Kariera zawodowa a partner - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Kariera zawodowa a partner

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1

Temat: Kariera zawodowa a partner

Mówi się, że miłość uskrzydla, z kolei toksyczny związek skrzydła podcina. Ma to swoje przełozenie właściwie na każdej płaszczyźnie życia - od budowania poczucia własnej wartości, poprzez rozwijanie hobby, pasji, próbowania czegoś nowego aż po sięganie po kolejne stopnie kariery zawodowej.

Kiedy tworzy się z kimś związek, ważne jest, aby partner/ partnerka wspierali nas w dążeniu do celów, byli wyrozumiali, kiedy czasem potrzebujemy odciąć się od związkowo-domowych spraw i niemal w całości oddać nowemu projektowi, który właśnie realizujemy. Są związki, w których sporo rozmawia się o pracy, by móc wyrzucić z siebie emocje, poradzić się, a czasem po prostu wygadać. Czasem jedna ze stron przejmuje większą część obowiązków, by tę drugą odciążyć, pozwalając tym na skupienie się na pracy. Są i takie, gdzie jedna osoba w ogóle poświęca własny rozwój zawodowy, przejmując w całości i na stałe domowe obowiązki (sprawowanie opieki nad dziećmi, zajmowanie się domem oraz domowymi sprawami) - w tym samym celu, czyli aby ułatwić partnerowi karierę.

Jak Wam się wydaje - jak bardzo na naszą karierę wpływa osoba, z którą dzielimy życie? Czy jej cechy i postawa bardzo pomagają w osiągnięciu sukcesu? A może przeciwnie - chcąc osiągnąć sukces zawodowy łatwiej jest singlom, którym nikt się nie wtrąca, w niczym nie przeszkadza, niczego od nich nie oczekuje? Jak to wygląda u Was?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kariera zawodowa a partner

U mnie zawsze partner powodował rozstrojenie wszystkich moich strun - i nie ważne czy był to początek znajomości czy długa relacja. Po prostu przy kimś nie jestem w stanie skupić się na karierze. Zbyt pochłaniam się / oddaję drugiej osobie przez co nie pozwala mi to funkcjonować tak jak sama bym tego od siebie oczekiwała. Dlatego tak - uważam, że będąc singlem łatwiej jest nam kobietom dojść do zamirzonego celu. Ale to tylko moje subiektywna ocena poparta własnymi doświadczeniami.
Każda z nas jest inna, znam mnóstwo kobiet które w dążeniu do celu potrzebują silnej motywacji partnera który je buduje, wspiera i dla niektórzych jest to jak dodatkowy zastrzyk paliwa.

3

Odp: Kariera zawodowa a partner
Olinka napisał/a:

Jak Wam się wydaje - jak bardzo na naszą karierę wpływa osoba, z którą dzielimy życie? Czy jej cechy i postawa bardzo pomagają w osiągnięciu sukcesu? A może przeciwnie - chcąc osiągnąć sukces zawodowy łatwiej jest singlom, którym nikt się nie wtrąca, w niczym nie przeszkadza, niczego od nich nie oczekuje? Jak to wygląda u Was?

Wydaje mi się, że obie sytuacje mają swoje plusy. Singiel może w pełni skupić się na pracy, co jest fajne zwłaszcza na początku kariery. Natomiast posiadanie partnera wprowadza jakąś tam równowagę w nasze życie, bo już nie ma tylko pracy, pracy, pracy. Cechy osoby, z którą dzielimy nasze życie na pewno jakoś tam wpływają na nas samych, np. kanapowy leń raczej nie będzie działał motywująco. Obecnie bycie w związku nie przeszkadza mi w karierze, jest wprost przeciwnie. Stały związek, którego jestem pewna, sprawia, że dużo chętniej podejmuję ryzyko, co przekłada się na większe sukcesy. "Zaraziłam" się też wieloma dobrymi cechami, bo stałam się bardziej przedsiębiorcza, pewna siebie, dużo mniej stresuję się pracą itp. Jednak moim zdaniem największa próba będzie dopiero przy pojawieniu się dziecka. Wtedy może się okazać, że moja praca jest nagle mniej ważna, a dziecko bardziej potrzebuje mnie w domu.

4

Odp: Kariera zawodowa a partner

Bywają takie zawody i charaktery, które mają zgubny wpływ na związek. Moi znajomi - on pochłonięty albo pracą albo hobby, ona de facto zarabia kasę i zajmuje się wszystkim. To co dla mojej znajomej jest najbardziej wkurzającego, że jej facet - architekt, zamiast rozłożyć sobie pracę w czasie, to zajmuje się swoim hobby, oczywiście tysiące wytłumaczeń, że nie może się dogadać z klientem, że czegoś mu brakuje, że... no a potem gdy zbliża się termin, to stres, zarwane noce, wszystko inne nieważne, bo musi zrobić pracę na czas... i tak za każdym razem, taki styl pracy.
Trzeba mieć anielską cierpliwość, by np. w ostatnie chwili odkręcać wszystkie plany, organizować sobie samotnie czas - bo on musi pracować.

5

Odp: Kariera zawodowa a partner

Kiedyś mama mnie uczyła że to nie ma dużego znaczenia, ale życie pokazało że jednak ma i to bardzo duże. Bo jak mamy chociaż troszeczkę podobne zainteresowania to łatwiej jest bez tych właśnie wymówek pomyśleć jak spedzać razem czas po pracy nie nudząc sie w domu. I nie ma że moja, twoja praca jest mniej czy wiecej ważna.

6

Odp: Kariera zawodowa a partner

Singiel nie ma ograniczeń czasowych,  może się poświęcić tzw karierze, bez zaniedbywane a partnera, bo takiego nie ma.
Ale w razie niepowodzenia jest zdany tylko na siebie. W razie gdy np  okresowo musi się bardziej poświęcić pracy np dodatkowe szkolenia, kursy, studia, nikt go nie odciąży w pracach domowych czy nie pomoże finansowo.
Ogolnie lepiej byc w zwiazku i się wspierać,  ale jak nie ma się nikogo to trudno, bardziej polega się wtedy tylko na sobie.

7

Odp: Kariera zawodowa a partner

Jedno drugiemu wcale nie musi przeszkadzac.
Grunt to zrozumienie i komunikacja.
Partner zawsze moze wesprzec, odciazyc czy pomoc jesli wie i rozumie dlaczego poswieca sie czas przeznaczony na bycie razem na rozwoj kariery. No i jesli jest to cos krotkoterminowego. Bo tez niewiele osob zrozumie fakt ze przez ostatnie 20 lat oddawalismy sie karierze do tego stopnia ze o 40 rocznicy slubu zapomnielismy a dzieci mowia do nas per "wujku" i my nie wiemy do jakiego przedszkola, tfu szkoly, eeee jakie studia...nie no gdzie juz pracuja smile
Z drugiej strony tez nie kazdy singiel jest bogiem kariery osiagnawszy stanowisko wiceprezesa NBP  wiec status "w zwiazku"/"singiel" chyba jednak nie wplywa na fakt posiadania kariery lub jej brak.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Kariera zawodowa a partner

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024