Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

1

Temat: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!

Ostatnio chyba najmodniejszym prezentem ślubnym są pieniądze, które zawsze się przydadzą. Od łask nie odchodzą również tradycyjne prezenty takie jak ręczniki, pościel, zastawa, małe AGD i inne rzeczy, które przydadzą się zwłaszcza tym parom, które dopiero się urządzają. Jednak co wówczas, gdy nie chcemy podarować czegoś oklepanego, a nie czujemy się zbyt komfortowo dając pieniądze?

Od znajomych coraz częściej słyszę, że dostali z okazji ślubu jakieś nietypowe prezenty. O jakich prezentach mówię? Podam kilka przykładów:
- lot paralotnią we dwoje z rejestracją wideo
- lot szybowcem
- jazda samochodem rajdowym
- skok spadochronowy
- ekstremalna jazda Monster Truckiem
- wieczór w teatrze/operze
- kurs jazdy w nietypowych warunkach
- lot balonem
- nurkowanie
- nauka tańca
- kurs gotowania
- kolacja we dwoje
- spa
- loty widokowe
- sesja zdjęciowa dla pary
- weekend strzelecki

A co Wy preferujecie? Wolałybyście dostać coś nietypowego, tradycyjnego, czy może pieniądze? Który z wyżej wymienionych prezentów by Wam się spodobał? Co sami wolicie podarowywać? Wybierając jakiś prezent kierujecie się preferencjami Pary Młodej (podpytawanie czego nie mają i co chcieliby dostać), czy też zdajecie się na własny gust?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez chloe2 (2016-01-13 17:35:43)

Odp: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!

Podobny temat powstał niedawno chyba dzisiaj nawet...
Ja wolałabym cos do mieszkania bo będziemy musieli się urządzać sami więc wspólny prezent powinien byc właśnie taki. Nie każdego stać na drogie prezenty. Tak naprawde każdy prezent byłby mile widziany ale najbardziej przydałyby się praktyczne.

3

Odp: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!

Co prawda to już poza mną, ale jak najbardziej jestem za tym, żeby para młoda dostawała choć jeden prezent, z którym wiążą się jakieś emocje, a potem wspomnienia.
Dla mnie mogłyby to być bilety na jakiś niesamowity, wymarzony koncert wink.
Chętnie też pojeździłabym samochodem terenowym.
Kiedyś marzył mi się lot balonem, zresztą taki voucher chciałam dostać na okrągłe urodziny, ale odkąd znajomy uświadomił mi jak to wygląda, to się z tego pomysłu wyleczyłam cool. Z kolei szybowcem już latałam.
Z wymienionych i wbrew pozorom na pewno praktycznym prezentem, a przy tym zarówno z ukłonem w stronę męża (który mężczyzna nie lubi dobrze zjeść), jak i żony (ktora kobieta nie lubi być rozpieszczana, przynajmniej od czasu do czasu), byłby kurs gotowania. Wspólne gotowanie bardzo zbliża i może być świetnym sposobem na spędzanie czasu wink.
I oczywiście SPA, bo taki wyjazd we dwoje na pewno jeszcze dłuuuugo będzie się pamiętać.

4

Odp: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!

Jeśli chodzi o dzisiejszy temat, to nie dotyczył on "nowoczesnych" prezentów, ale był zwykłym pytaniem o to, co kupić parze młodej (scaliłam ten temat z wątkiem http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php?id=263&p=6 ). Tutaj natomiast chciałabym podyskutować konkretnie o tych bardziej ekstremalnych prezentach. Zastanawia mnie czy ktoś może kupił albo sam dostał coś podobnego.

Ucieszyłabym się chyba ze wszystkich tego typu prezentów. Może nie przepadam za aż tak bardzo ekstremalnymi rozrywkami, ale nawet taka zwykła kolacja czy bilety do opery byłyby dla mnie o niebo lepszym prezentem niż ręczniki czy filiżanki. I to nie chodzi o wybrzydzanie, tylko po prostu już jestem urządzona, a oboje jesteśmy minimalistami, więc nie lubimy kolekcjonować kubków, filiżanek i innych tego typu rzeczy. Leżałoby to i kurzyło się w szafach. Wolałabym niczego nie dostać, bo przecież nie o prezenty w tym dniu chodzi.

