czuc jakie są szorstkie i sztywne (tak tak, to nasze prawdziwe włosy bez żadnych wspomagaczy). Nakłądam troszkę odzywki do spłukiwania, z Garniera Ultra Doux również, spłukuje, a potem po wyschnięciu na końcówki olejek Fructis Goodbye Demage.
Sorki że się tak rozpisałąm, ale ten zestaw w przypadku tego konkretnego szamponu jest obowiązkowy, a włoski po takim eksperymencie są cudownie zdrowe, lśniące, sypkie smile

150

A ja jestem przywiązana do szamponu firmy Stapiz - Sleek Line Repair. Ma zapach który po prostu uwielbiammmmmm, włosy są po nim miękkie ale nie puszące. Jak dla mnie strzał w 100 % a i cena jest niesamowicie przystępna bo litrowa butelka na allegro kosztuje około 10 zł. Polecam.

smile

151

Mi najbardziej przypadły do gustu szampony Dove lub Pantene, pięknie pachną. Kiedyś używałam jeszcze Timotei, ale miałam po nich czesto wrażenie, jakbym miała źle spłukane włosy, więc odstawiłam...

152

Dziewczyny opowiadacie tu ze elseve, panten pro v, schauma, sayoss. KUPCIE SOBIE SZAMPON ZIAJA - LAWENDOWY ALBO FIGOWY - bedziecie zachwycone. Wlosy sa miekkie, pachnace przez dlugi czas, latwo sie rozczesuja, nie trzba myc codziennie glowy, naprawde szmpony te sa rewelacyjne. Ja kiedys przez przypadek w sumie kupilam ten szampon - WYPROBUJE mowie. No naprawde szampon jest boski, kosztuje niecale 8 zl. Polecam ze szczerym sercem.

Kiedys uzywalam z avonu szamponu, to po prostu jak uzylam ZIAJI  to od razu widac roznice ze ten z avonu to jeden wielki shit jest. Pisze o tym bo naprawde malo ludzi wie ze taki szampon za 8 zl troche mniej znanej marki niz onne na rynku moze byc naprawde lepszy niz te wyzej wymienione

153

Ten ziaji jest jeszcze lepszy od rozowego elseve. Wlosy tez sa takie gladkie, do tego pachna slicznie, rozszesuja sie swietnie. Naprawde polecam

154 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-10-13 11:41:51)

ja już od dłuższego czasu kupuję szampony Sylveco - pszeniczno-owsiany. Problem z nim jest taki, ze jest trudno dostępny - kupuję go w sieci przez sklep naturaija. Nie jest tani, ale możecie przyoszczędzić na spam. Całkiem niezła opcja

155 Ostatnio edytowany przez PatKot (2015-01-09 16:17:09)

Hej ja jeszcze szukam swojego ukochanego szamponu.. Ostatnio ścięłam włosy.. Miałam do pasa teraz mam do szyi. No niestety włosy zaczęły mi się strasznie puszyć. Kupiłam se jedwab do włosów z Joanna. Jak dla mnie jest ok i ma przepiękny zapach.. smile

156

Natei z Biedronki big_smile , a z droższych to Glis Kur smile

Emilka 18.10.2011 :*:*
[*] Roksanka 18.10.2011" Zniknęłaś nam z oczu lecz nigdy z serca " [*]
Adaś  25.02.2014 ;*;* mój mały mężczyzna ;*

157

Może polecicie coś do długich, trochę zniszczonych włosów z tendencją do plątania (co najbardziej mnie denerwuje)?

[tu był niedozwolony link]

158

Niedawno przeszłam na........dziecięce szampony wink Mam takie trudne, puszące się włosy i nic nie pomagało. Poza tym od innych szamponów dostawałam łupieżu. Przeszłam więc sobie na Johnson dla dzieci, bambino, Bambi, Nivea dla dzieci i jakie tam uda mi się kupić, począwszy od niemowlaka:)))))
Może szału nie ma, ale przynajmniej łupieżu już nie dostaję i włosy jakby takie cięższe mi się zrobiły.

159

morinka napisał/a:

Niedawno przeszłam na........dziecięce szampony wink Mam takie trudne, puszące się włosy i nic nie pomagało. Poza tym od innych szamponów dostawałam łupieżu. Przeszłam więc sobie na Johnson dla dzieci, bambino, Bambi, Nivea dla dzieci i jakie tam uda mi się kupić, począwszy od niemowlaka:)))))
Może szału nie ma, ale przynajmniej łupieżu już nie dostaję i włosy jakby takie cięższe mi się zrobiły.

Ma łupież polecam L`Oreal, Elseve Przeciwłupieżowy, Szampon pielęgnacyjny z aktywnym Selenem S. Mój chłopak po przeprowadzce do innego kraju dostał mega łupieżu. A ten szampon praktycznie całkowicie go usuną.. Super.. Nie jestem pewna czy nadal można go kupić w Polsce bo kiedyś był dostępny..

160

szampon Pantene i do tego odzywka gliss kurr

161

A ja lubię szampony z Fitomedu, aktualnie mam do włosów suchych, bardzo lubię ziołowe szampony smile

My heart is like a wheel, let me roll it to you

162

MartaatraM napisał/a:

Może polecicie coś do długich, trochę zniszczonych włosów z tendencją do plątania (co najbardziej mnie denerwuje)?

Nivea intense repair - szampon, odżywka, ewentualnie balsam do tego. Ja używam od sierpnia, zakochałam się. Po samym szamponie mam włosy lepsze niż po innych razem z wszystkimi odżywkami, balsamami i maskami świata. tongue

Tysiąc razy mówiłam ludziom, że jestem miła. Krzyczałam, groziłam, biłam... Bez skutku. Nikt mi nie wierzy.

163

Eileen napisał/a:
MartaatraM napisał/a:

Nivea intense repair - szampon, odżywka, ewentualnie balsam do tego. Ja używam od sierpnia, zakochałam się. Po samym szamponie mam włosy lepsze niż po innych razem z wszystkimi odżywkami, balsamami i maskami świata. tongue

Tak polecam odżywkę jest świetna, szampon polecam timotei precisious oils, teraz jest 250 ml w zestawie z odżywka w biedronce za 9 zł, odżywki jeszcze nie zdążyłam użyć ale szampon używam od ponad miesiąca i mogę z czystym sumieniem polecić

164

Ja używałam różnych szamponów:
Szampon pokrzywowy
Nivea Classic Care
Schauma
Timotei

Ostatnio używam L`Oreal, Elseve Color-Vive, Szampon do włosów farbowanych, nadaje blask włosom farbowanym.

165

Po wielu próbach z szamponami zachodnich, naszpikowanych chemią marek, już od dłuższego czasu postawiłam na naszą, rodzimą Ziaję. Szampony mają wiele wersji - do wyboru w zależności od rodzaju włosów i problemu, z jakim walczymy, są niedrogie, wydajne, a przy tym zdecydowanie bardziej naturalne.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)