"Zabawa w chowanego" braci Sekielskich. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 74 ]

1

Temat: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Już jutro, 16 maja 2020 o godz. 10 można będzie obejrzeć kolejny film Sekielskich.
Za darmo na YT.

Jest kontynuacją poprzedniego filmu "Tylko nie mów nikomu".

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Obejrzałam film.
Takich historii było/jest ogrom.
I będzie. Bo dzieci są łatwym kąskiem.  Bo hierarchowie kościelni "dla dobra kościoła" nadal będą to ukrywać, bo prawo polskie jakoś tak inaczej patrzy na pedofilów w sutannie.

Czekam na kolejny, zapowiedziany film braci o tym jaką wiedzę miał JPII w kwestii pedofilii duchownych.

3

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Planuję obejrzeć. właśnie znalazłam na you tube - wrzucony 5 godzin temu - ponad 400 tyś wyświetleń yikes

4

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Właśnie włączyłam.
Trochę się boję.

5

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Nie bronię Kościoła, bo jakoś specjalnie praktykująca nie jestem, ale temat poruszony przez autorów filmu należałoby rozszerzyć; Na dzieci gwałcone w zaciszu domowym przez własnych rodziców. Na wykorzystywanie seksualne młodych naiwnych ludzi, którzy wierzą w jakies ułudy w stylu; kariera, show biznes, światła reflektorów. Na wykorzystujacych swoją pozycję zawodową... I tak można by tę wyliczankę ciągnąć w nieskończoność.
Większość takich skrzywdzonych dzieci, nigdy o tym nie opowie i to jest największa ich tragedia.

6

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Salomonka napisał/a:

Nie bronię Kościoła, bo jakoś specjalnie praktykująca nie jestem, ale temat poruszony przez autorów filmu należałoby rozszerzyć; Na dzieci gwałcone w zaciszu domowym przez własnych rodziców.

Zgadzam się.

zaczęłam oglądać film i jeden z mężczyzn mówi, że rodzice byli w mieszkaniu, gdy ksiądz przychodził - wierzyć mi się nie chce, że nie wiedzieli, że choćby nie podejrzewali, że tak zupełnie przez myśl im nie przeszło... Zawsze mnie to zastanawia, czy rodzice mogli nie wiedzieć, czy to w ogóle możliwe? yikes

7

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

W tamtych czasach ksiądz był prawie jak święty. Ludzie ufali i nie podejrzewali o nic.

8

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Obejrzałam na raty.

Salomonka napisał/a:

Nie bronię Kościoła, bo jakoś specjalnie praktykująca nie jestem, ale temat poruszony przez autorów filmu należałoby rozszerzyć; Na dzieci gwałcone w zaciszu domowym przez własnych rodziców. Na wykorzystywanie seksualne młodych naiwnych ludzi, którzy wierzą w jakies ułudy w stylu; kariera, show biznes, światła reflektorów. Na wykorzystujacych swoją pozycję zawodową... I tak można by tę wyliczankę ciągnąć w nieskończoność.
Większość takich skrzywdzonych dzieci, nigdy o tym nie opowie i to jest największa ich tragedia.

Tu nie chodzi stricte o temat wykorzystywania seksualnego,  ale o to, że i jak KK przez wiele lat ukrywał i nadal ukrywa wydarzenia i fakty, o których posiadał wiedzę. Filmy Sekielskich opowiadają jak działa(ł) mechanizm przenoszenia księży z parafii do parafii zamiast usuwania ich ze stanu kapłańskiego, zgłaszania spraw do organów ścigania, a w ten sposób „czarne owce„ wciąż wykorzystywały kolejne dzieci. To jest najbardziej szokujące.
W filmach Sekielskich pokazane też zostało jak KK ignorował i ignoruje próby dochodzenia sprawiedliwości przez ofiary seksualnych nadużyć, ich rodzin.
Zresztą, jak się okazuje po oglądnięciu „Zabawy w chowanego” w prokuraturze funkcjonuje odgórne zarządzenie, zgodnie z którym sprawy wykorzystywania seksualnego dzieci przez księży są specjalnie traktowane. Episkopat otrzymuje dokumentację sprawy, a to, że ma pełen dostęp do zgromadzonych informacji, powoduje, iż np. znikają dokumenty, które mogłyby być pomocne w dochodzeniu sprawiedliwości.

9 Ostatnio edytowany przez Misiulka (2020-05-16 16:06:09)

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Cyngli napisał/a:

W tamtych czasach ksiądz był prawie jak święty. Ludzie ufali i nie podejrzewali o nic.

Bez złośliwości, masz podany wiek, ja mam drugie tyle i zapewniam Cię, takim samym "świętym" był lekarz, nauczyciel, nie mówiąc o wujkach,
dziadkach itp.

10

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
MagdaLena1111 napisał/a:

Obejrzałam na raty.

Salomonka napisał/a:

Nie bronię Kościoła, bo jakoś specjalnie praktykująca nie jestem, ale temat poruszony przez autorów filmu należałoby rozszerzyć; Na dzieci gwałcone w zaciszu domowym przez własnych rodziców. Na wykorzystywanie seksualne młodych naiwnych ludzi, którzy wierzą w jakies ułudy w stylu; kariera, show biznes, światła reflektorów. Na wykorzystujacych swoją pozycję zawodową... I tak można by tę wyliczankę ciągnąć w nieskończoność.
Większość takich skrzywdzonych dzieci, nigdy o tym nie opowie i to jest największa ich tragedia.

Tu nie chodzi stricte o temat wykorzystywania seksualnego,  ale o to, że i jak KK przez wiele lat ukrywał i nadal ukrywa wydarzenia i fakty, o których posiadał wiedzę. Filmy Sekielskich opowiadają jak działa(ł) mechanizm przenoszenia księży z parafii do parafii zamiast usuwania ich ze stanu kapłańskiego, zgłaszania spraw do organów ścigania, a w ten sposób „czarne owce„ wciąż wykorzystywały kolejne dzieci. To jest najbardziej szokujące.
W filmach Sekielskich pokazane też zostało jak KK ignorował i ignoruje próby dochodzenia sprawiedliwości przez ofiary seksualnych nadużyć, ich rodzin.
Zresztą, jak się okazuje po oglądnięciu „Zabawy w chowanego” w prokuraturze funkcjonuje odgórne zarządzenie, zgodnie z którym sprawy wykorzystywania seksualnego dzieci przez księży są specjalnie traktowane. Episkopat otrzymuje dokumentację sprawy, a to, że ma pełen dostęp do zgromadzonych informacji, powoduje, iż np. znikają dokumenty, które mogłyby być pomocne w dochodzeniu sprawiedliwości.

Zapewniam Cię Magdalena, że rozumiem, co było tu napisane. Tylko to tylko czubek góry lodowej, bo dzieci są gwałcone wszędzie; w domu, w szkole, na treningach sportowych. Nie wiem od czego trzeba by zacząć leczenie tego raka, ale pokazanie tylko jednego kawałka całej tragedii tych dzieci niczego nie załatwi. Rozpływanie się nad ofiarami księzy pedofilów nie uchroni innych dzieci przed horrorem, choć dzięki i za to. Ja nigdy nie byłam zbytnio praktykująca, ale też nigdy od księży niczego złego nie zaznalam, wprost przeciwnie. Za to czego zaznałam od innych, którzy księżmi nie byli nie chcę tutaj przytaczać, za bardzo to drastyczne dla niektorych by było. Rozliczajmy więc "facetów", "pedofili" a nie Kościół, bo to za mało.

11

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Nadal Salomonko nie potrafisz rozdzielić samego aktu wykorzystywania seksualnego od faktu ukrywania tego i stworzenia mechanizmu służącego ochronie instytucji KK kosztem kolejnych ofiar.
Nie znam żadnej innej tak dużej instytucji, która ukrywała tak ohydne uczynki w tak dużej skali.

12

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Misiulka napisał/a:
Cyngli napisał/a:

W tamtych czasach ksiądz był prawie jak święty. Ludzie ufali i nie podejrzewali o nic.

Bez złośliwości, masz podany wiek, ja mam drugie tyle i zapewniam Cię, takim samym "świętym" był lekarz, nauczyciel, nie mówiąc o wujkach,
dziadkach itp.

Nauczyciel też, tu się zgodzę. Lekarz? W moich oczach nie. Członków rodziny się szanowało, wiadomo, ale za „świętych” raczej nie uważało.

Osoba duchowna była (i nadal jest) postrzegana jako osoba godna zaufania. Podziwiana, wynoszona na piedestał w dawniejszych czasach - dzisiaj na szczęście się to zmienia.

13 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2020-05-16 17:32:47)

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Salomonka napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

Nadal Salomonko nie potrafisz rozdzielić samego aktu wykorzystywania seksualnego od faktu ukrywania tego i stworzenia mechanizmu służącego ochronie instytucji KK kosztem kolejnych ofiar.
Nie znam żadnej innej tak dużej instytucji, która ukrywała tak ohydne uczynki w tak dużej skali.

(...)

