Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

1 Ostatnio edytowany przez Paradoskalny (2015-07-05 20:03:48)

Temat: Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki?

Witam. Mam 20 lat i znalazłem się na tym forum aby zadać wam pare pytań, bo najlepiej o odpowiedzi od kogoś kto miał doświadczenie i jest przeciwnej płci.
Jestem z dziewczyną 1,5 roku.
Zaczęliśmy nasze zycie seksualne 4 miesiące temu. Ja byłem prawiczkiem, ona była dziewicą. Piękne połączenie, już chyba rzadko spotykane. No ale do rzeczy. Chodzi o wasze metody antykoncepcji i o historie z nimi związane.
Używamy cały czas prezerwatyw, Durex Extra Safe. Nie zdarzyło się by pękła, czy się zsunęła. Ale pytanie tu do was... czy wam sie zdarzyło i co w takiej sytuacji robiliście? Tabletka 48h po? Czy łatwo ją dostać i u kogo?

Czy hormonalna metoda antykoncepcji zapewnia 100% zabezpieczenie bez używania prezerwatyw? co się dzieje gdy zapomni się wziąć tabletki przez 1 dzień i akurat dajmy na to przyszło do igraszek? Tak jakbyśmy kochali się bez gumki bez antykoncepcji? czyli 50/50 szans?

Jak to jest z tymi 'wpadkami"? czytałem artykuły i po za owulacją jest 2-3% szans na dziecko, i tylko w czasie owulacji kobieta ma 30% szans na zajście w ciąże. Że pary długo się starają o dziecko. Więc skąd biorą się te wszystkie 'wpadki'? wszystkie te osooby kochaly się cały czas bez zabezpieczenia? czy im się tak nie przyfarciło?

Prowadzę sam dziennik mojej dziewczynie. Tzn, wklepuje tylko daty jej okresów (niestety ma nieregularne cykle 26-29dni) i mniej więcej wiem kiedy wypadają płodne (bo moja dziewczyna nie potrafi byc za cholerę systematyczna i ja musze sam o tym myśleć...) i zdaża nam się kochać w te płodne, czasem wyjmuje członka tak czy siak przed wytryskiem nawet z prezerwatywą (nigdy nie probowalismy bez, bo ja po prostu się boje), ale czasem nas już poniesie i ciężko sie oderwać, i wczoraj była taka sytuacja. Lecz prezerwatywa nie była uszkodzona, nigdzie sie nie wylewało, lecz coś z jej waginy wypłynęło (2 krople), wyglądało jak sperma. Bylo to strasznie gęste. Sprawdzałem prezerwatywę, przycisnąłem zbiorniczek z całej siły i nie było wycieków. Co to mogło być?

Czy w czasie gry wstępnej jako facet mogę rozpoznać czy własnie ma ten dzien płodny? Po śluzie? Jaki on jest i na co zwracać uwagę?

Obawiam się strasznie o jakąś wpadkę... jeszcze się uczymy i jeszcze jesteśmy przy garnuszku rodziców. Także logiczne ze nie mozna sobie pozwolić. Ciesze się z tych zbliżeń, nie mam wyrzutów. Lecz czasem sie zastanawiam... zwłaszcza gdy są takie akcje jak opisana wyżej.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2015-07-06 00:37:00)

Odp: Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki?

Rozumiem, jesteś bardzo młody, boisz się wpadki. Sama mam 4 lata więcej, też jestem młoda. Niemniej warto trochę wyluzować. Ja też mam odpowiedzialne podejście zabezpieczam się, ale też nie panikuję, bo wiem, że to nic nie da. Prawidłowo założona prezerwatywa daje wysoką skuteczność, używamy z chłopakiem prezerwatyw i mieliśmy przez 7 lat związku tylko raz sytuacje, że pękła, ale to była gorszej jakości, jakaś tania, ze sklepu i już takich nie kupujemy. Durexy, Unimile są bardzo dobre. Nie wyjmuje mój facet penisa, wie, że nie pękła i wszystko jest do końca. No kiedyś chyba wyjął, bo wtedy faktycznie początkowo są obawy, ale potem już zobaczyliśmy oboje, że nie ma czego się obawiać, że jest faktycznie ok i prezerwatywy są dobre. Tabletki antykoncepcyjne nie dają może 100 %, ale prawie chyba 99 % i margines błędu jest głównie na to jak dziewczyna ją zwróci czy brała antybiotyk, który wchodzi w interakcje albo zapomniała wziąć tabletki. Niemniej tutaj rzadziej z tego co wiem zdarzy się ciąża jak zapomni tabletki, co innego jak zapomni więcej tabletek.