5 Ostatnio edytowany przez cslady (2016-01-14 11:50:53)

Odp: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!

Ja w prezencie slubnym oprócz takich tradycyjnych gadżetów typu ręczniki, albumy, ekspres, dostałam bon do spa niedozwolony link Zaskoczył mnie ten prezent ale i bardzo ucieszył, chętnie z mężem skorzystaliśmy w ramach miesiąca miodowego big_smile Słyszałam, że jedna para znajomych dostała voucher na skok ze spadochronem smile

6

Odp: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!
cslady napisał/a:

A co Wy preferujecie? Wolałybyście dostać coś nietypowego, tradycyjnego, czy może pieniądze? Który z wyżej wymienionych prezentów by Wam się spodobał? Co sami wolicie podarowywać? Wybierając jakiś prezent kierujecie się preferencjami Pary Młodej (podpytawanie czego nie mają i co chcieliby dostać), czy też zdajecie się na własny gust?

Pieniądze to zawsze trafiony prezent. I jak ktoś nie wie co mi kupić to podpowiadam żeby dal kasę.
I ja też jak nie wiem co to wole dać kasę czy bon do sklepu żeby sobie sam kupił.
A z tych wyżej wymiennych ja bym wybrała to Spa, bo z tych kursów, no nie byłabym zadowolona.
Ale weekend w Spa czy w górach czy nad morzem, byłby przemile widziany.

7

Odp: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!
Ludmiłaa napisał/a:

Pieniądze to zawsze trafiony prezent. I jak ktoś nie wie co mi kupić to podpowiadam żeby dal kasę.
I ja też jak nie wiem co to wole dać kasę czy bon do sklepu żeby sobie sam kupił.
A z tych wyżej wymiennych ja bym wybrała to Spa, bo z tych kursów, no nie byłabym zadowolona.
Ale weekend w Spa czy w górach czy nad morzem, byłby przemile widziany.

Czasami danie pieniędzy potrafi być problematyczne. Jeśli ktoś ma możliwość, by dać tylko 50 zł, to głupio jest mu włożyć w kopertę. Jeśli to taka rodzina typu siódma woda po kisielu, to raczej rezygnuje się wtedy z pójścia. A jeśli to ślub kogoś bliskiego to jak wybrnąć? Można kupić ręczniki, a można pokusić się np. o bilety do teatru, jeśli młodzi lubią takie rozrywki. Jeśli wyszukamy promocję, to spokojnie zmieścimy się w tych 50 zł. A to elegancki prezent i nawet nie da się poznać ile kosztował (chyba, że ktoś dobrze się orientuje kiedy i gdzie są promocje). Gokarty też można sprezentować za 50 zł. Co kto lubi. A z drugiej strony czasami chce się komuś dać dużo większy prezent, bo ta osoba jest nam bardzo bliska, ale niezręcznie włożyć kilka tysięcy w kopertę, bo wiemy, że para młoda czułaby się zakłopotana. Wtedy też można wymyślić jakiś fajny weekend gdzieś tam plus dać do koperty standardową kwotę.

Prawdę mówiąc jest mi obojętne co dostanę w prezencie ślubnym. Najchętniej niczego bym nie chciała, bo wszystko już mam. Najbardziej ucieszyłabym się z jakichś tańszych prezentów, ale świadczących o tym, że są przemyślane, np. dobra kawa, herbata, to zawsze się przyda. Najbardziej nie chciałabym dostać jakichś rzeczy do domu, bo nie miałabym co z nimi robić i musiałabym komuś oddać. I jakkolwiek fajnie, że komuś innemu by się to przydało, to jednak miałabym wyrzuty sumienia, że oddaję coś, co ktoś dla mnie wybrał.

8

Odp: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!
cslady napisał/a:

Prawdę mówiąc jest mi obojętne co dostanę w prezencie ślubnym. Najchętniej niczego bym nie chciała, bo wszystko już mam. .