Nie mam zamiaru oglądać tego filmu, wystarczył mi ich poprzedni film. Zgadzam się z Salomonką całkowicie.
Nie jestem idealną katoliczką, ale gdy byłam po operacjach w gipsie, odwiedzali mnie księża w dzieciństwie. Zostawałam sama z nimi (spowiedź)
to byli wspaniali duchowni, potrafili podtrzymać na duchu choć miałam zaledwie 11 lat. Obecnie, gdy znowu zostałam sama to właśnie od księży otrzymuję wsparcie duchowe i materialne ( obiady ). Brzydzi mnie pedofilia jak każdego normalnego człowieka. Ale branie ponownie na tapetę KK i księży jest znamienne. Odwiedzający mnie księża są pełni pokory i ogromnej wiedzy i kultury... ubolewają nad atakiem na nich w przestrzeni publlicznej. To nie jest fair.

Trzeba być ślepym aby nie dostrzeć, że w tym ataku jest metoda.  Wiadomo, że Sekielski nie nakręci filmu o artystach, lekarzach... itp. pedofilach.

14

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Cyngli napisał/a:

Nauczyciel też, tu się zgodzę. Lekarz? W moich oczach nie. Członków rodziny się szanowało, wiadomo, ale za „świętych” raczej nie uważało.

Osoba duchowna była (i nadal jest) postrzegana jako osoba godna zaufania. Podziwiana, wynoszona na piedestał w dawniejszych czasach - dzisiaj na szczęście się to zmienia.

No to się bardzo mylisz. Nie bedę tu opisywać moją historię.

15

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

W każdej grupie społecznej, w każdym zawodzie znajdą się pedofile. To nie podlega dyskusji bo tak jest.
A, że Sekielscy zrobili film o pedofilach w sutannach to chwała im za to.
Bo właśnie księża pedofile byli i nadal są traktowani jak święte krowy.
Mimo, ze ich przełożeni o tym wiedzą to nie robili nic aby ponieśli karę. Już o dobrowolnym zadośćuczynieniu ofiarom nie wspomnę.
A przecież łamią prawo i państwowe i boskie, którego przecież za przedstawicieli się uważają.
Bo głośno karcą parafian za łamanie 6 przykazania, zalecają pokutę, powrót na dobrą drogę.
A "swoich" jedynie zabierają z oczu ofiar i dają przyzwolenie na szukanie nowych doznań.

16

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Nikt nie broni dobrym księżom być dobrymi i działać. Nikt nie broni parafianom praktykować. Tylko ci dobrzy księża i dobrzy parafianie powinni zrobić z tym procederem u siebie porządek, a nie robią. Nieliczni próbują, ale jest ich w tej instytucji za mało, są uciszani przez tych, którzy wolą zakopywać "gó**o pod dywan. Gdyby było wśród nich duże poruszenie to nie byłoby takich bezkarnych akcji. Perfidia i absurdalność tego tematu polega na tym, że przestępcy są chronieni przez kościół i parafian. A gwałcone dzieci uciszane tekstami o małym procencie pedofilii i dobrych, pomocnych księżach o "atakach" na kościół. Gdy jest temat aborcji to każda osoba wierząca ma dużo do powiedzenia, a jak zabija się za życia takiego małego człowieka, gwałcąc go to już jest cisza i gadka o atakach na "dobrego" księdza i kościół.

17

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Misiulka napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Nauczyciel też, tu się zgodzę. Lekarz? W moich oczach nie. Członków rodziny się szanowało, wiadomo, ale za „świętych” raczej nie uważało.

Osoba duchowna była (i nadal jest) postrzegana jako osoba godna zaufania. Podziwiana, wynoszona na piedestał w dawniejszych czasach - dzisiaj na szczęście się to zmienia.

No to się bardzo mylisz. Nie bedę tu opisywać moją historię.

Posłuchaj, wypowiadam tutaj swoją własną opinię, do której mam prawo.
Oczywiście możesz sobie dalej pisać „mylisz się”, BO TAK. Ale bez żadnych podanych argumentów z Twojej strony będzie ciężko dyskutować, a od tego jest Forum.

Współczuję tragedii (bo domyślam się, że zostałaś kiedyś skrzywdzona). Mnie to nie spotkało, ale czy to znaczy, że nie mam prawa głosu?

Nie twierdzę, że pedofile zdarzają się tylko w kościele i instytucjach religijnych. Ale akurat pedofilia wśród duchownych w mojej opinii zawsze będzie wzbudzała więcej kontrowersji.
Może dlatego, że do księdza wiele osób idzie z chęcią zrzucenia ciężaru (spowiedź), po poradę życiową, po wsparcie.

18

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

A to, że jedna czy druga użytkowniczka nie zaznała nic złego od księdza ani teraz ani w dzieciństwie  to nic nie znaczy.
Bo on może nie gustuje w dziewczynkach czy dojrzałych kobietach /nawet najpiękniejszych/  lecz w nieletnich chłopcach.

19

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Misiulka napisał/a:
Salomonka napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

Nadal Salomonko nie potrafisz rozdzielić samego aktu wykorzystywania seksualnego od faktu ukrywania tego i stworzenia mechanizmu służącego ochronie instytucji KK kosztem kolejnych ofiar.
Nie znam żadnej innej tak dużej instytucji, która ukrywała tak ohydne uczynki w tak dużej skali.

(...)

Nie mam zamiaru oglądać tego filmu, wystarczył mi ich poprzedni film. Zgadzam się z Salomonką całkowicie.
Nie jestem idealną katoliczką, ale gdy byłam po operacjach w gipsie, odwiedzali mnie księża w dzieciństwie. Zostawałam sama z nimi (spowiedź)
to byli wspaniali duchowni, potrafili podtrzymać na duchu choć miałam zaledwie 11 lat. Obecnie, gdy znowu zostałam sama to właśnie od księży otrzymuję wsparcie duchowe i materialne ( obiady ). Brzydzi mnie pedofilia jak każdego normalnego człowieka. Ale branie ponownie na tapetę KK i księży jest znamienne. Odwiedzający mnie księża są pełni pokory i ogromnej wiedzy i kultury... ubolewają nad atakiem na nich w przestrzeni publlicznej. To nie jest fair.

Trzeba być ślepym aby nie dostrzeć, że w tym ataku jest metoda.  Wiadomo, że Sekielski nie nakręci filmu o artystach, lekarzach... itp. pedofilach.

Widzisz Misiulko, a ja się nie zgadzam z tym, żeby tuszować ohydne przewinienia księży po to, aby nie ucierpiał na tym wizerunek Kościoła jako instytucji. Dlatego cieszę się, że powstały filmy braci Sekielskich, które nagłaśniają ten proceder.

Jeżeli taka Twoja wola, to zorganizuj środki na nakręcenie filmu o nadużyciach w świecie edukacji, wśród artystów i lekarzy. Póki co nie słyszałam, żeby na poziomie choćby ministerstwa SYSTEMOWO tuszowano przypadki nadużyć dokonywanych przez nauczycieli, artystów, czy lekarzy, przenosząc ich do innych placówek.

20

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Nie ma sensu bić tu piany, każdy widzi to co chce i nie mam zamiaru odrzucać piłeczek.

21

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Misiulka napisał/a:

Nie ma sensu bić tu piany, każdy widzi to co chce i nie mam zamiaru odrzucać piłeczek.

Należysz do tych osób, które najchętniej krzywdę dzieci zamiotłyby pod dywan dla dobra KK. Tak jak do tej pory czyniono.
To właśnie przez takie osoby, które nawet gdy widziały to zło to udawały, że nie widzą, nie chciały widzieć, nie chciały reagować mnóstwo dzieci ucierpiało, nie może się pozbierać.
Wyrzucili z pomników pedofilów Jankowskiego i tego drugiego z Lichenia i już KK o nich się nie dopomina.
Mam nadzieję, że doczekam chwili gdy zleci z pomników następny, ważniejszy od tamtych chroniący pedofilów w sutannach.
Po kolejnym filmie.

22

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Kleoma
Delikatnie Ci powiem, nie etykietuj mnie. Argumentum ad personam !

23

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Misiulka napisał/a:

Kleoma
Delikatnie Ci powiem, nie etykietuj mnie. Argumentum ad personam !

Nie zadałaś sobie trudu obejrzenia filmu.
Zaatakowałaś od razu Sekielskich zarzucając im metodyczny atak na kler.
Na tych dobrych, mądrych księży, którzy tobie nic nie zrobili złego a nawet jeszcze dają ci zupkę.
No fakt, nie gryzie się ręki, która cię karmi - musisz być lojalna.
Ten ksiądz z filmu też był dobry na pierwszy rzut oka.
Dawał dzieciom z wielodzietnej, biednej rodziny, gdzie było też ciężko chore dziecko, drogie prezenty, obuwie zimowe, poświęcał swój czas na uczenie chłopców gry na gitarze.
Kto by pomyślał, że człowiek o tak wielkim serduchu może jednocześnie w tym samym czasie krzywdzić dwóch braci. Temu starszemu chłopcu do głowy nie przyszło, ze to samo co z nim ksiądz robi z młodszym.
On się nie poskarżył bo bał się, że ojciec, biedny organista straci pracę i związane z pracą mieszkanie w budynku kościelnym.

24

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Obejrzałam film.
Temat pedofilii wśród księży , jakiego podjęli się bracia Sekielscy jest jak najbardziej zasadny i winien być nagłaśniany.
Oczywiście, że jest pewien niedosyt, bo przecież są inne grupy społeczne, o których mniej się mówi.
Nie da się umniejszać samej winy, bo czyny pedofilskie, bez względu na to, kto jest oprawcą, są tak samo straszne i nie ma czegoś takiego, jak stopniowanie w zależności od tego, kto je popełnił.
Nikt w takiej kwestii nie podlega obronie.

