Hej, od przedwczoraj biorę tabletki antykoncepcyjne. Po przyjęciu pierwszej tabletki było mi niedobrze, wczoraj przyjęłam drugą i to samo, myślałam że zaraz zwymiotuję, zasłabłam, ale po 10 minutach wszystko minęło. Po za tym żadnych innych skutków ubocznych. Moja koleżanka mówiła że tak się dzieje przez pierwsze 3 miesiące ponieważ organizm się przyzwyczaja, a po jakimś czasie wszystko wraca do normy, że ona wymiotowała, chodziła zła i miała silne bóle głowy. Czy koleżanka ma rację, czy mi po prostu te tabletki nie służą?
Podobne tematy
Hej
ja biorę tabletki 5dni, na początku również miałam nudności, zawroty głowy i w ogóle złe samopoczucie. Od wczoraj jest mi lepiej, musisz poczekać aż organizm przyzwyczai się do hormonów.
Ja przez 1 opakowanie nie mialam zadnych skutkow ubocznych oprocz bolu piersi. Przy drugim za to sue zaczelo. Bole glowy, brzucha, jakby klocie w jajnikach, mdlosci non stop, ciaglo mnie na wymioty, uderzenia goraca, serce walilo jak glupie, temperatura byla powyzrj 37?. Myslalam ze sie skoncze, ale przetrwalam i jest ok. Tzn teraz ma dziwna niespodzianke ale mysle ze to nic powaznego. 3 opakowania to czas gdy organizm musi sue przyzwyczaic do tabletek.
Może jeszcze poczekaj albo zmień ??? A jakie stosujesz?? Ja biorę vibin i nie mogę na nie narzekać od początku mi służą. I cena jest ok:)
Ja biorę tabletki już od prawie roku i oprócz plamienia przez pierwszy miesiąc nie miałam żadnych skutków ubocznych. Warto przeczytać ulotkę, tam powinno być napisane na temat ewentualnych skutków ubocznych.
Ale warto też mieć na uwadze, że uboczne szybko mijają - jak tylko organizm przyzwyczai się do pigułki. Jeśli są dotkliwe, koniecznie trzeba porozmawiać z lekarzem.
Dokładnie. Organizm się przyzwyczaja i zazwyczaj nie trwa to tak długo, jak 3 miesiące, ale nalezy uzbroić się w cierpliwość i przeczekać wszystkie dolegliwości, a potem będzie lepiej:-) jeśli nie, należy udać sie z powrotem do ginekologa po zmiane tabletek... ale zazwyczaj nie trzeba:-)
kurcze ja to cierpię często na PMS. niedługo wybieram się z tym do lekarza, ale może z własnego doświadczenia wiecie czy któreś tabletki wpływają na to zbawiennie? czytałam, że może to być spowodowane wrażliwością na wahania hormonów w całym cyklu, niby system 24+4 też w tym pomaga.
Pomaga, bo masz mniejsze wahanie hormonów. Sama na nich jestem od pewnego czasu i jestem zadowolona.
byłam u lekarza i po konsultacji i badaniach padło na vixpo. czy któraś z Was to brała? czytałam, że wiele dziewczyn je poleca, właśnie w szczególności na PMS.
Czesc mam taki problem zkonczylam wlasnie pierwsze opakowanie proszkow Kontracept i mialam teraz miec przerwe (7dni) a po trzech dniach wystapilo krwawienie,i nie wiem czy mam zaczac nastepne opakowanie czy poczekac te siedem dni i dopiero.Z gory dziekuje.
Przeczytaj ulotkę. Ja biorę inne tabletki, ale w ulotce jest wyraźnie napisane, że tylko pierwsze opakowanie rozpoczyna się z pierwszym dniem miesiączki, później bez względu na misiączkę leki przyjmuje się cyklami 21+7 lub 24+4.
Ta przerwa to jest właśnie moment na wystąpienie krwawienia w związku ze zmianą poziomu hormonów w organiźmie. U mnie np. krwawienie występuje ok. 2 dnia przerwy i utrzymuje się dzień czy dwa po rozpoczęciu nowego opakowania (biorę tabletki jednoskładnikowe, więc w systemie 24+4).