W każdym razie najlepiej jak sobie ustawi przypomnienie w telefonie i wtedy raczej nie będzie sytuacji, żeby nie zapomniała. Rozumiem, to Twoje początki w seksie, potem pewnie sam zobaczysz, że nie ma co aż tak się obawiasz. Wiadomo, że nie chcesz wpadki, ale z dobrym zabezpieczeniem nie ma co się obawiać. Zabezpieczenie w przypadku tabletek antykoncepcyjnych jest już bardzo dobre bez prezerwatyw, nie ma sensu ich stosować. Skoro bierze się już tabletki, to nie po to, by stosować prezerwatywy. Tzn rozumiem jak na początku, bo jednak nowa metoda dla kogoś antykoncepcji, ale potem warto się przekonać i a samych tabletkach antykoncepcyjnych. One też mają swoje skutki uboczne i szkoda byłoby je brać i tak jakby z nich dobrze nie korzystać, skoro seks też z prezerwatywą i jest to bezcelowe, bo same zapewniają bardzo dobre zabezpieczenie. Z czasem też obyś nie zapisywał już cyklów swojej kobiety, naprawdę przy prezerwatywach nie ma ku temu potrzeby. A dziewczyna może poczuć się kontrolowana, a to nie jest fajne, skoro naprawdę nie ma ku temu powodów. No i facet jednak trochę tak dziwnie jak wylicza cykl kobiecie. Liczenie cyklu jest oczywiście dobre do poznania ogólnie swojego organizmu, ale w Waszej sytuacji nie jest konieczne też, a sprawia tylko, że bardziej się stresujecie.

3 Ostatnio edytowany przez niki12345678 (2015-07-06 23:59:28)

Odp: Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki?

Nam się kilka razu zsuneła to się wkurzyliśmy i wogóle się nie zabezpieczamy.
A co do tabletek to takie ginekolog może przepisać. A czy łatwo to nie wiem bo nigdy nie brałam takich. I nie chciałabym.

O tabletkach nie mam pojęcia bo też nie brałam.

A co do wpadek to sama się nad tym zastanawiałam. Ja przez 2,5 lat kocham się z partnerem bez żadnego zabezpieczenia. Kiedyś wyciągał jak miał dojść a teraz nie i w ciążę nie zaszłam. Znam taką parę co chłopak przyjechał do dziewczyny na pierwszą randkę i odrazu wpadka. Więc trzeba dobrze trafić. Bo jak się w to wszystko wgłębić to aż tak prosto to nie jest zajść w ciążę. Ale jeśli ktoś nie chce to wiadome trzeba bardzo uważać.

Podziwiam, że liczysz dziewczynie cykle. Mój to nawet nie wie co to jest cykl. Ale z jednej strony to miło, że się interesujesz a z drugiej strony to nie przesadzajmy. Dziewczyna może poczuć się kontrolowana i wtedy może wogóle nie chcieć się z Tobą kochać skoro tak bardzo się boisz o ciążę.

A to co wypłyneło to śluz. Dziewczyna jak się podnieci to śluz jest właśnie taki podobny do spermy (przynajmniej u mnie).
A płodny to jest konsystencji białka kurzego i daje mega poślizg. Gdybyś wziął w palce to by się tak ciągnął.
Dziewczyna powinna siebie obserwować bo ty możesz się czasem mylić jeszcze jak ma nieregularne.

4

Odp: Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki?

Ja na początku też panikowałam, chciałam i prezerwatyw i tabletek i nie wiadomo czego jeszcze smile. Jednak teraz staram się obserwować swoje ciało, śluz, zapisuje daty ostatnich miesiączek itp. Używamy prezerwatyw i chłopak nie kończy we mnie wink.

5

Odp: Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki?

Dziękuje za pomoc i jeśli macie coś jeszcze ciekawego dla mnie to piszcie.

Ja muszę się jakoś ogarnąć z tym co miesięcznymi obawami czy na pewno było wszystko ok i czy będzie okres... Gdybym chociaż był na swoim to by mi obniżyło cisnienie.

6

Odp: Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki?