Ale tutaj chodzi o Kościół. O tych pasterzy, którzy prowadza nas na drogę zbawienia. O tych czystych jak łza. O tych, którzy stoją na straży naszych serc.Tych, którzy dokonują na ołtarzu ofiary przemienienia w ciało i krew Panna Jezusa. Oni w imię Ojca odpuszczają nam nasze grzechy.

Jestem osobą wierząca. Mam znajomych księży.
Film nie sprawi, że zacznę atakować cały Kościół.
Bo owszem, ja niczego złego nie doświadczyłam od księży.
Ale pedofila w Kościele powinna wreszcie ujrzeć światło dzienne.
Żadna grupa społeczna nie chroni swoich tak, jak to się dzieje w KK. I żadna grupa nie stoi wyżej w obronie naszej wiary .
Tuszowanie poczynań księży pedofilów, bo przecież to ksiądz dobry i wspaniały, jest kolejnym przyzwoleniem na ich haniebne czyny. Kojarzy to mi się znowu z reakcją innych, że przecież taki fajny, taki kochający dzieci, to niemożliwe, że zrobiłby dziecku krzywdę.

Ciągle potrzeba, aby temat pedofilii nie był tematem tabu. Alby ofiary nie czuły, że zostają same ze swoją krzywdą i swoim bólem.

Jest film i bardzo dobrze. Jaki sens innych pytań, że dlaczego akurat o księżach, a nie o innych.
Niech sobie też będzie i o innych. Może w końcu ktoś się odważy. Może dramat tych wszystkich pokrzywdzonych dzieci wreszcie będzie zauważony.

Nikogo nie bronię.
Każdy pedofil jest potworem i żaden nie zasługuje na obronę.

25

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Kleoma napisał/a:

Nie zadałaś sobie trudu obejrzenia filmu.
Zaatakowałaś od razu Sekielskich zarzucając im metodyczny atak na kler.

No to powtórzę jeszcze raz, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Twoje czepianie się mnie i prymitywne wywody, nie mam zamiaru komentować.
Nie Ty będziesz mi dyktować co mam czynić i robić mi psychoanalizę.
Odpowiadając Magdalenie na temat bym to ja zrealizowała dokument o innych grupach pedofilskich, uznałam za jakiś żart.
Od wielu lat są znane filmy dokumentalne Sylwestra Latkowskiego - Pedofile (2005) który obejrzałam po którym byłam wstrząśnięta...
Obecnie nakręcił dukument kontynuacje - Nic się nie stało (2020), którego  także nie mam zamiaru oglądać.
Na następne ocenianie mojej osoby, nie mam zamiaru reagować. Szkoda mojego czasu.
 
Tak jak napisała powyżej Strzała podzielam Jej tok rozumowania.

26 Ostatnio edytowany przez Janix2 (2020-05-17 14:46:37)

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Misiulka napisał/a:

Trzeba być ślepym aby nie dostrzeć, że w tym ataku jest metoda.  Wiadomo, że Sekielski nie nakręci filmu o artystach, lekarzach... itp. pedofilach.

Atak na co, na kościół? Raczej na hierarchów kościoła na wysokich stanowiskach którzy ignorują ten problem a nawet bezczelnie mówią że coś robią a w rzeczywistości nie robią (poza nielicznymi) nic. Hydraulik czy lekarz pedofil nie jest tak chroniony jak ksiądz. Co, hydraulika na inną budowę przeniosą czy do pracy za granicą? Policja od razu list gończy wystawi. Tym czasem duchowny myk na inną parafię, potem na następną i o zgrozo dalej pracują z dziećmi.
Btw, po dobie od upublicznienia film miał ponad 3 miliony odsłon.

27

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Proszę o prowadzenie kulturalnej dyskusji. Kolejne złośliwe posty będą usuwane bez ostrzeżenia.

28 Ostatnio edytowany przez Judy Hopps (2020-05-20 00:43:17)

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

1) W polskim kodeksie karnym obowiązuje zasada domniemania niewinności, według której oskarżony jest niewinny dopóki prokuratura nie udowodni mu winy przed sądem. Ponadto oskarżony nie może się bronić, jeśli nie żyje (sprawa rzekomego molestowania ministrantów przez księdza Jankowskiego z Gdańska).
2) Wrzucanie wszystkich członków danej grupy społecznej do jednego worka jest absurdalne. W każdym środowisku mogą być pedofile. Dzisiaj o godzinie 21:00 na Tvp 1 premiera dokumentu Sylwestra Latkowskiego pt. ,,Nic się nie stało", który poruszy problem pedofili wśród celebrytów.
3) Papież powinien całkowicie zlikwidować celibat. Ksiądz jest mężczyzną, a każdy mężczyzna ma popęd seksualny, który daje o sobie znać zwłaszcza wtedy, gdy jest samotny...
4) Dlaczego tak niewiele mówi się o związku homoseksualizmu z pedofilią?!
5) Dlaczego Sekielski po premierze dokumentu pt. ,,Tylko nie mów nikomu", zaczął sprzedawć koszulki z plakatem swojego filmu?! Przecież nakręcił film bezinteresownie (budżet produkcji został w całości sfinansowany z dobrowolnych wpłat internautów)...
6) Ofiary i rodzice ofiar księży pedofili powinni zgłaszać przypadki molestowania do policji i prokuratury zamiast do plebanii i dziennikarzy szukających za wszelką cenę sensacji, aby zwrócić na siebie uwagę.

29 Ostatnio edytowany przez esflores (2020-05-20 02:16:46)

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Właśnie obejrzałam.
Bardzo dobry i potrzebny dokument. Przede wszystkim podziwiam odwagę tych młodych mężczyzn i chęć by opowiedzieć otwarcie o swojej tragedii i krzywdzie. Pytanie czy ktoś to doceni i zostaną podjęte jakieś zmiany prawne/ systemowe....Bo ich historie dopominają się, aż krzyczą, o jakąś elementarną sprawiedliwość.

Inna sprawa, że dokument piętnuje pewien system - zaniedbań, ukrywania, pobłażania i "niedostrzegania" problemu, który przez lata działał (albo działa nadal) na korzyść sprawców kosztem ofiar. Pokazuje też w jakich obszarach to państwo zawodzi  i nie działa. Niestety....cierpią na tym zwykle najsłabsi, najmłodsi.

30 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2020-05-20 08:04:35)

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Judy Hopps napisał/a:

1) W polskim kodeksie karnym obowiązuje zasada domniemania niewinności, według której oskarżony jest niewinny dopóki prokuratura nie udowodni mu winy przed sądem. Ponadto oskarżony nie może się bronić, jeśli nie żyje (sprawa rzekomego molestowania ministrantów przez księdza Jankowskiego z Gdańska).
2) Wrzucanie wszystkich członków danej grupy społecznej do jednego worka jest absurdalne. W każdym środowisku mogą być pedofile. Dzisiaj o godzinie 21:00 na Tvp 1 premiera dokumentu Sylwestra Latkowskiego pt. ,,Nic się nie stało", który poruszy problem pedofili wśród celebrytów.
3) Papież powinien całkowicie zlikwidować celibat. Ksiądz jest mężczyzną, a każdy mężczyzna ma popęd seksualny, który daje o sobie znać zwłaszcza wtedy, gdy jest samotny...
4) Dlaczego tak niewiele mówi się o związku homoseksualizmu z pedofilią?!
5) Dlaczego Sekielski po premierze dokumentu pt. ,,Tylko nie mów nikomu", zaczął sprzedawć koszulki z plakatem swojego filmu?! Przecież nakręcił film bezinteresownie (budżet produkcji został w całości sfinansowany z dobrowolnych wpłat internautów)...
6) Ofiary i rodzice ofiar księży pedofili powinni zgłaszać przypadki molestowania do policji i prokuratury zamiast do plebanii i dziennikarzy szukających za wszelką cenę sensacji, aby zwrócić na siebie uwagę.

4.Ogólnie w Polsce o homoseksualizmie i pedofilii niewiele się mówi. Dopiero od niedawna gdy swoje preferencje homoseksualne ujawniło publicznie kilka znanych osób przestał to być temat tabu.  A o pedofilii zaczęto mówić po filmie Sekielskich.
5. Na tych koszulkach nie zarabiał. Cena koszulki 35 zł obejmowała koszt koszulki bez nadruku, nadruk, opakowanie, transport, wysyłkę.
6. Ja uważam inaczej. Powinno to być zgłaszane wszędzie gdzie się da. Do prasy i innych mediów. Aby sprawca nie mógł krzywdzić dalej tak jak to miało miejsce do tej pory. Aby było to przestrogą dla innych, że będzie to ujawnione.

31

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Marek Sekielski w Onet Rano, audycji prowadzonej przez Beatę Tadlę:

Zgłosił się do nas tajemniczy inwestor, który chciał zainwestować w film o SKOK-ach mimo że my te pieniądze już zebraliśmy. Prowadziłem z nim korespondencję przez jakiś czas, (...) spotkałem się z nim w jednym z hoteli i po dłuższej rozmowie o różnych rzeczach dookoła tego, co robimy, nagle zacząłem słuchać, jak to biskup, który jest bohaterem naszego filmu "Zabawa w chowanego", jest fantastyczną osobą, samym dobrem i wszystko czego dotknie, zamienia wręcz w złoto. I padła propozycja zapewnienia, że my nie możemy tej osoby absolutnie skrzywdzić (...) i padło zapytanie, ile pieniędzy musielibyśmy dostać, żeby ten biskup w filmie się nie pojawił.