Ale ty skromna jesteś big_smilebig_smile

cslady napisał/a:

Najbardziej ucieszyłabym się z jakichś tańszych prezentów, ale świadczących o tym, że są przemyślane, np. dobra kawa, herbata, to zawsze się przyda. Najbardziej nie chciałabym dostać jakichś rzeczy do domu, bo nie miałabym co z nimi robić i musiałabym komuś oddać. I jakkolwiek fajnie, że komuś innemu by się to przydało, to jednak miałabym wyrzuty sumienia, że oddaję coś, co ktoś dla mnie wybrał.

No to może warto to zasugerować. Wiesz co ja się oduczyłam czegoś takiego, że jak mnie ktoś pyta co bym chciała to się peszę, i mówię, nie wiem kup co uważasz. Tylko mówię szczerze co. I lubię jak kogoś pytam i ten też mi szczerze mówi.
Niedawno miałam zaproszenie na wesele gdzie był jakiś żartobliwy wierszyk o tym, że zamiast kwiatów i prezentów, kupić alkohol lub książki.
I bardzo pomocna sugestia, jak się potem zgadałam z ludźmi to mało kto by na to wpadł. A tak to nikt się nie głowił co by tu kupić i najważniejsze prezent był trafiony smile

9

Odp: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!

Mi nie zalezy na prezentach ale nie dlatego ze mam wszystko tylko dlatego ze wolę zobaczyć tych których zapraszam niż liczyć na prezenty od nich. Wiadomo tak jak pisałam milo byloby zobaczyć cos do domu jako że od podstaw na pewno zaczynałabym życie ale jesli ktos daje 50 zl i wiem ze się nie przelewa to jest to bardzo miłe bo ktos daje to co ma i jest to dla niego dużo. Z resztą to nie dla prezentów zaprasza się na ślub.

10 Ostatnio edytowany przez Ludmiłaa (2016-01-17 20:45:25)

Odp: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!

Wiecie co mi się przypomniała,taka ostatnia sytuacja, jestem w sklepie a tu przyszła jakaś starsza pani i opowiada o weselu swojej córki lub syna, ale opowiadała tak, że w pierwszej chwili myślałam, ze ona mówi w osobie pierwszej o swoim ślubie lol  bo ja kupiłam, ja zamówiłam, ja mówiłam, żeby kupili... i UWAGA hit sezonu  ,,wesele nie jest dla młodych tylko dla ludzi'' lol lol lol
Dlatego chyba najgorszy prezent to jak rodzice chcą sprezentować wesele, bo dają sobie prawo do decydowania o wszystkim.

11

Odp: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!
Ludmiłaa napisał/a:

Ale ty skromna jesteś big_smilebig_smile

Skromność jest przereklamowana. big_smile A tak poważnie, to chodziło mi o to, że mam wszystkie rzeczy niezbędne mi do życia. Ogólnie nie za bardzo lubię mieć mnóstwo przedmiotów w domu, dlatego najbliższe mi osoby zwykle kupują mi w prezencie (jakimkolwiek) rzeczy zużywalne, np. właśnie kawy, herbaty, kosmetyki. Herbatę czy balsam do ciała zawsze zużyję, a i bardzo się z tego ucieszę. Tak jak napisała Chloe, najważniejsze jest, że goście się pojawią. To będzie dla mnie najlepszy prezent.

12

Odp: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!

Z takich prezentów osobistych zawsze bardzo, ale to bardzo podobał mi się pomysł wręczania komuś samodzielnie namalowanych obrazów. Mojego męża przyjaciel jest artystą plastykiem, moja kuzynka także, ale oprócz jakichś malowideł, które wypatrzyłam gdzieś w kącie, do dziś takiego prezentu nie dostałam. I na ślub już nie dostanę. Taką mam przynajmniej nadzieję big_smile.

13

Odp: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!
Olinka napisał/a:

Z takich prezentów osobistych zawsze bardzo, ale to bardzo podobał mi się pomysł wręczania komuś samodzielnie namalowanych obrazów.

Też mi się to bardzo podoba. Na 18-stkę dostałam obraz namalowany przez moją koleżankę. Wisi u mnie do dziś.