Na samym początku wstaję i biję Ci brawo za tak odpowiedzialne podejście. Mało kto w naszym wieku tak poważnie myśli o antykoncepcji.
Wyślij dziewczynę do ginekologa, aby przepisał/przepisała jej tabletki antykoncepcyjne. Dają one 97% skuteczności, ich działanie nieco spada jeśli np. pali papierosy. Głównym plusem tabletek jest regulacja cyklu. Poczytaj sobie np. stronkę antykoncepcja.pl, piszą tam ciekawe rzeczy smile Niech Twoja ukochana nie boi się też o przytycie. Tabletki "nowej generacji" zawierają w sobie niewielką ilość hormonów - wystarczającą, aby zabezpieczyć, lecz na tyle małą, żeby nie spowodować przybytku wagi.
Powodzenia! smile

7

Odp: Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki?

niki, właśnie taki przypadek był u mnie.. może to nie "piewrsza randka", a jednak, wpadka prawie od razu.
Jedyne o co mam żal, to moje geny.
Nie mogę używać ani prezerwatyw, ani tabletek (na resztę się nie zdecydowałam), więc od rozpoczęcia pożycia stosowałam metodę kalendarzyka i testów owulacyjnych.
A co mi mój organizm zgotował po tylu latach?
Podwójną owulację w miesiącu. No i wpadka tongue

8

Odp: Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki?

Na samym kalendarzyku ile czasu minęło zanim wpadłaś? smile

9 Ostatnio edytowany przez Akaya (2015-07-12 19:51:12)

Odp: Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki?

Około 4-5 lat. Dlatego tak dobrze znałam swoje ciało (wtedy zaczęłam współżycie, jednakże kalendarzyk prowadziłam wcześniej ze względu na nieregularne miesiączki i problemy z hormonami).

EDIT: Ale własnie, kalendarzyki są naprawdę OKEJ. Moim błędem było naginanie ich do przesady. Poza tym moja mama za życia czasami miała "dwa dni płodne" w miesiącu i ot, stąd wpadka tongue

10

Odp: Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki?

Mnie pigułki szkodziły.
Więc używamy z mężem prezerwatyw.
Nigdy nie zaliczyłam wpadki, a gumka pękła nam raz (zażyłam Escapelle - pigułkę 72h po).

Mam pigułkę zawsze schowaną ''na wszelki wypadek''.

11

Odp: Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki?

Ja używam cyclotestu komputera cyklu do metody objawowo-termicznej. Jestem zadowolona, doskonale poznałam swój cykl i nie mam zadnych skutków ubocznych, a metoda jest bardzo skuteczna.

12

Odp: Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki?

Najlepszą metoda jaka stosowałam to krążki dopochwowe. bardzo wygodna sprawa bo nie trzeba pamietac codziennie raz na miesiac je wymieniasz. nie czuc podczas stosunku.

13

Odp: Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki?

Kiedyś używałam gumki później tabletki. W ciężę zaszłam bardzo szybko raz i ciąża. Ale po ciąży z 2 lata nie zabezpieczam się i nie zaszłam wiec to różnie to bywa smile

14

Odp: Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki?

Nutka jak rozumiem miałaś dzieciaczka w wieku 21 lat? Jak sobie poradziłaś? (pyta przyszła mama) tongue

15

Odp: Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki?

Metoda objawowa - wbrew pozorom świetna sprawa. Nie zamierzam brać hormonów bez potrzeby i naruszać naturalnego cyklu organizmu, kiedy wcale nie tak trudno obserwować swoja płodność. Obserwowanie jak się zmienia temperatura, śluz, obraz mikroskopowy śliny, wykonanie testu na wzrost LH - nauczenie się jak funkcjonuje własne ciało jest w sumie pasjonujące smile I osobiście polecam każdej dziewczynie - wbrew głupiemu gadaniu niektórych wcale nie trzeba mieć regularnych cykli by rozpoznać objawy płodności.
Używamy też dość często prezerwatyw, ale nie w celach antykoncepcyjnych ale... żeby nie przebierać dwa razy dziennie upapranej pościeli tongue

16

Odp: Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki?

Od wielu lat stosują antykoncepcję hormonalną. najpierw pigułki (prawie żadnych objawów ubocznych, waga w normie, libido też ), potem przeszłam na plastry i jestem bardzo zadowolona. Nie boję się, nawet nie myślę o tym, że mogę zajść w ciążę.
Dzień wymiany plastry mam zapisany w tel. więc nie ma opcji, że zapomnę.

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Jakich używacie metod antykoncepcji i czy sie boicie wpadki?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024