No i tak to wszystko działa, a raczej nie działa.
Notabene, jutro (czwartek) o godz. 21.35 TVN w całości wyemituje film "Zabawa w chowanego".

32

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

"Nic się nie stało"

33

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Część mieszkańców Kalisza gdzie przebywa biskup domaga się aby go nie zapraszano na różne ważne uroczystości miejskie w których do tej pory brał udział.
Jest petycja w tej sprawie, którą mieszkańcy podpisują.

34

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Misiulka napisał/a:

Trzeba być ślepym aby nie dostrzeć, że w tym ataku jest metoda.

"Atak na Kosciol" - uniwerslany wytrych gdy tylko podnosi sie jakiekolwiek zarzuty w stosunku do duchownych. Latwo ukrocic kazda, niewygodna dyskusje nt. grzechow Kosciola. Z pedofili rozliczyli sie w Irlandii, Australii, Chile czy w Stanach a u nas ciagle niewytlumaczalna ochrona KK. W imie czego?

35

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Ja może trochę odbiegnę od tematu, a może nie. Powiem o historii z własnego podwórka. Wikary z mojej patafii uczący dzieci religii w szkole kupował dzieciom 11 i 12letnim e-papierosy, niew formie prezentu, tylko jako dorosły pośrednik. Dzieci w szkole poniosły srogie konsekwencje, w tym mój syn wtedy 11latek. Po około miesiącu od wykrycia e-papierosów w szkole znalazłam u syna na fejsie dziwne wiadomości i zaczęłam drążyć. Chłopcy nie chcieli powiedzieć kto im kupił to g...o, aż w końcu syn powiedział, że kupił im ksiądz, a na zbiórkach ministrantów dawał im palić swojego i pokazywał różne myki( to akurat powiedział kolega z klasy syna jak go docisnęłysmy- mamy, syn nie jest ministrantem). Spotkałyśmy się w pięć i od razu zadzwoniłyśmy do dyrektorki i wychowawczyni, bo dzieci akurat miały 5dni wolnego od szkoły. Dyrektorka nie chciała czekać do powrotu i spotkałyśmy się z nią w jej domu- jesteśmy z jednej wsi. Przejżałyśmy konta na fejsie chłopców i historię rozmów, potem sms w tel
I zrobiliśmy zdjęcia i wydruki. Dyrka następnego dnia zadzwoniła do biskupa i powiedziała mu o zajściu. Po powrocie do szkoły wikary już u nas nie uczył, ale biskup przeniósł go do sąsiedniej podstawówki, skąd został wywalony po miesiącu , bo też nawywijał, ale z parafii od nas go nie zabrał. Zrobiłyśmy błąd, że  na tym poprzestałyśmy, później wyszły jeszcze kolejne nieciekawe rzeczy. Na szczęście ojciec jednego chłopca dowiedział się po trzech kolejnych miesiącach o pewnych sprawach( tu może być podstawa do podejżenia o pedofilię, choć nie zaszło to za daleko) i złożył doniesienie do prokuratury i wypłynęło wszystko.Jak się później dowiedzieliśmy wikary był przenoszony co roku do innej parafii ale słyszeliśmy tylko plotki, czym się naraził.  Mieliśmy zapisy rozmów, wiadomości itp. i udostępniliśmy to wszystko. Wikarego biskup od razu zabrał z parafii w nieznane nam miejsce, a sprawa toczy się już dwa lata, a księżulek z przyzwoleniem biskupa prawdopodobnie demoralizuje dzieci gdzie indziej.
Nie przekreślam księży w ogóle, bo znam kilku wspaniałych z powołaniem, ale ksiądz to jednak osoba szczególna, z założenia etyczna, prawa, uczciwa i budząca zaufanie, co może uśpić czujność. Wymagamy od księdza czegoś więcej niż od przeciętnego Kowalskiego, jakiejś moralności i dlatego, tak razi , kiedy nasze oczekiwania i nadzieje nijak mają się do rzeczywistości.

36

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Hm..., mnie najbardziej uderza to - że zmiany nie widać, i w sumie - tego się spodziewałam...

37

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Kleoma napisał/a:
Judy Hopps napisał/a:

1) W polskim kodeksie karnym obowiązuje zasada domniemania niewinności, według której oskarżony jest niewinny dopóki prokuratura nie udowodni mu winy przed sądem. Ponadto oskarżony nie może się bronić, jeśli nie żyje (sprawa rzekomego molestowania ministrantów przez księdza Jankowskiego z Gdańska).
2) Wrzucanie wszystkich członków danej grupy społecznej do jednego worka jest absurdalne. W każdym środowisku mogą być pedofile. Dzisiaj o godzinie 21:00 na Tvp 1 premiera dokumentu Sylwestra Latkowskiego pt. ,,Nic się nie stało", który poruszy problem pedofili wśród celebrytów.
3) Papież powinien całkowicie zlikwidować celibat. Ksiądz jest mężczyzną, a każdy mężczyzna ma popęd seksualny, który daje o sobie znać zwłaszcza wtedy, gdy jest samotny...
4) Dlaczego tak niewiele mówi się o związku homoseksualizmu z pedofilią?!
5) Dlaczego Sekielski po premierze dokumentu pt. ,,Tylko nie mów nikomu", zaczął sprzedawć koszulki z plakatem swojego filmu?! Przecież nakręcił film bezinteresownie (budżet produkcji został w całości sfinansowany z dobrowolnych wpłat internautów)...
6) Ofiary i rodzice ofiar księży pedofili powinni zgłaszać przypadki molestowania do policji i prokuratury zamiast do plebanii i dziennikarzy szukających za wszelką cenę sensacji, aby zwrócić na siebie uwagę.

4.Ogólnie w Polsce o homoseksualizmie i pedofilii niewiele się mówi. Dopiero od niedawna gdy swoje preferencje homoseksualne ujawniło publicznie kilka znanych osób przestał to być temat tabu.  A o pedofilii zaczęto mówić po filmie Sekielskich.
5. Na tych koszulkach nie zarabiał. Cena koszulki 35 zł obejmowała koszt koszulki bez nadruku, nadruk, opakowanie, transport, wysyłkę.
6. Ja uważam inaczej. Powinno to być zgłaszane wszędzie gdzie się da. Do prasy i innych mediów. Aby sprawca nie mógł krzywdzić dalej tak jak to miało miejsce do tej pory. Aby było to przestrogą dla innych, że będzie to ujawnione.


Ad 4) Ale mi chodziło o to, że wielu homoseksualistów to potencjalni pedofile. Wbrew pozorom w Polsce mówi się o homoseksualizmie bardzo dużo, zwłaszcza w lewicowych mediach. Poza tym można organizować parady równości, a w Warszawie wprowadzono do szkół kartę LGBT+. Sekielscy nie odkryli Ameryki swoim filmem. Pedofilia była, jest i zawsze będzie.
Ad 5) Skoro Sekielski nie chciał zarabiać na sprzedaży koszulek z plakatem swojego filmu, to dlaczego podał ich cenę?! Twoja logika jest doprawdy dziwaczna.
Ad 6) Uważam, że przypadki molestowania powinny być zgłaszane najpierw organom ścigania takim jak policja i prokuratura, aby uniknąć fałszywych oskarżeń i pomówień przez osoby, które nienawidzą Kościoła. Media potrafią jednym fake newsem zniszczyć życie człowiekowi, doprowadzając do stygmatyzacji i wykluczenia społecznego.
Właśnie obejrzałam na Tvn-ie ,,Zabawę w chowanego" i mam pewne wątpliwości wobec zeznań braci. Dlaczego ksiądz molestował ich, gdy rodzice byli w domu? Przecież taki drapieżnik seksualny działa raczej w tajemnicy, ponieważ boi się, że zostanie przyłapany na gorącym uczynku. Dlaczego rodzice nic nie słyszeli ani nie widzieli?! Dlaczego bracia i ich rodzice wynajęli adwokata i zgłosili sprawę organom ścigania dopiero teraz?! Moim zdaniem zmarnowali co najmniej 20 lat. Trochę podejrzane...

38

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Judy Hopps napisał/a:
Kleoma napisał/a:
Judy Hopps napisał/a:

1) W polskim kodeksie karnym obowiązuje zasada domniemania niewinności, według której oskarżony jest niewinny dopóki prokuratura nie udowodni mu winy przed sądem. Ponadto oskarżony nie może się bronić, jeśli nie żyje (sprawa rzekomego molestowania ministrantów przez księdza Jankowskiego z Gdańska).
2) Wrzucanie wszystkich członków danej grupy społecznej do jednego worka jest absurdalne. W każdym środowisku mogą być pedofile. Dzisiaj o godzinie 21:00 na Tvp 1 premiera dokumentu Sylwestra Latkowskiego pt. ,,Nic się nie stało", który poruszy problem pedofili wśród celebrytów.
3) Papież powinien całkowicie zlikwidować celibat. Ksiądz jest mężczyzną, a każdy mężczyzna ma popęd seksualny, który daje o sobie znać zwłaszcza wtedy, gdy jest samotny...
4) Dlaczego tak niewiele mówi się o związku homoseksualizmu z pedofilią?!
5) Dlaczego Sekielski po premierze dokumentu pt. ,,Tylko nie mów nikomu", zaczął sprzedawć koszulki z plakatem swojego filmu?! Przecież nakręcił film bezinteresownie (budżet produkcji został w całości sfinansowany z dobrowolnych wpłat internautów)...
6) Ofiary i rodzice ofiar księży pedofili powinni zgłaszać przypadki molestowania do policji i prokuratury zamiast do plebanii i dziennikarzy szukających za wszelką cenę sensacji, aby zwrócić na siebie uwagę.