Odp: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!

Lot balonem to ze 3 tysiące chyba?
śłono jak na prezent.

15

Odp: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!
beata.grabczyk@o2.pl napisał/a:

Lot balonem to ze 3 tysiące chyba?
śłono jak na prezent.

Nieeee, nie jest tak źle wink. Mniej więcej dwa lata temu interesowałam się tym tematem i u nas taka przyjemność (wątpliwa jak się okazuje wink) kosztowała wówczas 500 zł. Niestety nie pamiętam czy za lot, czy od osoby.

16

Odp: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!
cslady napisał/a:
Olinka napisał/a:

Z takich prezentów osobistych zawsze bardzo, ale to bardzo podobał mi się pomysł wręczania komuś samodzielnie namalowanych obrazów.

Też mi się to bardzo podoba. Na 18-stkę dostałam obraz namalowany przez moją koleżankę. Wisi u mnie do dziś.

Ja tak samo. A najbardziej mnie cieszy, że nie musiałam udawać, że z prezentu się cieszę, bo po prostu zwalił mnie z nóg. big_smile Najlepsze w takim "spersonalizowanym obrazie" jest to, że nie jest jedynie ładny, ale przedae wszystkim idealnie dopasowany do Twojego gustu. Idealne kolory, idealny styl, rozmiar - wszystko.

17

Odp: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!
beata.grabczyk@o2.pl napisał/a:

Lot balonem to ze 3 tysiące chyba?
śłono jak na prezent.

Hmm taka przeciętna cena lotu balonem, którą widziałam to ok. 1 500 zł. Najtańsze jakie widziałam kosztowały nawet 500 zł. Nie znam się za bardzo, więc nie wiem od czego zależą takie rozbieżności w cenach, bo były też loty za 2-2,5 tys. Jako prezent ślubny to rzeczywiście droga opcja, jak dla mnie odpada. No ale jak tam ludzie lubią i chcą, to niech sobie kupują. big_smile

18

Odp: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!
daenerys7 napisał/a:

Najlepsze w takim "spersonalizowanym obrazie" jest to, że nie jest jedynie ładny, ale przedae wszystkim idealnie dopasowany do Twojego gustu. Idealne kolory, idealny styl, rozmiar - wszystko.

Dodałabym do tego jeszcze wartość sentymentalną plus świadomość, że ktoś specjalnie dla nas poświęcił na swoje dzieło mnóstwo swojego czasu. Ogólnie... bezcenne smile.

cslady napisał/a:

Nie znam się za bardzo, więc nie wiem od czego zależą takie rozbieżności w cenach, bo były też loty za 2-2,5 tys.

Od kilku czynników, ale chyba podstawowym jest długość lotu, bo na godzinę balon spala podobno ponad 100 litrów gazu. Istotna jest też ilość osób, która się w nim znajdzie (im jest ich więcej/mniej, tym koszty inaczej się rozkładają) oraz to jakim balonem lecimy - ich ceny są zróżnicowane, a trzeba wziąć pod uwagę, że taki balon nie jest wieczny, jego żywotność wynosi zaledwie kilkaset godzin lotów, a potem trzeba go po prostu zutylizować. Do tego dochodzą inne wydatki, w tym ubezpieczenie, koszty hangarowania, serwis. Za to wszystko oczywiście zapłacić musi klient smile.

19

Odp: Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!

My w większości dostaliśmy kasę i byłam bardzo rozczarowana.
Liczyłam na jakieś prezenty big_smile ale jestem. Heh.

Dostaliśmy komplet sztućców z tego jestem bardzo zadowolona , pościel, koc i misia big_smile

Każdy poszedł na łatwiznę i wsadził kasę w kopertę.
No i oczywiście my nie mieliśmy żadnych wierszyków ze chcemy kasę zamiast prezentów.
Jak również ze chcemy wina zamiast kwiatów.
I jak na złość dostaliśmy same wina a bukiet tylko jeden big_smile
Goście mieli wybór.

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Nowoczesne, niezapomniane prezenty ślubne - podarujmy emocje!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024