Temat: Głód stop i inni;)

Witam, ostatnio w aptece widziałam głód stop.
Kiedyś interesując się Indianami czytałam a ziółku które pili żeby powstrzymać się przed jedzeniem. Ale nazwy nie pamiętam.

Macie jakieś sprawdzone na własnej skórze środki pomagające ograniczyć głód? (tylko legalne mnie interesują)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Głód stop i inni;)

A próbowałaś może tabletek z błonnikiem? Takie ala cukierki, wielkości tabletek na gardło, do ssania, bierzesz 2 przed posiłkiem i jesz mniej bo błonnik wypycha Ci żołądek smile ja tego próbowałam, były w miarę efekty wink próbowałam też kisielków działających na tej samej zasadzie. Trochę obrzydliwie wyglądały, taka zawiesina tongue ale ograniczają ochotę na słodkie. Wszystko o smaku ananasowym. Pozdrawiam smile

~ Amor Omnia Vincit ~
14.02.2013 <3

3

Odp: Głód stop i inni;)

Warto też ograniczyć spożycie wszystkich produktów zawierajacych syrop glukozowo-fruktozowy, który upośledza działanie ośrodka głodu. Jednym słowem nawet jeśli mózg powinien otrzymać sygnał, że organizm jest najedzony, to go nie otrzymuje, w rezultacie czego sięgamy po kolejną porcję pożywienia. Syrop dodawany jest do bardzo wielu produktów spożywczych, w tym wypieków, soków, słodkich jogurtów, dżemów.

Należy tez zadbać o odpowiednią ilość dostarczanego organizmowi chromu (w pożywieniu lub suplemantach), który zapobiega wahaniom cukru. Jeśli poziom cukru gwałtownie spada, to czujemy się głodni, przy czym najchętniej sięgamy po tuczące słodycze, jeśli jednak jest na w miarę stabilnym poziomie, to łatwiej nam nad tym zapanować.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z powodów technicznych właściwy zobaczysz w moim profilu wink]