4.Ogólnie w Polsce o homoseksualizmie i pedofilii niewiele się mówi. Dopiero od niedawna gdy swoje preferencje homoseksualne ujawniło publicznie kilka znanych osób przestał to być temat tabu.  A o pedofilii zaczęto mówić po filmie Sekielskich.
5. Na tych koszulkach nie zarabiał. Cena koszulki 35 zł obejmowała koszt koszulki bez nadruku, nadruk, opakowanie, transport, wysyłkę.
6. Ja uważam inaczej. Powinno to być zgłaszane wszędzie gdzie się da. Do prasy i innych mediów. Aby sprawca nie mógł krzywdzić dalej tak jak to miało miejsce do tej pory. Aby było to przestrogą dla innych, że będzie to ujawnione.


Ad 4) Ale mi chodziło o to, że wielu homoseksualistów to potencjalni pedofile. Wbrew pozorom w Polsce mówi się o homoseksualizmie bardzo dużo, zwłaszcza w lewicowych mediach. Poza tym można organizować parady równości, a w Warszawie wprowadzono do szkół kartę LGBT+. Sekielscy nie odkryli Ameryki swoim filmem. Pedofilia była, jest i zawsze będzie.
Ad 5) Skoro Sekielski nie chciał zarabiać na sprzedaży koszulek z plakatem swojego filmu, to dlaczego podał ich cenę?! Twoja logika jest doprawdy dziwaczna.
Ad 6) Uważam, że przypadki molestowania powinny być zgłaszane najpierw organom ścigania takim jak policja i prokuratura, aby uniknąć fałszywych oskarżeń i pomówień przez osoby, które nienawidzą Kościoła. Media potrafią jednym fake newsem zniszczyć życie człowiekowi, doprowadzając do stygmatyzacji i wykluczenia społecznego.
Właśnie obejrzałam na Tvn-ie ,,Zabawę w chowanego" i mam pewne wątpliwości wobec zeznań braci. Dlaczego ksiądz molestował ich, gdy rodzice byli w domu? Przecież taki drapieżnik seksualny działa raczej w tajemnicy, ponieważ boi się, że zostanie przyłapany na gorącym uczynku. Dlaczego rodzice nic nie słyszeli ani nie widzieli?! Dlaczego bracia i ich rodzice wynajęli adwokata i zgłosili sprawę organom ścigania dopiero teraz?! Moim zdaniem zmarnowali co najmniej 20 lat. Trochę podejrzane...

4. Nie ma niestety badań jaki procent pedofilów ma orientację homo, jaki hetero a jaki biseksualną. Na pewno część homoseksualistów jest pedofilami /tak jak księża z filmu/ ale nie wszyscy. Są homoseksualiści, którzy dziecka by nie tknęli. Nigdy.  Wśród pedofilów też można wyodrębnić tych, którzy wolą chłopców a dziewczynki ich nie pociągają i odwrotnie. A także tych, którym płeć dziecka jest obojętna, wystarczy aby to było dziecko. Pedofilami bywają ludzie mający rodziny, żony, dzieci. I też mają różne preferencje dotyczące płci krzywdzonego dziecka. Nie można więc twierdzić, ze homoseksualizm ma zawsze powiązania z pedofilią. Czasami ma a czasami nie.

5. Jakaś cena za koszulki być musiała. I była to cena kosztów wytworzenia koszulki i wysyłki do zamawiającego. Przecież nie mógł ich rozdawać za darmo. I tracić na tym. Wyszedł naprzeciw zapotrzebowaniom ludzi, którzy taką koszulkę zapragnęli  mieć gdy ją ujrzeli na nim. Ich życzenie się spełniło po kosztach produkcji i dystrybucji.

6. W filmie było podane, że pokój gdzie dochodziło do molestowania i kuchnię gdzie była mama dzieliło kilkadziesiąt metrów skrzypiącej podłogi, jakieś 15 sekund. Ksiądz zdążył na odgłos kroków, przestać go całować, odsunąć się od chłopca,  uporządkować ubranie.

39 Ostatnio edytowany przez esflores (2020-05-22 08:09:41)

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Judy Hopps napisał/a:


Ad 4) Ale mi chodziło o to, że wielu homoseksualistów to potencjalni pedofile. Wbrew pozorom w Polsce mówi się o homoseksualizmie bardzo dużo, zwłaszcza w lewicowych mediach. Poza tym można organizować parady równości, a w Warszawie wprowadzono do szkół kartę LGBT+. Sekielscy nie odkryli Ameryki swoim filmem. Pedofilia była, jest i zawsze będzie.
Ad 5) Skoro Sekielski nie chciał zarabiać na sprzedaży koszulek z plakatem swojego filmu, to dlaczego podał ich cenę?! Twoja logika jest doprawdy dziwaczna.
Ad 6) Uważam, że przypadki molestowania powinny być zgłaszane najpierw organom ścigania takim jak policja i prokuratura, aby uniknąć fałszywych oskarżeń i pomówień przez osoby, które nienawidzą Kościoła. Media potrafią jednym fake newsem zniszczyć życie człowiekowi, doprowadzając do stygmatyzacji i wykluczenia społecznego.
Właśnie obejrzałam na Tvn-ie ,,Zabawę w chowanego" i mam pewne wątpliwości wobec zeznań braci. Dlaczego ksiądz molestował ich, gdy rodzice byli w domu? Przecież taki drapieżnik seksualny działa raczej w tajemnicy, ponieważ boi się, że zostanie przyłapany na gorącym uczynku. Dlaczego rodzice nic nie słyszeli ani nie widzieli?! Dlaczego bracia i ich rodzice wynajęli adwokata i zgłosili sprawę organom ścigania dopiero teraz?! Moim zdaniem zmarnowali co najmniej 20 lat. Trochę podejrzane...

Twoja wypowiedź jest dobrym przykładem na to dlaczego  ofiary przestępstw seksualnych (nie tylko pedofilskich) boją się zgłaszać / mówić o tym czego doświadczyli. Dla mnie to jest jakieś kuriozum, skąd bierze się taka postawa: victim-blaming, podejrzliwość wobec ofiar, niezrozumienie. Do tego roztaczanie parasola ochronnego nad sprawcami: strach, że sprawca zostanie wykluczony społecznie, że zniszczy się mu życie etc. Aha...jeszcze zapomniałam o teoriach spiskowych i ataku nienawistnych antyklerykałów...Po części podobnie jest, w przypadku kobiet, które chcą zgłosić gwałt: "dlaczego przypomniała sobie po x latach?", "pewnie kłamie i chce zniszczyć życie chłopakowi", "może sama pozwoliła/ źle się ubrała" etc. Tak jak mówię, dla mnie to jest fenomen, że dla tych skrzywdzonych, poranionych przez przestępców seksualnych nie ma się żadnej empatii, jedynie postawę oceniającą i podejrzliwość.

Na koniec:
* nie oni (zgwałceni / molestowani chłopcy) zmarnowali sobie 20 lat. To pedofil zmarnował im dzieciństwo i (prawdopodobnie) całe życie.
* wielu heteroseksualnych to też potencjalni pedofile. To co napisałaś o społeczności LGBTQ  nie dowodzi niczego, poza twoją homofobią i uprzedzeniami (niestety).

40

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
tyafu napisał/a:
Misiulka napisał/a:

Trzeba być ślepym aby nie dostrzeć, że w tym ataku jest metoda.

"Atak na Kosciol" - uniwerslany wytrych gdy tylko podnosi sie jakiekolwiek zarzuty w stosunku do duchownych. Latwo ukrocic kazda, niewygodna dyskusje nt. grzechow Kosciola. Z pedofili rozliczyli sie w Irlandii, Australii, Chile czy w Stanach a u nas ciagle niewytlumaczalna ochrona KK. W imie czego?

Hm... w imię tego co w Kościele dobre JEST a nie tylko, że może i kiedyś było, nie da się wszystkiego wrzucić do jednego 'garnka', ale to co w Kościele jest przestępstwem i ukrywaniem tego przestępstwa - to trzeba naświetlić, prześwietlić i rozliczyć jak należy z surową karą...

41

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Sądy świeckie umarzały takie sprawy. Przykładem jest sprawa ks. Jankowskiego Henryka. Znany seksuolog wydał orzeczenie, ze takie zachowania księdza  jak całowanie chłopców w usta, przyciąganie do siebie, obmacywanie pośladków i inne podobne nie są oznaką pedofilii a jedynie bliskości. I sprawę umorzono.

42

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Z ciekawością czytam w tym temacie (i nie tylko) wypowiedzi Terlikowskiego, który nie jest światopoglądowo z mojej bajki, ale trudno mu odmówić racji w jego punkcie widzenia. Zresztą trzeba mu oddać szacunek, że odważył się wystąpić jako ekspert w filmie Siekielskich. Jego konkluzja od dłuższego czasu jest ta sama - polski Kościół się sam nie zmieni. Nie jest w stanie. Obecne status quo jest dla nich najważniejsze, a wszelkie ewentualne straty uważane, że mało znaczące i zmienne. Zresztą z racji wieku są to ludzie, którzy chcą w spokoju dotrwać do emerytury, przy okazji moszcząc sobie fajne gniazdko na stare lata jak Głódź.

43

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

W najbliższą sobotę biskup z filmu ma udzielić w katedrze w Kaliszu święceń kapłańskich 6 diakonom.

44 Ostatnio edytowany przez strzała (2020-05-22 21:13:29)

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

""Właśnie obejrzałam na Tvn-ie ,,Zabawę w chowanego" i mam pewne wątpliwości wobec zeznań braci. Dlaczego ksiądz molestował ich, gdy rodzice byli w domu? Przecież taki drapieżnik seksualny działa raczej w tajemnicy, ponieważ boi się, że zostanie przyłapany na gorącym uczynku. Dlaczego rodzice nic nie słyszeli ani nie widzieli?! Dlaczego bracia i ich rodzice wynajęli adwokata i zgłosili sprawę organom ścigania dopiero teraz?! Moim zdaniem zmarnowali co najmniej 20 lat. Trochę podejrzane...""

Hopps, nie mogę tego nie skomentować.
Nie wiesz, dlaczego ofiary pedofilii "marnują" lata i nic nie mówią, że zostali skrzywdzeni?
A wiesz, że niektórzy nie przyznają się do tego nigdy?
Nie mówią, bo nie są w stanie. Bo zaszufladkowali
te wspomnienia gdzieś głęboko.
Psychiczne wyniszczają się od wewnątrz i ta trauma ma negatywny wpływ na ich całe życie.
To długa i ciężka droga. Lata pracy nad sobą.
Można z tego wyjść i chociaż częściowo poradzić sobie z przeszłością , zminimalizować skutki molestowania.
Jedynym się udaje , innym nie uda się nigdy.

Za wiele nie zmieniło się w społeczeństwie.
Bo ludzie nie wierzą, podejrzewają.
A wiele ofiar chciałoby, żeby to było zmyślone,  żeby to jednak nie była prawda. Bo tamtego czasu nie da się kompletnie wymazać, schować, zapomnieć. Ciągle wyłazi w najmniej oczekiwanym momencie.
Nie można od tego uciec, schować się. Ciągle to jest.

Hopps, ten drapieżnik seksualny, jak to nazwałaś ,wcale nie musi aż nadto się chować.
Dziwisz się, jak to możliwe, że chłopcy byli molestowani, gdy w domu, w pokoju obok byli rodzice.
Kolejna podejrzana sprawa.
Wiesz, znam sytuację, gdy dziecko było molestowane nawet w chwili, gdy w pokoju obok przy otwartych drzwiach była matka. A dziecko leżało z pedofilem pod kołdrą. To jeszcze bardziej niemożliwe prawda? I ten dzieciak podwójnie się dobija, jak to możliwe???

Pasuje wytłumaczyć od podstaw.
Dziecko jest zależne od rodziców, od starszej najbliższej osoby dorosłej.
Ono nie myśli jak dorosły, myśli jak dziecko.
Gdy dziecko będzie miało lat 30, to już nie będzie myślało tak, jak wtedy, gdy miało lat 10.
Każde dziecko potrzebuje miłości, akceptacji, bezpieczeństwa, zainteresowania.
Jeśli nie dostanie tego od rodziców, a na swojej drodze spotka osobę, która spełnia te wszystkie potrzeby to już jest jakby sprzedane.
Pedofil najpierw psychiczne uzaleznia takie dziecko od siebie. Dzieci są bardzo łatwym kąskiem.
Fizycznie się nie obronią, psychicznie same sobie nie poradzą.
Istnieje coś takiego jak syndrom sztokholmski.
Tak naprawdę to jest bardzo trudne do zrozumienia. Chodzi o to, że takie dziecko pomimo, że jest krzywdzone, to wraz wraca do swojego oprawcy.
To tak samo jak kobiety, które są poniżane i bite. Mimo wielkiej krzywdy jaką doznają nie są w stanie odciąć się od tych swoich katów.
I tu pewna zależność. Kobieta ma lat np 40 a dziecko 10.
Tymczasem niektórzy porównują myślenie dziecka
z myśleniem dorosłej osoby.
Jeszcze pojawiają się nawet pytania, co to za dziecko, że tyle czasu nic nie powiedziało.
Tylko komu? Kto uwierzy?.......

45 Ostatnio edytowany przez Misinx (2020-05-22 20:54:30)

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
strzała napisał/a:

Właśnie obejrzałam na Tvn-ie ,,Zabawę w chowanego" i mam pewne wątpliwości wobec zeznań braci. Dlaczego ksiądz molestował ich, gdy rodzice byli w domu? Przecież taki drapieżnik seksualny działa raczej w tajemnicy, ponieważ boi się, że zostanie przyłapany na gorącym uczynku. Dlaczego rodzice nic nie słyszeli ani nie widzieli?! Dlaczego bracia i ich rodzice wynajęli adwokata i zgłosili sprawę organom ścigania dopiero teraz?! Moim zdaniem zmarnowali co najmniej 20 lat. Trochę podejrzane...

Kleoma, nie mogę tego nie skomentować.
Nie wiesz, dlaczego ofiary pedofilii "marnują" lata i nic nie mówią, że zostali skrzywdzeni?
A wiesz, że niektórzy nie przyznają się do tego nigdy?
Nie mówią, bo nie są w stanie. Bo zaszufladkowali
te wspomnienia gdzieś głęboko.
Psychiczne wyniszczają się od wewnątrz i ta trauma ma negatywny wpływ na ich całe życie.
To długa i ciężka droga. Lata pracy nad sobą.
Można z tego wyjść i chociaż częściowo poradzić sobie z przeszłością , zminimalizować skutki molestowania.
Jedynym się udaje , innym nie uda się nigdy.

Za wiele nie zmieniło się w społeczeństwie.
Bo ludzie nie wierzą, podejrzewają.
A wiele ofiar chciałoby, żeby to było zmyślone,  żeby to jednak nie była prawda. Bo tamtego czasu nie da się kompletnie wymazać, schować, zapomnieć. Ciągle wyłazi w najmniej oczekiwanym momencie.
Nie można od tego uciec, schować się. Ciągle to jest.

Kleoma, ten drapieżnik seksualny, jak to nazwałaś ,wcale nie musi aż nadto się chować.
Dziwisz się, jak to możliwe, że chłopcy byli molestowani, gdy w domu, w pokoju obok byli rodzice.
Kolejna podejrzana sprawa.
Wiesz, znam sytuację, gdy dziecko było molestowane nawet w chwili, gdy w pokoju obok przy otwartych drzwiach była matka. A dziecko leżało z pedofilem pod kołdrą. To jeszcze bardziej niemożliwe prawda? I ten dzieciak podwójnie się dobija, jak to możliwe???

Pasuje wytłumaczyć od podstaw.
Dziecko jest zależne od rodziców, od starszej najbliższej osoby dorosłej.
Ono nie myśli jak dorosły, myśli jak dziecko.
Gdy dziecko będzie miało lat 30, to już nie będzie myślało tak, jak wtedy, gdy miało lat 10.
Każde dziecko potrzebuje miłości, akceptacji, bezpieczeństwa, zainteresowania.
Jeśli nie dostanie tego od rodziców, a na swojej drodze spotka osobę, która spełnia te wszystkie potrzeby to już jest jakby sprzedane.
Pedofil najpierw psychiczne uzaleznia takie dziecko od siebie. Dzieci są bardzo łatwym kąskiem.
Fizycznie się nie obronią, psychicznie same sobie nie poradzą.
Istnieje coś takiego jak syndrom sztokholmski.
Tak naprawdę to jest bardzo trudne do zrozumienia. Chodzi o to, że takie dziecko pomimo, że jest krzywdzone, to wraz wraca do swojego oprawcy.
To tak samo jak kobiety, które są poniżane i bite. Mimo wielkiej krzywdy jaką doznają nie są w stanie odciąć się od tych swoich katów.
I tu pewna zależność. Kobieta ma lat np 40 a dziecko 10.
Tymczasem niektórzy porównują myślenie dziecka
z myśleniem dorosłej osoby.
Jeszcze pojawiają się nawet pytania, co to za dziecko, że tyle czasu nic nie powiedziało.
Tylko komu? Kto uwierzy?.......

Trochę masz mało wyobraźni. Nic z tego co mówili ci bracia nie jest niemożliwe i nie jest nietypowe w tego rodzaju sprawach. A tego rodzaju sprawy zazwyczaj wychodzą po wielu latach, bo ofiary bardzo długo borykają się ze swoim wstydem i traumą. Reakcja rodziców też nie zaskakuje. Jeśli już to i tak na plus, bo biorąc pod uwagę ich duży związek z kościołem stanęli po stronie synów, co wbrew pozorom w takich sprawach wcale nie jest oczywiste.

46 Ostatnio edytowany przez strzała (2020-05-22 21:14:22)

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Misinx, moja wyobraźnia ma bardzo  szeroki zasięg i ma się całkiem dobrze.
Nie doczytales, że tekst z góry mojego posta jest autorstwa Judy Hopps.
Piszę na telefonie i trochę problem z kopiowaniem.

47 Ostatnio edytowany przez Ajko (2020-05-22 21:08:34)

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Strzała szkoda, że nie wzięłaś cytatu chociaż w cudzysłów, bo błędnie ma się wrażenie, że początek posta  to twoje zdanie. Dopiero potem zauważyłam, że jest to fragment wpisu osoby o nicku Judy Hopps post nr 37, a nie Kleomy, Jakby co można do godziny 24 dzisiejszego dnia edytować swój wpis

48

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Tak przepraszam, już edytowalam.

49

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
strzała napisał/a:

Misinx, moja wyobraźnia ma bardzo  szeroki zasięg i ma się całkiem dobrze.
Nie doczytales, że tekst z góry mojego posta jest autorstwa Judy Hopps.
Piszę na telefonie i trochę problem z kopiowaniem.

Ok. To zmienia kontekst.

50

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Kleoma napisał/a:

A to, że jedna czy druga użytkowniczka nie zaznała nic złego od księdza ani teraz ani w dzieciństwie  to nic nie znaczy.
Bo on może nie gustuje w dziewczynkach czy dojrzałych kobietach /nawet najpiękniejszych/  lecz w nieletnich chłopcach.

Kleoma sorry, ale to zdanie brzmi tak, jakbyś uważała, że każdy ksiądz jest pedofilem, a tak nie jest. I to, że spotyka się księdza, który nie krzywdzi nie oznacza od razu tego, że nie jest się w jego "grupie docelowej". Po prostu tak tutaj jak i w innych środowiskach są pedofile i są normalni ludzie.
Tak, KK ukrywał. Nie powinien. Warto zrobić z tym porządek, wyciągnąć wszystko na światło dzienne i sprawić, żeby odpowiedzialni i za pedofilię i za ukrywanie jej ponieśli konsekwencje. Ale nie można od razu zakładać, że każdy ksiądz jest pedofilem.

51

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Lady Loka napisał/a:
Kleoma napisał/a:

A to, że jedna czy druga użytkowniczka nie zaznała nic złego od księdza ani teraz ani w dzieciństwie  to nic nie znaczy.
Bo on może nie gustuje w dziewczynkach czy dojrzałych kobietach /nawet najpiękniejszych/  lecz w nieletnich chłopcach.

Kleoma sorry, ale to zdanie brzmi tak, jakbyś uważała, że każdy ksiądz jest pedofilem, a tak nie jest. I to, że spotyka się księdza, który nie krzywdzi nie oznacza od razu tego, że nie jest się w jego "grupie docelowej". Po prostu tak tutaj jak i w innych środowiskach są pedofile i są normalni ludzie.
Tak, KK ukrywał. Nie powinien. Warto zrobić z tym porządek, wyciągnąć wszystko na światło dzienne i sprawić, żeby odpowiedzialni i za pedofilię i za ukrywanie jej ponieśli konsekwencje. Ale nie można od razu zakładać, że każdy ksiądz jest pedofilem.

Tak nie uważam dlatego w swojej wypowiedzi użyłam słowa "może".

52

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Kleomo sorki, ale Twoją wypowiedź można elastycznie modyfikować, żeby atakowała każdą grupę.

Bo serio czy pedofil ksiądz, nauczyciel czy ojciec nie jest istotne, ale to dalej jedno sku...stwo, za którego udowodnienie powinien być szafot.

Ogólnie zagranie polityczne obu materiałów jest przykre.

53

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Kleoma napisał/a:
Lady Loka napisał/a:
Kleoma napisał/a:

A to, że jedna czy druga użytkowniczka nie zaznała nic złego od księdza ani teraz ani w dzieciństwie  to nic nie znaczy.
Bo on może nie gustuje w dziewczynkach czy dojrzałych kobietach /nawet najpiękniejszych/  lecz w nieletnich chłopcach.

Kleoma sorry, ale to zdanie brzmi tak, jakbyś uważała, że każdy ksiądz jest pedofilem, a tak nie jest. I to, że spotyka się księdza, który nie krzywdzi nie oznacza od razu tego, że nie jest się w jego "grupie docelowej". Po prostu tak tutaj jak i w innych środowiskach są pedofile i są normalni ludzie.
Tak, KK ukrywał. Nie powinien. Warto zrobić z tym porządek, wyciągnąć wszystko na światło dzienne i sprawić, żeby odpowiedzialni i za pedofilię i za ukrywanie jej ponieśli konsekwencje. Ale nie można od razu zakładać, że każdy ksiądz jest pedofilem.

Tak nie uważam dlatego w swojej wypowiedzi użyłam słowa "może".

Nie Kleoma. Twoja wypowiedź jasno wskazuje na to, że jeżeli nie doświadczyłam niczego złego od księdza to dlatego, że może nie jestem w jego grupie docelowej. Jest to jasne pokazanie, że każdy w tej grupie krzywdzi, tylko nie każdy każdego.
Doskonale wiem jaki był cel tej wypowiedzi. Więc jeżeli masz na myśli coś innego to używaj innych wyrażeń, żeby to przekazać.

U mnie na parafii był ksiądz prawdopodobnie pedofil. Piszę prawdopodobnie, bo nigdy nikt mu nic nie udowodnił, nie wniesiono oskarżeń, nikt wprost niczegi nie mówił poza tym, że dzieciaki zawsze zachowywały dystans, a rodzice pilnowali, żeby nie zostawiać z nim dzieci sam na sam.
Przenieśli go na inną parafię kiedy ludzie się zbuntowali, że za dużo kasy idzie do jego portfela, a nie na parafię.

54

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Judy Hopps napisał/a:

Ad 4) Ale mi chodziło o to, że wielu homoseksualistów to potencjalni pedofile.

Wielu heteroseksualnych to też potencjalni pedofile.

Ja byłam molestowana przez mężczyznę heteroseksualnego. Jak i wiele innych dziewczynek - przez ojców, braci, nauczycieli, kuzynów... Ofiarami pedofilów nie padają tylko i wyłącznie chłopcy.

Raczej chodziło Ci tu o to by przemycić swoje homofobiczne poglądy, bo nie ma żadnych powiązań między homoseksualizmem a pedofilią, pedofilia nie wynika z homoseksualizmu, co udowadnia mój przykład.

55

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Zabawy w chowanego ciąg dalszy.
Biskup Janiak nie udzielił święceń diakonom. Zapewne na skutek protestów wiernych.
Zrobił to inny biskup, który także o pedofilii księży z filmu Sekielskich wiedział i nic z tym nie zrobił.

56

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Kleoma napisał/a:

Zabawy w chowanego ciąg dalszy.
Biskup Janiak nie udzielił święceń diakonom. Zapewne na skutek protestów wiernych.
Zrobił to inny biskup, który także o pedofilii księży z filmu Sekielskich wiedział i nic z tym nie zrobił.

A czemu mieliby nie udzielać święceń? Tak szczerze?
O pedofilii wiedzieli i wiedzą wszyscy na wyższych stanowiskach. Wszyscy. Mają.nagle przestać funkcjonować? Przestać pracować?
Tutaj trzeba po prostu wielkich procesów i oskarżeń i wtedy można tych ludzi na ich stanowiskach zastąpić. Ty chciałabyś, żeby nagle wszystko stanęło?

57 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2020-05-23 16:40:17)

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Lady Loka napisał/a:
Kleoma napisał/a:

Zabawy w chowanego ciąg dalszy.
Biskup Janiak nie udzielił święceń diakonom. Zapewne na skutek protestów wiernych.
Zrobił to inny biskup, który także o pedofilii księży z filmu Sekielskich wiedział i nic z tym nie zrobił.

A czemu mieliby nie udzielać święceń? Tak szczerze?
O pedofilii wiedzieli i wiedzą wszyscy na wyższych stanowiskach. Wszyscy. Mają.nagle przestać funkcjonować? Przestać pracować?
Tutaj trzeba po prostu wielkich procesów i oskarżeń i wtedy można tych ludzi na ich stanowiskach zastąpić. Ty chciałabyś, żeby nagle wszystko stanęło?

Bo są tego niegodni. Aby namaszczać kogoś samemu  żyjąc w grzechu. Grzech zaniechania.
A także ze względu na samych namaszczanych. Jak oni się czują wiedząc, ze ktoś kto udziela im błogosławieństwa na nowej drodze życia, żądając od nich poprawnego prowadzenia się zgodnie z nauką Jezusa sam tak nie robi?

58

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Kleoma napisał/a:
Lady Loka napisał/a:
Kleoma napisał/a:

Zabawy w chowanego ciąg dalszy.
Biskup Janiak nie udzielił święceń diakonom. Zapewne na skutek protestów wiernych.
Zrobił to inny biskup, który także o pedofilii księży z filmu Sekielskich wiedział i nic z tym nie zrobił.

A czemu mieliby nie udzielać święceń? Tak szczerze?
O pedofilii wiedzieli i wiedzą wszyscy na wyższych stanowiskach. Wszyscy. Mają.nagle przestać funkcjonować? Przestać pracować?
Tutaj trzeba po prostu wielkich procesów i oskarżeń i wtedy można tych ludzi na ich stanowiskach zastąpić. Ty chciałabyś, żeby nagle wszystko stanęło?

Bo są tego niegodni. Aby namaszczać kogoś samemu  żyjąc w grzechu. Grzech zaniechania.
A także ze względu na samych namaszczanych. Jak oni się czują wiedząc, ze ktoś kto udziela im błogosławieństwa na nowej drodze życia, żądając od nich poprawnego prowadzenia się zgodnie z nauką Jezusa sam tak nie robi?

No ale robią. Msza sprawowana też może być niegodnie, ale ciągle ważnie. Tak samo tutaj. Trochę nie mieli innego wyjścia. Bo co mieli zrobić? Kazać młodym czekać nie wiadomo ile na święcenia?

59

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Kleoma - naprawdę zrozum, że każda organizacja - nieważne czy polityczna, czy wyznaniowa - jest, jak biznes. Jej idea nie karmi.
Procedury lecą, wpisy i terminy muszą się zgadzać. Gdybyś miała każdego rozliczać za życie w grzechu i złamanie ślubowania to praktycznie żadna organizacja by nie prosperowała stabilnie.

60

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Lucyfer666 napisał/a:

Kleoma - naprawdę zrozum, że każda organizacja - nieważne czy polityczna, czy wyznaniowa - jest, jak biznes. Jej idea nie karmi.
Procedury lecą, wpisy i terminy muszą się zgadzać. Gdybyś miała każdego rozliczać za życie w grzechu i złamanie ślubowania to praktycznie żadna organizacja by nie prosperowała stabilnie.

Wiem, wiem, hipokryzja do kwadratu.
Nie znalazł się ani jeden sprawiedliwy w tej diecezji ani sąsiednich więc dali kogokolwiek aby protestu uniknąć.
Dziennikarzom, którzy chcieli wyjaśnień biskup kazał się modlić, ksiądz wysyłał do zakładu psychiatrycznego a kościelny? pokazał środkowy palec i zamknął drzwi przed nosem.
A w kazaniu do tych młodych zapewne im biskup wygłosił, że mają być niepokalani grzechem.
Ciekawe, czy oni mają jakieś rozterki wewnętrzne z tego powodu. Czy jest im wszystko jedno kto ich namaszcza.

61

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Kleoma napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:

Kleoma - naprawdę zrozum, że każda organizacja - nieważne czy polityczna, czy wyznaniowa - jest, jak biznes. Jej idea nie karmi.
Procedury lecą, wpisy i terminy muszą się zgadzać. Gdybyś miała każdego rozliczać za życie w grzechu i złamanie ślubowania to praktycznie żadna organizacja by nie prosperowała stabilnie.

Wiem, wiem, hipokryzja do kwadratu.
Nie znalazł się ani jeden sprawiedliwy w tej diecezji ani sąsiednich więc dali kogokolwiek aby protestu uniknąć.
Dziennikarzom, którzy chcieli wyjaśnień biskup kazał się modlić, ksiądz wysyłał do zakładu psychiatrycznego a kościelny? pokazał środkowy palec i zamknął drzwi przed nosem.
A w kazaniu do tych młodych zapewne im biskup wygłosił, że mają być niepokalani grzechem.
Ciekawe, czy oni mają jakieś rozterki wewnętrzne z tego powodu. Czy jest im wszystko jedno kto ich namaszcza.

A Ty się interesujesz kto Tobie robi pizzę? Zapewne nie.
Ja też się nie interesuję. Choć miałem okazję jeść w jednej knajpie, która po latach okazała się być pralnią pieniędzy, a kucharz parę zabójstw miał na sumieniu.
Za to skurczybyk robił dobrą pizzę.

Równie dobrze facet, który zmienia Tobie opony w smachodzie, po powrocie do domu bije swoją kobietę.
Gdybyś miała tak rozpatrywać to byś oszalała.

62 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2020-05-23 19:32:00)

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

A gdyby tak któryś z księży się odważył powiedzieć na początku mszy: "Słuchajcie bracia i siostry, ja wiem, że wy wiecie, że jestem grzeszny, mam kobietę w sąsiedniej parafii, cudzołożyłem z nią parę godzin temu, nie wyspowiadałem się, będę odprawiał niegodnie mszę ale msza jest ważna a poza tym nie macie wyjścia musicie w niej uczestniczyć aby zostać zbawieni. I nawet jak mnie zgłosicie do biskupa to ktoś na moje miejsce może mieć jeszcze cięższe grzechy np. homoseksualizmu czy pedofilii." To by było takie uczciwe. A nie tak jak teraz, że się to ukrywa, udaje.

63 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2020-05-23 19:33:23)

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Kleoma napisał/a:

A gdyby tak któryś z księży się odważył powiedzieć na początku mszy: Słuchajcie bracia i siostry, ja wiem, że wy wiecie, że jestem grzeszny, mam kobietę w sąsiedniej parafii, cudzołożyłem z nią parę godzin temu, nie wyspowiadałem się, będę odprawiał niegodnie mszę ale msza jest ważna a poza tym nie macie wyjścia musicie w niej uczestniczyć aby zostać zbawieni. I nawet jak mnie zgłosicie do biskupa to ktoś na moje miejsce może mieć jeszcze cięższe grzechy np. homoseksualizmu czy pedofilii. To by było takie uczciwe. A nie tak jak teraz, że się to ukrywa, udaje.

Kleoka proszę Cię.
Wiesz jaka jest piękna rzecz perspektywy obserwatora. Żyje w cieniu.
Dlatego osoby komentujące politykę nie radzą sobie kompletnie, kiedy im samym przyjdzie grać w nią. Ty wesoło patrzysz na to wszytko nie mając pojęcia ile zakulisowych układów istnienie oraz ile nacisków ma miejsce.
Poza tym każda forma władzy deprawuje, a osoba publiczna z natury buduje pozytywny wizerunek i nie po to masa kapitału była w ten wizerunek wpakowana, żeby go zniszczyć.
Każda, ale to każda osoba publiczna, nawet mająca plecy ma problem z radzeniem sobie faktu, kiedy są jej wyciągane brudy... Nawet nieaktualne.

Naprawdę przestań patrzyć na to idealistycznie, bo taki pogląd po prostu zostaje roztrzaskany o brutalną ścianę szarej rzeczywistości.

64

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Kleoma napisał/a:

A gdyby tak któryś z księży się odważył powiedzieć na początku mszy: "Słuchajcie bracia i siostry, ja wiem, że wy wiecie, że jestem grzeszny, mam kobietę w sąsiedniej parafii, cudzołożyłem z nią parę godzin temu, nie wyspowiadałem się, będę odprawiał niegodnie mszę ale msza jest ważna a poza tym nie macie wyjścia musicie w niej uczestniczyć aby zostać zbawieni. I nawet jak mnie zgłosicie do biskupa to ktoś na moje miejsce może mieć jeszcze cięższe grzechy np. homoseksualizmu czy pedofilii." To by było takie uczciwe. A nie tak jak teraz, że się to ukrywa, udaje.

Idźmy dalej smile
może jako kolejna Ty wyjdź na środek i powiedz "Słuchajcie, jestem Kleoma, jestem grzeszna i w sumie tak naprawdę nie wierzę, ale przychodzę tutaj, bo tak wypada, bo to polska tradycja. Musicie ze mną żyć i udawać, że Wam bardzo zależy na moim zbawieniu, a ja będę szukać każdego miejsca, żeby wbić Wam szpilę". To też by było takie uczciwe.

Po to spowiedź nie jest jawna, żeby właśnie nikt nie musiał mówić o tym, co zrobił.

65 Ostatnio edytowany przez Olinka (2020-05-23 23:18:02)

Odp: "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.
Lucyfer666 napisał/a:

A Ty się interesujesz kto Tobie robi pizzę? Zapewne nie.
Ja też się nie interesuję. Choć miałem okazję jeść w jednej knajpie, która po latach okazała się być pralnią pieniędzy, a kucharz parę zabójstw miał na sumieniu.
Za to skurczybyk robił dobrą pizzę.

Ano właśnie -szef skurczybyka to miał 'odwagę' zatrudniać kryminalistę - o ile o tym wiedział...

-----------

Lady Loka napisał/a:

A czemu mieliby nie udzielać święceń? Tak szczerze?
O pedofilii wiedzieli i wiedzą wszyscy na wyższych stanowiskach. Wszyscy. Mają.nagle przestać funkcjonować? Przestać pracować?
Tutaj trzeba po prostu wielkich procesów i oskarżeń i wtedy można tych ludzi na ich stanowiskach zastąpić. Ty chciałabyś, żeby nagle wszystko stanęło?

Ja bym chciała żeby stanęło i żeby biskup, arcybiskup... i ktoś tam wyżej zakazał im wykonywania 'zawodu', księży dużo jest i chyba da się znaleźć takiego, który nie jest kontrowersyjny ale jak widać - nie chce się niektórym szukać...





-------------
Nie pisz, proszę, postów jeden pod drugim – łamiesz w ten sposób regulamin. Jeśli chcesz coś do swojej wypowiedzi dopisać, użyj funkcji "edytuj", która znajduje się po prawej stronie każdego z Twoich postów.
Z góry dziękuję i pozdrawiam, Olinka

Posty [ 1 do 65 z 74 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024